Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
7. apr 2011

@cecil36 no teda...tak si teda nadštandadne zabojovala...bunkači sú to teda riadni a tá sliznica ukážková...no proste super...a teraz pekne a poctivo tehuľkuj 🙂
@callex a nezabudni si sem tam deci vína naliať 🙂
@maticap. jasné, že som mala .dokonca v v takom piatom tt som mala ešte pred prvým ultrazvukom a bála som sa, že tie bolesti znamenajú mimomaternicové tehu...ale bolo to ok. a aj teraz ma občas pobolieva. Som čítala, že slabšie bolesti väčšinou nič zlé neznamenajú a silnejšie môžu aj nemusia...tak ak je to len občas, teda nie celý deň neustále a je to len také pobolievanie a nie riadne bolesti, tak si nemusíš robiť starosti. Vraj to takto zvykne pobolievať do konca prvého trimestra.
@gerdusha škoda, priali sme mu lepší osud...nabudúce to už bude lepšie. určite.
@stela75 ďakujem, snažím sa 🙂 Ak má tvoj mm spermiogram úplne ok, tak sa ďalšie vyšetrenia nerobia. a hlavne si vezmi všetky papiere čo máš, prípadne ešte si od svojho predošlého vypýtaj. A ku komu konkrétne si vlastne objednaná?

rienok
7. apr 2011

@cecil36 nič, ak nepočítam bolesť hlavy ... a dnes ma pochytila panika, lebo gabinkaa písala, že má negatívny test ☹ ale už to prešlo (myslím tu paniku, nie bolesť hlavy 😅 )

martini
7. apr 2011

@rienok aj mňa častejšie pobolieva hlava a to som donedávna také bolesti nemávala. Ja si tak veľmi myslím, nejako to cítim, že ti to teraz vyjde...čarujem 😀

rienok
7. apr 2011

@martini ďakujem 😉 , dnes som taká rozhodená, že si sem doslova chodím pre povzbudenie 🙂 tak to chvilinku so mnou vydržte prosím 😅

cecil36
7. apr 2011

@martini dakujeem 😉 uz som sa rozhodla pre dvojicky, tak budu 😀 😀 😀 😀
@rienok joj ty mas este cas, ved vies, aj na 9 den sa moze uhniezdit, takze este je casu 😉 A uplne suhlasim s
@martini aj ja mam pocit, ze ti to teraz vyjde 😉

cecil36
7. apr 2011

Baby ja neviem ci mozem uzivat ten sprej do nosa na alergiu a lieky na alergiu. Ja trubka som sa zabudla opytat. Len si teraz neviem predstavit bez neho lebo hned mam infekciu istu 😖

gabinkaa
7. apr 2011

@cecil36 blahoželám, tak to je nová tehulka na obzore, krásne bunkáčiky si si priniesla domkov, držím palčeky, nech sa dobre zahryzkávajú 😵 😵 😵 , ja som sa rozhodla, že idem zajtra k môjmu obvodnému či mi môže zobrať krv na hcg

gabinkaa
7. apr 2011

@maticap. ďakujem moja, ale už asi mrcha je na ceste, príznaky nasvedčujú, ale zajtra idem na krv, vychádza mi to na sobotu, tak sa zajtra pôjdem spýtať k lekárovi
@lianka7 veď práve psychika je najhoršia a teraz som aj doma sama, môj drahý je celý týždeň na školení, nič príjemné ☹

gabinkaa
7. apr 2011

@callex určite by som zvládla dieťatko v mojom veku ak by sa to podarilo, len cesta je trnistejšia a trnistejšia a sklamania sú príliš veľké, ale Tebe držím palce a nechcem, aby na Teba prešlo niečo z môjho smútku

kajka39
7. apr 2011

@gabinkaa- ☹ je mi to velmi luto, kazde rano som nakukla ako na tom si, myslela som ze to vyjde... Myslim, ze by si to nemala vzdavat, a ak ta to aspon troska povzbudi ja som uz 41r. mala, takze ,,starenka,, som tu ja!!

kajka39
7. apr 2011

.....a ja to urcite nevzdam, sice nejdem hlavou proti muru, ale robim vsetko preto, aby sa to podarilo, hlavne poctivo cvicim. A ono sa to musi podarit! V pondelok mam kontrolu, to bude ,,hubova polievka,, ked sa priznam, ze som mala 3tyzdne pauzu v cviceni ... 😝 😝 hmmm asi sa nepriznam 😒 😒

gabinkaa
7. apr 2011

@kajka39 ja som tiež bola presvedčená, že teraz to už musí vyjsť, preto sa to teraz ťažšie znáša, ale čo už

kajka39
7. apr 2011

@gerdusha - ☹ skoda, ze nezabojoval. Neskusala si si dat spravit to vysetrenie ktorym sa da zistit kolko vajec este maju tvoje vajecniky v zasobe? / neviem ako sa to vola, tusim sa zacina na A / ved si mala vela folikov a len jeden ocyt?? Alebo to bola len nahoda? A cim si stimulovala?

@rienok - aspon ty povzbud kolektiv dobrou spravickou... Mslim, ze ti to tentokrat vyjde, mam taky pocit. 😉 😉 😉

@cecil - pekne, drzim palceky // 🙂

@callex - uz som na teba myslela, co je s tebou a ty si bola relaxovat, pekne 😀 😀 Vela, vela stasticka pri stimulke!!! Uz by sa patrilo aby sa konecne zadarilo, tebe ale aj vsetkym ostatnym 😵

kajka39
7. apr 2011

@gabinkaa - viem, ze ti je teraz velmi tazko, ale zajtra bude urcite lepsie a kazdym dalsim dnom tiez...

katy2
7. apr 2011

@gabinkaa je mi luto, co prezivas :( Chcem ti len povedat, ze to nevzdavaj, ak mozes.... Ja mam 41 a teraz nam vyslo 3.IVF.... Chcem ta len povzbudit, ze este nie sme take stare.... Prajem ti strasne vela sily a pokial mas este nejake moznosti, tak to nevzdavaj....
P.S. a este stale nic nie je uplne stratene, i ked ja to s testami tiez poznam..... Drz sa...

yeliel
7. apr 2011

@gabinkaa ahoj moja,,,tak si na teba myslela..posielam pohladenie srdiecku ...

yeliel
7. apr 2011

@kajka39 to vysetrenie sa vola AMH 😉

luly3
7. apr 2011

@gabinkaa mosíš íst gynekologovi ja som to tiež skúšala u obvodaka a odbil ma
že eeee to gynekolog 😉

gabinkaa
7. apr 2011

@luly3 dúfam, že ho nejako presvedčím, lebo gyn mám v Mor. S. Jáne, to mám asi 35 km a to sa mi tam teda fakt nechce ísť, na hormonálny profil mi zobral krv obvodný, tak dúfam, že aj toto zvládne

gabinkaa
7. apr 2011

@kajka39 iné mi teraz nezostáva, len to prežiť aj keď je to ťažké, budem musieť prežiť ďaľšiu ťažkú návštevu mojej mamky, to tiež nie je jednoduché, ale asi v živote nič ni eje jednoduché

gabinkaa
7. apr 2011

@yeliel ďakujem moja......

martini
7. apr 2011

@gabinkaa mne hcg raz zobral aj obvoďák, síce netušil čo chcem a aj som si to do labáku sama odniesla (pre istotu), ale určite je to možné, ak je ochota.

gerdusha
7. apr 2011

@kajka39 ,
o takomto vysetreni /zistovat poctu vajicok/ som este ani nepocula...

doky povedal, ze ich tam bolo dost, ale vraj boli male...myslim folikuly...neviem...mala som o nieco nizsie davky liekov ako zvycajne, povedal, ze musime zvysit davky i za cenu hyperstimulaku...tak uvidim.

stimulovala som clostil 1-0-1 /inokedy 1-1-1/ a merionalom...prvych 7 dni po 1 ampulke a dalsich 7 dni po dve...plus cetrotide...

gabinkaa
7. apr 2011

@katy2 ja už mám neúspešné 3. IVF za sebou, bola som presvedčená, že to už musí vyjsť, opak je pravdou, ale čo už, zajtra chcem ísť na krv, v papieroch mám až 9. ale to je sobota, nemá význam ísť potom v pondelok, môžem aj utroš vysadiť, dnes pre pokoj si ho ešte dám

gabinkaa
7. apr 2011

@martini tiež si myslím, však to je iba zobrať krv a labák to zvládne, nič iné netreba, to len treba ochotu, ale myslím, že tam bude

martini
7. apr 2011

@gabinkaa presne, ja som ešte sestričke hovorila, že ak by im to poisťovňa nezaplatila, tak že to doplatím a ona sa smiala, že prípadné nezaplatenie technického odberu krvi teda fakt prežijú a labáku to určite preplatia. len ak by lekár nevedel, že čo to chceš, tak pýtaj konkrétne beta hcg a môj gynekolog dopisuje ešte aj slovo "stativ", že to je potom ešte v ten deň urobený výsledok. aj v labaku mi tak povedali.

brita
7. apr 2011

@rienok My sme mali prist o 13,00, ale sme asi 10 minut meskali, lebo sme zle odbocili a tak sme mali mensiu exkurziu po Brne. 😀 My chodime k Stelclovi? A ty, Rienok, ku komu chodis?

callex
7. apr 2011

@cecil36 a tie homeopatika ti nezaberaju? lieky by si nemala..sprey skor..ale zavolaj si svojej alergologicke a spytaj sa..mne moja povedala ze lieky potom vysadit a nahradit sprejom.inak nadherny vysledok..toto musi vyjst aj keby tragace z neba padali.
@gabinkaa vidis kolko 40dsat rocnych sa tu nazbieralo...takze drz s nimi krok.a my ti momentalne nahradime manzela.aspon psychicky a moralne.
@stela75 tie darcovske mi pridu logicke v tvojom rozpolozeni.ale neboj vsetko sa popytas v RF a oni vas nasmeruju..im mozes 100percentne doverovat.vecsinou vysetreni sme mali robene cez poistovnu na sk...takze nas to vela nestalo.skor to stalo vela casu a energie.
@martini prave dnes som si naordinovala vinko..dala som si dva glgy a uz aj koncim..hned som cela ocervenela, a hned mi to stuplo vsade.a to som si urobila strik.asi prejdem na sangriu.

callex
7. apr 2011

@kajka39 nepriznavaj sa 😎 a navyse si mala pravo necvicit. kedy sa vrhate na dalsi pokus? dakujem za drzanie palcekov.zide sa.
@rienok ked sem chodis po ,,stimulaciu,, dobre robis.ale neboj tak pozitivne naladenej osobke to tentoraz vyjde.

luly3
7. apr 2011

gabinka aj ja chodim do Janu,Havlíkovi a tam mi aj brali krv

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre