Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

renimac
18. okt 2016

@majinka81 dám vedieť 🙂. No som ešte opatrná, stále nevieme či je všetko OK, volať mám po 13:00.

bianitka996
18. okt 2016

@renimac ahoj, čítam tvoj príbeh a podľa mňa teraz určite tehul si😊 tie testy sú jasné a aj hcg bude pozitívne.

cheeky82
18. okt 2016

@renimac 13:01 cakam pozitivne spravy

erijan
18. okt 2016

Dievcata, mam otazku, ked ste podstupovali viac krat soft stimulacie, tak ste mali medzi stimulaciami pauzu jeden cyklus alebo ste isli ta sebou cykly? Ake mate skusenosti prosim?

cheeky82
18. okt 2016

@erijan mne povedali, v pripade, ze by to nevyslo, ze musi byt pauza 3 mesiace, ale asi zavisi od mnozstva liekov ktore beries. a pravdupovediac, ,mne tie tri mesiace haproval menzes, takze asi na tom nieco bude

erijan
18. okt 2016

@cheeky82 ja som vlastne vysadila lieky pred vkladom,lebo sa vklad nekonal,nemali sme embryjko...mne povedali ze medzi klasickymi IVF a kde su vysoke davky liekov ze je treba pauzu tie 3 mesiace, ale ze pri softe kde su nizke davky sa moze aj hned...tak neviem. Povedali ze je to na mne ako sa budem citit. Preto sa pytam kto ma ake skusenosti 🙂

cheeky82
18. okt 2016

@erijan a to ti povedali v RF? lebo mne rovno povedal Kozumplik ze tri mesiace pauza. ale ja som brala clostyl 2-0-2 a 150 jednotiek fostimonu, co mi teda nepride ako soft🙂

erijan
18. okt 2016

@cheeky82 nie v RF, ja chodim ku Stelclovi-byvalemu reprofitakovi..mala som clostyl 1-1-1 a 150 jednotiek menopuru... cize podobne ako ty 🙂 mne Stelcl na prvej konzultacii povedal ze vysoke davky su nad 220 jednotiek, 300 jednotiek. Tak fakt neviem ci si dat pauzu alebo skusit hned...nempze byt lepsia reakcia tym ze vajecniky este budu trosku nastimulovane z predchadzajuceho cyklu?

cmudlo
18. okt 2016

@erijan to nemyslíš vážne...mne sa stalo pri štelclovi presne to isté...vklad sa nekonal....nemala som vajíčko....a to som predtým na sono mala 7 folikov....tiež mi povedal že môžem hneď začať...že je to na mne...a odporúčal mi remaru namiesto clostilbegytu...že je to šetrnejšie...ja teraz mam jeden cyklus pauzu a uvažujem tiež na ďalší cyklus ísť do toho....a tiež neviem....ja som mala 3x1 clostilbegyt, potom 200 iu puregon, gonal a potom 3 ampulky menopur...

cmudlo
18. okt 2016

@erijan nie remaru ale femaru 😁

cheeky82
18. okt 2016

@erijan no ked som bola na klasickom ivf tak som brala 200 jednotiek gonalu a ziaden clostyl a musela byt pauza 3 mesiace. fakt neviem. mne praveze tie lieky vajecniky rozhasili ako som ti uz pisala. kazdy ale reaguje inak. najlepsie ak sa opytas lekara. aby si zasa nahodou nedostala hyperstimulacny syndrom

cheeky82
18. okt 2016

@cmudlo to je zvlastne, jeden lekar povie tak a druhy inak. no a ty si mas akoze vybrat.

erijan
18. okt 2016

@cmudlo tak ty si mala este vyssie davky a tiez ti povedali ze mozes ist na stimulku hned? Ja som mala 9 vajicok ale z toho len 4 boli zrele, mali sme embryjka ale na 4.den zastavili vyvoj, preto nebol vklad.

erijan
18. okt 2016

@cheeky82 ved toto, ze jeden lekar povie tak a druhy tak...preto som sa prisla poradit sem co mi na to poviete dievcata, ake mate skusenosti...

lili12345
18. okt 2016

Baby ak chcem poslat do poistovne fakturu a bloky z RF treba k tomu dolozit aj nejaky formular?

kim12345
18. okt 2016

prosim o radu , crinone gel,alebo utrogestan? ktory je lepsi? aj cenovo ako vychadzaju? vdaka

maculicek1977
18. okt 2016

@renimac no vidíš super, tak sem s tým HCG? Joj strašne ti prajem nech ti to vyjde, a už žiadny napinák......tak som zvedavá čo bude vo štvrtok, len sa ukľudni a hladkaj bruško. A ty si ktorého car predtým chodila nie Iscare MT, tam som chodila aj ja, ale už asi do tretice pôjdem do RF ako vidím 🙂, keď si porobím vyšetrenia.... držím palčekyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!

renimac
18. okt 2016

@maculicek1977 hCG bolo 838 🙂, takze vo stvrtok musi byt okolo 1700, aby vylucili mimomaternicove. Budem informovat 🙂. Toto je moje prve IVF, nikde inde som predtym nebola. Boli sme len v Reprofite v Brne. Dakujem ti za podporu a drzim Tebe aj ostatnym snazilkam silno palce 🙂.

bianitka996
18. okt 2016

@renimac určite bude všetko dobré👍 cítim to v kostiach že tu máme ďalšiu tehuľku😃

andrejta
18. okt 2016

@renimac drzim silno palce, nech je vsetlo v poriadku 👍

renimac
18. okt 2016

@bianitka996 dakujem 🙂 su tvoje kosti spolahlive? 🙂
@andrejta dakujem, ja Tebe tiez 🙂

cheeky82
18. okt 2016

@renimac to je vysoke HCG, urcite to bude dobreeeeeee

renimac
18. okt 2016

@cheeky82 vo februari som mala v 4tt+5 hCG 1038.... a bolo to mimomaternicove, preto je pre mna smerodajnejsi jeho rast 😉. Ale ste fakt zlate 🙂.

saldiv
18. okt 2016

@renimac a pri ivf može byt mimomaternicove tehotenstvo? Ved to je oplodnené vajicko vo vajickovode...a tebe ho oplodnené vložili rovno do dutiny maternice. Ja len hovorím nie som doktor. V každom prípade ti drzim palce a vyzera to nádejne 🙂)

renimac
18. okt 2016

@saldiv ano, moze 🙂 dokonca je este vacsia pravdepodobnost ako pri normalnom tehu 😉. Na nete k tomu najdes kopec clankov aj prispevkov od lekarov.

saldiv
18. okt 2016

@renimac no Ježiš mariaaaaa. Bolo mi lepsie ked som to nevedela. Jaaaj to je hrozne kolko nástrah a problémov na nas caka. Moc ti drzim palce aby hcg pekne skočilo!!!

renimac
18. okt 2016

@saldiv aj ja hovorím, že sladká nevedomosť 🙂. Ďakujem a držím palce 🙂.

izzie27
18. okt 2016

@renimac krasne a nech pekne stupa drzim palce

saldiv
18. okt 2016

@renimac veru, krasna nevedomosť. Palce potrebujem, chystam sa na transfer 😏 a kľudne si priprav aj tehu virusiky

renimac
18. okt 2016

@saldiv kedy máš transfer? Pošlem až vo štvrtok, nech ti neposielam mimona 🙂. ✊✊🍀🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre