Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bambulka2015
19. mar 2015

@haimi a co si chora? V tych SK podmienkach? No to urcite nie. Jasne, ze tu v DE. Odrodi, alebo lepsie povedane, "odreze" 😀 ,ma moj vlastny gyn. ten je totiz aj chirurg tu u nas na zenskej klinike.

haimi
19. mar 2015

@bambulka2015 tak to ti nezavidim take vztahy ☹ ale mozno ich este osvieti. Ale aspon mamu mas akcnu a to je pre teba najdolezitejsie. u nas je teraz mensich deti dost, sestra ma rocnu a dvojrocneho a druha sestra ma 10mesacneho. Ale tie dve si uz posuvali veci hore dole viackrat, cize tiez dobre kuknem aktualny stav a uvidim, co je z toho pouzitelne 😀 ale nieco by som rada kupila aj nove, nech mam trochu radosti. Tu som videla len vel 50, aj ked som kukala next. 50 mi nikto neda, to budem musiet urcite dokupit. Dlho som si myslela, ze pojdem cisarskym, ale ze vraj je v tejto nemocnici aktualne taka atmosfera, ze ked su deticky dobre otocene, tak skusia aj prirodzene. Ja by som to veru skusila, keby sa dalo. Lepsie ako si dat rezat brucho. Stacila mi laparoskopia a to bol mensi rez. A preco chces cisarsky? Ja keby som nemusela, tak veru ani nahodou.

haimi
19. mar 2015

@bambulka2015 🙂 😉 som asi nepochopila, ked si pisala, ze pojdes za manzelom. Som si myslela, ze ste spolu v de.

bambulka2015
19. mar 2015

@haimi no moj muz je nemec. Ale firma ho vyslala na blizky vychod, tak je teraz tam. Lieta domov len na dovolenky a ca. raz za mesiac na par dni. Takze to nie je bohvie co ostat s dietatom uplne sama. Svokrovci su 450 km od nas, brasko je sice tiez v De ale tiez cez 300 km, moji rodicia takmer 800 km. ale zaujimave, ze moji k nam chodia castejsie ako svokrovci, co su tiez este relativne mladi a zdravi a maju to blizsie. za 2014 boli u nas AZ raz na tri dni 😕 😕 😕 😕 A nikto im nikdy nic nezakazal. Kludne mozu prist, kedy chcu. Nech sa ozvu, dohodneme sa a nech pridu. ved im to jik nezakazuje. A maju obaja auta, tak moze aj svokrus prist aj sama. Ale no co uz, ja sa im natiskat nejdem.

Inak ja som terz, ked som bola na SK, kupila krasne veci slovenskej vyroby (maju aj onlineshop), tiez dvojcislie 50/56 a nevyzeraju az tak obrovske. nasi kupili dupackove pyzamka v Lidl 62ky a to su take dlhe ako pre rocne dieta. Ja neviem ake to cislovanie je.

haimi
19. mar 2015

@bambulka2015 sa vam nechcu montovat do zivota? Dufam, ze nemaju problem s tym, ze nie si nemka, ale slovenka. Obcas sa stane, ze zena z vychodu je hned zlatokopka. A aky onlineshop? Posli ked maju pekne veci. Aj ked ja mam pocit, ze tie svk veci su o dost drahsie, ako ked si objednam next cez internet.

bambulka2015
19. mar 2015

@haimi ono nejde montovanie sa do zivota. Nemontuju sa ani muzovym surodencom. Ale aspon zo slusnosti by mohli obcas zavolat. Oni ani muzovi len tak nezavolaju, ako nasi napr. Moja mama, ked sa neozvem, alebo aj brasko, ked sa jej neozve, tyzden, tak uz vyvolava, co je s nami. Tiez nemam cas sediet kazdy den na skype, ale spon raz za tyzden si cas najdem. Ved aj mna zaujima ako sa maju. A u muza je to tak, ze ak on domov nezavola, tak ich ani netrkne. My sme daleko, tak aspon ten telefonat alebo mail by sa patri. Ostatok rodiny maju vsetko v tej istej dedine, tak tam nemusia vyvolavat. tam sa stretnu aj nechtiac v obchode atd. Takze o sebe vedia. Ale ako vravim, mne je to u ri...
A to svokrovci vobec nie su zli, len taki cudni.
A so Slovenkou problem nemaju. Som Nemka 😀 😀 😀 😀 A zlatokopka uz vobec nie, mam vystudovane v DE pravo a 10rocnu karieru za sebou, zarabame s muzom takmer rovnako. Takze o zlatokopke sa neda hovorit. Ja ked som muza spoznala som uz bola zabezpecena. Praveze mam vyssie vzdelanie a som tu urobila väcsiu karieru ako ich vlastna dcera. Vlastne zo surodencov je len moj muz na tom tak dobre aj ked obaja jeho rodicia maju VS. Len on sa vysplhal tak vysoko a daleko. Ale myslim, ze toto je aj o povahe. On vzdy chcel a my sme sa navzajom vzdy podporovali. Jeho segra je pohodlna, jeje je dobre aj v pekarni ako predavacka a jeho bras si sice tiez urobil VS ale jemu staci to co ma.

bambulka2015
19. mar 2015

@haimi zabudla som link.
Ano su trosku drahsie ako napr CA ci HM ale velmi kvalitne a siju to na SK. Jedny v BB a ti druhi su myslim z Bardejova. Tip mi dala kamoska, ta na tychto veciach "vychovala" dvoch chlapco. Uplne ina bavlna, pevna nevytaha sa, neznici a nevyperie tako napr CA. Ja mam aj par novych bodyniek z CA a som to teraz porovnavala, tak CA sa moze strcit. Velky rozdiel.
ja som bola v BB priamo v obchode, mali vypredaj, tak som tam kupila vela zlacnenych veci ale aj za normalne ceny. Hlavne take vrchne oblecenie, ked niekde pojdeme, nech ma lepsie. V posteli doma sa moze valat v hocicom. Len ma stve, ze to spodne pradlo z CA (HM nekupujm, na to mam "alergiu") a Next sa rychlo vytaha. my sme s muzom pokupili synovcom a ja casto objednavam v next a uplne na prd. Akurat Next vrchne oblecenie je dobre, v CA je nejak vsetko uzke. A ked chcem, aby to popripade nosilo aj dalsie dieta, tak ked si to clovek prepocita, tak radsej trosku doplatim.

japitex.sk
http://richelieu.sk/e-shop

crazybabenka
19. mar 2015

@haimi a tak mi aspoň ušetril jednu cestu do Brna 😀 😀 😀 ale to sa mi páči....že proste mi nenapísal...príď moja....aj keď ti to bude prd platné....ako veľa iných vecí...."ktoré majú len placebo efekt" ....najmä, že nám idú peniažky do vrecka 😀 😀 😀

diska
19. mar 2015

@crazybabenka to je jendo co to je aj ked placebo,hlavne ze to pomoze 😀

diska
19. mar 2015

@haimi ahoj,ja utros nemozem mam nan alergiu ,ja mam alergiu na strasne vela liekov 😝
dnes ma tak popichava od spodu,tak haluzim ci sa to ten krcok este viac nezmekcuje 😝

haimi
19. mar 2015

@diska a picha ta ze parkrat a potom nic, alebo priebezne stale? Ale vies co, mna pichalo uz aj cely den a aj obcas a na krcok to vplyv nemalo. A co si brala po ket? Ziadny progesteron?

diska
19. mar 2015

@haimi to je taky celodenny zly pocit,niektore dni to tak mam ,ja som si pichala agolutin to zadku.

mircalla
19. mar 2015

SURNE

babenky, potrebujem surne poradit.

mame darcovske a dnes je 3. den a volala som: len 3 osembukace a jeden 7 bunkac. som strasne sklamana, podla na to nema sancu dotiahnut do sobotu na hatchujuce blastocysty....

syna uz z RF mam, ale to sme na 3 den mali 10 bunkove embrya a jedno 8. na 5. den sme mali 3 nadherne hatchujuce blastocysty a jednu expandovanu

toto je fat ze sklamanie....uvidim este co bude v sobotu, ale u mna 8-bunkace nikdy nefungovali. aky mate prosim nazor.

pisala som marcelovi, zatial neodpisal
dakujem pekne

diska
19. mar 2015

@mircalla ahoj,preco si sklamana? podla mna tie 8bunkove su super a tie aj maju velku sancu to dotiahnut na HB. 🙂

mircalla
19. mar 2015

@diska ja neviem, u mna ked boli 8-bunkove, tak vzdy tak maximalne blastocysta....ani nie expandovana, ani hatchujuca...neviem, ci sa mi chce zaplatit cca 3700 eur za toto, som cakala viac

diska
19. mar 2015

@mircalla okopirovala som ti z ich stranky na 3 den ma mat idealne embryjko 8 buniek tak ako maju aj tie tvoje.
Den 3: Kontrola rýhování
Za 72 hodin po oplození. Správně vyvíjející se embryo je tento den 6–8 buněčné. Třetí den kultivace je možné provést embryotransfer (ET) nebo preimplantační genetickou diagnostiku (PGD).

Pdla mna to mas naozaja super,tak sa nemiesto sklamania tes 🙂 Drzim palce.

haimi
19. mar 2015

@mircalla ze vraj na 3 den je 8 bunkac akurat. Ja som mala na 3 den 2x 8 bunkac a 1x10 bunkac a 8 bunkac bol na 5 den expandovana blasto a 10 bunkac sa mi zastavil vo vyvoji v stadiu morule. Takze je to individualne. Tehotna som s tym 8 bunkacom. Nic nie je stratene. A mozes od toho este odstupit, ked nebudu mat pre teba kvalitne blasto? Garantuju nieco?

diska
19. mar 2015

@mircalla podla mna sa nato pozeras zle,mas naozaj idealny pocet buniek,nieje dobre ani ak je embryko neparne,pozadu ale ani velmi popredu aj ked aj tak clovek nikdy nevie,u man zabojovalo take ktoremu akurat nedavali sancu.
Nestracaj nadej podla mna je to naozaj na dobrej ceste.

mircalla
19. mar 2015

@diska ja to ovladam🙂 len to je zatial najhorsi vysledok pri darcovskych
@haimi no garantuju 2 balstocysty, ale tak vies, ak to nebude aspon expandovana...tak neviem, ci si chcem dat vlozit dve "len"blastocysty....kebyze to nie su darcovske je to ine
no musim pockat do soboty

haimi
19. mar 2015

@diska mne vzdy lekar zdoraznil, ze ked sa mi nieco nezda, mam radsej prist. A ked tam nie je, kludne bez hanby na pohotovost. Agolutin je tiez progesteron, tam mozno by pomohol ????

mircalla
19. mar 2015

@diska nuz dufam dufam

bambulka2015
19. mar 2015

@mircalla na treti den je 8bunkac normalka. Ked je 10bunkac, to mne povedal doktor, to uz su turbovajicka 😀 😀 😀 😀 Mne vkladali na treti den 8 a 6bunkac a ujali sa obe. akurat, ze v ca. 7tt sa jedno embryo vstrebalo. pravdepodobne ten 6bunkac.

diska
19. mar 2015

@haimi jaj ja na pohotovost nejdem ,to ma tam hned nechaju,mna by ani nenapadlo mysliet nato,ze je to zle ,keby neviem o tom krcku.Mozem sa na ten agolutin opytat ale neviem ci uspejem asi skor nie,ja dufam,ze stvrdne sam 😀 😀 😀
Chcela som ist do divalda ,len neviem ci je to dobry napad.

haimi
19. mar 2015

@mircalla a mozes v sobotu povedat, ked napr budu len vcasne blasto, ze ich nechces a nic nezaplatis? Ja som otehotnela s mrazakom po 6 dnovej kultivacii. Na 6 den bola hb2, ale na 5 den len vcasna blasto. Ta co bola na 5 den expandovana, ani tuk. Ale chapem, su to brutal prachy na taketo pokusy. Drzim palce, nech v sobotu vsetko dobre dopadne 😉

haimi
19. mar 2015

@diska neviem. Odkedy lezim, kondicka nulova. Ja by som teraz asi tak dlho neobsedela 🙂

tinkatinulka
19. mar 2015

@mircalla myslím že sa nemáš čoho báť, 8 bunkáč je krása a neboj budu krasne na vklad aj na mrazenie, je to kopec namahy a penazi ale ver tým drobátkam ved su to tvoje detičky 🙂

diska
19. mar 2015

@haimi ved to,ze aj ja teraz len lezim,tak neviem ake by to bolo pri sedeni 🙂

mircalla
19. mar 2015

dakujem baby, uvidim, co bude v sobotu akoze keby su moje neriesim, ale je to ozaj vela penazi a uplne posledny pokus

mircalla
19. mar 2015

baby inak ja som z toho estrefemu a utrogestanu fakt nafuknuta, ze si nemam co obliect, takto zle mi este nebolo

dorotka66
19. mar 2015

Ahojte baby. Dnes som sa poriadne zľakla. Som mimo domu služobne a zistila som, že krvácam. Potom som zistila, že to krvácam zo znamienka, ktoré desne narástlo a opuchlo. Idem na kožné, ale zaujímalo by ma či ste sa s niečím podobným nestretli 😉 ps: krváca stále

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre