Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubica1979
18. jan 2015

@silvia545 išli sme o deň skôr a prespali sme v Brne. Hneď veľa centra je penzión, tak tam sme si objednali ubytovanie. To je lepšie ako zavčasu ráno cestovať.

dzurkomaj
18. jan 2015

Ahojte babule,
my ideme zaciatkom februara na konzultaciu. Mozte mi stručne popísať aký je priebeh?Ďakujem 🙂

lienka_1
18. jan 2015

@dzurkomaj Zober so sebou vsetky vysledky vysetreni, ktore uz mate za sebou. Manzela poslu na spg, tak idealne 3 dni abstinovat, lekar Ti pravdepodobne urobi aj vaginalny ultrazvuk(ak nebudes mat akurat menzes). My sme boli dopredu dohodnuti aj na nejakych krvnych testoch, tak mne brali aj krv. No a ja som si napisala zoznam veci, ktore som sa lekara chcela spytat, lebo inak som furt z toho vsetkeho trochu vedla a potom zabudnem, co sa chcem pytat a doma je uz neskoro.
Inak v Rf tazka pohoda. Budete spokojni. Drzim palce! 😉

ingrid0105
18. jan 2015

@lienka_1 som prave chcela pisat do RF ideme na 1 konzultaciu tiez ci budu mm robit spermiogram ale vidim ze ano podla tohoto, diky za info 🙂

silvia545
18. jan 2015

@lienka_1 dakujem 😉 zajtra idem na uz,už ma chytá panika,dúfam,že aspoň nejaká vajká budem mať 😉

silvia545
18. jan 2015

@lubica1979 díky,,o tom som tiež uvažovala,žeby sme tam prespali,,aby sme nemuseli v noci cestovať ak ma objednajú skoro ráno 😉

silvia545
18. jan 2015

@ingrid0105 nás pri 1 konzultácii ani nevyšetrovali,,ani mňa ani mm spermiogram 🙂

freyahope
18. jan 2015

@ingrid0105 @dzurkomaj keď sme boli my na prvej konzultacii, manželovi spermiogram nerobili. Mne robili ultrazvuk a brali mi krv na AMH.

lienka_1
18. jan 2015

@silvia545 Asi sa to bez tej paniky neda....ale nestresuj vela, uz je rozhodnute, uz si svoj diel roboty urobila, teraz je to na lekaroch, embryologoch a hlavne na Tom hore. Drzim palce!...Aj @ingrid0105 😉

franzziska
18. jan 2015

@silvia545 uz panikaris zase? 😀 😀 budem teda na teba mysliet zajtra 🙂

gagirl
18. jan 2015

Dakujem vam aj ostatne dievcata co ste mi este pisali..velmi si vazim vasu podporu a utesujuce slova..citim ze ste so mnou aj ked sa osobne nepozname..dakujem vam..Za srdiecka a objatia..verim ze sa z toho co najskor dostanem a budeme znova pozehnany dietatkom..Vsetkym vam ktore teraz stimulujete drzim velmi palce..a tehulkam prajem hlavne vela zdravia.

silvia545
18. jan 2015

@lienka_1 po zajtrajšku budem kludnejšia 😉 doteraz som si to tak nebrala ani nerozmýšľala nad tým,že vlastne stimulujem 😉 len dnes ma to tak trošku chytilo,,bruško mám nafúknuté,,som jak v 3 mesiaci 😀 a nejako ma vaječníky tlačia alebo mi tam zavadzajú 😉
a dakujem 😉 dúfam,že ten Tam Hore sa už nad nami zľutuje 😉

silvia545
18. jan 2015

@lubica1979 a ak sa smiem spýtať koľko ste platili v tom penzione ? kedy ste tam asi tak prišli a ako je vybavená izba ? 😉

silvia545
18. jan 2015

@franzziska ani moc nie,len dneska mi je ozaj na figu,,hlava ma bolí,,žalúdok mám nejaký pokazený,normálne mám pery také vysušené a popraskané,proste necítim sa dobre 😒

lienka_1
18. jan 2015

@silvia545 Integrity je fajn, cisty, my sme mali trosku slabsie ranajky, ale dalo sa prezit. Ubytovat sa treba do 7 alebo 9 vecer, uz nepamatam. My sme prave preto potom volili ine ubytko. Platila som na mieste, tusim v CZK, ale da sa aj v eurach(cca30e to bolo)
A ked vajecniky zavadzaju, tak je tam plno peknych folikulov a v nich zrele vajka 😉

sarasota
18. jan 2015

@silvia545 my sme sa vzdy napapkali v kolibe na Lipovej ulici.Jedlo bolo vzdy super a za rozumne ceny.Z Reprofitu pojdete do prava a hned prva ulica do prava hore briezkom a nalavo je Koliba a aj Hotel Nika.Drzim palceky.

franzziska
18. jan 2015

@silvia545 si nafukla aj z clostilu? fiiha tak to dobře reagujes...ja by som z neho nebola...a hej v niektorych dnoch jak v 6tom mesiaci 😀 😀 len som kukala dneska ze sa mi z toho nafuknutia natiahli strie a jazvicky co mam z operacky su nejake hrubsie 😕 😔 😔

ingrid0105
18. jan 2015

@silvia545 v kazdom pripade sa tak nastavime s mm "kdyby neco" aby mohol odovzdat matros 🙂 a drzim mocno palceky 🙂

silvia545
18. jan 2015

@lienka_1 dúfam,že budeš mať pravdu a niečo tam bude,,aj keby bolo málo ale hlavne nech sú zrelé 😉 ja som vždy zle reagovala na stimulku,mala som najviac 4 vajká 😒 tak teraz neviem čo bude len po clostile 😉

silvia545
18. jan 2015

@franzziska nafúkla aj z clostilu 😉 inak to nevidím,nemohla som takto pribrať do bruška za pár dní 😀 😀 😀 a natieraj si bruško 😉

silvia545
18. jan 2015

@sarasota dakujem 😉 určite vyskúšame ,,ešte pojdeme na odber,na vklad a tak si to po tých reštikách obeháme 😀

silvia545
18. jan 2015

@ingrid0105 ved aj my sme boli pripravený a nič 😀 len sa dr.pri konzultácii spýtal,aký má problém mm 😉 možno to závisí aj od diagnozy ,,môj má len nepohyblivé spermijky a inak všetko má s nimi v poriadku 😉

franzziska
18. jan 2015

@silvia545 cim?

silvia545
18. jan 2015

@franzziska natri si aj normálnym telovým mliekom 😉 ja aj ked som bola tehu,tak som nepoužívala nijaké špeciálne krémy na bruško,,normálne tel.mlieko a bruško som mala krásne 😉

lubica1979
18. jan 2015

@silvia545 my sme boli ubytovaní v penzióne Integrity, platili sme cca 40€ za noc, izba dobrá, vlastné WC, sprcha. Prišli sme tam okolo 21.00 hodiny. Sme tam volali, či môžeme prísť neskôr, pokazilo sa nám cestou auto, ale príchod je asi do 20.00.

lubica1979
18. jan 2015

@silvia545 kedy ideš na OPU?

haimi
18. jan 2015

@ingrid0105 podla mna v tom neni vela keby 😉 ty mas tu konzultaciu niekedy na konci januara, ze? A to budes aky den cyklu? Sa s nim rovno dohodnes, ze chces hned dalsi cyklus zacat stimulku a stihnes to. Podla mna je to tam bezne 🙂 ja som sa s nim na stimulke dohodla, ked za mnou prisiel na izbu po hysteroskopii 😀 Mate nejaky aktualny spg? V Brne vychadza spg horsie ako na slovensku. Ked sme prisli na konzultaciu so spg z ferticentu, tak spg uplne ok a v brne patologia otras. Len 1% malo normalny tvar. A to preslo len 6 mesiacov.A viem, ze nie sme jedeny par, ktorym sa to stalo. Takze ked vam robili spg na svk, tak si ho tam radsej dajte urobit. Teda ked sa tvaril, ze je ok. Kde budes od marca pracovat? Budes makat do vecera a aj cez vikend ako teraz? Drzim palce, nech si v rf spokojna. Ides stresmenovy Marcelovi, ze? 😀 Neboj, nie je to az take zle, len mne sa to tak vzdy zdalo. Asi mal toho vela, ale sranda s nim je 🙂

ingrid0105
18. jan 2015

@haimi spermiogram mame z brna z Heliosu taky ten aj s urcenou DNA fragmentcaciou. na tom papieri to vyzera dolezito a vierohodne tak uvidim ci tak bude posobit aj na Marcela a je z novembra 😉 to uz bud budem mat prave ms alebo mi len pride, uvidim ako dojde 🙂 no a pracovat budem v LIDLi nic svetoborne ale potrebujem zamestnat svoju mysel na 100percent a to je idealna praca na to a usetrim na cestovani 100 eur mesacne a teraz sa kazde euro zide vsak to sama poznas. 😀 asi je to chore pre niekoho ale tesim sa na tu pracu 😉 budem makat aj vecer aj vikendy ale aj priatel pracuje na smeny takze nam to vyhovuje 🙂 chcem sa s nim dohodnut a som zvedava ake mi da lieky ci injekcie. a vy ako ? krpci posluchaju?

cmudlo
18. jan 2015

@silvia545 držím palce na zajtra !

roberta31
18. jan 2015

@gagirl toto sa velmi tazko cita,slzy mi tecu 😔 .Prajem vela stastia do buducna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre