Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ester1710
7. okt 2014

Ahojte. Prosím vás, vo štvrtok ideme na prvú konzultáciu do Brna a chcem ísť autom. Ja som šofér, tak už teraz mám z toho žalúdočnú nervozitu, nemám rada, keď musím ísť na neznáme miesto prvýkrát 🙂 Prosím vás, ako je to s parkovaním v Brne v blízkosti Reprofitu? Dá sa zaparkovať aj okolo 9.00 - 10.00? A je to zadarmo, či platené a ak platené, koľko to stojí? Veľmi pekne vám ďakujem 🙂

ivka3901
7. okt 2014

@sally2401 jáj ved toto,ale teším sa lebo dr. hovoril,že može mať aj 6 aj 12 vajíčok a hádam z tých 9 sa niečo uchytí a pár by sme mohli mať na KET,ale to uvidíme nebudem sa stresovať ako dr. povedal nič nezmeníme natom ☹

ivka3901
7. okt 2014

@ester1710 ahoj no my sme tam akurát o takom čase boli,síce teraz sme tam išli pešo,lebo sme boli blízko ubytovaní,ale napr. minule,ked sme išli sme nevedeli nájsť volné miesto tak to bol trošku stres tak sme zaparkovali úplne na začiatku tej výstavnej ulice je dosť dlhá a ku komu ideš?

ester1710
7. okt 2014

@ivka3901 ahoj. Uf, tak nakoniec bude to väčší stres z parkovania ako z konzultácie. Ideme k Macháčovi, neviem, aké majú baby s ním skúsenosti,keď som si na stránke vyberala, tak som mala pocit, že on bude ten správny 🙂 Nás strašne, ale strašne sklamal Iscare v BA, takže slovenské centrum už nechcem nikdy vidieť...

ivka3901
7. okt 2014

@ester1710 ahá nás sklamal zas GF v Ba,inak som rozmýšľala,že či pojdeme na IVF s darovanými na Sk alebo do Brna,Macháča nepoznám,ale baby ho chvália 🙂 ja už idem v sobotu na vklad bubliniek 🙂 ja mám štelcla 🙂

domuska11
7. okt 2014

Ahojte baby,prosim vas poradte mi..chodim do iscare mt, 2ivf,et ,ket neuspesny,za mesiac idem na 2 ket a uz rozmyslam nad 3ivf.zvazujem brno,len ja sa citim v iscare dobre len tie neuspechy.vzdy kvalitna blastocysta-aspon podla nich,ja som uplne ok,spermie tiez,nikdy som nemala ani len test pozitivny a uz si to vycitam,ze som neschopna zena :( vsetci mi vravia,ze to co spravia v iscare spravia aj inde,ze nikde to nieje ine ale ja neviem,ked vas citam tak zrejme su lepsi,ale v com,? Embryologia? Stimulacia??nasa sr poistovna ta asi nepreplaca,vsak?? Vsetkym vam drzim palce!!! Aby sme mali tie njakrajsie Vianoce 🙂

ester1710
7. okt 2014

@ivka3901 Velmi ti drzim palce, nech vam to vyjde a budete sa len tesit. My mame za sebou jedno IVF, uspesne som otehotnela, a myslim, ze aj pricinenim centra som sa musela dietatka v 23. tyzdni vzdat. Bolo by velmi chore a zo zivota by poznalo len bolest a operacie. Bolo to nieco strasne. Onedlho budu tomu tri mesiace. Najhnusnejsie na tom je, ze nas doslova dotlacili do IVF. Isli sme tam s tym ze je problem u mna, ze manzel ma spermiogram ok, a ja mam znizene AMH, ine problemy nam nenasli. V centre zistili, ze ja mam AMH v poriadku a manzel katastrofalny spermiogram, ze nikdy nebudeme mat prirodzene deti. My sme im doverovali. Geneticka vsak v nemocnici povedala, ze nie sme jediny pripad, oktorom toto pocula, ze zrazu hrozne vysledky u muza. Tak teraz pred mesiacom isli opat na vysetrenia, manzel z katastrofalnej diagnozy, pri ktorej neexistuje podla vyjadreni jedneho z najvacsich medializovanych odbornikov na IVF na Slovensku uz ziadne zlepsenie a musime ratat s najhorsim, bola po polroku bez akejkolvek liecby opat normozoospermia. Je to hrozne, tehotenstvo ma byt najkrajsie obdobie v zivote zeny, ja mam teraz z neho traumu a moje vytuzene babatko namiesto postielky lezi na cintorine. Bolo to peklo a ked si spätne spomeniem, co vsetko som prezila za poslednych par mesiacov, nechapem, ze som to zvladla... Zvlast teraz je to krute, lebo som mala v tomto obdobi uz rodit :(

gagik
7. okt 2014

@domuska11 v Sr to nespravia rovnako dobre, to som si aj ja myslela, preto som s tym Brnom dlho vahala. Rozdiel uvidis ked tam pojdes. Ja som mala v Iscare stale pocit po negativnom teste ze je to ich chyba, aj som velakrat vedela co konkretne spravili zle, v Brne keby to nedopadlo dobre ten pocit nemam.

ingrid0105
7. okt 2014

@gagik a co ti spravili zle v iscare? ja som uplne zanevrela na GF ako som pisala. Asi by sme mali zalozit diskusiuna tuto temu

ivka3901
7. okt 2014

@ester1710 to ťa časom prejde 😒 takto ti poviem 😒 ja mám za sebou IVF v GF 5 krát kedže tiež mám nízke AMH mala som zakaždým málo vajoka ledvaj bolo na vklad síce 2 pokus sa podaril,ale musela som ísť na kyretáž do nemonicci v 9 TT MA tiež som videla na ultrazvuku a do smrti nezabudnem na ten pohlad,ked mi hol dr. ukazoval na monitore ručičky anožičky atd.no ale zas lepšie ako by sa malo narodiť choré v rodine mala som brata postihnutého tak viem čo to je ☹ ale časom to prešlo spomeniem si sem-tam,že kolko by malo a čo by to bolo atd.no my sme zato zvolili poslednú možnosť darované vajíčka a som rada,že som drahého dokopala na tento sposob až do Brna a teraz je viacej netrpezlivé ako ja a ešte nikdy som nemala PK ani HB ☹

ingrid0105
7. okt 2014

@domuska11 nie je to rovnake, inac stimuluju, inac kultivuju, inac mrazia, vkladaju, vysvetluju a cele je to o inom. Setrnejsie k tebe a aj k penazenke 🙂

ester1710
7. okt 2014

@ivka3901 Mozem sa spytat, aku hodnotu AMH si mala, ked si sa rozhodla, ze uz so svojimi vajickami to skusat nebudes? Mne za rok a pol ( a to som bola medzitym aj pol roka tehotna) mi klesol o dve desatiny, teraz mam 0,47, ale moj gynekolog povedal, aby som sa tym neznervoznovala, ze dokonca ak sa potvrdi, ze manzel je ok, to by videl aj na prirodzene otehotnenie, kedze nemam iny problem a kazdy mesiac mam ovulaciu. Neviem, pri takej hodnote mi pride prirodzene asi uz len ako rozpravka...

domuska11
7. okt 2014

@gagik ako je to s nasou poistovnou?asi nepreplacaju,vsak??a co rbili zle v iscare??ja fakt neviem co robit :(

ivka3901
7. okt 2014

@ester1710 no moja neviem ti povedať,kedže som mala zakaždým len max.4 vajká a to max1-2 embryjká a tiež my len 6-8 bunkové to inak bolo dávno ešte pred 5 rokmi,ked mi robili naposledy tento test 😒 a inak ma dr. v centre prehováralna soft cyklus,ale som sa nedala asom rada 🙂

crazybabenka
7. okt 2014

tak prvý puregon pichnutý.....dúfam, že dopadneme s lepším výsledkom ako minule.....že bude čo "vyberať a vkladať" a keď vložia.....tak si ho minimálne 9 mesiacov nepustím 😀 😀 😀 😀 😀

evadek
7. okt 2014

@gagik kolko si mala merionalov?

gagik
7. okt 2014
gagik
7. okt 2014

@domuska11
@ingrid0105
Bola som ako samoplatca, nemala som silu sa este natahovat s poistovnou, ale vyslo nas to v podstate tolko co Ba cez poistovnu.

tlucka
7. okt 2014

@sona_fit Ahoj Sonička a ostatné kočky, ktoré sa chystajú na hematológiu, podávam vám dnešné info od Dr. Drakulovej z bratislavských Kramárov. Včera som sa objednávala na vyšetrenie a dnes som už absolvovala konzultáciu a odbery. V prílohe vám dám fotky žiadaniek na vyšetrenie, aké mi zobrala. Inak sorry za kvalitu, fotila som to narýchlo, lebo už sestrička mi išla brať krv. Kukala na mňa ako puk, načo si fotím žiadanky 🙂 🙂 🙂 Neviem, podľa čoho to určovala, ale trombofilné mutácie mi zobrala skoro všetky a ešte k tomu viacero iných parametrov. Výsledky budem mať až 20. 11., takže sa zase načakám,,,, 😒 Ale snáď budem mať konečne všetko vyšetrené.
@zibi, pýtala som sa na ten anexin a odporučila mi ho dať vyšetriť v Medirexe. Lenže dnes mi volala sestrička z imunológie z Nitry a tak som sa jej na to pýtala, či mi to budú vyšetrovať a povedala, že mi určite budú brať anexin aj ANA protilátky. A ten kardiolipin mi ešte preverí. Ale tak snáď aj to bude 😉 Ďakujem ti za všetky informácie 😉

sona_fit
7. okt 2014

@tlucka Lucka, si úžasná ! 🙂 Super informácie hneď z prvej ruky. Ďakujem moc! Si mojim ťahúňom o krok vpred. Ja strašne nerada vybavujem a telefonujem, ale po tvojom vzore som sa dnes tiež objednala u dr. Drakulovej. Idem v pondelok tak sa teším že sa pohnem ďalej. Na KET som sa rozhodla neísť teraz, necítim sa ok. A do NR pôjdeš este raz na krv? Neurobili vam odbery hneď? A co ti este kazali na imunologiu dovysetrovat u iných lekárov pls.
Tie doktorky keby vedeli ako si ich tu posúvame 🙂

zibi
7. okt 2014

@tlucka super moja tesim sa s tebou 🙂 a nemas vobec zac rada som pomohla, hlavne nech uz mame krasne babatka nie? 😲 nech ti vysledky dobre dopadnu ked tak mi potom napis aj do IP 😉

zibi
7. okt 2014

baby ktore mate zvysene cytokyny a TNF - tak na to je dobry tento liek je to aj v pribalovom letaku ze znizuje TNF tak mozno dakomu pomoze- mne po nom nic nebolo niekoho moze boliet hlava alebo byt zle od zaludka 😝
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/agapur...

zibi
7. okt 2014

plus TNF zvysuje aj mlieko a mliecne produkty, kofein , kakao atd

tlucka
7. okt 2014

@zibi Pre krásne zdravé bábätká urobíme čokoľvek. 🙂 Ty si už mala mať medicínu vyštudovanú 😀 😀 Ja si musím najskôri urobiť komplet vyšetrenia, bez toho na ďalší vklad nepôjdem. Ďakujem za všetky rady, ak by som mala problém s výsledkami, určite sa ti ako odborníčke ozvem 😀 😀

tlucka
7. okt 2014

@zibi Ešte by som ťa chcela poprosiť, ak by si mala čas, pozrela by si sa mi na tie foto žiadaniek, či mi hematologička urobila "správne" odbery, resp. všetko čo potrebujem?

ina7
7. okt 2014

@korenka17, @donatela, @rebeka33, @ludinka Baby čo ste chceli vidieť moje handmade deky pre bábo. Toto je prvá, pre švagrinú, materiál ako tie chlpaté hebučké kombinézy.

zibi
7. okt 2014

@tlucka jaj moja no veru keby ze pred tymi rokmi dozadu clovek sa na medinu len tak nedostal 😀 😝

zibi
7. okt 2014

@tlucka myslim ze vsetko ale pytaj ju este konkretne ked uz bere nech ti zoberie aj hompcystein jeho vysku ked ti uz robi mutaicu nech ti rovn aj vysku zisti
a aj ten anexin ten je dolezity pri ivf plus kardiolipin - celovo keby antifosfolipidove protilatky mohla to su tie to:
ntifosfolipidové protilátky proti: fosfatidylserinu, fosfatidyletanolaminu, kyselině fosforečné, fosfatidylglycerolu, fosfatidyl-β2-glykoproteinu (součást kardiolipinu), annexinu V (důležité k diagnóze antifosfolipidového syndromu), a kardiolipin
ale najdolezitejsie su anexin, kardiolipin a este ten fostaldylserin - to suvisi s nejkym obalom embryjka, ci co aj ten fosfaldyletanolamin to by ti teiz mohli aspon to tie ostatne neivem na co su dobre ale tak nech ti tieto styri doplnia, plus homocystein a aj vysku medi- ale to je uz take nad a naviac

haimi
7. okt 2014

@tlucka dnes som na teba myslela, ako si dopadla. Ja som jej tiez vcera pisala mail s mojimi vysledkami a odpisala mi, ze by to radsej presla osobne. Este cakam na dodatocne vysetrenia a pojdem za nou. Ked som tak narychlo kukla, tak si tam mala viac veci ako ja. Dala ti vysetrit aj vitamin D? Som si myslela, ze sa to da len na imunologii. 😀

haimi
7. okt 2014

@skaredekacatko drzim palce, nech ti ta kombinacia tentokrat zaberie 😉 by ma zaujimalo, preco niektory lekar da fraxik a medrol len tak preventivne a mne napr neda nikto nic. Ale nie ze by som po tom zase az tak tuzila 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre