Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
23. mar 2016

@cheeky82 Nie, lebo prave na ten 6.den vidno, ktore embryjka zacinaju degradovat. Ak by bol rozhodujuci 5.den, mrazilo by sa teda na 5.den. Preco by zbytocne cakali do 6.dna? Embryjka su neskutocne citlive na akekolvek zmeny, den navyse by bol teda pre ne zbytocny. Nam sa stalo, ze nas na 5.den lekar vratil z pol cesty na vklad. Cakali sme 6.den telefonat, ako to s nasim embryjkom vyzera. No nezabojovalo.
Viem, ze pri kazdom ivf ci vklade su emocie vybicovane do maxima. Ale taketo konspiracne teorie nikomu nepomozu. Uz vobec nie zenam co su uz aj tak dost neiste.
Zase sa budem opakovat, v Rf maju jeden z najkvalitnejsich embryologickych timov. Trosku viry v ich schopnosti dokaze urobit viac ako nezmyselne upodozrievanie.

lienka_1
23. mar 2016

@diska
Presne toto som chcela napisat, len som nepamatala komu sa to stalo, ze na 5.den e-e a na 6.den ano. Ako sa Vam s Miskom dari?

diska
23. mar 2016

@lienka_1 veru nas Misko je tak...mame sa dobre ,ale sme teraz chory,,ja som bola prva a Misko sa nakazil ale zvlada to hrdinsky,,ma upchaty nosik a mal zvysenu horucku,ta uz je prec ale ten nosik ho trapi ale je uz ako vely chape ,ze mu kvapky pomozu tak pekne dovoli kvpkat do nosika po 3 dnoch si zvykol a nevresti 😀 😀 😀 a Vam sa ako dari?

lienka_1
23. mar 2016

@diska Malinka je zlata. Uz sa vo velkom usmieva, hrajka s ruckami, docahuje hrkalky. Akurat sme skoro 2 tyzdne hnackovali. Takze aj to, co krvopotne pribrala, tak troskubstratila a nacas stagnovala na vahe. No vyhli sme sa ATB, comu sa velmi tesim. Uz papa zase lepsie aj stolica sa dava postupne doporiadku. Sa s muzom smejeme, ze ake vie byt hovienko dolezite 😀

dalida
23. mar 2016

@matusik6 Coze??? Uz aj moj Koudy chce odist??? A kde pre Boha ☹ Ja ho este potrebujem. Nieeeeeeee

matusik6
23. mar 2016

@dalida ma robit pre
Futurelife, nejakú pozíciu neviem presne, niekto to tu spominal pár strán dozadu

argenti
23. mar 2016

@dalida Zial uz odisiel. Ja som k nemu tiež chodila. Aj ja. som z toho smutna.

lola911
23. mar 2016

takze len jeden folik 😒 v piatok sa uvidi co v nom bude

vivien391
23. mar 2016

@lola911 držim palce 🙂

misaelka
23. mar 2016

@lienka_1 dakujem za nazor, vobec nechcem sirit nejake konspiracne teorie...to je asi len faza ako sa clovek vyrovnava so stratou babatka, ze vini vsetkych a vsetko vratane seba... nebyt RF vobec nepoznam, ake je to byt tehotna aj ked len na chvilu byt mamou a som im vdacna za ten dar aj ked to mozno bude jedine tehotenstvo ku ktoremu sa dopracujeme 😔 pred par rokmi by to s mojou dg nebolo mozne...

matusik6
23. mar 2016

@lola911 drzim palce🙂

pufa
23. mar 2016

@misaelka a mozem sa opytat - jedno ti vlozili a jedno zamrazili?

silvinkabb
23. mar 2016

@lola911 cize vitaminy nepomohli? ☹

mauerka
23. mar 2016

@diska prosim ta - a ak sa da nie vztahovacne a podrazdene - vies mi napisat, odkial mas info o "hala-bala" mrazeni v GF? Dakujem.

lienka_1
23. mar 2016

@misaelka Viem ake je to tazke! Verim Ti. Takto pred rokom som si bola ista, ze ja tehu nikdy nebudem.

megan5
23. mar 2016

@mauerka ahoj..napr.aj mne sa tam neodmrazilo embryjko..a viacerym zenam..oni su tam tiez dobri lekari,ale embryologia urcite nie je taka dobra ako v rf..tiez pisem nie v zlom..

mauerka
23. mar 2016

@megan5 no ze sa nerozmrazi embryo, neviem, ci je hned chyba embryologov, alebo proste kvalita... ja mam mnohe skusenosti aj s RF aj s GF , OSOBNE a my sme ten pripad, kt. naopak nemal dobru skusenost v Brne...

lola911
23. mar 2016

@silvinkabb to prave neviem,,, ak v nom nieco bude tak budem spokojna,,, ale je to velmi mala pravdepodobnost

mitka85
24. mar 2016

Ahojte. Chcem sa spýtať v akých prípadoch je dobré absolvovať nativ ivf? Ja mám pco a imunologické problémy. Myslíte, že by som to mohla skúsiť?

nelly3
24. mar 2016

@mauerka
ani mne sa v GF nerozmrazili 3 embrya 😠

cheeky82
24. mar 2016

@nelly3 pri zamrazovani a naslednom rozmrazovani je vraj velmi dolezite to medium, (latka), ktorou to zamrazuju.

nelly3
24. mar 2016

@cheeky82
tak to neviem, ale bola som vtedy hotova z toho, no nevadi, zivot ide dalej a odisla som z tade prec 😀

cheeky82
24. mar 2016

@nelly3 mne to tak povedali v Heliose Martine, lebo sa tym prezentuju. a asi natom bude nieco pravdy, lebo nam sa bez problemov vsetky rozmrazili. dufam, ze sa rozmrazia aj v RF

diska
24. mar 2016

@mauerka ahoj,preto,ze sa mi to stalo...zamrazili mi embrya na 2 ci 3 den to uz prepsne neviem,,dali ma na recepcii zaplatit za KET a pored vkladom mi povedali,bohuzial po rozmrazeni su vsetky 3 fragmentovane ale tak vlozime,,vkladali vsetky 3,,,nie na sale ale tam kde muzi dpberaju material bola koza v rohu,bez utzv a bez slova,bol to rok 2010 .

mauerka
24. mar 2016

@diska To je fakt nemila skusenost, necudujem sa, ze si na nich zanevrela. Mne sa stalo zase v RF, ze ma 2x zle nastavili na stimulu, takze bohuzial - zle veci sa stavaju vsade a rovnako ako v BA aj v Brne je to biznis a boli by sme hlupe, keby sme si mysleli, ze to tak nie je... Tak si drzme prsty uz nech sme kdekolvek 🙂

gagirl
24. mar 2016

@mauerka ja som sice do gf nechodila nastastie ale pocujem a citam na nich vacsinou staznosti a negativa..poznam aj osobne ludi co tam chodili..Rf sa podla mna s nimi neda porovnat..moj nazor je ze rf bol od ich pociatku velmi uspesne a vyhladavane centrum,aj cenovo pristupne..s vybornymi lekarmi a embryologmi..zial od kedy ich odkupil Babis idu ceny hore a zrazu odchadzaju aj najlepsi lekari..nevieme co sa vnutri deje..Ale ja co tam chodim nemozem povedat na nich nic zle..a urcite by som uprednostila Rf pred Gf..

diska
24. mar 2016

@mauerka nebudem sa opakovat, stotoznujem sa s nazorom,
@gagirl ,urcite sa neda GF s RF anilen porovnat.

mauerka
24. mar 2016

@gagirl ale jasne, ved kazda sme tam, kde chceme byt 🙂

gagirl
24. mar 2016

@mauerka ved jasne..kazdemu vyhovuje nieco ine..hlavne je aby nam pomohli k tomu kvoli comu tam chodime..

ingrid0105
24. mar 2016

@mauerka ahoj tak na toto ti odpoveim ja. Bola som v GF 5 embryjok, jedno blastocysta - vraj - vlozena ET neuspesne. KET vlozene dve mrayene hned po oplodneni, 3 a 5 bunkove, cize uz pocet buniek je nevyhovujuci ma byt parny, parne sa maju delit, urcite na zaciatku to vie kazdy. jasne ze neuspech. Prestala som im verit , prave kvoli tomuto. Dala som si previezt embryjka do Heliosu Brno a podla papierov co mi dali embyologovia v GF tom boli vsetko blastocysty. Preto som ich prevazala ze su to blastocysty. Po rozmrayeni to bola len morula a vcasna blastocysta so 40 percentnou degeneraciou. Ukazali mi ich pod mikroskopom lebo sme cestovali na KET a ukazali mi embryjko co cakalo na vklad inej pacientky obrazok. Aj neznaly videl ze moje boli zdegenerovane a zle sa delili. A vraj BLASTOCYSTY!!!!! Tymto nechcem znevazovat pracu v GF lebo nie jedna tam otehotnela, ale podla mna to su zeny co nemaju prilis zlozitu diagnozu. Embryologia cele zle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre