Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lily311
26. sep 2016

@benny11 Aj nám sa stalo to isté, mesiac pred KET sa tiež konal zázrak 🙂

cheeky82
26. sep 2016

@lily311 a ja presne naopak. 🙂 takze vysledky mi neskreslili ani injekcie clexane. toho som sa bala, ze sa to kvoli nim nebude dat vyhodnotit. inak zajtra idem na hematologiu, poslala ma tam Dzurillova, ze treba urobit dodatocne vysetrenia na koagulaciu a ona to uz nemoze robit. dnes som sa objednala a zajtra uz aj idem.

lily311
26. sep 2016

@cheeky82 Ja tiež rozmýšľam nad tritomy, ale je to dosť peňazí, niežeby to za ten pokoj nestálo, ale po IVFkach a všetkých možných vyšetreniach už nie je moc z čoho... od 8 tt chodím k inému gyndošovi, ale na priamu platbu, lebo ten môj bol strach a hrôôôôôza, horší prístup som nezažila u lekára. Takže teraz za každú poradňu platím 40e, založenie tehu knižky 150e, morfologický ultrazvuk v 12 tt - 60e a podobné sumy, tak neviem, sa rozhodnúť, či dať aj tritomy.
Čítala som, že trizómiou sa zisťuje náhodná chyba delenia, ak na nesprávne vytvorí ženské vajíčko. To znamená, že ak je chyba na strane muža, že zlá spermia, tak sa to nedá zistiť, či ako, lebo manžel má zlú fragmentáciu dna spg - 34%, takže ak by bol problém u neho, čo dúfam, nebude, môžu to zistiť tritomy testom??? asi nie?

cheeky82
26. sep 2016

@lily311 trizomy testom ti vedia vylucit na 99,5 percenta ci dieta bude alebo nebude mat Downov SYndrom, Patauov syndrom alebo Edvardsov syndrom. tieto chyby vznikaju aj pri deleni, nieze vajicko je od pociatku nekvalitne. vygoogli trizomy test, maju svoju stranku a tam je to pekne napisane.

lily311
26. sep 2016

@cheeky82 OK, idem to kuknúť

anaba1
26. sep 2016

@cheeky82 jeeeej super..blahozelam a tesim sa s tebou..konecne si mozes vydychnut..mna testy trisomy a velky utz cakaju v piatok..ale som rada ze sa to da vyhodnotit aj s clexane...daj potom vediet ako dopadnes u hematologa..tiez to riesim.

cheeky82
26. sep 2016

@anaba1 co je velky ultrazvuk? ten sa robi v 18-20tt ci sa mylim? jasne, dam vediet. tento tyzden uz koncim s anopirinom, tak som zvedava aky bude mat nazor hematolog.
drzim palce aby si ho mala tiez negativny. rozmyslam komu som to este nepovedala🙂 ved to musim roztrubit do sveta predsa 😀

anaba1
26. sep 2016

@cheeky82 som 12 tt..tak ten utz..pre mna je dost velky konecne uvidim babo...lebo pred mesiacom to bola este machulka..dufam ze vsetko bude ok..tes sa a kludne tu krasnu spravu zakric aj z balkona.. ☺

cheeky82
26. sep 2016

@anaba1 no v 12tt sa to uz zacina podobat na babatko 🙂 ale stale moc neuvidis nozicky a rucicky ak s nimi nebude sibrinkovat. ale isto sa pohne a ukaze sa v celej krase.

gagirl
26. sep 2016

@cheeky82 super..blahozelam k zdravemu chlapcekovi..teraz si uz konecne mozes uzivat tehu..🙂 Ja som ti vravela ze tie krvne testy vyjdu velmi vela krat zle napriek tomu ze je vsetko o.k..Ale teraz si to uz uzivaj a ziadny stres;)

ssegra
26. sep 2016

@cheeky82 gratulujem k zdravemu chlapcovi..super ze ti vysli vysledky aj ked si sa bala ci sa podari..my sa to hadam dozvieme buduci pondelok co cakame 🙂

ssegra
26. sep 2016

@cheeky82 velky utz sa robi v +/-12, 20 a 30 tt

cheeky82
27. sep 2016

Takze som po hemato vyšetrení. Doktor neskutočne príjemný. Časť výsledkov mam, su v norme, ale aj tak mi nechá Clexane, lebo vraj to je taká mala dávka, ze uz po 12 hodinách mu prudko klesá účinok, ma len preventívny účinok. Zvyšok výsledkov bude o mesiac a kazdy mesiac kontrolne odbery. Som rada, ze budem takto sledovaná

marculik
27. sep 2016

@cheeky82 ahoj moja co sa mi stalo som necakala ,bola som na kontrole u dzurilovej a vysledky mi prisli teraz ja ze po 6 tyzdnovej pauze mi nasadia medrol a ono som mala vysledky dobre ze ho nenasadia teraz ja sa normalne bojim ist na vklad bez neho co teraz ? :( ako som rada ze je to ok ale sa bojim co ak tento mesiac je to dobre no nabuduci nemusi ?

marculik
27. sep 2016

@cheeky82 tak som sa sekla ze baba ,neva hlavne ze je zdravy a vsetko ako ma byt v poriadku,tak si to uz uzivaj 🙂

anaba1
27. sep 2016

@cheeky82 a planuje ti ho vysadit ci ani nie?

cheeky82
27. sep 2016

@marculik to je super, tes sa ze ho nemusíš brat!!! Neboj sa, nezlepšilo sa to len na jeden mesiac. Držím moooooc palce

cheeky82
27. sep 2016

@anaba1 nie, nechce mi ho vysadiť

julie_k29
27. sep 2016

Dobrý deň, som študentka medicíny a píšem diplomovú prácu na tému Vplyv autoimunitných ochorení na plodnosť u žien. Veľmi by mi pomohlo, ak by ste obetovali 3 minútky Vášho času a vyplnili mi dotazník. Ten je určený ženám, ktoré počas života boli tehotné, alebo sa aspoň pokúšali otehotnieť, či už sú to ženy zdravé alebo trpiace akýmkoľvek ochorením. Dotazník je samozrejme anonymný. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem. http://www.survio.com/survey/d/X5R5R6M8N2S1I1X3P

marculik
27. sep 2016

@cheeky82 ale vies co nechapem pol roka uzivania a kondomova ochrana a vysledky len tak nic moc a teraz 6 tyzdnou pauza a ziadna ochrana a vysledky dobre ako fakt co sa stal zazrak no aj sa tesim aj sa bojim ist do toho bez neho,sice som ho uzivala a nic nevyslo to ani snim tak je to asi len o stasti

cheeky82
27. sep 2016

@marculik celé je to o imunite, ktorá sa proste mení.,mne Dzurillova povedala ze ja mam síce antifosfolipidovy syndróm, ale len tehotenský. Proste telo sa v istom okamihu rozhodne a tak to je.

cheeky82
27. sep 2016

@julie_k29 hotovo

marculik
27. sep 2016

@cheeky82 tak dufam ze tie vysledky vydrzia aspon dalsi mesiac

marculik
27. sep 2016

@cheeky82 tak dufam ze tie vysledky vydrzia aspon dalsi mesiac

izzie27
27. sep 2016

@julie_k29 hotovo😉

astrid55
27. sep 2016

@vernazza ano, mne sa to stalo, cakala som dalsi mesiac, kym cyklus nabehol. Drzim palce

lubica1979
28. sep 2016

Ahojte, baby prosím Vás poraďte mi, keď nám konečne poisťovňa schválila žiadosť, kde je lepšie si vybrať lieky v ČR alebo na SR, aby nám to preplatili? Ďakujem

ssegra
28. sep 2016

@lubica1979 ahoj ked mas schvalene ivf v cechach mozes si ich vybrat aj tam a preplatia ti ich. My sme mali lieky priamo od kliniky a nauctovali ich vo fakture

marculik
29. sep 2016

Baby nahodou neviete ci dr.Pospisilova ordinuje uz druhy den nereaguje mi na maily :(

izzie27
30. sep 2016

@marculik ahoj, neviem ci ordinuje ale munule som tiez cakala asi 2 dni na idpoved. Skus zavolat na nonstop linku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre