Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
7. apr 2011

@luly3 ,

aaaale...proste stava sa...musi byt vela zleho aby sme sa potom z toho dobreho este viac tesili...🙂

vcera ma to dost mrzelo, ale asi najma kvoli tomu, ze na ultrazvuku ma mudr ubezpecovala, ako je vsetko super...a k odberu bol nakoniec len 1 oocyt..cize to bolo take necakane...ale dnes to uz beriem s nadhladom.

proste to nevzdam

luly3
7. apr 2011

@gerdusha tak to má byť moja nič si stoho nerob ja som raz u nich nemala
nič žiadne vajo 😕 😕 😕
a kedy začneš stimulovať???a akými liekmi si stimulovala????

maticap.
7. apr 2011

@gerdusha ☹ to ma mrzi...

@gabinkaa ahoj gabika, este vydrz s tym utrosom - ved tehu testy sa casto mylia - ja som zivym prikladom 😉 . Hoci ja som pouzila test s 25 jednotkovou citlivostou, no a potom po 4 dnoch som mala hcg 1007... viem, ze je to tazke a drzim Ti palce, aby to vyslo aj napriek tomu testu! 🙂

maticap.
7. apr 2011

@martini ahoj martini, chcem sa Ta spytat: mavala si aj Ty v cca 7. TT tlaky v podbrusku? Neviem, co ten nas borec stvara, no tlaci ma tam jedna radost... 😨

stela75
7. apr 2011

@gabinkaa normalne mi je tazko pri srdiecku, ked citam tvoje odkazy. Ako babenky vravia, nehadzala by som flintu do zita. Viem cez co prechadzas, a viem ze to velmi boli. Ale cas to zahoji a nazbieras silu do dalsieho boja. 😅 🙂

Ta bolest z negativneho testu je ako keby sa ti cely svet zrutil. Obdivujem baby co sa nevzdavaju. Mne bolo v 35tke povedane, ze moje vajicka su zdrave na 50%. len nie je zaruka, ze su pouzite prave tie z tych 50 % zdravych. Ja neviem co si babenky myslite, ale ja rozmyslam o darovanom vajicku. Ja uz cez to vsetko nechcem prejst. (to ak budu vsetky ostatne testy ok). Je to vsetko strasna zataz na psychiku, aj na vztah. Momentalne sa pohravam aj s myslienkou na adopciu embrya. Nadej umiera posledna...
Myslim na teba Gabinka.

@rienok myslim na teba a drzim palce.

@martini ako my tu doma (v manchestri) hovorime - Take it easy. 🙂

ninockaskv
7. apr 2011

@gerdusha ale nie..... 😒 to co je dnes za den... 😅

rienok
7. apr 2011

@gerdusha tak to ma naozaj veľmi mrzí 😒

rienok
7. apr 2011

@stela75 ďakujem, už je lepšie najväčší záchvat paniky pominul už ma len bolí hlava...snáď to bude OK 😉

stela75
7. apr 2011

@rienok To ja na tom najtazsie - priznaky tehotenstva su take iste ako pred mrchou. Tak - pozitivne myslenie a rozpravanie sa s bruskom... nariadujem! 😵

rienok
7. apr 2011

@stela75 ďakujem, veď si aj vravím stále, že strach neprospieva 😅

stela75
7. apr 2011

@rienok tak veru. Ale lahsie sa hovori ako kona... 😅

ja viem, ze to tu opakujem stale, ale ja sa neviem dockat nasho terminu v RF. Mozem sa opytat - vysetrenia co robia pred cyklom - su drahe? a ake vysetrenia robia co sa tyka spermii? Neako to na ich webovej stranke neviem najst. Mne stale hovoria ze chyba je vo mne, ale mm nemal ziadne testy okrem zaklandeho spermiogramu.

rienok
7. apr 2011

@stela75 no ja neviem aké máš vyšetrenia....ale môjmu manželovi tiež robili spermiogram a úplne pred začiatkom ho preliečoval andrológ, mali sme spravené tieto vyšetrenia: spermiogram mm, genetiku - obaja, hormonálny profil, FSH, prolaktín a laparoskopické vyšetrenie vajcovodov (následne mi ich odstránili), potom po niekoľkých neúspechoch mi spravili ešte hysteroskopiu, imunologické vyšetrenie na trofoblasty a spermie, homocysteín, ale niektoré dievčatá mali aj hematológiu a endokrinológiu.
uvidíš čo budeš potrebovať a čo máš.... držím palce 😉

callex
7. apr 2011

@gerdusha 😢 ..ale pacilo sa mi tvoje vivat...tak to ma byt.
@gabinkaa sme sice mladsie od teba ale plne chapeme ako sa citis.a ako niekto pisal mat dieta v 42 ziadna tragedia ked sa pozries do sveta tam je to teraz moda.takze ak mas svoje vajicka a su ok tak to nevzdavaj a najlepsie sup hned do dalsieho boja kym je telicko nabudene hormonami.ako sa zda u luly a martini tento hrr sposob zabral.
@stela7 predpokladam ze adopcia embrya bude asi financne narocnejsia ako darcovske..tak ja by som isla radsej dotoho.nechcem byt zla ale ani adopcia embrya nic nevyriesi..ci tvoje alebo od niekoho ineho tak uchytit sa nemusi.mozno anglicka legislativa pusti zaplatit si nahradnu matku..ved elton john sa tak stal oteckom spolu so svojim manzelom. to je doba co??? 😀
@brita tak to teda drzim palcuchy.
@freecoolinka..machac je fajn..velky sympatak a humorista a samozrejme odbornik.budes v dobrych rukach.
@maticap. no zrejme si naozaj robi miesto.
@rienok drz sa..na hlavu si daj cinsku masticku..mne pomaha.
ja idem zajtra na kontrolu tak som zvedava aku mam urodicku.mm mi dnes hovori: uz si nosnica?co to pochytil chlapec. 😀

rienok
7. apr 2011

@callex ďakujem, akurát som si ju včera kúpila, lebo aj predvčerom ma tak strašne bolela 😒
držím palce nech je úroda bohatá 😵

callex
7. apr 2011

@stela75 ked budes volat do rf a objednavat sa tak im povedz ze by si bola rada aby vam urobili spermiogram.aby ste zabili dve muchy jednou ranou.ja mam tie iste vysetrenia co pisala rienok..ale viacmenej som si za nimi stala ja a ja som ich iniciovala.a nechaj to na nich oni ti povedia co potrebuju.

ninockaskv
7. apr 2011

jemine baby, to je testov.. a to tych chlapov vam testovali na zaklade zleho spermiogramu alebo viacerych nevydarenych pokusov? 😕

ninockaskv
7. apr 2011

@rienok a hlava bolieva v tehu, nie??? 😀 😀

stela75
7. apr 2011

@rienok oh my god! to vyzera komlikovane. Vela to stalo?
@callex vies, mam kolegynu, ktora mala 2 uspesne IVF - tj otehotnela - ale potratila. Na 3 krat - ziadne vajicka a teraz je tehotna s darovanym vajickom. Ja viem, ze otehotniet mozem, len ten zvysok sa nedari. Tak ak vsetky ostatne vysetrenia budu ok, tak je to len kvoli kvalite vajicok. Ja viem ze je to individualne a jedna zena je v 40tke uplne inde (moja svagrina mala 1 dieta - prirodzene - v 38, druhe v 41) ako ina v 35tke (ja) je biologicky niekde inde. Preto je tazke porovnavat. Ja len neviem, si by som mala silu do dalsieho boja s vlastnymi vajickami, lebo viem, ze po tejto stranke kvalita nie je zarucena. Ja viem, ze je mozno velmi chladne rozpravat o tom ako o nekom poskodenom tovare, ale ta bolest z neg testu je prilis velka. ja viem ze darovane vajicko nezaruci vysledok, ale zvysi sance. 😉

lianka7
7. apr 2011

Ahojte žienky,už vás ani nestíham čítať,domov chodím unavená z práce a prespím celý večer...prajem vám veeeeľa pozitívnej energie a chuti bojovať 😉
@gabinkaa dočítala som sa...je mi to ľúto,no pridám sa aj ja k babám,aby si ešte vyskúšala.Ja viem,aké je to náročné na psychiku a prežívate si to spolu s manželom...uvidíte,ako sa budete cítiť a keby som mohla aj fyzicky preniesť optimizmus a energiu na teba,hned by som to urobila.Držte sa a urobte to správne rozhodnutie pre vás.
@rienok Držím palčeky a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂

brita
7. apr 2011

@rienok Rienok, my sme tam prisli okolo 13,00. 😉

cecil36
7. apr 2011

Ahojteeeeeeeeeee 😵
Tak hlasim vlozili sme dvoch 12 bunkovych borcov. Rano o 7.30 mali obaja 8 buniek a o 14.00 uz dr. hovoril, ze je to dvanast a viac buniek a nieco sa otvara, ci tak nejako to hovoril. Tretieho 12- bunkaca ak vydrzi mrazime 🙂 A sliznica 10mm🙂
@gabinkaa nic nie je stratene, a menstruacne boleti su ok, sup do synlabu na krvicku 😉

luly3
7. apr 2011

@cecil36 supeeeeeeer to budú dvojky a ja som mala viac ako 10 bb 🙂 🙂 🙂
to sú mega bojovníci 😀 opatruj si ich v brušku

cecil36
7. apr 2011

@luly3 dakujeeem sme si ich aj nafotili 😀 tak snad budu robit len radost 😉

ninockaskv
7. apr 2011

@cecil36 super a tolko si sa bala.. 😉

gerdusha
7. apr 2011

@cecil36 ,

nadhera! tfuj tfuj tfuj, drzim palce

cecil36
7. apr 2011

@ninockaskv @gerdusha dik moc, ze ste na mna mysleli 😉 Uz len aby sa zahryzkali riadne 🙂

rienok
7. apr 2011

@cecil36 no úžasné, tak tí sú mimoriadne rýchli 🙂 tak nech sa im u Teba páči, nech môžeme spolu kočíkovať 😵 😵 😵
@lianka7 ďakujem 😵
@ninockaskv kiežby si mala pravdu 😵 , ale zase sa mi vracia optimizmus 😉

rienok
7. apr 2011

@brita tak to sme sa tesne minuli 🙂 ... a ku komu chodíš?

cecil36
7. apr 2011

@rienok ahooj a co ty a priznaky?

rienok
7. apr 2011

@ninockaskv no manželovi robili len ten spermiogram (bol u androloga a aj ho preliečoval) a mne genetiku a laparku ešte úplne na začiatku, keď môj gynekológ pátral po príčinách 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre