Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
3. mar 2014

@falin
no uz som to vyzistila, dneska, zajtra este pracuje, potom az o d 21.3.2014. takze tak.

falin
3. mar 2014

@nelly3 - to nemyslis vazne ze ti to neschvalili, nech idu do kelu. Je miz toho nanic, tolko si si nastudovala, nabehala sa okolo toho. Oni si asi myslia ze na ivf-ko ideme zo srandy ci z nudy 😝 😝 😝 , je to des 😠

falin
3. mar 2014

@nelly3 - vdaka za info. Ty ho budes potrebovat aj teraz? ides do boja alebo sa pustis este raz do vybavovania? A co ide nas dr. niekam na liecenie ci na dovolenku?

megan5
3. mar 2014

ahojte dievčatá.prosím vás je tu niektorá,kto má skúsenosť s prednisonom?lebo ja som ho začala užívať.len ked ho užívam,tak by som mala mať pohlavný styk len s ochranou a počas ovulácie bez ochrany?lebo ja som ho užívala a pohlavný styk som mala bez ochrany a sa mi vidí, že som chytila trošku zápal.neviete ma to nejaký vplyv na toto??môžem si dať canesten?dakujem za rady

diska
3. mar 2014

@megan5 a preco pri uzivani prdnisonu nedodrziavas co ti kazali? aby to malo ten spravny efekt? 😕

ten zapal co si dostala to nema nic spolocne s prednisonom,bezne antimykotika si mozes dat.

nelly3
3. mar 2014

@falin
ja asi nemam kam davat money, ako no coment poistovna 😝
aj som rozmyslala, ze by som to opat isla skusit nanovo papiere cez poistovnu, ale elias ma aj tak dovolenku, zase to posuvat, roky utekaju. ved uvidim
no ide na dovolenku na kubu 😉

vlasatica
3. mar 2014

ahojte uživali ste niektora pri stimulke Inofolic? mam to uzivat uz pred stimulkou,alebo staci pocas stimukly

falin
3. mar 2014

@nelly3 - ten sa ma 😵 .
Inac s tym posuvanim je to desne, ved prave ze roky letia strasne 😝

@vlasatica - ja som raz brala inofolic, uz pred stimulkou som zacala, ale u mna to nemalo ziadny efekt 😖

lubanka
3. mar 2014

@falin tak vitaj späť v realite 😵 ako som dopadla? mám v brušku jednu XB/1, dnes som 5deň po ET a čakám a čakám a čakám... a už mi z toho čakania začína hrabkať na karbit 😀

falin
3. mar 2014

@lubanka - dakujem 😎 realita je kruta. Snazim sa dostat naspät do zabehanych kolaji.
Ja hovorim ze pre mna je to cakanie po ET najtazsie z celeho procesu ivf. Clovek sa pozoruje aj ked sa nechce 😒 . Nech ti to cakanie cim skor ubehne a drzim palceky, silnooooooo

vlasatica
3. mar 2014

@falin ved som aj rozmyslala ci to neni len zbytocne vyhodenie penazi 😕

falin
3. mar 2014

@vlasatica - u nas to tak bolo, ale poznas to, topiaci sa aj slamky chyta. Clovek chce odskusat vsetko co by mu mohlo dopomoct k vytuzenemu cielu 😉

lubanka
3. mar 2014

@falin vďaka a ty nech sa čím skôr zaradíš do plného pracovného nasadenia... a nech ťa šetria 😉 ja keď dojdem po dovči, tak ma každý žmýka 😠 musia dobehnúť, čo zameškali... veď som oddýchnutá, tak prečo ma nedoraziť 😀

megan5
3. mar 2014

@diska ahoj a pod antymikotika sa rozumie čo?zajtra idem k svojej gynekologičke radšej.dnes som aj volala do car a sestrička povedala,že to nemusím mať pohlavný styk počas užívania prednisonu s ochranou,tak som z toho jelen.že kto mi to povedal.len doktorka vtedy niečo také povedala,že s ochranou,ale som sa nepýtala prečo,len ja som chcela skúsiť prirodzene a ako by som otehotnela s ochranou..ale možno to nemám z prednisonu.ja sa len pýtam či to nemá nejaký vplyv.prednison užívam len mesiac.a vraj mi ho predpíšu ešte aj ked nejdem ešte na ket 🙂

falin
3. mar 2014

@lubanka 😀 😀 inu moznost nemam, len cim skor nabehnut. Ale nastastie ma ti necakaju ziadne narocne ulohy ani take ktore by som mala co najskor splnit. Ale postovu schranku pracovnu mam preplnenu riadne, uz len to vsetko precitat 😝

@megan5 - prednisom znizuje imunitu, takze lahsie si mohla dostat mykozu. Ohladom pouzivania ochrany pocas brania prednisonu, tam zalezi preco ho beries. Ak ti ho predpisali preventivne, netreba pouzivat ochranu. Ak si bola na imunologii a tam ti zistili nejaku poruchu a nasadili prednison a dali instrukcie ohladom pouzivania ochrany, treba postupovat potom podla nich.
Kup si nieco v lekarni na mykozu, su aj volnopredajne pripravky. Alebo ako pises, zbehni na gyndu, spravia ti vyter, budes na istom o co ide.

diska
3. mar 2014

@megan5 rozhodla si sa uplne super,tvoja gyn ti pomoze najlepsie 🙂
s ochranou kazu mat pohlavny styk ak ti nieco zistili na reprodukcnej imuno. a potom bez kondomu len v plodne dni 😉
antimykotika napr.canesten,candibene,mycomax

diska
3. mar 2014

@vlasatica ahoj moja skusenost s inofolicom,nehovorim ,ze u kazdeho to tak funguje ale u mna to tak bolo a ci zato moze len inofolic tak tiez neviem ,ale pred poslednou stimulkou som ho brala 2x1denne ale 3 mesiace a 4 bol pocas stimulky,lebo vraj efekt sa dostavuje cca po 3 mesiacoch.A vajka rastli akosi lepsie ,ja som mala vzdy problem vystimulovat mala som ich vzdy malicke a nie a nie dorast,tentokrat to slo rychleljsie,aj Dr.aj ja sme kukali ako puci,ze odkial tie vajka pri mojich preblemoch pri predoslich stimulkach 😉

denulkl
3. mar 2014

@patrissia ahoj ako si dopadla s embryami?dari sa im?🙂 Ja sa obavam, zajtra idem na OPU...-kolko toho nakoniec bude.pa

denulkl
3. mar 2014

@nelly3 akoze to je sila s tou tvojou ziadostou,dala by som na to krk ze ti to schvalia...☹

patrissia
3. mar 2014

@denulkl neboj mojenko, vsetko dopadne na 1-ku a urcite budes mat viac vajicok 😉
A ostatne kocky,
Vsetky 3 vajíčka boli zrelé a zatiaľ su pekne oplodnené 😉 jaj babulky hrozne sa teším...
Dufam, že sa budu pekne vyvíjať dalej...

megan5
3. mar 2014

@diska dakujem krásne za info 🙂 ,zajtra vybehnem ku gynekologičke radšej

kako23
3. mar 2014

@vlasatica ahoj, ja Ti odporúčam brať Inofolic ešte pred začiatkom stimulácie. Mne osobne to pomáha pri kvalite vajíčok a najmä pravidelnej ovulácii. Mám s tým dobré skúsenosti aj pri stimulke.

clarinula
3. mar 2014

Dobrý den, jmenuji se Klára Tomešová, jsem studentkou porodní asistence na Vysoké škole zdravotnické o. p. s., Duškova 7, Praha 5. Ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku, který mi bude sloužit jako podklad k průzkumu v bakalářské práci na téma Vývoj asistované reprodukce.Je jedno, kdy jste asistovanou reprodukci podstoupili. Předem děkuji za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/13JJfXN9GoNjjLk...

mimika1973
3. mar 2014

@vlasatica ja som brala pred stimulkou, mesiac, a babenko je brusku 😵

lubanka
3. mar 2014

@patrissia tak nech sa pekne držia 😵 začínaš presne ako ja.. dúfam, že budeš lepšia, mne nakoniec jedno "šikovné" vložili a tie zvyšné dve začali nejak spomaľovať... nakoniec neboli vhodné na mrazenie 😒 tak sa prosím neriaď mnou 😀 jasné? 😀 😉

patrissia
3. mar 2014

@lubanka dufam, ze budu dobre.... stale rozmyslame kolko vlozit... povodne som chcela dve, ale teraz neviem... bojim sa, ze by to nemuselo vist.... kedy si mala vklad?

lubanka
3. mar 2014

@patrissia ja minulý týždeň v stredu... dnes som 5deň po ET... my sme to mali jednoduché... po predošlej zlej skúsenosti s dvojičkami som trvala na jednom... a aj Stelcl mi to odporučil... myslím, že teraz sa tým netráp... možno sa všetko vyrieši samo a ak nie, tak si nechaj poradiť dr. alebo sa riaď pocitmi 😉

patrissia
3. mar 2014

@lubanka no to za chvilkubuz budes moct testovat.... kedy mas ist na krv?

lubanka
3. mar 2014

@patrissia 10.3. si mám urobiť test... o krvi nič nevravel, ale samozrejme, keby bol pozitívny, tak pôjdem ku svojmu gynďákovi.

patrissia
3. mar 2014

@lubanka ahaa ja som myslela, ze sa chodi aj na krv... dufam, ze bude pozitivny 😉 drzim vsetky prsty 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre