Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka75
21. jan 2016

Ahojte dievcata, nezostal niektorej 1 menopur 75IU?

nelly3
21. jan 2016

@dancura
ty si ako moj manzelik, ten by najradsej isiel byvat na samotu do lesa 😀 lebo ma rad pokoj, neznasa hluk atd. mali sme a mame zopar susedov v cinziaku co sa nevedie spravat zial tak preto.
@nanka1977 tvoje zdravie je na prvom mieste, treba sa podla toho aj riadit 😉

gagirl
21. jan 2016

Dievcata zaujima ma jedna vec..pytali ste sa niektora v rf lekara ci ma vplyv na uspesnost tehu mesiac kedy sa ivf podstupuje a robi sa vklad?ja som pocula a aj mi vraveli ze jar a jesen je najuspesnejsia...

ria191
21. jan 2016

@gagirl zaujímavá teória ja som bola na KET-e v novembri a poviem ti, ze som to trochu aj ľutovala pretože zrazu bolo okolo mna vela chorých a kedže som bola na začiatku, tak som sa velmi bála, aby som nieco neschytala. Musela som byt nad vecou inak by som scvokla. Ja osobne by som volila jar 😜😜😜.

ria191
21. jan 2016

@nanka1977 nerada súdim alebo nedajbože odsudzujem, ale zaujíma ma jedna vec prečo pri tvojich zdravotných problémoch ste vkladali 2 embrya aj dvojičky v tvojom prípade su veľký risk? Je to len zvedavosť nie odcudzovanie.

izzie27
21. jan 2016

@gagirl mne to povedala p. bylinkarka Kopacova ked som tam bola. A teraz sme boli na jar / marec april a vyslo to ☺ mozno len nahoda

gagirl
21. jan 2016

@ria191 aj mne to vyslo prave v novembri..predtym som mala vklad myslim v septembri,novembri,jun,a neviem este presne kedy..Vraj od konca marca do konca novembra je naj..Opytam sa na to Orevrela..snad ma nevysmeje;)Inak ja som mala mat termin podobny ako ty..23.7..A bola som chora okolo vianoc dost..takze ja som si tehu tiez moc neuzila..ale nikdy by ma to co sa stalo nenapadlo..:(

gagirl
21. jan 2016

@ria191 myslim ze nanka1977 otehotnela prirodzene..pisala to vo svojom blogu..

cheeky82
21. jan 2016

@gagirl a ja som zasa počula ze pri umelom na tom nezáleží. Pri prirodzenom otehotneni ano

sasa1983
21. jan 2016

Hematologicke povedzme odchylky suvisia skor nez s otehotnenim,s udrzanim a naslednym vyvinom embrya/plodu.

nanka1977
21. jan 2016

@gagirl ano otehotnela som prirodzene 🙂

gagirl
21. jan 2016

@sasa1983 ukazem Otevrelovi vysledky a opytam sa nato..Ale mozno je to kvoli stimulke..V lete ked som mala tiez zvysene d dimery a neviem presne este co bolo horsie,a Otevrel nato vravel ze to je v poriadku..ze to po stimulacii..ale poviem mu to..

nanka1977
21. jan 2016

@silvinkabb Som uprimna a snazim sa vysvetlit,ze nie som nejaka bezcharakterna zena co nema problem zabit svoje dieta.Je to velmi tazke a velmi bolestne rozhodnutie s ktorym budem musiet zit.Ale az to boh a priroda zariadia za mna ku spokojnosti mna aj okolia tak si vydychnem a budem stastna...

gagirl
21. jan 2016

@dancura nieco vymyslime..dohodneme s manzelom ake si zaobstarame..ale nejake chcem;)Vy kedy idete do stimulky?ci uz si zacala?uz si mala ivf?nepamatam sa presne co si pisala..

nanka1977
21. jan 2016

@ria191 ja som otehotnela prirodzene.

nanka1977
21. jan 2016

@nelly3 dakujem prave to robim dlhujem to synom...

ria191
21. jan 2016

@nanka1977 tak to je fakt veľký zazrak ked prirodzene. Mas velmi ťažkú situáciu. Ja osobne by som to nechala na pána Boha nech on rozhodne, ale nám sa to ľahko hovorí. Nech sa rozhodneš akokoľvek mas u mna veľký obdiv. Toto ustoji iba velmi silná žena. Držím ti palce, aby to dopadlo co najlepšie aj pre teba aj pre detičky.

dancura
21. jan 2016

@gagirl Majka, popravde neviem co nas caka.Zajtra idem este na hormonalny profil...vysledky budem mat buduci tyzden a potom sa mame s dr.Vranom dohodnut,ci ideme na soft ivf alebo klasicke ivf.Mali sme uz skor ist na inseminaciu, no prednedavnom sme dostali vysledky z imunologie.Tam nam zistili,ze manzel vytvara protilatky voci svojim spermiam a ja proti tym protilatkam...takze zacarovany kruh...Z toho dovodu zislo z inseminacie a caka nas isci.
Vzdy som tuzila po detickach...a vela..aj 5 som chcela;) A teraz si vravim, ze ak nam Pan Boh pozehna aspon jedno dietatko, tak budem najstastnejsim clovekom pod slnkom.

nanka1977
21. jan 2016

@ria191 Dakujem zo 💗 za mile pismenka aspon trochu ma povzbudzuju lebo uz tyzden nad nicim inym nepremyslam.Najskor to bolo,ze je len jedno potom,ked som skoncila v nemocnici,ze su dve a o par dni na kontrole u lekara uz dokonca tri...keby nemam synov tak ani nerozmyslam nad niecim takymto...lebo nikto by za mnou nesmutil...Ale kedze mam troch synatorov musim rozmyslat racionalne...

dancura
21. jan 2016

@nelly3 anoooo.Farmicka niekde na samote, k tomu vela zvieratiek, deticek a radosti v srdci. Ako spieva Sima Martausova v Normalny zivot. Juj, taky normalny zivot by som vedela zit aj u nas na dedine, ktora uz nie je ani poriadne dedinou ale primestskou castou, aj len s menej zvieratkami. Len po tych detickach mi srdiecko pisti..to je pre nas najdolezitejsie.
Nelly a vy si uz zijete takyto zivot..ten krasny zivot plny radosti, lasky, rovnovahy v srdci a sice aj prace,loboty ..no stale stastia z uplnej rodinky?🙂

dancura
21. jan 2016

@skaredekacatko hihi..tak vasa fenka musi by aka zdrava z tolkej zeleninky🙂

dancura
21. jan 2016

@nanka1977 Posielam velku pusinku. Rozhodnutie nebude lahke. Ja som veriaca a verim, ze Pan Boh ti cestu ukaze.Strasne tazko sa k tomuto nieco hovori a preto len: dnes pojde jeden OtceNasik za teba, za rozhodnutie a za pokoj v tvojej dusi...Neboj,vsetko sa raz na dobre obrati a ty budes stastnou mamickou..ci uz e syncekov alebo 6 deticiek alebo nieco medzitym....este raz posielam velke objatie

nanka1977
21. jan 2016

@dancura Dakujem....ja som tiez veriaca a preto sa neskutocne trapim lebo vo mne bojuje viera a rozum...Ziadnej zene neprajem prezivat to cim si teraz prechadzam ja....Stale verim,ze to boh a anjeli vyriesa za mna lebo boh vie,ze naozaj mam velke zdr problemy a zodpovednost za mojich synov je to o to takzie,ze tento boj zvadzam sama lebo moj partner sa este spamatava z faktu,ze bude otcom a odkedy som mu to oznamila sme sa videli len raz....A to sme spolu dva roky.

skaredekacatko
21. jan 2016

@dancura no to veru je najradsej ma jablcka sama si obera. Ona je celkovo pazrava cely svet sa toci okolo zradla. Idem von zanou uz snori ze ci nieco dobre nenesiem.🍲🍗🍎🍖

gagirl
21. jan 2016

@dancura aha..tak ti drzim palce nech su vysledky v poriadku a mozte sa dotoho pustit..inak ja som mala teraz prvy soft a bolo to super..mensie davky hormonov a mala som10vajok..7zrelych..na moj vek a soft stimulku to je podla mna dost..Len potom uz zial postupne trocha zaostavali niektore a po pk vydrzali zial len 2 embryjka..ale som vdacna aj za ne..Uz mas za sebou naSk nejake ivf?Kolko mas rokov?a ako dlho sa pokusate?Neboj..deticky mat urcite budes..taky dobry clovek co tak tuzi po velkej rodine urcite bude mat..a mozno aj dve,tri;)

lusipe
22. jan 2016

@pufa tak ja stale poctivo odkladam🙂včera podvecer zase bolest podbruska ale v noci ustalo.chodim stale na wc kontrolovať.uvidime ci mrcha dnes dorazí.sak ja od 5.30 nespim co stale cakam,ze dostanem🙂

cmudlo
22. jan 2016

@lusipe obdivujem ťa, ako to môžeš vydržať. ..ale úprimne. ..veľmi by si ma potešila pozitívnymi správami, lebo viem, že si moc neoddychovala a ja to tiež nerobím. ..veď pri malom dieťatku sa to nedá a ja chodim do práce od druhého dňa. ..iba jeden deň som ostala doma a oddychovala. .teda pokiaľ neprišla malá zo škôlky. .potom som sa jej venovala. .tak som taká nešťastná z toho, že sa mi nedá oddychovať ale pevne verím, že aj takto sa to niekomu podarilo. V robote mam relatívne kľud a sedím v kancli za PC. ..

mitka85
22. jan 2016

@gagirl ak mozem povedat svoj nazor psik je podla.mna ta najlepsia terapia.Pravdaze su to aj starosti ale hlavne vela vela radosti.my sme si tak pred tromi rokmi zaobstarali nasu fenocku a nikdy som to neolutovala.Bolo to tiez hlavne kvoli.tomu ze sa nam nedarilo mat babo.a na nase velke prekvapenie asi o tri.mesiace ako sme kupili havka som ostala tehotna.sice to nedopadlo dobre myslim si ale ze nam k tomu pomohla ona.neda sa.porovnavat psik a dieta.pravdaze stale nesmierne tuzim po babatku ale nasa fenocka mi moc pomaha robi.radost a som nesmierne stastna ze ju mam 🙂

lusipe
22. jan 2016

@cmudlo vies ono je to asi tým ze ma mala dost zamestnáva.a este aj muž je na sluzobke tak to nechcem bez neho...sama nechapem aka som trpezlivá🙂a asi sa mi páči aj táto nádej trosku🙂jej moja ak by to bolo o klude tak ja malu nemam.v ten den som išla na nákupy a na druhy uz zarezavala v práci🙂takze to vplyv urcite nema🙂a teraz s malou ťaháme boby do kopca,stale na ruky sa pýta,upravujeme a behame po vonku.tak som zvedava ci to ma vplyv🙂ty pekne hľadkaj brusko a podla mna pohyb je len super🙂

cmudlo
22. jan 2016

@lusipe tak to ti fakt držím strašne silno palce aj pre pokoj v mojej duši 😀 😀 😀 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre