Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
29. nov 2009

Dyba,PIGD som sice nemala,ale urcite Ti nezaruci uspech,vlastne len vysetria embryjko...Zelam Ti ,nech uz nebudes musiet centrum navstivit 🙂

Juli,presne tak morfo sa robi v 30tt,mne ho robil na poslednej poradni,ale som podla utz bola len 27tt,tak mi ho bude robit teraz znovu.No a ci sa da na boku,no veru neviem,ale skor by som povedala,ze nie.. 😕 neviem,ci by bolo vidiet vsetko ako treba...ale skus sa spytat... Tebe sa tak zle dycha...drobci Ti uz asi riadne tlacia na pluca..A co, vecicky poprate? 😵

cisielko
29. nov 2009

Takyna...ďakujem začínam nad tým uvažovať 😉 PN asi budem museiť ísť ak to pôjde takto ďalej 😖

Prajem vám všetkým peknú nedeľu 🙂

dyba
29. nov 2009

avaka ďakujem. Tiež som zistila, že PiGD úspech nezaručí. dočerta 😠
a predĺžená kultivácia? Aký máte na ňu názor? áno? nie? Škoda, že lekári nechávajú toto rozhodnutie na nás.
🙂 🙂 🙂

lenka20
29. nov 2009

caute babulky a pekny zvysok vikendu, ja len na skok..
julinka moja, ved som bola vo stvrtok, citaj str.214 ci tak nejak 😉 chudatko moje, no, uz to musis nejak vydrzat, raz darmo, aj jedno dietatko poriadne tlaci, poposuva vsetko v maminom tele a co este dve bambulky ked sa tam tlacia... ku koncu budes spat uz len v sede.. ale tie dva male zazraky za to stoja, hm 😉
dyba pgd je take sito, aby sa do bruska nedostalo nezdrave embrijko, ale ani nie vsetky zdrave embrijka sa ujmu, tak to skratka je, ale iste je, ze na X-ty pokus to vyjde, takze len skusat skusat skusat dalej.. a velmi vela bab tu malo kopec neuspesnych pokusov na slovensku a v R. sa to podarilo, tak skusite zmenu a uvidis, mozno len to same o sebe bude stacit na uspech 😉
PK je podla mna ok, ak je viac embrijok tak jasne, ak je ich len malicko tak je to zbytocne, radsej ich dat do bruska na ten 3.den.. ale ak je 4 a viac tak PK.. tie, ktore nepreziju PK by neboli prezili ani v brusku, takze nie je co stratit..
tomka, kanhwa - baby ako sa citite 😉 😵 tehotne dufam 😉
olympik a ty ako pokracujes, uz bola kontrola?
tanicka oslavili ste uz ci este sa len chystate 😵 😵 co maly, tesil sa?
pozdravujem vsetky stalice aj nove kocky 😵 😵

dyba
29. nov 2009

Ďakujeem. Pekný zvyšok víkendu 🙂

tanitta
29. nov 2009

ahojte babulky 😉
ja som za PK nad 5embriok.... 😉 pgdi... je dost drahe nezarucuje ale uspach stael je to len bud alebo 😔
Leni.. uz mame po...uf... sak potm ti napisem na FB spravu.... ja len tolko ze dnes ma mozu dat akurat tak zosrotovat 😀

tomka12
29. nov 2009

Ahojte reprofitacky 😉
Lenka, to ako sa citim, tak toto je cista schizofrenia...Ved to kazda sama pozna...A este som rano mala na nohavickach take hnede, take vlasocnicove...a potom este trosku, ale teraz uz chvalabohu nic...Nebola to krv, ale aj to cloveka vystrasi...No aj napriek tomu verim, ze je vsetko OK.

Pozdravujem Vas vsetky a prajem pekny zvysok nedele 🙂

lenka20
29. nov 2009

dobry vecer baby 😵
tanicka no hlavne ze to uz mas za sebou, byva to fuska ale zase stalo to za to, nie? 😉 rano bude uz lepsie, len sa poriadne vyspi 😉
tomka no klasicke priznaky mas, schiza a papierikova choroba 😉 😀 ale take slabe spinenie je dobreeeeeee 😉 ako priznak uhniezdovania 😉 super 😵

kanhwa
30. nov 2009

Ahojte babulky,
len takto narychlo vas vsetky pozdravujem - chodim sem teraz poredsie z dvoch dovodov:
- mam toho vela v praci ako vzdy pred koncom roka
- nechcem sa moc vzrusovat zalezitostami okolo ivf, aby som sa zachovala samu seba v normalnom stave 😉
Zial, pociatocny optimizmus ma presiel, aj ked sa o pozitivne myslenie fakt snazim...rozum a telesne pocity mi vsak navravaju ine. Prosto citim to vsetko tak ako pri predchadzajucich pokusoch... Keby tak Panbozko dal, aby som sa mylila...nezahadzujem to zatial, samozrejme, len ta euforia je prec. Ale ved to vsetky poznate, ake su pocity pri tom cakani kolisave ☹ No, nechcem sem vnasat blbu naladu, tak radsej koncim.
Prajem Vam krasny den aj cely tyzden, uspesny a pre viacere aj plodny 🙂

tanitta
30. nov 2009

ahojky...
kanhwa... chapem ze podvedomie slape na plne obratky...ale pockaj uvidis nieco co oci budu vidiet a mozog sa bude zdrahat uverit 😉 niekedy nas telo dokaze poriadne "oblbnut" 😎 takze pocity -nepocity veriiiime 😵
tomka....rysuje sa dalsie male repofitatko sledujem 🙂 a slavna papierikova choroba 😀 ... harmanecke zavody traste sa 😉 ...
pozdravujem do bodky 😉

mirinda10
30. nov 2009

tanitka cakame na fotecky, viem si predstavit tolko ludi v dome a kolko drobcov no urcite to bolo tazke ale fotecky budu krasna pamiatka

ja dnes idem na 3D a moc sa tesim 🙂 , babulka kope od rana tak dufam, ze nam nezaspi o 5tej ked ju budeme kukat juj keby som ju tak videla co robi kazdy laska moja mala 🙂

prajem pekny den

zajacik...
30. nov 2009

Kanhwicka kasli na pocity, to su hormony, hlavne aby bambulka v brusku bola v poriadku 😵
Mirindik prajem ti krasny 3D zazitok 🙂
Ahojte vsetky ostatne 🙂

zuzla80
30. nov 2009

Zdravííím 🙂
Ako sa dnes máte? U nás konečne po dlhej dobe vykuklo slniečko. Mne sa už špinenie konečne ustálilo, ale poslednú dobu ma desia sny typu, že som začala špiniť a také - ach tá psychika, to je neskutočné ako to podvedomie pracuje. A trošku mi už vykuklo bruško a Magne zabralo na bolesť v ľavej strane, je to neporovnateľne lepšie...

Juliček mrzí ma, že máš taktéto ťažkosti so srdiečkom, škoda, že sa to potvrdilo, len si dávaj na seba pozor, a tak ako ste mne nakázali kľudový režím, tak aj pre teba to platí 😅 A k tej fotke, čo by si rada odo mňa, tak ja verím, že v piatok sa už konečne dopracujem aj k nej...

Tánička takže oslava už za vami - tak to muselo byť rošambó, keď ťa takto zničili, ale určite ste si aj užili. Aké darčeky podostával malý, tešil sa? Aj balóniky si stihla nafúkať 🙂 ....

Kanhwi ešte je skoro na závery, veríííme do poslednej chvíle, že je to na dobrej ceste oki 😉

Avuška verme, že už ten blbec týždeň za nami, nebolo to kvôli tej mojej šéfke, ale mužík s prácou nem dobre, ale nebudem to tu rozoberať. A vy ste už konečne doprerábali, či ešte finišujete, už najvyšší čas nie?

Lenik vieš, že ja tú kravu šéfku už neriešim a verím, že ani dlho nebudem. Moja za koľko to dnes máme do príchodu mužíka 🙂 ?

Taky ty tičkuješ už o dušu 😅 Ako sa inak máš?

Mirindik pozdravujem a aj zvyšok nespomenutých 😉

takyna
30. nov 2009

Ahojte kočky 🙂
Kanwi pocity sú zmiešané to robia tie hormóny, aj Zajko nemala ziadne tehu priznaky a je tehulka, nehádz flintu do zita 😉 🙂

Mirindík veru príjemný zážitok 🙂 , potom dúfam, že pridáš fotečky 😉

Tanitka ti verím, že si musela byť vyšťavená s tolkých ludí, nuž malý vedúci je vzácny člen rodinky 😵 , ale ubehol ten rok, bože sa mi ani veriť nechce, ako to všetko ide strašne rýchlo... 😨

Leni ty už striháš meter? do príchodu MM? 🙂

Zuzička na noc skús vypnuť podvedomie, aj keď sa to len tazko dá, ale HCGčko bolo u teba vysoke, urcite je bublinka riadne uchytená, a na šéfku sa sprepáčením vyser, tie boli aj budú, kašlať na ne 😉

ja negrckám už, to vyšiel vtedy iba raz hamburger s hranolkami 😝 od vtedy ho nemozem ani citit 😝
ale zato rozdychavam ranajky kazde rano az do popoludnia, ked je obed, a potom obed....atd....
este som nemala den , bez toho aby mi nebolo tazko na zaludok
na hematologii v piatok mi zvysila fraxiparin na 0,6mg a anopirin sa berie az do nejakoho 36tt, cize stale....
vahu mam uz 89kg, cize s mojom vyskou, ma skorej preskocis ako obides 😝 😀

mirinda10
30. nov 2009

zuzik, juli tak aspon na tej posteli nebudem sama, ved keby ste prisli k nam, tak sa potisneme mame velku postel ale by nam bolo 😵 hned by nam as lepsie usiel

kanhwi musis verit, ja som zufala, ze nemam ziadne priznaky a vzdy nenajek boli a vidis teraz to bolo ako malo byt, kedy ides na krvicku ?

tomka to spinenie moze byt uhniezdovanie to je fakt, tak ziaden stres iba pekne cakat

to sa mi hovori baby, ja som si skoro vlasy trhala viem ake je to tazke to cakanie na vysledok ale prejde to este par dni a budete mat dialice na testiku 🙂

tanitta
30. nov 2009

Taky,Zuzla.. dakujeme za vase krasne komentare na FB;)... velku zasluhu na tom vstekom mala aj moja mamka....sama to by som nezvladla 😎
Miri.. zelam krasne pokukanicko na princeznicku 😵

julietka
30. nov 2009

tani tak citam ze oslavy uz mate za sebou a zvladli ste to v zdravi 😅 torticka bola krasna ak bola ta co je v albumiku, ale s hafanmi..by som chcela vidiet blondacika s tym uzasnym harom ako sfukava prvu sviecku a ziaria mu pritom ocka od vzrusenia 🙂

lenik docitala som si tu stranu 214 😉a som velmi rada ze si to zvladla sama aj vlakom a hlavne v dobrej nalade,ved odtial sa ani neda ist s inou naladou, oni vzdy vleju tolko optimizmu do duse, ze od nich ked som odchadzala som ani nepochybovala ze by bol iny ako pozitivny vysledok

avka este nemam vsetko poprate, dostala som dalsie veci tak ma cakaju dalsie dve pracky..ale ved to ani tolko nevyuzijem kolko veci mame, ale vsetko len tie najmensie, takze z toho aj tak rychlo vyrastu a mozem to zbalit naspat do tasiek a darovat niekomu dalsiemu
avka a kolkateho ides na matersku?

taky, zuzlicek vidim ze sa krasne drzite, zachvilu budete mat ten najkritickejsi cas za sebou a uz to bude o nieco kludnejsie
zuzlik tesim sa na fotecku 😉 a neviem preco ale si myslim ze to bude dievcatko 😵
taky ty dufam tiez prihodis svojho bobaka do albumiku 🙂

kanhwi, tomka nebojte sa ono sa to vsetko na dobre obrati 🙂 myslienky maju neskutocne silnu moc, takze musite mysliet sugestivne pozitivne 🙂

mirindik na dnes sa tesim s tebou ako uvidis princeznu, prajem uzasny filmovy zazitok v 3D podobe 🙂
miri tiez sme boli s muzikom na 3D vecer a tak sme sa smiali ze ideme do kina na vecerne predstavenie v 3D podobe, akurat bez tych okuliarov 😀

diorka ak dobre citam tak ti tusim mozem gratulovat k jednovajecnym dvojkam, to je uzasne 🙂

lenka20
30. nov 2009

caute babulky, ja len na skok, zuzlik, takynka - veru striham meter, uz len okolo 11 dni, strasne strasne strasne moc sa tesim!!!! viete si predstavit 😵 😵
julinka no nakoniec som sla autom, mala som odvoz 😉 😎
pozdravujem vsetky maminky, tehulky aj cakatelky 😵 😵 😵 😵 mozno este vecer nakuknem, dnes mam behaci den 😝 rano prechadzka, potom mesto, obchody, kaficko a teraz zase stretko s kolegynou na dalsie kaficko 😝

tomka12
30. nov 2009

Ahojte reporfitacky 😉
Dakujem vam za povzbudive slova 😉 . Pobolieva ma brucho ako na mrchu, su to dost silne krce. Ja uz neviem, co si mam o tom vsetkom mysliet. Presne tak to bolo aj predtym...
Bola som dnes na hematologii, tak mi zvysila davku fragminu na 2x denne a povedala, ze vraj som mohla spinit z heparinu, takze mi dala este nejake lieky proti tomu...Neviem, ci to mam brat, lebo uz nespinim...Vobec neviem, co mam robit... Som z toho mierne v soku, ze az 2 x denne pichat, ale co uz nezrobim pre babo... Len aby sa uchytilo 😕
Pozdravujem vas vsetky 🙂

julietka
30. nov 2009

tomka neviem sice aku mas diagnozu a preco mas pichat, ale kamaratka ma naozaj problem so zrazanlivostou a tiez pichala iba jedenkrat denne a ona mala naozaj vazne problemy s krvou, aj kostnu dren jej museli skumat..
ja som od zaciatku tiez pichala fragmin a tiez len jedenkrat a to mam iba mutaciu heterozygota..ja nechcem pochybovat o tvojej hematologicke, ale ked clovek s "tazsou diagnozou" a problemom krvi ma pichat len jednu denne zda sa mi dost extrem ze ti kazala pichat dvakrat, s takym pripadom som sa este nestretla..vies aby si nezacala viac krvacat...nemas niekoho s kym by si to konzultovala este pre istotu?

mirinda10
30. nov 2009

baby uz sme spat, mala si z placenty robi vankus mala tam celu hlavicku iba sme ju videli z boku a najskor mala rucku pred tvarou a ked dr. urobil vnly na bruchu tak si ju dala prec ale lezala som na boku a mala nic stale bola otocena chrbatikom

mame 627 gr

vstko je ok, aj mozog je bez cysty, srdiecko tiez som moc rada morfologiu robil 45 min a som sa objednala aj v 30tt nech nas skontroluje je velmi prijemny a pozna aj mojho dr. v Brne aj v HK mam ich pozdravovat vsetko si presiel a skontstatoval, ze sme toho uz dost prezili ale je stastny, ze sme isli do HK ako povedal inak by zomreli obe mali sme moc vela stastia

diorka , mozem ho odporucit aj na prenatalny screening v 1 trimestri pozna aj Vlasina a je to odbornik

pa idem uz relaxovat dnes som to zanedbala

zajtra sa ozvem

bakosko
30. nov 2009

lenka20 aj ja chcem zacat v januari kam ides na IVF

lulu27
30. nov 2009

Ahojte kočky. Chcem sa spýtať keď ste si pichali cetrotide, či to bolo aj po pichnutí pregnylu. Ja som dnes 8DC, dnes som si musela pichnúť pregnyl a zabudla som sa spýtať, či si mám aj zajtra pichnúť cetrotide. 😕 Ďakujem

avaka
30. nov 2009

Ahojte 🙂
Miri,takze malinka sa vam otocila ritkou.. 😅 ,ale aj tak to musel byt uzasny zazitok.. 😉 Hlavne,ze je vsetko o.k 🙂 pridaj nejake fotecky.

Kanhwa,Tomka,na priznaky sa az tak nedrzte,uz sme tu velakrat pisali,ze sme vacsinou ziadne nemali.. 😉 myslim my tehule 🙂

Zuzlik,snad sa vsetko nejako utrasie a bude dobre.. 😉 My uz "skoro finisujeme",uz len podlahy a malovat v detskej izbicke a hotovo,akurat,ze nam este spadol kus omietky,tam kde nemal.. 😅 ,ale to sa spravi..Potom uz len nejaky nabytok,ale to uz ani neratam ako prerabku... 🤐

Tani,takze oslavovaci vikend za vami.. 😵 veduci musel mat tolko vzruchov,aj snivkat sa mu o tom muselo.. 🙂

Juli,to uz zvladnes,dve pracky..ale asi toho naozaj mas dost,som zvedava na kolko to mne vyjde.. 😕 tiez uz si aj hovorim,ze nic nekupim,a vzdy ma nieco ocari.. 😀 Aj dnes som kupila osusku,ale ved tu treba...aj zimne rukavicky.Je pravda,ze drobci z toho rychlo vyrastu,ale co si neurobit radost 🙂

No a dnesna poradna o.k 🙂 ,akurat mam chaos z mojho terminu porodu,stale mi doky vravel podla utz 6.2.2010 a dnes mi napisal,ze podla poslednej MS 12.2.2010,to mi preslo cez rozpocet,lebo tym padom materska az 18.12.09,ratala som o tyzden skor,no ale nevydrzim...? 😎 Inak,aj to som sa musela pytat,ked som bola na odchode,tsss inak by som isla asi az k novemu roku..
Ozaj nasa laska vazi 1443 g,uz velka slecna 😵

avaka
30. nov 2009

Lulu,myslim,ze po pregnyle sa uz cetrotide nepicha.. 😕 ,ale radsej sa spytaj..

lenka20
30. nov 2009

caute kocky, tak len tak narychlo - mirindik, avuska, gratulujem k dalsej uspesnej a bezproblemovej kontrole, len tak dalej baby 😵 😵 mirindik nebud smutna ze si nevidela tvaricku, ona je hanbliva, ukaze sa az po porode ale isto to bude krasavica 😵 😵
avus - ale ste uz velki 😉
bakosko no ja samozrejme do Reprofitu, kam inam by som chodila ked su tam uplne najlepsi 😉 😎 😀 a uz mam dohodnute ze ma otehotneju, tak nie je o com rozmyslat 😵 😵 😵
lulu po pregnyle uz celkom iste nic nepichat, pregnyl je posledna injekcia pred punkciou, niekedy sa zvykne este rano dopichnut posledna injekcia stimulky a vecer o deviatej potom pregnyl, ale za nim uz nic..
tomka no ja myslim, ze si tehu 😉 tie krce... spinenie... si skratka ,, priznakova ,,
a kanhwa bude ,, bezpriznakova ,, 😉
no, dobru noc vsetkym 😵 😵

avaka
30. nov 2009

Leni,a vieme ze v RF sluby plnia,tak sa mozme tesit.. 😉

lenka20
30. nov 2009

avuska no naposledy slubili, aj splnili, len to nedopadlo, tak ale beriem opravny pokus 😉 😎

takyna
1. dec 2009

Ahojte kočky 🙂

čakatelky netestli ste? 🙂

Mirindik vo vankusiku je jej dobre pri maminke 😉 🙂 , krásne priberáte 🙂

Juli fotečku som dala do albumu uz davnejsie 😉

pozdravujem všetučky 😵

mirinda10
1. dec 2009

baby fotku mam v albume tak sup kuknut potom ju zamzem alebo ju musim vytlacit a zmazat sukromne udaje tak sup nech vidite aspon z boku nasu hviezdicku

avi krasnu vahu ma vasa princeznicka len tak dalej

no nasa kocka aj vecer len chrbatik vystrkuje ked vecer pred spanim lezkam, tak okolo pupka mam tvrde brusko a to uz citim, ze opat ma tvaricku v placente a mne ukazuje chrbatik alebo chce aby som ju skrabkala 😉 mojka mala no neviem 🙂

ale som strasne happy vsetko je baby tak ako ma, ja som verila, ze ona to zvladne

pekny uprsany den prajem, najlepsie ostat v posteli ale iba ten kto moze 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre