Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
16. máj 2015

@elienocka vobec sa mi nechce ist tu do nasej nemocky k tym nasim masiarom...este len pred tyzdnom im zomrelo dalsie dietatko... 😢 ...rodit budem inde....ked najdem este raz hlien tak volam svojej gyndoske, ze co mam robit...je mi do placu....

bambulka2015
16. máj 2015

cafe baby, nepisem ale vas citam. Zial nemam co pisat. U mna vsetko v pohode, ziadne problemy tuk tuk a nejak ai nic nove.

@haimi gratulujem k babätkam. Maminka 😉

@tlucka je mi luto, ale uvidis, podari sa na dalsi krat. Kazda z nas bude raz mamina 😵

elienocka
16. máj 2015

@speranza1 pojdes do banskej stavnice rodit?dufam ze uz sa neobjavi.

bambulka2015
16. máj 2015

@mircalla k tvojmu prispevku. Najskor otazka: mas nejake problemy? Myslim nejake extra tehu problemy. Spinenie, krvacanie atd.
Ak nie, tak co ti brani letiet? Ja lietam cele tehu. Doteraz, 31tt, mam za sebou ca. 10 letov z toho 6 nad 6 hodin a dva nad 4,5 hodiny. Teraz som tiez na cestach. Spät letim v 33tt 6 hodin. A ani nevravim o cestovani autom. Sama na SK a spät takmer 800 km, autom je to aj pre netehotneho hroza. Tiez nespocetne mnozstvo sluzobiek autom zakazdym 200 km ta a 200 spät.
Cestovanie je uplne v pohode. A poviem ti, lietanie je ovela lepsie ako cesta autom, vlakom a o autobuse radsej pomlcim.
Ja by som na tvojom mieste isla, ved co je to do Londyna, ci kam to mas ist. To nie je dlhy let. Mne vsetky moje aktivity odobril aj doc. Akurat povedal ze letov nad 10 hodin by sa radsej vzdal ak by to bolo mozne.
Pockaj pekne na povysenie a az potom povedz, ze si tehu.
Ja som povedala v robote v 18tt a aj to len preto, aby sa vedeli zariadit a nasli niekoho, kto by prebral moju robotu, kedze viem, ze to vobec nie je lahke, kedze my sme taki specialni. Inak v tom case nebolo na mne nic vidno a nik ani netusil, ze som tehu. Sef sa este spytal, ze o akom tt hovorime. Si myslel, ze nejaky prvy mesiac. Ked som mu povedala, ze som takmer v polke, tak skoro spadol zo stolicky 😀

tlucka
16. máj 2015

@bambulka2015 Ďakujem. Dúfam, že máš pravdu a aj my sa raz dočkáme vytúženého bábätka 🙂

bambulka2015
16. máj 2015

@tlucka uvidis dockate. A bude to to najkrajsie a najlepsie babätko na svete. Uz len pre to, ze mamka na neho musela taaaaak dlho cakat. 😉

mircalla
16. máj 2015

@bambulka2015 Ahoj, dakujem ti velmi pekne za prispevok - nie, nemam zatial vobec ziadne problemy. v case letu by som mala byt v 14tt, rodina ma od toho hrozne odhovara...doky mi povedal, ze let potrat ani nic take nesposobi....
Mam 42 rokov, mam darcovske vajicka, zatial vsetko prebieha ok. V minulosti som mala 2 potraty v skorom stadiu tehu (6 a 7tt) a pri malom som asi 3 dni krvacala - odlupil sa hematom, asi v 8tt, bola som PN, ale preslo to a zvysok tehu ziadne problemy
Teraz zatial vobec nic...ani naznak spinenia

bambulka2015
16. máj 2015

@mircalla vidis, ak ti je fajn fyzicky, tak treba "upratat" este v hlavke a nerobit si starosti. A tiez nemysliet co boli pred. Kazde tehu je ine. Stat sa moze aj vo vyssom stadiu hocico. To ale nik z nas neovplyvni. Mozes aj cele tehu lezat doma v posteli bez pohybu a moze sa stat katastrofa. Ked budes po psychickej stranke v pohode, tak bude vsetko ok. Tehu nie je choroba. Netreba sa nejak extra obmedzovat, ked nemas problemy. Mne dok odobril zatial vsetko na com som sa pytala. Tiez vravi, ze mala je velmi poslusna a ma vydrz. Na to , co ja vsetko robim 😕 Dokonca od 29tt je uz aj otocena hlavkou dolu. aj ked vlastne netreba, kedze idem na cisara.
Nerob si starosti, nepocuvaj rodinu a kamosky, necitaj vela, hlavne nie kona, tu mam niekedy pocit, ze tehotenstvo je smrtelna choroba. Musis verit, ze vsetko dobre prebehne. Ked budes ty v pohode, bude aj babo aj cele tehu v pohode. Ja mam tiez uz 37 rokov a citim sa lepsie ako hociktora 20tka. Aj vsetky vysledky, hlavne nt &co. som mala lepsie ako dvadsatrocna. Jedine co je u mna nenormalne, nemozem spavat. Ale to mam uz od punkcie. Cele tehu. Takze uz som zvyknuta 😕

mircalla
16. máj 2015

@bambulka2015 No vies, dost som sa v praci aj nadrela, konecne ma caka to povysenie, nechcem to aj preto zatial oznamovat. Ono sa aj tie peniazky budu hodit. Mam dost narocnu pracu, nie vsak fyzicky, ale co sa stresov tyka, ale normalne chodim do prace, ziadna pnka... aj po ET som si sice zobrala 3 dni volno, ale nelezala som, normalne fungujem - upratujem, nakupujem, chodim do roboty, boli sme na dofce - nemyslim, ze nejake lezanie daco ovplyvni....kebyze su problemy, je to samozrejme inak

ked som bola druhy krat tehotna, normalne som sla v preventivne 7 tt na PNku az do konca tehu...V piatok bol moj posledny den....den na to som o babo prisla - predtym ziadne varovne signaly, par dni predtym bolo srdiecko a zrazu bum.....vtedy som sa maximalne setrila cely cas - aj tak nepomohlo

majkulik
16. máj 2015

@renitr no daj potom prosim vediet. ja si budem muset este nastudovat hodnotenie vysledkov. Vam toto vysterenie niekto odporucil? Myslim doktora

speranza1
16. máj 2015

@mircalla ja by som asi neriskovala.... Vies bezproblemove tehu je bezproblemove tehu...ale ak si uz pred tym mala nejaky problem a mas sa zbytocne tou cestou stresovat, tak ja by som ti radila neist. Ale samozrejme je to na tebe a tak isto ako vravi bambulka...stat sa moze hocico aj doma ale aj na cestach...ale ja som sralo a potom by som si to vycitala uz po cely zivot...takze vela zalezi aj od tvojho pristupu, od zdravotneho stavu a ci ta to nebude zbytocne stresovat....prajem ti, aby si sa spravne rozhodla. 🙂

mircalla
16. máj 2015

@speranza1 samotna sluzobka ma nejako nestresuje,na takychcsom uz bola.April som mala horsie stresy,dostala som novy region,jedneho clene teamu vykopli s dalsia baba bola 2:tyzdne chora.takze som tahala za 3 a uplne novy region.Robim podporu predaja v nadnarodnej IT firme a stres mam stale

speranza1
16. máj 2015

@mircalla tak ak sa na tu sluzobku citis a si o tom presvedcena, ze je to fajn, tak potom pokojne chod a nemysli na nic zle... 🙂 😉

saldiv
16. máj 2015

@vernazza no takze Zase mi stimulku stopol. Klesol mi estradiol... To je na porazenie.... Musim zistit viac o soft/ natur ivf, po hladam dievcata co to skusili....

saldiv
16. máj 2015

@lienka_1 Ahoj mohla by si mi prosim ta povedal ako prebiehal ten nativ? Mam problem ze nereagujem na stimulaciu (ani vysoke Davky). 3 x stimulacia a vzdy zastavena......predtym 1x som sa dopracovala k 6 folikulom a 3 vajicka vsetky sa oplodnili... Som velmi smutna z mojej situacie....a Ty si moje svetielko na konci tunela. 🙂

santeema
16. máj 2015

@mircalla ahoj, neviem co ta to povzbudi, alebo nie, ale moja segra zije v londyne, ale vsetky prehliadky absolvovala tu a aj rodila a lietala pravidelne. ono to nie je taka zataz ako tie transatlanticke dlhe lety, ja by som sa nebala. a jej byvalo aj dost zle, ale dalo sa to prezit vravela. tak neviem, ono je to aj tak na tebe, ako si to rozmyslis🙂. ono je to tak, ze ked sa ma stat daco, tak sa stane aj tu.

lienka_1
16. máj 2015

@saldiv Minuly rok som bola 3x na ivf. Vo februari 2014 to bol soft so 150j menopuru a clostyl 2-0-2. Bolo jedno vajicko a to sa neoplodnilo. Rok predtym (2013) som po takej mala 7 folikulov, 6 sa oplodnilo a 5 prezilo PK s tym, ze jedno vlozili a jednmo bolo vhodne na mrazenie. Ani et ani ket nic. V maji 2014 bol soft a 3 amp. menopuru s tym, ze som pred tym mala norethisteron. Jedno vajicko sa oplodnilo a na 5 den nebolo vhodne na transfer. Lekar nas vratil z polcesty domov. Potom som 5 mesiacov brala DHEA. V septembti kontrolne odbery, AMH stuplo z 0,4 na 1,2. Imunologia bola ok, tak som po dlhej priprave zacala s dlhym protokolom. Mala som dipherelin a 5 ampuliek menopuru. Na 7.den ma Koudelka stopol, lebo som mala iba jeden drobny folikul a endometrium 0,3 mm. Vajecnik absolutne nereagoval(pravy nepracuje) Realne mi hrozil prechod. Nastastie mi menzes zase nabehol. Koudelka odporucal este jednu stimulku anpotom stop alebo darcovske vajicka. Dalsiu stimulku som odmietla. Chcela som vediet, ci moje vajicka vobec maju potencial oplodnit sa a dalej vyvijat, tak som si vydupala nativny cyklus. Ak by sme v nativnom cykle neboli uspesni , do dalsej stimulky by som uz nesla. Po kazdej stimulacii som mala nove a vacsie myomy, preto som uz nechcela ziadne dalsie hormony ak to nema vyznam. V marci sme boli na prvy nativ, ale folikul tesne predtym praskol. Koudelka dokonca este ani nevidel zlte teliesko. Tak sme hned dalsi mesiac isli znova a zadarilo sa. Este mame velmi dlhu cestu npred sebou, ale dufam a verim, ze to dotiahneme dokonca. Nebrala som ziadne stimulacne lieky. Pichla som iba 2x cetrotide, aby folik nepraskol skor, samozrejme pregnyl na nacasovanie ovulacie a OPU. Vajicko bolo zrele, na 3 den malo embryjko 7 buniek a zdalo sa, ze je kusok pozadu, ale nakoniec to vsetko dohnalo a vkladali sme HB1. Ani verit sa mi nechcrelo, ked nam doki pri vklade povedal, ake embryjko na nas caka 🙂 Si s muzom zo srandy hovorime, ci nahodou nebude sikmooke, lebo s nami na vklade boli 2 sikmooke zeny 😀
Viem, ze je to vsetko tazke, sama som uz neverila. Ale teraz som rada, ze som neprestala bojovat.

katka17044
16. máj 2015

Ahojte prosííím máte skúsenosť s pani doktorkou Marcelou Pastorčákovou je mladučká priradili ma k nej. Ďakujem za odpovede

mircalla
16. máj 2015

Dakujem baby, kazdy nazor si cenim...

bambulka2015
16. máj 2015

@mircalla neboj sa. Ja mam stresy v robote stale, ja uz bez toho ani fungovat nemozem. A aj mimo roboty lietam ako naspeedovana vevericka 😀 Co sa man tyka, som toho nazoru, ze mne ten vecny kolotoc vsetkeho velmi pomaha toto tehu prezit v dusevnom zdravi. Ti poviem, mne uz pomaly vsetko ide na nervy. Zmena postavy, to nespanie, uz sa nemozem hybat ako chcem, rychlo prichadza unava atd. Ale hlavne ta fyzicka zmena mi robi nejak problem. Takze mne to pomaha velmi po psychickej stranke.

crazybabenka
16. máj 2015

@katka17044 ja ju mam po odchode Štelcla.. je to milé usmievavé žieňa....teraz mi robila pipelle....pekne mi všetko povysvetľovala...ale samozrejme je otvorená dispozícii a do ničoho netlačí

grece
16. máj 2015

Ahojte chcela by som sa vás spýtať či skor potrebujem trošku upokojiť. Mám 29 rokou a za sebou 2 IVF prvé sa mi nepodarilo ☹ mala som 16 vajíčok z toho 8 zrelých ale len 2 emrijká sa mi ujali ale nepodarilo sa otehotnieť. Teraz v piatok mi robili 2 krát a mala som 10 vajíčok z toho 4 zrelé a zase sa ujali iba 2.Máme slabí spermiogram a preto sme mali ísť na um oplodnenie. Mne nevraveli že by vajíčka boli nejako zlé ale teraz neviem mália sa mi tie 4 zrelé vajíčka. Pondelok idem na vklad tak len dúfam že tie 2 embrijká sú dostatočne silné a bojujú o život. Máte nejaké podobné skúsenosti? a najdoležitejšie podarilo sa vám otehotnieť s podobnou diagnózu?

katka17044
16. máj 2015

@crazybabenka dakujem pekne za odpoved

mircalla
16. máj 2015

@bambulka2015 Ja som sa aj po transfere vzdy dacim zamestnala a nelezala som, aby som na to stale nemyslela...psychika je totiz svina....teraz na to tiez az tolko nemyslim ako pri malom...vtedy som sa hrozne bala, co sa zase stane, stale som sledovala toaletny papier na wc...ale zase to po tych skusenostiach predtym bolo normalne

mircalla
16. máj 2015

@grece nuz nenapada ma nic....mozno prilis skory odber...ale to skor baby to povedia, ja som vzdy tazko so seba vyprodukovala vobec nejake vajicko

grece
16. máj 2015

@mircalla Ale vidim ze sa ti predcavpodarilo babetko a to je super 😀 tak ze ma sancu aj s dvoma vsak ?

vernazza
16. máj 2015

@saldiv uf, tak to mi je ľúto.. s týmto ti moc neporadim, sama som zvedavá ako dopadnem tentokrát.. dúfam, ze sa ti podarí nájsť ten správny "recept", dievčatá tu majú veľa skúseností..

mircalla
16. máj 2015

@grece jasne, ze ma, poznam baby co otehotneli aj z 1, dolezite je, aby boli kvalitne

szivacs
16. máj 2015

@grece Ahoj, sancu urcite mas!!! My sme mali obrovske stastie, hned prve IVF uspesne, 2 vajicka, z toho 1 embryo a mame 1,5r dceru 🙂 Ja som mala endometriozu, nepriechodny vajcovod a nizke AMH, o veku pomlcim... 😉 Teraz skusame nativ, zatial sme sa ku vkladu nedopracovali. Takze treba verit, drzim Ti palce!! Kvalita a nie kvantita 😀

szivacs
16. máj 2015

@mircalla Ja som pocas tehotenstva po IVF tiez lietala a pracovala takmer dokonca, na zaciatku v 7-8tyz aj lyzovala. Ale vzdy len ked som sa na to vnutorne citila. Bolo rano, ked som sa zobudila, ze dnes nie, musim oddychovat. Cele tehu bolo bez problemov, takze som fungovala normalne. Uvidis, ci sa na to citis, tu sluzobku snad mozes vzdy na poslednu chvilu zrusit ak nebudes ok. Drzim palce!!!🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre