Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimiqa
23. okt 2017

@lia1234 ja tiez..menzes ako hodinky a tri dni meskali...xixi...vydrrzz too....a jdeme na tooo 😘

angel1982
23. okt 2017

@alexa1983
Ahoj, to Ti verim, ze chces odtialto utekat. Je mi luto, co sa Ti stalo ☹ ja som mala to "stastie" ze som mala len 2 embrijka, ktore mi aj vlozili, ale jedno bolo slabe, a to stiahlo to druhe. Nemam z nich dobry pocit.
Tak som si povedala, ze druhy pokus bude v Brne. Nic nechcem nechat na nahodu. Vies co, ja som si vyplnila formular este v septembri, a na druhy den mi odpisala koordinatorka, ze kedy chcem ist na konzultaciu. Mam termin na 23 novembra, ale len preto lebo vtedy dojde partner zo zahranicia. Uple iny pristup uz pocitujem teraz na zaciatku ako na SR.
Drzim Ti velmi palce, potom sa ozvi ci sa podarilo 🙏

alexa1983
23. okt 2017

@angel1982 ďakujem aj ja tebe moc držím 🙂 ozvem sa a aj ty daj vedieť ako postupuješ .) budem potrebvoať potom rady čo a ako a kde :D

angel1982
23. okt 2017

@alexa1983
Jasna vec, ze sa Ti ozvem a budem Ta informovat o vsetkom 😉 citim to, ze sa to uz podari kazdej z nas. Raz sa uz musi... 😨

lakukaa
23. okt 2017

@babusik85 dobre tak poslem len som nevedela ci staci ta kompletne zhrnuta lekarska sprava alebo vsetky testy co mam lebo je toho vela.

rada2002
23. okt 2017

@alexa1983 ja so bola v Brne 5 x a nic. Nechala som tam dobrych 4000 a nic. Tak uz ozaj neviem. Drabek mi v repromedice pripadal fajn.

roming
23. okt 2017

@lakukaa mne dnes došlo z poistovne pozastavenie konania kvôli chýbajúcim vyšetreniam, ktoré sú síce v správe od lekára CAR spomenuté ale im chýba podklad v danom vyšetrení. V našom prípade z hematolog a spermiogram 😒 tak radšej daj všetko čo máš aby sa ti nestalo čo nam

lakukaa
24. okt 2017

@roming ok tak to tam poslem nech maju co citat🙂 dakujem za info dievcata

mimiqa
24. okt 2017

Je tu bambulka co si picha gonal pred ivf??? Alebo dajaka co je po?, mali ste dajake priznaky??? Aku jednotku ste si pichali?? Znasali ste to ok???😘

lucia262
24. okt 2017

@mimiqa ahoj, ja som pichala gonal 125 jednotiek a uplne v pohode, akoby som nic nepichala a reakcia vajecnikov dobra, ale uvidim vo stvrtok po odbere

mimiqa
25. okt 2017

@lucia262 ja 162.5 aaaa trosku zo spodu neze bolesti ale obcas pichnutie...nooo drzziiimm palceky...ja zajtra len prvy ultrazvuk..tak som zvedava

lia1234
25. okt 2017

@mimiqa tak konecne vcera dosla mr a dnes rano som si pichala Gonal 200 ... v pondelok idem na kontrolu.

Viete priblizme po akom case sa robi odber a vklad?

mimiqa
25. okt 2017

@lia1234 odber na cca 9 den...a vklad 5-7 mi den....aspon tak to bolo povedane mne...to je individualne....ako sa bude darit vajickam....a potom dozrievaniu embryjka 😉

babusik85
25. okt 2017

@lia1234 odber 12-14den, zavisi ako reagujes.
A vklad 5-6den.

mimiqa
25. okt 2017

@babusik85 ty si tiez mala ivf????

mimiqa
25. okt 2017

Aaaaa bambulky po gonale ste mali este dajake injekcie????

luciatt
25. okt 2017

Ahojte.prosim vas baby kam chodite na imunologiu?

misela103
25. okt 2017

@elenkaba ahoj prosim ta vies mi povedat preco si myslis ze v reprofite maju lepsich a skusenejsich embryologov ako v reprogenesis?

lola911
25. okt 2017

@babusik85 joj moja teraz citam ze si chodila do iscare 😨 az mi mraz prebieha po tele 😖 ja som tam chodila vyse 10 rokov a nic 😒 jedine co sa im podarilo bolo mimomaternicove a nepodarene operacie, urobili zo mna chronickeho anemika, vdaka nim som sa davala do hromady po sukromnych klinikach v uk 🙄 uz som si nedavala ziadne nadeje na otehotnenie 😕 ale vdaka reprofitu a doktorovi otevrelovi cakame nase prve babetko po 23 rokoch snazenia 🙏 🤰👶

sussah
25. okt 2017

@luciatt chodila som Adla Prešov

maculicek1977
25. okt 2017

@lola911 ahoj prosím ťa a kam si chodila do Iscare do BA či MT? Lebo ja som chodila do MT a doktor odtiaľ aj s celým tímom prešli do ZA a tam robia pod Gyn- Fiv a chcela by som tam ešte vyskúšať dať 3 IVF, čo ty nato?

lola911
25. okt 2017

@maculicek1977 chodila som do Ba najprv na zochovu ulicu, to bolo v 1994, vtedy tam bol Marsik a Valky,,,bola to statna klinika,,, ale vsetko sa to potom zvrhlo,,, iba obalky sa im pichali do kapse,, hovorilo sa o tom ze ak nedas do obalky 10 000 korun tak ti nepomozu,,, aj tak bolo,,, som bola asi pokusny kralik 😖 a potom od 1998 som chodila na antolsku do ba, tyto dvaja doktori si zalozili novu kliniku, iscare bola to vtedy senzacia, sukromna klinika 😲 do vtedy nic take nebolo,, uz na zochovu ked som chodila tak vsetci hovorili o tom ze prve dieta co sa narodilo zo skumavky bol prave Marsik co mal taku uspesnost 😒 my sme vtedy na to nemali,,, kazdy mesiac pichat niekomu do kapsy 😠 myslim ze valky tam este mozno aj bude,, aj do gynfiv do Ba som potom este chvilu chodila,,, tam ten pristup bol asi este horsi ako v iscare,,, personal sa tam spraval ako keby sme tam boli my pre nich a nie oni pre nas, normalne mi tam doktor povedal ze co vy chcete z vasim amh? to vyzera na to ze ste v prechode, ako chcete rodit ☹ 😖 potom som isla do uk,,, vdaka marsikovi som mala mimomaternicove a hned na to nevidarenu laparoskopiu 😖 prerezal mi laserom cievu,,, krvacanie do brucha, poskodene vnutorne organy, prisla som o vajickovody, pravy roh maternice mam zaplatany hrubym crevom, crevo mi tiez zle zasili, nechali mi tam polipy a to sposobovalo anemiu,,, v uk som nasla doktora z pakistanu, ten ma operoval dohromady 7 krat,,, trvalo to 5 rokov sa dat do hromady a skusila som znova saint mary's kliniku v manchestri,,, tam som zazila dalsiu hruzu,,, tak som pisala email do brna do reprofitu a doktor otevrel mi odpisal tak ako to je ale upne super, mala som z neho dobry pocit, tiez som mu povedala aj to ze mam zrasty a cysty na maternici a hydrosalpinx a on povedal ze ten hydro je problem lebo to znamena ze v maternici bude toxicka tekutina co moze zabit embryo ale ze on s tym skusenosti ma a ze to skusi,,, tak sme zacali od znova v 2015 v reprofite, 5 ivf neuspesnych a 6te sa nam krasne podarilo 🤰 este neviem ako to skonci ale mame 9 mrazacikov tak uz s toho hrozu nemam 😉 ja osobne by som nikam inam nesla,, ak chces ist na 3 pokus tak sa informuj v brne v reprofite, viem ze nie som sama pre koho je to posledna zastavka,,, videla som ako ine kliniky jednaju so svojimi pacientkami a mozem povedat ze na brno nema ziadna klinika ani na svk ani v uk,,, peniaze co platis tiez to nie je malo,, tak sa radsej popytaj priamo na klinike a uvidis aky budes mat s toho pocit,, je to velmi dolezite aby si ty sama verila tomu ze si tam ides pre babetko a nie pre neprijemnu skusenost 😉🤰

cervenakarkulkabezvlka
26. okt 2017

@lola911 suhlasim s Vami ,,,iscare v BA ,,nic prve IVF sme tiez boli tady,,,zo 6 vkladov ,,nic,,a ani nikto dalej neriesil,,,chodili sme tam vyse roka a pol,,,az sme isli po posledneho mrazacika,,,a zasa nic,,,,tak sme presli do brna,,,a uplne vsetko bolo inak ,,,od pondelka picham gonal,,,v piatok idem na kontrolu tak som sama zvedava ako dopadneme,,,v brne, doktor slubil ze na moje teda nase vysledky ,,,da vsetko do toho aby som ostala tehotna a mi aby sme boli rodicia,
,,stat sa mamou je velky zazrak,,,kto nevie nepochopi....

lakukaa
26. okt 2017

@luciatt aho v tt dr.Bajer.treba doporucenie od obvodnej alebo.zenskeho a povies ze sa nedari otehotniet on uz vie co.ma zistovat.

luciatt
26. okt 2017

@lakukaa ahoj.máš s nim aj skúsenosť, pomohol ti?

maculicek1977
26. okt 2017

@lola911 ďakujem pekne za názor pane božko až neuveriteľné čo si zažila 😢, a v tom reprofite čo mám najskôr urobiť zavolať na recepciu a objednať si termín? Kočky tu písali, že sa dá komunikovať aj cez mail, že by som im výsledky poslala mailom, lebo Brno je od nás pekne ďaleko...či ako to mám urobiť, aby som tam kôli konzultácii nemusela vycestovať a brať si v práci voľno, lebo v robote mám veľký zádrheľ s tým....A ja si budem teda pýtať tiež Dr. Otevřela...Ďakujem ti, že si napísala a držím ti strašne prstíky nech to dotiahnete do vysnívaného konca!!!!👶

lola911
26. okt 2017

@maculicek1977 dakujem 🤰👶 nemusis ist na konzultaciu,, ja som tiez nesla lebo zijem v zahranici,,, tiez sme si pisali cez maily 😉 jednoducho som napisala email priamo doktorovi otevrelovi Pavel.Otevrel@reprofit.cz a on sa toho hned chytil a zacal nas riesit,,, oni potrebuju tvoje vysledky a tie sa daju poslat emailom,,, navrhne ti liecbu a ty s nou bud suhlasis alebo nie,,, povie ti vyhody aj nevyhody,, vsetko co ta napadne, co chces vediet, kludne sa ho pytaj 😉 ja som mu dokonca aj farbu a dlzku ms popisovala v emaily 😲 ultrazvuky ti moze robit aj tvoj gynekolog a ty mu posles iba vysledky,,, budes tam musiet prijst osobne aj s manzelom v den odberu a potom v den ET,,, vsetko ostatne sa da cez email 😉

mimika1973
26. okt 2017

@lola911 ahoj, kedy mas sono? uz si vlastne 7 tt? wow, to leti teda! ;) Mas aj tehu nevolnosti uz? 😝
Len sa pekne drzte aj nadalej! To fakt 23 rokov snazenia? Oplatilo sa cakat na krasny darcek veru, a ako sa hovori, trpezlivost ruze prinasa! 🤰
RF bola vlastne tiez nasa tretia klinika IVF, vo FR som mala dve a prd z toho, takze ani to zahranicie nie je veru take spickove ako bysme si mysleli, vysledok sa ukazal len "doma" v Brne, a bez problemov, takze ziadne vysvetlenie na toto vsetko ani nie je, ale urcite to bude v embryologii!!! ;)

luciatt
26. okt 2017

Baby načo ste užívali Prednison?

mimiqa
27. okt 2017

@lucia262 ahoojjj..tak odber ako dopadol???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre