Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

emma30
7. jún 2013

@lubica1979 ahoj nie náhodou ty si bola v rožnave na ultrazvuk?

speranza1
7. jún 2013

@emma30 mala si volat pokojne aj na tu pevnu linku co je na nete..ja som sa stale dovolala aj tam..ale teraz tam uz nikoho nenajdes..je neskoro.... kedy ti vychadza UTZ?

speranza1
7. jún 2013

@emma30 pockaj idem sa pozriet na tel. cislo ake mam ja....na Dr Annu...

emma30
7. jún 2013

@speranza1 volala som na pevnú ale bolo stále obsadené ked som volala v robote nemôžme mať pri sebe telefon tak len tak narýchlo a ultrazvuk mi vychádza na štvrtok

speranza1
7. jún 2013

@emma30 mas to v IP

speranza1
7. jún 2013

@emma30 potom len mi daj vediet ci ti dvihol a ako si dopadla...paaaa 🙂 😉

stastenka42
7. jún 2013

@ria191 aj ja som bola u Drakulovej na kramaroch,super doktorka,ale prednison by si mala brat minimalne 4 az 6 tyzdnov pred aby to ucinkovalo,a ziadny sex naostro...

mimika1973
7. jún 2013

@ria191 ale pozor na zaplavy tam, moja! 😀

dafy
7. jún 2013

@stastenka42 žiadny sex na ostro??? ale ked nemám vajcovody tak možem nie?? 😀 😀 😀 😀 moj si uz tak zvykol na ostro že už na tupo ani nechce 😀 😀 😀

dafy
7. jún 2013

@ria191 ty so mnou vobec nespolupracuješ 😀 😀 darmo od východňarky máš daleko 😀 😀 😀

speranza1
7. jún 2013

@dafy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inna74
7. jún 2013

Ahojte kočky,dnes som volala do labáku a povedali mi,že mám ET po predĺženej kultivácii v pondelok,dúfam źe sa embryjká budú deliť dalej.hmmmm.ET mám poobede zvláštne ,vždy som to mala ráno.

melisska
7. jún 2013

@emma30 moja je mi ľúto, asi ma naozaj iné číslo, áno niekto tu na fóre

speranza1
7. jún 2013

@inna74 ja som mala vklad stale poobede 😉 ..to nezalezi na tom o kolkej bude vklad... neboj nic.. vsetko bude dobre a bombulky sa budu dalej deli 😉

inna74
7. jún 2013

@speranza1 ďakujem za povzbudenie. 😵

rot
7. jún 2013

@sincerity ahoj, no, ešte na Slovensku sa mnou nejako extra nezaoberali, keďže pri naprd spg je táto alternatíva vždy horšia. Akože - vedela som, že nemám endometriózu, alebo nejaké iné závažnejšie gynekologické ochorenie.
Po tej anembryomole sme ale absolvovali znova genetiku, ktorú už spravili poriadne (inde ako prvýkrát) a tam sa zisťovali u mňa aj imunitné a hematologické faktory. Tak sa prišlo na to, že mám trombofilné mutácie /aj Leidena/ - hoci tie by samotné problémy s otehotnením na mojej strany asi nespôsobili, sú skôr nebezpečné po otehotnení (kvôli riziku potratu). A z imuna na nič závažné neprišli, žiadne protilátky som nemala.

Hneď potom sme išli do RF, kde sme im toto všetko povedali a hneď pri prvej minimálke sa podarilo. Čakala som chvíľu dvojičky, ale jedno sa prestalo vyvíjať (predpokladám, že opäť nejaké vývojové dôvody ako pri anembryomole). Ja som sa už predtým asi dva-tri mesiace ládovala déčkom, materskou kašičkou, melatonínom, chvíľu aj Femi kvapkami... Pri stimulke som už myslím väčšinu vypustila, iba déčko som brala ďalej (a do OPU aj melatonín). Manžel fičal už dlhodobo na kúrach rôznych doplnkov, aby z neho niečo vydolovali.

A ešte mi napadá jeden postreh - ako som písala, pravidelný sex je pri zlom spg nesmierne dôležitý, spermie treba stále držať v kondícii. Pri OPU v RF nenašli dokonca žiadne hýbajúce sa, Štelcl ale navrhol to, čo nám mali automaticky robiť aj n Slovensku - druhý odber (búchala som si hlavu o stenu, že som na tom netrvala už v našom centre, lebo som už predtým o tom čítala). A v druhom odbere, cca hodinu po prvom bolo zrazu spermií a spermií (samozrejme žiadne milióny, ale tisíce a tisíce, v živote ich toľko predtým nikdy nebolo! 😀 ).

lubica1979
7. jún 2013

@emma30 áno, bola som v Rožňave na utz

emma30
7. jún 2013

@speranza1 no to určite dám vedieť že ako som dopadla dúfam že šťastnejšie ako minule

emma30
7. jún 2013

@melisska nevadí moja už mi dala číslo speranza a lubica1979 a majú ho rovnaké takže to bude určite ono 😝

lubica1979
7. jún 2013

@emma30 držím palce nech to dopadne veľmi, veľmi dobre. Kedy chceš ísť do Rožňavy?

emma30
7. jún 2013

@lubica1979 dikes a štvrtok by som mala ísť do Rožnavy

mimika1973
7. jún 2013

@dafy a to je ako? 😀

bergalm
7. jún 2013

@rot dakujem no snad to bude o.k.verime ze aj my sa dopracujeme k takemu vysledku ako Ty s manzelom 🙂 uz aby to bolo 😀

annetty
7. jún 2013

@speranza1 speri, poslala som ti tie slubene srdiecka, nech ta trosku pomojkaju 🙂 🙂

dafy
7. jún 2013

@mimika1973 čo je ako?? 😀 neviem teraz načo presne si myslela 😝

melisska
8. jún 2013

@dafy no ja myslím či sa napyta na ostro a na tupo 🙂))

Dobré ranko, slniečkoooooo🙂

tlucka
8. jún 2013

Dobré ránko kočeny 🙂

tlucka
8. jún 2013

Tak ja som dnes 11 peň po ET, nekrvácam, nešpiním, 😉 Ale aj tak nemám odvahu urobiť test. Nejako tuším, že to bude negatívne 😒 😒

melisska
8. jún 2013

@tlucka vydrz, zajtra mas testnut? Držíme palceky 😵

cora41
8. jún 2013

@melisska ahoj mamaminka🙂 tak este raz sa tesim z tvojej spravicky vcera a posielame s bambulkou slniecko z KE 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre