Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dancura
18. mar 2016

@silvinkabb dakujem velmi pekne. Velmi sa tesim a samozrejme, ze mam aj strach, aby to vsetko dobre dopadlo. Drzim palce vsetkym zenam, aby nam bolo doproate byt maminkami.

malvina13
18. mar 2016

dievčata, chcem týmto všetkých povzbudiť..aj my sme si rano našli dve čiaročky. viem že sme ešte len na začiatku, ale pevne veríme že to bude aj dalej dobre pokračovať🙂

gagirl
18. mar 2016

@dancura jeeej..to je super..tesim sa s tebou..🙂 Mas velke stastie ze hned prvy vklad vam vysiel..vela z nas ti v dobrom zavidi..drzim velmi palce aj nadalej 🙂

gagirl
18. mar 2016

@malvina13 dalsia buduca mamina..vyzera to tak ze sa rozbieha tehu vlna konecne..drzim palce aj vam nech vsetko ide v poriadku 🙂

malvina13
18. mar 2016

@gagirl dakujem, dufam, že to aj dobre dopadne!

katka17044
18. mar 2016

v pondelok ma caka opu 🙂

gagirl
18. mar 2016

@katka17044 velmi drzim palce 🙂

katka17044
18. mar 2016

@gagirl dakujem ti pekne, dufam sa to uz podari a budu embryjka v poriadku aspon jedno

mimika1973
18. mar 2016

@panarka jeej super sprava! 🙂 A vkladali ti len jedno EB na 5.den? Mate aj mrazacikov este?

mimika1973
18. mar 2016

@malvina13 super spravicka! 🙂 Vkladali Ti ake embryjko? jedno? v akom stadiu oznamkovane?
Len tu pekne rozbiehajte tehu vlnu! 2016 to isti! 😵

malvina13
18. mar 2016

@mimika1973 vkladali mi jedno embrijko po PK, a to štadium si už nepamatam..ale bolo kvalitné, tak povedala doktorka

mimika1973
18. mar 2016

@malvina13 aha, a nemas to napisane v papieroch vies ked ti daju na papieri cely ten priebeh ivf tam by to malo byt napisane, ci EB, B, XB, HB atd. ...

dancura
18. mar 2016

@gagirl Dakujem pekne...este je pred nami dlha cesta, no toto je velky pozitivny milnik. Velmi sa z toho tesim. Ja som sa za to po cely cas modlila a naozaj dakujem velmi Bohu, ze nam to doprial. A budem sa za nas a aj za vas tu na konikovi modlit aj nadalej, aby to vyslo.

nika7787
18. mar 2016

Ahojte kočky...snažila som sa zbežne si prebehnúť príspevky v tejto skupine, aby som mala aspoň trošku prehľad, ale je to fuška 😲 neviem, či sa mi podarí, ale hľadám aspoň jednu snažilku, ktorá má rovnaký alebo podobný problém ako my 🙂 takže toto je náš príbeh: asi rok a pol sme sa snažili o bábo, ale nedarilo sa. Tak sme sa minulý rok každý vybrali k lekárovi a zistili sme, kde je problém 😒 Ja som v poriadku, ale partnerovi zistili azoospermiu...v detstve prekonal mumps. Povedali nám, že naša jediná šanca je CAR. Pobehali sme ešte pár vyšetrení ako genetiku a endokrinológiu - všetko v poriadku. Po určitej dobe sme sa rozhodli pre RF a máme za sebou už aj prvú konzultáciu. Povedali nám, že pri mojom OPU urobia môjmu partnerovi TESE, aby sa zistilo, či tam niečo je. Ak nie, naša posledná šanca sú darcovské spermie. Nájde sa tu kočka, ktorá si prešla niečím podobným? Ďakujem 🙂

cheeky82
18. mar 2016

@nika7787 ahoj. Ja ta nepotesim. Môj muž striedavo azoo a oligo. 2 ivf, vždy len dve embrya. Skončili sme s darcovskymi. Ale je kopec párov co im to vyšlo aj s vlastnými spermiami, takze treba skusat

dancura
18. mar 2016

@nika7787 Ahoj Nika. Moj manzel tiez prekonal v detstve Mumps a vraj to mohlo mat za nasledok, ze sa mu vytvaraju protilatky proti vlastnym spermiam. Plus k tomu ma oligospermiu, narusenu integritu akrozomalneho proteinu a znizenu vitalitu spermii.
A u neho sa ta oligo velmi zlepsila potom ako mu urolog predpisal profertil...vtedy mal normalne hodnoty- az na to, ze protilatky vytvaral stale.
Som si citala, ze pri mumpse sa mozu porusit nejake membrany, cez ktore sa dostava krv do spermii- a to sposobuje tie protilatky. Ocividne je ten mumps riadna skodna.

nika7787
18. mar 2016

@cheeky82 Ďakujem veľmi pekne. Vieš som realista. Sme pripravení aj na tú možnosť, že tam nič nebude. Veľmi túžime po bábätku a ak bude to naša posledná možnosť, tak do toho určite pôjdeme. Ale stále verím, že tam nejakú tú malú blšku nájdu 🙂

nika7787
18. mar 2016

@dancura no veru je to škodná. A aj to teraz nejako riešite?

dancura
18. mar 2016

@nika7787 No, bolo nam odporucane ICSI a to bolo uspesne.

nika7787
18. mar 2016

@dancura Jeeej super...tak sa teším. A ak môžem vedieť s vašimi spermiami? No nám bolo povedané v RF, že ak tam budú tak len ICSI

dancura
18. mar 2016

@nika7787 ano- s manzelovymi. Este je to velmi cerstve, kedze sme len 2 tyzdne po ET. Tak ale dufam, ze to dotiahneme do radostneho konca🙂

lola911
18. mar 2016

dievcata, davali ste niektora pregnyl 10000?

katka17044
18. mar 2016

@lola911 ja idem davat 5000

lola911
18. mar 2016

@katka17044 ja som davala 5000 v minulom cykle,,, a teraz budem davat 10000 co je raz tolko,,, neviem ci to nie je davka ako pre kona 😕 momentalne stimulujem a na druhy tyzden bude dalsi pokus,,, tak uvidime,,, pozerala som ze ides v pondelok na opu 🙂 zelam ti co najviac krasnych zdravych embriok 😉

gagirl
18. mar 2016

@dancura dakujeme moja..a drzkajte sa..vsetko dobre dopadne..🙂

gagirl
18. mar 2016

@katka17044 ja verim ze to dobre dopadne..musi..🙂

katka17044
18. mar 2016

@lola911 z nejakeho dovodu ti asi dali ale neviem ti povedat

katka17044
18. mar 2016

@gagirl dakujem ti velmi pekne... jooooj uz neviem ci by som to zvladla ten neuspech

tlucka
18. mar 2016

@lola911 Ja som dávala naposledy tiež 10000 Pregnylu

lola911
18. mar 2016

@tlucka a vies preco ti dali 10000 a nie 5000? lebo som s toho nejako pif,,, ja som mala ja som mala pri kazdom ivf krasne velke foliky ale boli prazdne,,, tak ma napadlo ze ci to nie je kvoli tomu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre