Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

anaba1
20. júl 2016

@cheeky82 ale ja som nedavala ziadost do poistovne. Idem do minimalnej stimulky a ku clostilu buddm dopichavat merional. 2 ivf na sr mam uz za sebou. Aj tak mi merional poistovna preplati? Inac som sa velmi potesila ze ti to tentokrat vyslo..drzim silno palce.

pupa_obtecta
20. júl 2016

ahojte, chceli by sme skusit reprofit. ako je to s preplacanim liekov a vykonov, ked sme obaja vo vseobecke? resp. je tu nejake forum s radami tohto typu? dakujem. 🙂

cheeky82
20. júl 2016

@anaba1 aha, tak si samoplatca. ja som kupovala lieky u nich, hned ako sme boli na konzultacii a potom zasa dalsie ked som bola na ultrazvuk. bez ziadosti do poistovne a nasledneho schvalenia ti ho poistovna myslim nepreplati, ale nie som si uplne ista. mozno ti ine baby budu vediet poradit

kubulka280
20. júl 2016

@pupa_obtecta musiš si isť do všeobecnej po žiadosť na schválenie, tu si dáš výpísať v reprofite, ked ti to príde tak to dáš potvrdiť do fakultnej nemocnice to ti v zdravotnej povedia ked to budeš mať potvrdené tak budeš čakať na schválenie a potom môžeš isť znovu do reprofitu, ak začneš prv v reprofite ako ti schvália tak si to budeš hradiť sama

kubulka280
20. júl 2016

@cheeky82 gratulujem, tak predsa si sa dočkala, len veľa oddychuje a šetri sa 🙂

chelly
20. júl 2016

@anaba1 bez schvalenej ziadosti na IVF ti poistovna samotny merional nepreplati. kazdopadne ked tam zavolas alebo napises, tak ti budu vediet povedat.

petkaapalo
20. júl 2016

ahojte, zienky prosim, poviete mi ako to prebieha na klinike, ake testy vam najprv urobili alebo co skusili nez ste isli na umele oplodnenie? prepacte, som z toho mimo, vobec nepoznam tie skratky iui... snad sa najde nejaka dobra dusa... snazime sa vyse roka, mam 30 rokov a gynekolog mi vravel, ze este nech skusame do septembra, potom, ze bude lepsie zajst na nejaku kliniku... manzel mal spermiogram vraj ukazkovy... dakujem

pupa_obtecta
20. júl 2016

@kubulka280 dakujem. ;) a este otazka musim predtym vediet co mi presne v tom rerpfite budu robit? ze teda najprv by sme tam sli raz na konzultaciu s papiermi od mojho gyneko a az potom vybavovat ziadosti? alebo to mam cele obehat este predtym? :/

hariet
20. júl 2016

ahojte baby, prosim poradte mi. Chceme ist do dalsieho kola teraz v auguste... zial do zaciatku mojej MS nemaju uz ziadny volny termin na konzultaciu a nechcem uz cakat do septembra, lebo to uz odkladam dost dlho. V reprogenesise by mi mohli dat skorsi termin a teoreticky by som to stihla este teraz v auguste (u vitouskovej). Neviem ci mame ist tam, alebo este mam byt trpezliva a ostat v rf..... Gratulujem novym tehulkam a nam ostatnym zelam, aby to uz coskoro vyslo!

lola911
20. júl 2016

@hariet nepotrebujes ist na konzultaciu ak vies co chces,,, ja som mala 4ivf a na konzultacii som nebola ani raz, v rp sa da komunikovat s lekarmi aj cez email 🙂

hariet
20. júl 2016

@lola911 hm, lenze ja som mala naposledy Koudelku a posledne IVF pred 2 rokmi. Nemal by vidiet ten dalsi doktor vsetku dokumentaciu a vysledky predtym ako mi nastavi protokol?

lola911
20. júl 2016

@hariet ano, tvoj doktor ich musi vydiet, na zaklade tvojich vysledkov a tvojho veku ti nastavi protokol,, je na tebe koho si vyberes ako svojho doktora,,, zalezi na tom komu najviac doverujes,, ja som ich zoskenovala a poslala emailom a doktor u mna je to otevrel mi poslal protokol a recept na lieky emailom 🙂

hariet
20. júl 2016

@lola911 jej, dakujem ti za odpoved a potesila si ma. tiez som chcela ist k nemu. takze aj napriek tomu, ze som mala koudelku, mozem vsetky moje doterajsie vysledky oskenovat a poslat mu a cakat na protokol? myslim, ze budeme este musiet na opatovne testy na pohl. choroby, lebo tusim to plati len 2 roky...

lola911
20. júl 2016

@hariet hej, jednoducho mu napis email,, napis mu ze chces byt jeho pacientka,, pridaj prilohy tvojich a partnerovych testov,,, ak su stare alebo chybajuce testy,, tie sa daju dorobit,,, tu je jeho email pavel.otevrel@reprofit.cz,, len to ze odpise ti az pozajrta lebo do 21.7.2016 je na dovolenke,,, 🙂 inak on je velmi mily, kludne sa ho mozes pytat vsetko co ta zaujima,,, odpisuje velmi strucne a jednoducho,, nevypisuje ziadne romany,, jednoducho vsetko k veci 🙂

hariet
20. júl 2016

@lola911 dakujem ti velmi pekne za vsetky tieto informacie, velmi si mi pomohla. ja som bola presvedcena o tom, ze musim mat osobne stretnutie. este raz vdaka a pekny den! 🙂

renka5
20. júl 2016

@ria191 Getulujem 🙂

ria191
20. júl 2016

@renka5 je reni ty aj žiješ? Strasne dlho som o tebe nepočula. Dakujem ti velmi

kubulka280
20. júl 2016

@pupa_obtecta ked tam pojdeš na konzultáciu tak si hned zober tie papiere zo sebou tam ti ich vypíšu, majú tam na to jednu sestričku a ona ti to pošle domov. Mne to poslala do troch dni

petkaapalo
20. júl 2016

@hariet ahoj, vidim, ze si v tomto centre zbehla, mozem jednu otazku na teba? urobili by mi v tomto centre vsetky potrebne vysetrenia - pre mna, manzel uz ma vysledky spermiogramu, mne gynekolog nic nerobil ani ma nikam neposlal, snazime sa vyse roka..., kolko by stali tieto vysetrenia nez by mi ponukli nejaku liecbu...? dakujem

petkaapalo
20. júl 2016

@hariet alebo radsej poziadat mojho gynekologa, aby ma poslal u nas na nejake testy a prinesiem ich tam, keby to bolo tam drahe... vobec neviem, ci sa tam plati za vsetko alebo to je uz v ramci liecby... snad som sa zle nevyjadrila. dakujem.

pupa_obtecta
20. júl 2016

@kubulka280 supis. diky za pomoc. 🙂

lola911
20. júl 2016

@petkaapalo ty musis vediet ktore testy mas a ktore ti chybaju,, rp je sukromna klinika takze za vsetko sa plati,, pozri cenik 🙂 http://www.reprofit.cz/files/ENG-cenik-IVF-samo...

gagirl
20. júl 2016

@ria191 rius ty uz si mamina..srdecne blahozelam k vytuzenemu dietatku..je krasnucky..prajem vam obom vela zdravicka 🙂 je to uzasne..🙂

petkaapalo
20. júl 2016

@lola911 dakujem, praveze preto sa pytam, nevyznam sa v tom, nemam ziadne testy za sebou, nikam ma moj gynekolog neposlal... a ohladom toho platenia, chcela som len poradit, ci sa daju nejake testy spravit na doporucenie mojho gynekologa, na moje poziadanie a nemusim za to platit v centre alebo si testy aj tak urobia v centre... proste radu...

petkaapalo
20. júl 2016

@lola911 a dalsia vec je, ze ja vobec netusim, ake testy a vysetrenia sa robia... ale dakujem za link.

ssegra
20. júl 2016

@petkaapalo neboj oni ti povedia co vsetko treba...v prvom rade asi hormonalny profil, ten sa robi na 2-3 Dc

ssegra
20. júl 2016

@ria191 tak sa malicky nakoniec rozhodol ze pride na svet prirodzene? Gratulujem a zelam vela zdravicka 🙂

petkaapalo
20. júl 2016

@ssegra dakujem a prajem vsetko naj k dietatku...

pinguinka
21. júl 2016

Ahojte tak my ideme dnes na ET. Chceli by sme si dat vlozit dve a jedno zamrazit.Dufam ze nebudu proti.Vy ste si kolko davali??

cheeky82
21. júl 2016

@petkaapalo ahoj. tak to mas dost zleho doktora, ak ti teda este ziadne testy nerobil .AKo pisali baby, ako prvy sa robi hormonalny profil. Robil ti vobec folikulometriu ci vobec ovulujes? potom je to hystero/laparoskopia, ci mas priechodne vajcovody, vyvinove vady na maternici, zrasty, endometriozu.... tieto testy by som si asi dala robit tu na SLovensku, aby si zato nemusela moc platit. laparo a hystero by mali robit bezne v kazdej nemocnici. Dalej ta gynekolog moze poslat na genetiku, reprodukcnu imunologiu. ale moj doktor ma teda taky postup, ze najprv HP a potom sa zistuje priechodnost vajcovodov.
A mozno ti neni absolutne nic a len potrebujete naozaj len trosku viac casu ako rok. Drzim palce, aby to tak bolo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre