Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
22. sep 2016

@ria191 kocka , ja odpadnem, tebe sa splnil sen. Mas racika, velka gratulka, uzivajte si to. Supeeeeer, toto je najkrajsia sprava , cmuk

nelly3
22. sep 2016

@falin
jej ahojjj, ako sa mavas? co noveho?

majba
22. sep 2016

dnes som po kontrolnej krvi za 48 hodin sa mi hcg zvysilo z 5644 na 8666. no, nie je to dvojnasobok. tak neviem, co si o tom mysliet. na ultrazvuku uz bolo vidno vacok.

ssegra
22. sep 2016

@majba nemysli si nic len sa tomu tes 🙂

falin
22. sep 2016

@nelly3 ahoj Nelinka, mam sa raz lepšie raz horšie, ved to poznáš. Nové nemáme nič, Rius ma milo prekvapila 🙂. Ty sa pochvál co a ako 😉

ria191
22. sep 2016

@falin ahooooj micka ty si tu nebola snáď sto rokov. Vidis aj ja som mala to neskutočne šťastie od pána Boha stat sa matkou a byt tou najšťastnejšou ženou ktorej bobacik spinka teraz v postieľke. A bolo by to este krajšie keby sa to podarilo všetkým a hlavne mojim milovaným korčulkam ved oni vedia ktore myslím nebudem menovať lebo by to bolo na dlho. Tvoje zlatíčko poslúcha?

falin
23. sep 2016

@ria191 - veru tak, nebola som tu ani nepamätam, ale myslim na vas korculky 🙂 . Ja sa tak velmi z teba tesím, som rada ze si sa dockala zazraku, je to poklad nad vsetko. Uzivaj si kazdu chvilku, lebo neskutocne rychlo tie deticky rastu 🙂 Moje zlaticko uz pomaly vhupne do puberty, sa mam na co tesiť 😀 , obcas neposlucha ako kazde dieta, ale to nas skusa a uci nas trpezlivosti 😉

marculik
23. sep 2016

@cheeky82 ale moja ty zase stresujes ty si vobec neuzivas tehu.moja vsetko bude o.k ver tomu ja tomu verim ved sama pises svagrina mala horsie vysledky tak prosim ziadne stresy ja viem mne sa dobre pise no babo to vsetko citi tak klud a uzivaj si ze ani sa nenazdas a budes ju mat pri sebe pisem ju asi to tak citim ze to bude ona 🙂

cheeky82
23. sep 2016

@marculik tak to si uplne vystihla. Zajtra začínam 15tt a este si to vôbec neužívam. 😢😢😢 chcem sa uz konečne tesit a vytvoriť si s krpcom puto

lily311
23. sep 2016

@cheeky82 Neboj sa, keď začne mimčo kopkať, hneď aj puto bude, ale chápem ťa, ja si to tiež neužívam, vôbec, znova mi začali tie tlaky v močovom mechúre, dnes som bola na kontrole, opäť krv na dva krížiky a stopy leukocytov, kultivácia z minulého piatka negatívna, tak zase poslali moč na kultiváciu. Mám prísť o týždeň, a ak sa nezlepší, pošlú ma ležať na urologiu ☹ a že kuknú do mechúra, no žiadnom prípade, sa nikam kukať nebude, aspoň nie takto skoro v tehu, ešte len som 11 tt, bojím sa čo bude. A to ešte stále musím myslieť na to, či sa bábo nezastaví vo vývoji, lebo manžel má fragmentáciu až 34%, a neviem, do ktorého tt je tam to riziko zastavenia vývoja, či len do 12 tt alebo aj potom? Budúci týždeň idem už radšej do roboty, nech mi to rýchlejšie ide...

dancura
23. sep 2016

@cheeky82 1:210 je sanca asi 0,474%...to je fakt strasne mala sanca. Neboj, to sa proste nestane. A ako ti zistili, ze sanca je 1:210?...som myslela, ze to sa az v 16tt robi.

cheeky82
23. sep 2016

@dancura ja fakt netuším co za vyšetrenie to bolo, ale krv mi brali ked som bola 12tt+6 presne

cheeky82
23. sep 2016

@lily311 no ja som si dnes rano našla na toaletaku bledo hnedý výtok. Potom cely den nic, až teraz na nohavickach. Vycikala som sa, utrela a zasa nic. Včera som mala zápchu a silno som tlačila, vecer predtým som si zasa takú kychla ze som myslela ze sa mi orgány oddelili od brušnej dutiny, strašná bolesť. Tak dúfam ze mi len praskla cievka z takých tlakov. Vysledky trizomy asi nemam, lebo mi nevolali.
Dnes som bola u dzurillovej, od 15tt mam vysadiť anopirin a chce mi vysadiť Clexane. Napísala mi rovno papiere na hemato, lebo teraz uz bude treba vyšetrenie koagulacie co ona nemôže robit.

nelly3
23. sep 2016

@falin
ja sa nemam cim, stale bojujem, ale dokedy? hmmm? je to tazke.

marculik
23. sep 2016

@cheeky82 tak bolo by uz na case 🙂

falin
23. sep 2016

@nelly3 ja viem, že je. Ale pozri na Riusku, zázraky sa dejú. Aj keď presne viem co píšeš, že dokedy skúšať. Držím palčeky a verím že aj vy sa dočkáte vytúženého pokladu

anaba1
23. sep 2016

@cheeky82 dzirillova ti chce vysadit clexane? Mne odporucila brat do konca prveho trimestra kvoli pozotivnym ucinkom..hematologicka z martina ktora mi robila trombofilne stavy mi odporucila brat clexane az do sestonedelia aj ked sa nenaslo vobec nic..len protein s na dolnej hranici..bola som u svojeJ hematologicky a nemala som slov..vraj protein s je bezvyznamny parameter a ona ma nebude sledovat ani mi ho predpisovat nemieni, ze neni dovod..ze o tom ma rozhodnut gynekolog ze ako dlho ho mam brat..gynekolog zas nasrdeny ze to je v kompetencii hematologicky..mam pocit ze som si clexane nasadila sama a teraz ma nema kto sledovat..vazne rozmyslam ze ho vysadim..len dufam ze je tk bezpecne pre babo vysadit..kedy ti ho chce vysadit? Ty si mala nieco zistene nie? Asi jej napisem..

mkatkam
23. sep 2016

@cheeky82 ahoj prosim ta dzurillovej si sa objednavala v ramci tehotenskej kontroly? Dakujem

cheeky82
24. sep 2016

@anaba1 ja som mala zvýšený Annexin V, ale uz ho mam v norme. Teraz začínam 15tt a mam este asi 25 kusov injekcii a medzi tym sa mam objednať na hemato, ze z jej pohladu neni dôvod aby som ho dákej brala. Ja som ale uz asi naozaj moc nariadená, brucho mam samu modrinu. Tiez neviem komu na hemato ist, odporučila mi jedného doktora v meste, vraj je dobry. Tak sa tam hneď v pondelok objednam

cheeky82
24. sep 2016

@mkatkam nie, začala som liečbu pred tehu a dalej si ma ona predvolava. Teraz idem znova na krv v 17tt

diska
24. sep 2016

@anaba1
@cheeky82 ahojte len tak letmo som precitala co risiete,,baby najdite si poriadneho hemato a urcite berte clexane radsej cele tehu.

cheeky82
24. sep 2016

@diska no ja som jej vravela ze by som ho brala radšej až do konca. Ale zasa fakt ked neni uz dôvod pichat sa jazdy den tiez neni bohviečo. Inak ja som zložený MTHFR heterozygot, tak si myslím ze hematolog mi Clexane nechá. Vraj dobre hemato je v Martine, ale to mam 160km a ked tam budem musieť chodiť často a hlavne ide zima. Cesty v Kremnici su hrozne

gabika2015
24. sep 2016

@diska suhlasim s diskou. Mne na hematologii nenasli ziadne mutacie, ale v den vkladu som si zacala pichat Clexane a odvtedy ho pravidelne uzivam. Chodim k hematologovi, kazdy mesiac mi kontroluje krv a povedal, ze mam v tom pichani nadalej pokracovat, preventivne. Uz si to picham do stehna.

diska
24. sep 2016

@cheeky82 no vies,,tka ti poviem,cestou necestou ,,,uz si konecne tehu a ked si tu tak asi si si to vybojovala,,nesledujem tvoj pribeh ,.ale ja by som si to naozja ustrzila a vydrzala to pichanie ,kontrolu a vsetko,,,zvladnes len nech vsetko dobre dopadne,hemato sleduje ze ako si natom a podla toho ti aj upravi davku,ja som brala az do porodu a to mi k tomu muz pichal este do zadku agolutin,fraxik kazdy den a 4x denne iznulin ,,takze 6 pichancov denne ale stalo to za ten nas poklat 😅

cheeky82
24. sep 2016

@diska skočím najprv k lekárovi k nám v meste a uvidím co mi povie. Ak sami nebude poznávať pôjdem o dúm dál

saldiv
24. sep 2016

@gabika2015 prosim ta a kolko clexan si pichas? Dik

gabika2015
24. sep 2016

@saldiv Len 0,2 ml. Zatial mi tu davku nezvysovali.

santeema
24. sep 2016

@diska si si toho ale presla dost ty kokso, sa ani nedivim, ze mas strach na dalsie babo, ale uplne super je, ze uz mate krpca, vidite ho vyrastat a ze je jeden je uplne jedno. radost a stastie si zazivas aj s nim🙂.

vernazza
24. sep 2016

Dievčatá, staLondon sa vám už, že vám po stimulkach úplne vynechal menzes? Ja som vždy dostala či po stimulke alebo neúspešných ET a KET. A teraz v auguste neúspešný KET iba s Utrosom, po vysadení normálne ms a teraz táto ďalšia čo mala prísť nikde nič. Len typické krce a bolesti na 28my deň a vôbec nič, ani jemné špinenie.. Samozrejme testy negatívne. Čo to môže byť do kelu?

cheeky82
25. sep 2016

Včera ma MK informoval, ze krpec je veľký ako avokádo a počuje. No musím si dávať pozor co hovorím 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre