Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
26. okt 2015

Zienky, ja som po morfo utz. v 30.tt. Ze celkovy nalez v norme, ale niektore merania zaostavaju skoro 3 tyzdne. Ze su este v norme, ale na uplne spodnej hranici. Velkost bruska a stehenna kost su iba 28+0. Ostatne parametre su OK. Placenta zatial vykazuje dobru funkciu a aj prietoky boli dobre, ale ze je potrebne ich opakovat, aby sa malinkej dostavalo vyzivy. Som 2 tyzdne po poslednom intralipide, tak teraz treba byt velmi otrazity, aby placenta nezacala strajkovat. Aj ked tie dva udaje uz naznacuju, ze niekde je chybicka. Dostala som magnezium 2mg denne. Zlepsuje vstrebavanie a prenos zivin. ALe je potrebne uzivat ho bez pritomnosti vapnika v zaludku, lebo potom nastane taka reakcia, ze to magnezko iba prejde traviacim traktom a nic z neho sa do tela nevstrebe.
Doky ma upokojil, ze moj obvodny gynekolog uz na nas da dobry pozor, aby sa malinkej nic nestalo. Na klude mi to nepridalo, ale som rozhodnuta, ze vsetko bude OK. Vieme, co je vo veci a ak bude treba, mala pojde von a dorastie uz tu s nami. Vahu mala 1297g a TP posunuli na 3.1.

lienka_1
26. okt 2015

@diska Mozno aj skor, ako sme planovali!

nelly3
26. okt 2015

@ria191
ja tiez nemusim tu relaciu, ale som to pozerala vcera ked to davali, potom som to hned prepla, aj fesi sa tam ukazal he-he🙂 a potom az do rana sa mi snivalo o RF kokos, nervy moje 😝

zuzu1108
26. okt 2015

@diska Samozrejme. ved uvidím ako sa bude kde bude dat u mna 🙂
Ležala som na nadstandarde dve sme boli na izbe.
Hlavne ze malinky je uz v poriadku a vsetko ste zvládli 🙂 aj ked začiatky boli take velmi tažké.

zuzu1108
26. okt 2015

@mircalla Toto neviem, ale radsej chod k lekárovi nech ta pozrie. Tusim sa dava dithiaden na to, len to nerieši príčinu.

mircalla
26. okt 2015

No tak u dokyho som bola, pecenovky mi robili vraj minuly utorok, a jedna hodnota vyssia, co vraj v tehu byva. ale tak spomenula som to svrbenie co predtym, a ze sa bojim ze sa to zhorsi, tak o tyzden testy opakujeme (tiez krvy obraz, mam nizke zelezo). dal mi prothazin na pecen, tak som kludnejsia.
plsu mi nakazal poctivo jest zelezo, co dost zanedbavam, lebo sa to zase netoleruje s mliekom, ktore mi pomaha na zahu, tak to musim spravidelnit, mam nizky hemoglobin
@zuzu1108 no pricina je prave tehu
@lienka_1 No dufam, ze magnezko zaberie....u mna je opacny problem - 3 tyzdne dopredu a tiez som bola z toho trochu zaskocena. do 28tt vsetko ako hodinky....urcite este priberiete
kazdy nieco

lienka_1
26. okt 2015

@mircalla Ved tak! 🙂 Aj u mna doteraz bez zavaznejsich problemov. Ale vieme, co je vo veci, treba byt ostrazity. Lepsie poznat pricinu ako nieco zanedbat. Verim, ze sa malinka narodi zdrava. Inak ani dnes sa nam nechcela ukazat, takze fotka ziadna. ALe nozicky roztiahla ukazkovo a 100% dievcatko 😀 😀 😀

haimi
26. okt 2015

@diska malinky je nadhernyyyyyy 😉

dadka0110
26. okt 2015

Ahojte.ja by som sa chcela opytat co je potrebné aby sme mohli ist do Brna? A ktoré centrum je tam najlepsie? Lebo ako čítam je ich tam asi viac... Od nového roka plánujeme ist na umele a uvažujeme ist do Brna... Doteraz sme chodili do MT.

stella25
26. okt 2015

@dadka0110 Ahoj, no kedze pises do tejto temy, tak ti vsetky odporucime Reprofit 🙂 co tam chodíme a sme spokojne. Neviem do ktorého centra v MT chodis, ja som chodila do Iscare a neda sa to s RF ani porovnat.
Netreba ti nic, len sa objednat a donies vysledky ake mas z predchadzajucich IVF. Na termin sa necaka dlho, cca 2 tyzdne. Mozes si vybrat aj lekara ktorého chces, ale oni su tam asi vsetci fajn.

lusipe
26. okt 2015

Kocky koho odporucate namiesto Stelcla? Nejaky podobny tip🙂 ja som vcera pozerala toho Machaca ale mne osobne nesadol.:( zvazujeme len vklad 🙂

lusipe
26. okt 2015

Pripadne poprosim mail na Otevrela 😉

nelly3
26. okt 2015

@lusipe
to mas uplne jedno lebo ked ides len na vklad, bude ti ho robit ten co tam bude prave, ja chodim Koudelkovi uz zopar rokov a mam dost vkladov za sebou a len jediny krat mi robil on vklad, vzdy niekto ini.

lusipe
26. okt 2015

@nelly3 hej to chapem.len som sa chcela priamo na niektorého uz obrátiť a dohodnúť sa na postupe.potom uz zákrok samotný bude o nahode🙂

ria191
26. okt 2015

@nelly3 tak ak sa môžem priznať tak ja som si mohla vybrať kto mi bude robiť vklad 😀 😀 😀. Ja jednoznačne Otevřela odporúčam zlaté ručičky 😀 😀 😀 ale na Koudyho sa zase lepšie pozerá 😀 😀 😀

ria191
26. okt 2015

@lusipe tak Štěpán je "ojedinelý" týpek hocikomu nesadne a on je aj tak už iba v Olomouci musela by si byť TV hviezda 😀 😀 😀, aby dofrčal do Brna ale odporúčam Otevřela 😀 😀 😀 jednoznačne aj sestričky si ho veľmi chvália.

lusipe
26. okt 2015

@ria191 tak taká hviezda ja nie som🙂 a zase ani on pre mna aby som išla do Olomouca🙂 a mas na otevrela mail prosim ta?

tinkatinulka
26. okt 2015

@ria191 bolo to točené ešte ked bol v Brne stale..teraz by to už asi nerobil..

ria191
26. okt 2015

@lusipe nie nemám mne ho totižto vybavoval Štěpán, ale baby ti ho určite o chvíľku poskytnú. Inak s tou hviezdou som to myslela zo srandy veď ma poznáš narážala som na včerajšie modré z neba či ako sa to volá. Otevřel je super skoro ako Marčelino budeš v dobrých rukách.

ria191
26. okt 2015

@tinkatinulka hej tak tomu verím zo včerajšieho výrazu jeho tváre v štúdiu to bolo poznať 😕 😕 😕 😀

nelly3
26. okt 2015

@ria191
mas pravdu, mna jedine fesak oplodnil vtedy, asi si ho vypytam 😀

diska
26. okt 2015

@haimi 🙂 dakuejem,ozaj pocla si o rehab centre v dunajskej luznej? ja uvazujem,ze by som tam s malym sla ak to bude mozne.

ria191
26. okt 2015

@lienka_1 micuška ja viem že copanôčka bude zdravučká veď je z východu 😀 😀 😀 aj keď na psychiku uffff, ale ty to zvládneš teda vy. Držím veľmi veľmi palce 😀 😀 😀

ria191
26. okt 2015

@nelly3 jafné kočko normálne ti závidím 😀 😀 😀

haimi
26. okt 2015

@diska hej pocula, zatial mi to nikto nenavrhol. Neviem, ake su tam podmienky, ci musia nejak vyraznejsie zaostavat, alebo co 😕 emka je celkom v pohode, zacala sa mi pomaly uz aj pretacat na bok. Na korigovane 3 mesiacde celkom fajn. Zajtra ideme neurologicke, tesim sa na tu otazku,ci sa uz pretacaju na brucho. Ach jo. A aky cvik ti pomohol na udrzanie tej hlavicky? S Hankou to bude este dlha cesta pri jej vsetkych diagnozach ☹ zvazujem , ze by som s nimi chodila na plavanie

dadka0110
26. okt 2015

A kolko vynde IVF v Brne?? 🙂

latitude
26. okt 2015

@dadka0110 mne práve napísali ze SOFT okolo 1.100 eur

diska
26. okt 2015

@haimi nas prcek sa este nepretaca ,ten nakrok z Vojtovej musim spravit ja a az potom sa pretoci.
Tiez som bola teraz u neurologicky a neako to nevidi triagicky,ze vsetko bude robit ale neskor ,uz mame ale 4 mesiace ale tak ti poviem ,nas sleduju poriadne ale deticky co niesu rizikove tak podla mna z toho tam taku vedu nerobia ako u nas.Ja som sa sama pytala na tu dunajsku luznu,napisala mi do spravy,ze odporuca ale ake su podmienky este neviem,chcem to postudovat a napisat alebo zavolat tam,ale ona mi povedala,ze tam je taky natresk,ze pokial to vybavime tak to uz asi ani potrebovat nebudeme..tak neviem teraz,ona povedala,ze on nieje taka dg,aby tam siel ale teda ak chcem tak pocvicit mozme,clovek sa v tom nevyzna.Nam kazli na to spevnenie hlavicky ,ze dobre ho je nosit na rukach a na tigrika ,no a casto ho pretacat na brusko.

majinka81
26. okt 2015

@lienka_1 ahoj lienka, možem sa opýtať aký dôvod alebo diagnózu máš na intralipid? Ja schodím tiež ale dr. mi odporúča iba do 16tt a to už som prešla, že už nebude potrebný. Mala som vyššie nk bunky a cytokíny. Teraz mám výsledky jemne nad hranicou a užívam prednison.
dakujem pa

scheflera
26. okt 2015

@lienka_1 Fúha,moja mala pred 10 dňami 1300,vraj 2 týždne popredu.Ale beriem tie merania s rezervou,stačí tam že dr.trošička, o milimetrík posunie ten krížik inak,a už je hned týždeň horedole.Podstatné je,že tie prietoky a placenta sú okej,bud v kľude,my už prídeme do šťastného konca.A nie každé bábo má v termíne 4 kg,bývajú aj 2,5.
Mňa trochu štve,že pohyby necítim tak intenzívne ako pri prvej,mám placentu vpredu,moc to tlmí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre