Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dzanem
19. feb 2016

ahojte chcem sa spytat kolko stoji IUI? co vsetko k tomu treba? dakujem

cheeky82
19. feb 2016

@anaba1 ja som mala 10. Den od odber. Z 8 vajíčok bolo 5 zrelých a mame 3 embrys

anaba1
19. feb 2016

@cheeky82 joooj si ma potesila..dakujem

zuz696
19. feb 2016

baby,tie čo ste rodili po umelom oplodnení,,,aky ste mali pôrod?? myslim prirodzený alebo sekcia...dakujem

dancura
19. feb 2016

kocky, zacala som so stimulaciu a buduci tyzden mam ist na prvy ultrazvuk...moja gynekologycka ma vsak dofcu a jej zastupujuca to nerobi. Nechce sa mi ist kvoli tomu az do Brna...neporadili by ste mi prosim nejaku dobru gynekologicku/gynekologa v BA, ktory by mi to spravili? Dakujem pekne

jessie222
19. feb 2016

@lienka_1 moj krpec tiez plakaval po kojeni/um, nakoniec mu zistili ten skryty reflux, negrckal ale asi ako sa napapal tak ho palila zaha ako mu to islo hore a preto plackal, dostal potom antireflux um a pomohlo

sasa1983
19. feb 2016

@dancura akože iste sú, ale treba si echt dobre vybrať a ak nemáš, tak ja by som radšej neriskovala. Bežní gyndoši častokrát nevedia relevantne zhodnotiť folikuly tak, ako doslova na OPU treba. Nechcem Ťa odhovárať, ale napr.ja som chodila do Brna, oplatilo sa mi to. Až pri KETe som šla tu v BA, ale to mám doslova kolegu z nemocnice, gynekológ, kamoš, ..Ako sama zhodnotíš. Držím palce. S.

gagik
19. feb 2016

@zuz696 sekcia,v podstate som sa tak ja rozhodla

zuz696
19. feb 2016

@gagik a aj ti odporučali sekciu? alebo rozmyslali aj nad prirodzenym,,

diska
19. feb 2016

@zuz696 u mna to bola planovana sekcia,tak sa rozhodol porodnik ,koli mojmu zdravotnemu stavu,veku a aj tomu,ze prcek bol velky a ocakavali sa tam neake problemi maleho.Rodila som v 36tt.Ono treba nechat asi rozhodnut doktora a mat takeho ktoremu veris,ta sekcia tiez nieje sranda treba zvazit pre a proti a tak sa rozhodnut.

zabkazabka
19. feb 2016

Baby tie co ste boli alebo riesite IVF v cechach..kam.ste si podavali ziadost pred tym ako ste ju poslali na poistovnu?..kto vam ju potvrdzoval a kolko to trvalo?

dancura
19. feb 2016

@zabkazabka tu je cely postup popisany. Neviem, ci sa nieco menilo, ale baby pisali, ze od noveho roku niektore poistovne robia trosku problemy s tym...
https://www.modrykonik.sk/blog/kako23/article/preplatenie-ivf-v-brne-m7sbzz/

astrid55
19. feb 2016

@sasa1983 a podaril sa az KET? ak sa mozem opytat, dakujem. Lebo ja som bola na UZV u svojho DR, a tiez sa mi zdalo, ze sa velmi nevyzna.

matusik6
19. feb 2016

@dancura
Gynaex

dancura
19. feb 2016

@sasa1983 Dakujem, Saska. No, nakoniec pojdem asi aj ja do Brna. Volala som lekarovi, ktory by to bol ochotny spravit, ale pyta si 25E, kedze som neni jeho pacientka. V ISCARe maju cennik 30E...to radsej pojdem do Brna a vyjde ma to tak isto s tym, ze budem rovno pri zdroji 🙂

matusik6
19. feb 2016

@dancura
V Gynaex ti to urobia za 15 eur
Dr.Diveky
Keď videl Stelc jeho Usg vytlačené tak povedal,že to vie merať
Ja tiež nám.cas chodit len na usg do Brna
Ale je to.na tebe

sasa1983
19. feb 2016

@astrid55 podarilna prvykrat. Ale ja som si bola na 100%ista, ze kolega vie, co meria a ma echt dobry USG.

sasa1983
19. feb 2016

@dancura jasne, ved to by bolo zdieranie..

gagirl
19. feb 2016

@dancura ahoj moja.. ja by som radsej isla do Brna,ja viem ze je to daleko ale oni vedia lepsie zhodnotit a naplanovat opu..drzim velmi palce..

mitka85
19. feb 2016

Uz mam nasu lasku v brusku tak dufam ze bude vsetko v poriadku a ostane tam 9 mesiacov 🙂

gagik
19. feb 2016

@zuz696 je to divne ale v podstate nechal dr. Rozhodnutie na mne. Najprv som chcela prirodzene ale ani v den terminu to zdaleka este na porod nevyzeralo, nechcela som to natanovat a prenasat a dohodli sme sa na sekcii.

leaa70
19. feb 2016

@lola911 ja som tiez toho nazoru, ze je to polovica uspechu 🙂 áno idem do reprofitu, mohla by som ist na ultrazvuk aj ku mojej, ale koli liekom idem tam...ĎAkujem aj ja držìm palce 😉

ssegra
19. feb 2016

@malvina13 aj mne napisal do papierov ze liecba sa da absolvoat aj na slovensku a schvalili mi to...trvalo to len 2 tyzdne. mam VsZP

skaredekacatko
19. feb 2016

Mam gonal ak by niekto chcel viac info v ip

gagirl
19. feb 2016

@mitka85 velmi vam drzim palce..drzte sa🙂

lusipe
19. feb 2016

@zuz696 ja som rodila uplne prirodzene...nemyslím ze ivf je hned predpoklad na sekciu...to s tým nesúvisí ...ak nebude iný dôvod na sekciu tak mozes rodit prirodzene.

mitka85
20. feb 2016

@gagirl dakujem 🙂

ria191
20. feb 2016

@mitka85 vela štastia 😍😍😍

zuzka213
20. feb 2016

Dievčatá, viete mi poradiť, máme schválenu žiadost na ivf do Reprofitu už od augusta, platí mi táto žiadosť rok, že?? Tj.do augusta to musím podstúpiť, inak prepadne, či sa to nejako stornovať??
A robi v reprofite ešte dr. Otevrel??

zabka75
20. feb 2016

@zuzka213 s tou ziadost neviem ako to lebo ja som samoplatca ale Otevrel tam stale je 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre