Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
9. jún 2016

@mag_evka si sla opat do nativu teraz? 😉

hateria
9. jún 2016

@gagirl dakujem velmi pekne 🙂

mag_evka
10. jún 2016

@mimika1973 prvy vklad sa nepodaril, tak sme hned pokracovali

chelly
10. jún 2016

@rada2002 medrol je na utlmenie imunitnej reakcie, tj. aby tvoje telo nebojovalo proti tehotenstvu. kedze sa jedna vlastne o cudzie tkanivo. bud sa to dava na konkretny nalez (protilatky, cytokiny....) alebo preventivne. od toho zavisi davka. brat by sa mal minimalne 6 tyzdnov pred vkladom, aby zaucinkoval. po pol roku by sa mala urobit pauza, inak sa moze brat dlhodobo. ja napr. z neho ale mam neziaduce ucinky, beriem ho 3.x a vzdy sa tesim na to, kedy ho uz budem moct vysadit.

gabika2015
10. jún 2016

ahojte, baby, tie ktore ste uz boli na krvi na zistenie hladiny HCG v krvi a boli ste konkretne v RF Brno, ake mate uvedene jednotky a referencny rozsah pri vysledku? Mne tam neuviedli jednotky, preto vysledky nevieme porovnat s vysledkami z ineho laboratoria 😒

ssegra
10. jún 2016

@gabika2015 ty si bola na krvi v Brne? nam lekar povedal, ze si mam urobit len test.

gabika2015
10. jún 2016

@ssegra áno bola, ale preto lebo som v sobotu krvácala, v nedeľu som im volala kvôli tomu. Nejaká žena mi na non-stop linke povedala, že k nim mám prísť v pondelok na sono a na odber krvi. Nakoniec mi sono ani nerobili, len odobrali vzorku krvi. Tak podľa lekára som bola v pondelok ešte tehotná, včera už nie. Ale včera som mala oveľa silnejšiu čiarku na teste ako v pondelok. Takže no comment 😠

ssegra
10. jún 2016

@gabika2015 to ma mrzi, ale inak ti kazali urobit si test? a tie testy co ti robili vcera, preco ti nevysvetlili vysledok?

gabika2015
10. jún 2016

@ssegra mne kazali ist na krv 14. dni po KET, mohla som ist aj do Brna, aj k svojmu lekarovi. Isla sme do Brna kvoli tomu krvacaniu, aj kvoli tomu, ze som uz nemala lieky. Vcerajsi vysledok mi nemal kto vysvetlit, dostala som ho az dnes okolo obeda a lekar ma dnes dovolenku ☹

ssegra
10. jún 2016

@gabika2015 aha tak..inak to je zaujimave ze niekomu hovoria aby prisiel na krv a niekto si ma len test urobit...nechapem ☹

gabika2015
10. jún 2016

@ssegra Ty si u koho bola na vklade? Mne vzdy hovorili, ze mam ist na odber krvi, najneskor na 14. den po ET alebo KET. Na Tvojom mieste by som urcite isla na odber. Tie domace tehotenske testy niekedy zavadzaju, nie su take presne ako klasicke testy z krvi.

ssegra
10. jún 2016

@gabika2015 bola som u Otevrela, premyslam o tom, ze zajdem mojmu gyndosovi na krv. komu chodis ty?

gabika2015
10. jún 2016

@ssegra aj ja chodim k Otevrelovi. To je dobry napad, aj ja by som uz isla na odber k svojmu gynekologovi a potom mozno este raz na kontrolny odber tiez k nemu, aby sa vysledky dali porovnat. Mne robili odbery dve rozdielne laboratoria, preto neviem, ci mi HCG stupa alebo klesa. Urcite chod na odber, bude to istejsie.

ssegra
10. jún 2016

@gabika2015 to nechapem preco ten isty lekar povie jednej pavientke tak a druhej inak...som z toho zmatena. Aj tak musim ist k svojmu gyndosovi kvoli PN tak si necham zobrat krv.

cheeky82
10. jún 2016

@gabika2015 co sa deje? Na druhom odbere si mala menšie hodnoty??? Myslela som ze Hcg sa meria všade v rovnakých jednotkách. Dobre vediet.

cheeky82
10. jún 2016

@ssegra mne tiez kázali ist na krv. Ze ak by som šla uz 10 den po vklade(tak som chcela) a bude negatívny, tak mam ist znova na 14.den.

cheeky82
10. jún 2016

@gabika2015 ked som bola tehotná, tak mi brali krv na 7-8 den po vklade(môj nápad) a uz viac nie. Uz len utz urobili nejaký čas nato.

ssegra
10. jún 2016

@cheeky82 nevadi uz to riesit nebudem zajdem si k svojmu gynekologovi nech mi zoberie krv a ked nahodou pojdeme este do brna tak sa ho na to spytam..ale dakujem vam za odpovede

mimika1973
10. jún 2016

@gabika2015 ahoj, chod na krv este aj do ineho labaku o dva dni napriklad, na Slovensku. Tak sa potom porovna na com si...pripadne sa urobi o tyzden sono....
Spinila si, ci krvacala silno? Kolko Ti vlozili embryjok? Lebo jedno napriklad mohlo odist, ked krv....

mimika1973
10. jún 2016

@gabika2015 a kolko HCG si mala uvedene na papieri, kolky den po ET?

gagirl
10. jún 2016

Ahojte dievcata..Tie co ste brali intralipidy,kvoli comu vam ich davali?zvysene cytokiny,alebo nk bunky,protilatky?Ja som mala zvysene cytokiny,mam dexamed,a dr.v imunovitale mi pisala ze odporuca aj intralipidy..

cheeky82
10. jún 2016

@gagirl Cauko. Niekde som čítala, ze intralipid zvyšuje cytokiny, dáva sa len ked su zvýšené NK bunky, ale nemam tuto info od lekárky. Moja Dr mi povedala ze intralipid je len na NK bunky.

gagirl
10. jún 2016

@cheeky82 diki moja..

gabika2015
10. jún 2016

@cheeky82 Presne tak, asi kazde laboratorium robi ine testy, preto sa oplati chodit vzdy k tomu istemu Dr. na odber.

gabika2015
10. jún 2016

@cheeky82 podla mna mam pozitivne vysledky, len teda neviem, ci je hladina HCG dostatocna na 14. den po KET. Stale ma napina na vracanie a kazdu chvilu chodim cikat, ale da sa to vydrzat. Hlavne je, aby babatko pekne rastlo, na ostanom nezalezi. A pevne verim, ze aj Ty budes mat pozitivny vysledok. Toto cakanie je brutalne vycerpavajuce, stale na nieco cakame...

gabika2015
10. jún 2016

@cheeky82 7-8. deň po vklade je este velmi skoro na odber. Ja som povodne nechcela ani testovat, len som zacala krvacat a uz som to v sebe chcela definitivne uzavriet, len preto som si urobila test, potom prislo prekvapko 🙂

gabika2015
10. jún 2016

@cheeky82 jaj teraz som to pochopila, takze uz na 7. alebo 8. den si mala pozitivny vysledok, WOW!!! to je velmi skoro.

gabika2015
10. jún 2016

@mimika1973 Na 8. den ma zacalo pobolievat brucho ako pred MS, na 9. den som zacala krvacat, ale bolo to velmi slabe a kratke. Aj tak som si myslela, ze dosla MS, preto som bola na 10. den prekvapena, ked som uvidela dve ciarky na teste 🙂 Vkladali mi len jedno embryjko, HB. V pondelok na 11. den mi potvrdili pozitivnu krv. Len som chcela vediet, ci HCG stupa, lenze kazde laboratorium robi ine testy, takze vysledky teraz neviem vobec porovnat. Uvidim, co mi potom navrhne moj gynekolog, ci dalsi odber, alebo uz sono. Uz budem len oddychovat 😎 Dakujem za dobru radu a za info 🙂

gabika2015
10. jún 2016

@mimika1973 na 11. den som mala HCG 207, ale neboli tam uvedene jednotky. Na 14. den som mala z druheho labaku hodnotu 0.884 IU/l.

cheeky82
10. jún 2016

@gabika2015 ani nevrav. Do dnes rana som mala hrozne sny. Dúfam ze to nic neznamená

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre