Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
30. júl 2012

@speranza1 ani ja uz 15 rokov neviem preco to nevychydza, ale najhorsie je to ze nieviem ci to skusit este raz ked stale nic,.... 😢 😢 😢
@kukulik30 ty moja nesmut 😉

speranza1
30. júl 2012

@melisska jezisi 15 rokov... a tebe robili aj hysteroskopiu? a nepremyslali ste nad darcovskymi?

kukulik30
30. júl 2012

@melisska moj nazor poznas..ja by som to skusala na tvojom mieste este, pretoze ja si myslim, ze ty budes tehotna, ak si uz bola, tak to musi este vyjst ...ale tak rozhodnutie je na tebe 😉

melisska
30. júl 2012

@kukulik30 ok 😉
@speranza1 nie 15 rokov umele, 4x som mala mimomaternicove tehu-prirodzene, potom som si dala oddych, bola som z toho vycerpana, v roku 2007 som isla na umele a 1.IVF bolo biochemicke tehu, 2.IVF ma v 9tt, a 5x ket nic, to bolo do rkou 2009, potom oddych, teraz 4.ivf-nic, ket-nic 😔 tak si myslim, ze hysteroskopia nieje potrebna

speranza1
30. júl 2012

@melisska mas moj velky obdiv... si neskutone silna zena.... a nepockas radsej este na krvicku? mozno ta vyvrati biely testik....

melisska
30. júl 2012

@speranza1 to si uz druha co mi to povedala, neviem, ci som taka silna, placem tu ako male dieta....

speranza1
30. júl 2012

@melisska placom, len uvolnujes negativne emocie a dostavas zo seba, to co ta trapi vonku slzami.... ale mozno je este skoro na slzicky....samozrejme nechcem davat plane nadeje..ale niekedy aj z motyky vystreli....

speranza1
30. júl 2012

dievcata..bolel niektoru z vas ET??? mna nikdy nebolel az tento posledny... auu..ale dalo sa vydrzat

zabka1124
30. júl 2012

@speranza1 jeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjj kraasneeee, drzime prstekyyy🙂🙂🙂🙂🙂

zabka1124
30. júl 2012

@melisska este pockaaj, skus 13den

zabka1124
30. júl 2012

@speranza1 a kto ti ho robil???Mozno nemali svoj den

melisska
30. júl 2012

@zabka1124 ak nepride mrcha lebo uz klope na dvere

zabka1124
30. júl 2012

@melisska kurnik, uz by si to mohla mrcha jedna rozmysliet a oddychnut si 9mesiacov

melisska
30. júl 2012

@zabka112 bolo by na case, idem si kus lahnut,celu noc a nie prvu som nespala

holly74
30. júl 2012

@melisska Melisska, tak to je fakt dlho-predlho...ale ako píše Kukulík, dobré znamenie je že si už tehotná bola...
Mňa zas úplne ubíja, že nám nevyšlo toľko ivfiek hoci sme mali už hromadu embryií...že sú teda také slabučké že sa nevedia uchytiť, ale že vôbec žiadne....

@speranza1 mňa ET bolieval, tento posledný síce ani nie (len brucho nejakú pol hodku po ňom), ale ked som ich absolvovala na SK, vtedy ma bolelo aj priamo pri zákroku...

tea284
30. júl 2012

Dievcata, ako je to s liekmi na IVF? Kupujete ich v Cechach alebo na Slovensku?

melisska
30. júl 2012

@tea284 ja som mala na slovensku uz 3x IVF a aj vek-takze lieky som kupila v cechach za hotovost,ale daju sa zohnať aj lacejsie tu na mk -mam nemam lieky na ivf 😉
niektore zienky ktore nemaju vycerpane 3 ivf- si daju ziadost na refundaciu -preplatie ivf z ciech-do poistovne 😉

rienok
30. júl 2012

@melisska no ved prave pre tolko neuspechov by som si dala spravit hysteroskopiu, imunologiu a hematologiu.... či to všetko už máš? Ja by som žiadne vyšetrenie nepodceňovala. Prajem veľa síl

mackaso
30. júl 2012

babuľky, prosím o radu, máte prosím skúsenosti s preplatením IVF z RF v Brne? Jedná sa o refundáciu nákladov zdravotnej poisťovni v SR, díky

gerdusha
30. júl 2012

@mackaso

precitaj si str. 1325, tam som o tom pisala

gerdusha
30. júl 2012

@mackaso

aj aj nejaku 1-2 strany od tej hore dozadu

javi37
31. júl 2012

Ahojte babuľky, chcem sa poradiť, idem na soft stimulku...neviete, či aj vtedy musím brať fraxiparine? Počas druhého IVF som si ho pichala.

speranza1
31. júl 2012

@javi37 ahojky... myslim si, ze ked mas problem s krvou, tak by si si ho mala pichat aj teraz..ale na 100% by ti to mal potvrdit lekar, ktory ta ma na starosti🙂

mackaso
31. júl 2012

@gerdusha Ďakujem ti veľmi pekne za radu 🙂

javi37
31. júl 2012

@speranza1 No veď práve, že neviem, kto to vôbec na starosti má...už strácam ilúzie o odbornosti lekárov, môj obvodný gynekológ sa nechce vôbec k ničomu vyjadrovať, lebo sa do toho "nerozumie" a moja hematologička mi len povie, že si tým neuškodím. Ale práve mi odpísala doktorka z Reprofitu, že stačí pichať po ET.

speranza1
31. júl 2012

@javi37 no vidis.... tak som to aj myslela, ze odpoved by ti mal dat osetrujuci lekar..len som nedopisala ze z RF🙂

lenkalienka01
31. júl 2012

@javi37 Fraxiparin sa picha odo dna ET , aspoň ja som to tak mala 😉

cikyta
31. júl 2012

@javi37 Mne moja hematologička povedala, že už minimálne počas stimulky si musím začať pichať fraxiparín. Ciže ešte pred otehotnením,no samozrejme záleží od závažnosti diagnozy a aktuálnych výsledkov krvy.
(Aj ked...mi prišli neskoro na diagnozu a začala som,ked som bola v 10tt, no pre buducnosť mi pohrozila, že treba konať skôr)

melisska
31. júl 2012

@rienok mam okrem imunologie- ale bola som smm 4x tehu prirodzene tak tam nieje chyby

rienok
31. júl 2012

@melisska no ak sa mimčo neudržalo tak by som na imuno šla, ale nechcem mudrovať 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre