Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
18. mar 2015

@haimi ja som bola cca 3 tyzdne...ale neverila by si, ze mi ubehli velmi rychlo...ale ja som mala nadstandard a mm bol pri mne od tretej do pol deviatej kazdy den...takze mne to ubehlo rychlo...ja sa mam klop klop klop fajn....akoze neratam, ze sa mi neda spavat, ze ma vsetko svrbi, az stipe pokozka, ze sa mi tazko dycha, neda sa mi otocit na posteli a pod. ..... 😀 😀 😀 ...inak dnes rano som vstala a necitila som sa vobec tehotne....az som si rychlo chytila brusko, ci tam este je 😀 😀 😀 😀 ....lebo furt ma nieco pichalo, bolelo a pod.....az nezvyk, aby som sa citila fajn....kiezby sme sa mali vsetky do konca tehu uz len dobre....ach jaj....velmi by som si to priala....prevelmi... 😵

bergalm
18. mar 2015

@haimi cau moja ja som dnes volajako k.o.mala som poobede poradnu moc mi toho lekar nepovedal ale laska je v poriadku otocene dole hlavickou co bol spokojny ukazal a chcel povedat co to je som ho rychlo stopla...

bergalm
18. mar 2015

A este nastastie ten tlak je dobry som rada nech to takto vydrzi co najdlhsie

haimi
18. mar 2015

@speranza1
@bergalm
Super baby, len tak dalej 😉

lenka54321happy
18. mar 2015

Ahojte baby, chcem sa Vas opytat bo ja nemam sajnu....
Viete ja zijem v UK a bola som na poradni a sa ma opytali, ci sa chcem dat zaockovat proti....myslim ze na SVK sa to vola "cierny kasel"! Ja vravim ze ja neviem...ze to sa okolo 31tt ockuje tehotna mamina a tym prenasa imunitu na babo a babo nechyti 'cierny kasel' tym padom tych prvych 8 tyzdnov zivota a pak uz bude babo same ockovane proti tomu....
Zevraj je to velmi nebezpecne ak to babo chyti, vo vela pripadoch smrtelne ☹
Kedze sa to rozsirilo dost tak to davaju zadarmo vsetkym tehotnym v UK....
Mne sa zda ze ked som bola malá som bola ockovana proti tomu, ale to je jedno lebo to by uz aj tak vyprsalo tie protilatky, takze ak chcem aby bolo babo chranene sa mu musim dat tak ci tak...

Co si o tom myslite baby? Mate to aj na SVK??? Ponukaju Vam to???
Dakujem velmi pekne za vsetky info vopred!!!
😘

speranza1
19. mar 2015

@lenka54321happy ja osobne este o tom nic neviem..ale ja mam este do 31tt veeeeeelmi daleko 😀 ...inak tazke rozhodnutie, sama nevirm, co by som urobila....

crazybabenka
19. mar 2015

babule neviete či ujo Marcelíno pracuje? 😀 😀 😀

dalida
19. mar 2015

@crazybabenka myslim, ze ano... 17teho rano som ho tam videla. 😉

haimi
19. mar 2015

Kokos, slahne ma. Dnes ma moja doktorka dovolenku a namiesto nej mal vizitu prednosta. Je veru perfektny, len on povedal, ze pokial bude krcok rovnaky, nezasival by ho a moja doktorka uz nachystanu ihlu a nit. Tak ze sa spolu este porozpravaju. Toto cele bude este zaujimave. Nastastie krcok od prijatie bez zmeny. Ale ziadna slava. Otvoreny zvnutra, dlzka funkcneho uzavreteho krcka 18-19mm. Nic moc..

@diska pre teba by mohla byt zaujimava info ktoru mi povedal, ze je viacero studii, kde pomaha na pevnost krcka progesteron. Tak mi nasadil vaginalne 2x denne utrogestan. Skus sa na to opytat doktora.

crazybabenka
19. mar 2015

juj milujem Marcelovu úprimnosť......toto sa mi páči.....že všetko napíše a na všetko odpovie "z mosta do prosta" a nechodí okolo horúcej kaše 😀 😀 😀 😀

speranza1
19. mar 2015

@haimi ahoj...a ako sa citis ty?...oni sa zrejme este dohodnu a potom vynesu verdikt...ja beriem inak stale duphaston...je to slabsie ako utros...

speranza1
19. mar 2015

@crazybabenka a co ti napisal? 🙂

haimi
19. mar 2015

@speranza1 to dufam, ze sa dohodnu 🙂 citim sa dobre. Rano ma bolelo trochu brucho, ale zase som spala na chrbte, tak asi z toho. Uz je to lepsie. Vyhodil mi vsetky infuzky a nechal mi len tabletky, tak uvidime. A ty beries duphaston stale na to spinenie?

crazybabenka
19. mar 2015

@speranza1 toto mi napísal....keď som sa ho pýtala na pipelle či je pre mňa vhodný 😀

napíšu Vám to asi takto, pokazit tím nic nemůžete :o), ale žádný zázrak to rozhodně není...:o(

a na to....že či môžem kombinovať utroš s duphastonom

.je to tak jak říká doc. Tomáš, není to obvykle, ale co bychom neudělali pro Vaši duševní pohodu, že?! :o)))

bambulka2015
19. mar 2015

@lenka54321happy to fakt, ockovat v tehu? No neviem, ci je to az taky dobry napad.
A nedavas si to kazdych 10 rokov preockuvat? Ja napr kazdych 10 rokov ako sa dava aj tetanus davam kombidavku a v tej je aj cierny kasel.
No neviem, ja by som sa asi nedala. Mne treba napr. ockovanie na Hepatitis B, kedze vela cestujeme a doc povedal, aj gyn aj vseobecny, ze az po tehu.
ja by som sa na tvojom mieste aj ineho lekara spytala, pre pripad. Alebo zavolala na SK na ten imunologicky ustav, myslim, ze je v Blave, alebo niekde na hygienu alebo aj normalnemu hociktoremu vseobecnemu alebo aj detskemu lekarovi.

tlucka
19. mar 2015

Kočky, ktoré chodíte k Dr. Drakulovej, neviete mi prosím povedať, v ktoré dni ordinuje?

speranza1
19. mar 2015

@haimi budem ho brat...je to na udrzanie teh.a neviem este naco...Dr.mi ho predpisala hned s utrosom a ascorutinom...utros som vysadila v 12tt a ten dufik budem brat mozno aj do 24tt...?

speranza1
19. mar 2015

@haimi mozno ti vyhodil infuzky aj preto, ze ta chcu pripravit na tabletkovu formu a hajde domov lezat 😉 ....mna ked prepustali, tak mne nepovedali ani slovo, co mam nadalej uzivat a ani nic nicovate, len ze poslu papiere mojej dr....este, ze si viem, vsetko zariadit s liekmi tak, aby to bolo dobre, lebo inak neviem, neviem....a spinit som prestala az ked som sa vratila z nemocky...no zatial...klop klop...ale u mna je to nevyspitatelne...nikdy neviem, co sa udeje...ale ja pevne berim, ze bude uz lepsie...musi byt...paaani akurat kukam, ze si uz 25tt...kraaasa...tfuj tfuj tfuj...este min.10 tt a budes za vodou... 😵 🤐

bambulka2015
19. mar 2015

Baby, super sme. len tak dalej. Riadne nas je tu od 20tt+. Uz ukrajujeme z opacneho konca. A ja este skor ako vypocitany termin, kedze idem na cisara na zelanie.
Ale nie to som chcela. Mate uz nieco pokupene? Dajte daky zoznam, co naozaj treba a co nie. Hlavne babule, co uz mate kuriatka, co sa vam osvedcilo a co nie?

speranza1
19. mar 2015

@bambulka2015 no...ja som asi v temicke jedina teraz co je pod 20tt 🙄 ...ale ja to o chvilocku dobehnem 🙂 ...a ja konkretne nemam ani tuk.... Ani izba nezariadena, ani veci nekupene, ani kociar nevybraty, ani auto...lebo este nevieme co bude a co nebude....ach jaj...a ty? Co uz mas?

lenka54321happy
19. mar 2015

@bambulka2015
Dakujem velmi pekne!

haimi
19. mar 2015

@crazybabenka mne na to pipelle napisal to iste 😀

bambulka2015
19. mar 2015

@lenka54321happy nemas za co. Ako vravim, radsej sa este poriadne popytaj, ja by som to len tak neriskovala. Ono to to ockovanie dietatu nemusi ublizit ale nevies ako bude reagovat tvoje telo. ehotenstvo sice nie je choroba ale predsa to telo funguje v tomto stave trochu inak. Takze moze byt, ze co normalne u teba nie je problem, moze ta z toho v tehu vykydnut. 😕

haimi
19. mar 2015

@speranza1 netvaril sa dnes tak, ze by ma chcel pustit. Pokial sa dohodnu, ze ma nezasiju, tak ma tu este podrzia, ci sa to stale nemeni. Predsa je to len tyzden a pol a krcok nic moc. Keby bol aspon kratky a zavrety, ale kratky a otvoreny nie je vyhra.ja by som tu vydrzala aj do toho 28tt, predsa to uz je taky lepsi tyzden, keby sa potom nieco zhorsilo, tak uz je pre deticky vacsia sanca na normalny zivot. Ta 28 je teraz moj ciel a potom posuniem 😉 super ze nespinis. Psychika je dolezita a doma si urcite taka kludnejsia a vyrovnanejsia. Ides v 20tt na to morfo sono?

speranza1
19. mar 2015

@haimi ano...ideme 1/4/....ak pojde vsetko tak ako ma... 😨 🤐 😵

haimi
19. mar 2015

@speranza1
@bambulka2015

Mne sestra tak vytriedila mensie vecicky a manzel objednal kocar. Ma nahneval, lebo ja v strese v nemocnici, dohodli sme sa ze este mesiac pockame a on si urobil po svojom. Tak teraz detom dohovaram, ze nech pekne posluchaju, lebo tato im uz objednal predrazeny kocar 😀 vobec nemam potuchy kolko treba veci. Pri dvojkach sa 56 bude nosit asi dlhsie, tak toho treba asi viac. Netusim....
@speranza1 a vy idete riesit auto? Mate nejake mini? My tiez mame sedan, dost na prd. Ani jeden kocar sme tam nedali okrem predrazeneho bugaboo donkey. Takze svokrovci zhodnotili, ze nam kupia radsej drahsi, ako keby sme museli teraz predavat a kupovat auto.

bambulka2015
19. mar 2015

@speranza1 A v kolkom si teraz? Neboj, za chvilku udes za polkou. Aj ked sa musim priznat, mne sa to tehotenstvo zda strasne dlhe. A ked mi minuly tyzden doc povedal, juuuuj uz za polkou, uz finisujeme, tak som ho skoro zabila. Ze finisujeme 😕 😠 😀

No ja mam uz, hlavne oblecko. Tiez som dlho nemala alebo bola som teraz na SK a nasi uz nieco pokupili. Tiez som velmi nechcela, lebo sme nevedeli pohlvanie a tych neutralnych veci nie je az tak vela. A tiez nemam ani sajnu ake velkosti. To je vsetko tak loteria. Tak mam ciastocne veci od 50/56 az nejak po 86. 😀 😀 😀 😀
Postielku mam 30 rocnu po mojom braskovi, otec ju len trochu vynovil 😉 , nasi kupili novy nejaky speci matrac, perinky do postielky mam tiez po braskovi, myslim, ze ich sila este moja neboha babka aj obliecky na ne aj zavinovacku len obliecka na nu je kupenska a tych mam 4 kusy, takze taketo veci ja kupovat vobec nemusim. Aj Babydeky, jedna je dokonca uplne nova nepouzita, brasko je tiez letne dieta a nevyuzili to. A v postielke sa aj tak perinky dlho nepouzivaju. Dva spacie vaky mam tiez po braskovi, to volakedy otec bol na sluzobke v Berline a to kupil.
Takze nam uz ostava len vajicko a kocik a to uz mame vybrate ale objednam az niekedy v maji-juni.
Flasky mam len dve, pre pripad, ale ak sa bude dat, chcem samozrejme kojit. Plienky budu pampersky a na podlozenie a utretie mam ca. 20 kusov po braskovi, tie klasicke bavlnene. A ine malickosti ziadne. Okrem oblecka ani neviem co mam kupit. Asi to necham po porode, co mi bude chybat tak dokupim. Jaaaj a na SK som si este kupila tu odsavacku soplov na vysavac. Kamoska ju pouzivala pri dvoch detoch a neda na ten zazrak dopustit a tu v DE su dost drahe. Tak som si kupila taky set za 10 € a je tam este aj nahradny ten zberac a nastavec.
Izbu zariadovat nebudeme, dieta bude aj tak najskor v spalni a tu mame dole a detska izby hore. Takze sa kupi len nejaka skrinka/komoda a dio kupelne prebalovaci regal, ja prebalovaciu komodu nechcem.
A auto neriesime, to co mame je velke dost a to je moje, muz ked bol tu mal stale firemne aj na sukromne ucely a ked je doma moze si na firemne trovy pozicat v pozicovni, co zatial velmi nevyuzivame. A pravdepodobne pojdem par mesiacov po porode, ak bude vsetko OK, za muzom a to bude minimalne na jeden rok. Potom, ked sa vratime spät uvidime ako bude s autom, bud budeme riesit velke rodinne a mensie firemne alebo to zatial nechame tak a to firemne si zoberie muz väcsie. Ale to je este hudba buducnosti.
Podla toho, ci sa za ten prvy rok zblaznim alebo nie, chceli by sme po roku riesit nase nanuky.

haimi
19. mar 2015

@speranza1 supis, urcite sa dozvies pohlavie. Som zvedava 🙂 a co by ste chceli, parik? Alebo uz vies co cakate?

haimi
19. mar 2015

@bambulka2015 ty chces rodit na svk?

bambulka2015
19. mar 2015

@haimi no ja zial taku moznost nemam. Mam len brata a ten je o dost mladsi, takze ako muz, este rodinu nema. No a z mojej strany mame sice male deti v rodine a uz aj vsetci vedia ale zeby sa niekto ponukol mi neico vytriedit, na to zabudni. Som zvedava ci sesterke trkne mi aspon malickost kupit, za tu ochotu, co som jej ja pred vyse 5. rokmi preukazala. Darovala som jej Babyfon a este nejake malickosti a pri kazdej navsteve SK, co bolo v tej dobe dost casto, som mala plny kufor plienok pampersiek, kedze tu v DE su lacnejsie a kvalitnejsie. Ale tak, neterba mi, zarabame dost, kupime si. Len ide o princim.
Z muzovej strany take male deti uz niesu, on je najmladsie zo surodencov, takze uz male veci nik nema ale vraj vsetky decke nosene veci zhrna svokra a ma to vraj na povale v dome pekne potriedene po velkostiach. Ale od nik tiez nic neocakavam. Vidim ten pristup uz teraz. Akurat je to presne mesiac, co im muz oznamil, ze som tehotna a za ten mesiac nebola ani svokra ani svokor schopni sa mi ozvat. A to vedia, ze muz je prec, ze som vlastne sama, keby nieco, nema mi ani kto pomoct. Ani sa len neuracia opytat ako sa mam a ci je vsetko OK.

Inak dvojky budu asi mensie, tak to im ta 56 bude aj velika. Pockaj este tak do 30.tt a uvidis ako sa to bude vyvijat aj ich vaha a potom tesne pred porodom si kup aj 50tky, neviem ci na SK dostat aj mensie. Tu mas dokonca aj 38ky 😕 😕 😕 😕 Budes mat planovany cisarsky, vsak?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre