Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cmudlo
25. nov 2015

@lola911 uff to berieš všetko naraz? Nie je toho veľa? Ja beriem len inofolic zinok selén femibion a čili a už sa mi to zdá akosi veľa. ..

lola911
25. nov 2015

@cmudlo hej je toho dost ale berim d3 x2, dhea x2 rano a d3 x2, dhea x1 vecer a melatonin x1 pred spanim a vsetky dalsie beriem po obede vzdy po jedle... kvoli zaludku 🙂 lebo je fakt ze to je dobra hrst tabletiek a niektore mam problem prehltnut lebo su dost velke 😕 .... potrebujem zvysit amh tak snad to pomoze 🙂 .... femibion mi odporucili v brne v lekarni a ma sa brat po jedle 🙂 ... moj huby berie iba 6 tabletiek (magnesium, zinok, coQ10, cod oil, d3, matersku kasicku) a folandrol po obede 🙂 ja mu ich vzdy chystam 🙂 ten folandrol mu chuti 🙂 to sa miesa s vodou a chuti to ako dzus 🙂

lucianna1981
26. nov 2015

Ahojte zienky! Vcera som doobeda absolvovala KET a podvecer som mala slaby ruzovy vytok. Mali ste s tym skusenost pri KET? Je to len nasledok vkladu alebo by to mohlo byt uhniezdovanie? Doktorka ma na to upozornila, ze sa mam setrit a uz dnes sa moze objavit vytok. Len som sa nespytala, co znamena. Pri ET som ziadny vytok nemala. Dakujem za skusenosti.

cmudlo
26. nov 2015

Dievčatá, budúci cyklus sme chceli začať stimulku, ale asi to nebude možné, lebo sú do 5.1. zatvorený....no uvidíme či sa mi neposunie cyklus. Odporučil mi nejaké lieky na oddialenie mrchy, ale to moc nechcem tlačiť. .. Dr. Koudelka mi napísal toto:"měsíc předen  Medrol 4 mg 1x1 + ANP 30 /D
od 2 .dne cykluPuregon án 200 pak     změna  za Menopuá 3 amp. kontrolní Uz  7.-8. den cyklu." Medrol som nikdy predtým nebrala...na čo je dobrý a ako sa to berie? A puregon si mam pichať ako dlho? To myslel 200 iu? Ktorý deň prejdem na menopur? A menopur 3x75iu iu? Ufff prepáčte ale nechcem niečo pokaziť.

tinkatinulka
26. nov 2015

@cmudlo medrol mas na utlmenie tvojej reakcie na embryjko..kroti protilatky, kludne už 6t pred cyklom možeš nasadaiť min 8mg by som brala..a anopyrin možeš aj 50mg, nic sa nestane
jak mas svoje lieky tak preto zacnes puregonom, lebo je cistejší, a ked minieš potom budes pichat 3*Menopur,picha sa bežne do cca dc..podla toho ako budes reagovať..kočky pisali že ked zacnes cyklus do 5.12. tak stihnes este do vianoc..priemerne je odber 14dc..vklad cca 20dc..takže to stihaju do toho 23.12. kludne sa pýtaj..

tinkatinulka
26. nov 2015

@lucianna1981 mala si poranený krcok a vtedy trosku krvacas..na uhniezdenie je ešte cas..to sak tak za den dva spraví je to normálne

cheeky82
26. nov 2015

@lucianna1981 ahoj. Uhniezdovanie asi este nie, skor je to z vkladu. To je nic, nemusis sa bat

lucianna1981
26. nov 2015

@tinkatinulka
@cheeky82
Dakujem za odpovede.

cheeky82
26. nov 2015

Ahojte. Je tu niekto komu ivf viackrat nevyslo v inych centrach a v reprofite brno ano?

cmudlo
26. nov 2015

@tinkatinulka teraz ešte nemôžem začať...odpísal mi, že mám brať Medrol 4mg 1x1 a anopyrin 100 mg 1 mesiac pred a pokračovať až do tehotenského testu...Keďže ešte neviem presne kedy začnem stimulku ...či teraz 25.12. alebo až ďalší cyklus. ..tak neviem či už mám začať brať medrol a anopyrin teraz alebo ešte počkať...

jalaura
26. nov 2015

Baby mali ste aj vy vecer pred odberom tak velke a bolestive brucho? Mam ho strasne nafuknute a vsetko ma tam boli...Uz som bola na IVF ale nepamatam ze by to bolo takto...

dalida
26. nov 2015

Ahojte, dievcata. Ako vidim, pribudlo nam tu vela "novych" tvari... nebola som tu cca pol roka, mozno viac... a nevidim tu moje "stare zname korcule" 🙂 Asi som tu ostala jedina "najstarsia" 😝 ☹ Boze, kedy budem uz aj ja mama??? ☹ Chceli by sme ist v decembri na KET... neviete, ako je na tom reprofit s dovolenkami? Mate nejake info? Dakujem za odpoved. PS: vsetkym tehulkam a maminkam blahozelam, cakatelkam na II drzim palce.

gagirl
26. nov 2015

@dalida ahoj moja..Neboj este aj ja tu stale strasim.☹ Neviem presne ako je to s ket..ja sa chystam stimulovat koncom decembra ak budu vysledky z imunovitalu v poriadku..tak verim ze ano..Tak viem ze odbery a vklady robia len do urciteho dna v decembri a potom ak dobre viem tsk zacinaju az od 5.1..Ale myslim ze kontrolne sono robia aj medzitym..Ty potrebujes len jeden ket tak drzim palce aby to vyslo tak aby si to stihla v decembri 🙂 Napis svojmu dr.a dohodnete sa..Zo srdca ti prajem aby vam to po tom vsetkom co uz mas za sebou kobecne vyslo 🙂Ako sa inak mas?..dlho si tu veru nebola..

maculicek1977
26. nov 2015

@cheeky82 tak odpoveď na túto otázku by som aj ja rada poznala.... má niekto takúto skúsenosť s IVF v slovenských centrách to nešlo a Brne sa podarilo? Ďakujeme

cmudlo
26. nov 2015

@maculicek1977 ja som absolvovala 3 ivf na Slovensku. 4-te v Brne a podarilo sa... mame dievčatko. Síce už máme za sebou ďalšie 2 neúspešné (1 Brno a 1 Olomouc) ale ideme teda na ďalšie a to sa určite podarí 😀

izzie27
26. nov 2015

@maculicek1977 na SVK som mala 3 IVF (1bolo biochemicke) a v Brne 4.neuspesne a 5. mi tu chrapka za usami a to mam este 1 HB zmrazenu co sa mi na SVK nestalo

niveagirl
26. nov 2015

@dalida
@gagirl Baby ja tu tiež straším s vami spolu. Akurát dnes som tomu mojmu hovorila, že už asi každý je tehotný a každému sa sakra darí v živote. Už aj fb som si zrušila, lebo ma to normálne hnevá, že sa tam všetci naši známi chvascú so všetkým, hlavne tehu testami a uzv fotkami. My na 4. IVF pojdeme až na začiatku 2017, lebo financie nedovolia ani soft. A pravdupovediac, už sme trochu aj unavený s tých neúspechoch. Zanedbali sme aj renováciu spálne, takže budúci rok malujeme, meníme podlahu a dávame robiť vstavanú skriňu, lebo pomaly nemám kam dávať veci 😒 Samozrejme zatiaľ berieme vitamíny, začali sme obaja chodiť do fitka...lebo čo keď sa spermie spamätajú a čo keď sa zadarí? Hm...čiže v nádeji sme stále. Ja mám pco a zvýšené nk bunky a priateľ málo a spomalené spermie.
Neviem kedy budem mamou, ale veľmi potom túžim a vždy zaboí keď sa ma to spýta čo i len rodina. Nehnevajte sa, ale jednoducho som to musela zo seba vypísať aj ja... 😅

diska
26. nov 2015

@cheeky82
@maculicek1977 ahojte ,na SVK sa mi nepodarilo 5IVF a nekae to KET,v Brne sa podarilo 2 IVF ale az KET.

tinkatinulka
26. nov 2015

Kočky korčule sú tu stále, len už kopa neúspechov dosť boli a radšej nepíšu..

evadek
26. nov 2015

@tinkatinulka presne tak....korcule su uz unavene....ale stale su tu🙂

biga7070
26. nov 2015

@cheeky82
@maculicek1977
ahojte, nám nevyšlo 5 x IVF na Slovensku a 6. IVF v RF v Brne na prvý krát vyšlo 🙂 (1.ET)

gagirl
26. nov 2015

@niveagirl ahoj moja..Ano..aj ty si tu este s nami..zial nemaminkami zatial..ale verim te uz nie dlho..a buduci rok bude pre nas stastnejsi ako tento..Stale verim ze este vzdy mozes aj ty otehu prirodzene..ved zazraky sa stavaju stale..Je to vsetko tazke..viem to aj ja..ale nezostava nam ine len verit..raz sa to splni aj nam urcite 🙂 Tiez mam posledne dni dost tazke..nejak to na mna dolieha.uz po 4roko zasa..Zanedlho bude rok co sme prisli o nasu lasku.ale musim ist dalej..Verim ti ze sacitis zle po dalsom neuspechu..a ze aj financie dochadzaju..ved to je na tom..hlavne tie peniaze a tie stresy okolo vsetkeho..Tazko povedat komu co pomoze prekonat to cele tie neuspechy..kazda sme ina a ine nam pomaha. Ale velmi ti prajem aby si nemusela uz viac na ziadne ivf..aby sa stal zazrak aj vo vasom zivote 🙂 Posielam ti objatie a vela sil..ty to das neboj 🙂

matusik6
26. nov 2015

@dalida
Od 23.12 do 3.1.sviatkuju

gagirl
26. nov 2015

@matusik6 ahoj..ano?a medzitym nerobia nic ani sono kontroly?

matusik6
26. nov 2015

Tak mi pisala koordinátorka dnes
A ked som volala vcera so sestričkou
Tak povedala,že zakroky sa nebudu robit,ale ze ked nieco akútne tak áno.

matusik6
26. nov 2015

@gagirl
Skus napisat al.zavolat

gagirl
26. nov 2015

@matusik6 aha..chystam sa napisat uz Dr..tak sa na to presne opytam..diki moja..A ty ako postupujes?co mas nove ? 🙂

dalida
27. nov 2015

@matusik6 Dakujem.

dalida
27. nov 2015

@niveagirl ja mam tiez pco... a mm vela spermii, ale iba malo kvalitných 😖 Uz som si ako tak zvykla, ze sme dvaja, ale tuzba aby sme boli traja stale pretrvava. Snazim sa tesit z toho, co mi Boh dal, t.j. fajn manzela, mam rodicov a krstne deti... O svojej nenaplnenej tuzbe sa rozpravam s manzelom a tu na MK... je uplne v poriadku, ak mas tu potrebu dat "to zo seba vonku", neospravedlnuj sa za to, pretoze prave tie vnutorne pocity a vypovede maju hodnotu, povzbudzuju. Dakujem, ze si sa s nami o to podelila.

dalida
27. nov 2015

@gagirl no, nebola som tu dlho, ale myslim na vas. Nemala som sa cim pochvalit, KET sme neustale odkladali, potom do toho prisla nova praca... a teraz po skusobnej dobe v praci by som to chcela skusit. Dam vediet. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre