Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tea284
16. okt 2012

Mam ešte jednu otazocku, mame v Brne ešte jedného mrazacika, prišla nám už aj faktúra za uskladnenie na rok. V tlačivach sme uviedli možnosť ďalšieho výskumu v prípade že ho nebudeme potrebovať. A teraz neviem, zaplatiť či nezaplatiť. 😒 Další pokus už neplanujeme, lenže čo v prípade že sa tento momentálne úspešný pokus nezdari. Mam to "risknut"? Máte niektorá s týmto skúsenosť?

freeze24
16. okt 2012

@tea284 srdecne ti blahozelam 🙂 🙂 🙂 ja by som na tvojom mieste ten jeden rok urcite zaplatila.treba verit ze toto tehotenstvo bude prebiehat tak ako si prajes ale clovek nikdy nevie...

horalka79
16. okt 2012

@tea284 skvele, gratulujem ! 🙂 vyborne spravy. Vitaj medzi tehulkami. Mas uz dohodnuty termin na ultrazvuk? 🙂
By si sa mohla zapisat do naseho zoznamu snaziliek, dlhsie sme ho neaktualizovali..musi byt niekolko stran dozadu..
A mrazacik, vazne neviem, prvych 12 tyzdnov tehotenstva je najrizikovejsich. Este nemame uplne vyhrane. My mame tiez jedneho ale ak sa zadari, tak este jedno dietko by sme radi...
@hora_lka, @tinka9075 dievcata, drzim vam dalej palce, nech sa teraz podari! 🙂

tinka9075
16. okt 2012

@horalka79 dakujem a ty sa ako máš tehulka zle ti nebýva? 🙂 🙂

tea284
16. okt 2012

@tinka9075 zle mi zatial nie je, len mam "zravu" chorobu, nenormalne mi chuti 🙂

tinka9075
16. okt 2012

@tea284 len pekne papaj musíš pribrat trošku 😉 😉 😉

tea284
16. okt 2012

@horalka79 ved prave, tiez sa bojim prvych 12 tyzdnov, clovek si nemoze byt isty, ja uz dalsi pokus neplanujem z dovodu veku 😖.

horalka79
16. okt 2012

@falin a tebe tiez tehu virusiky posielam
@tinka9075 prave muz skonstatoval, ze zasa vymyslam..moje ranne nevolnosti mavam vecer 😀 Vecer byvam viac unavena a obcas kym pridem z prace domov mi zacne byt divne od zaludka, ale ked si nieco zajem, tak je potom zas dobre. Budem si musiet prihodit do kabelky asi nejake piskoty 🙂 Ale inak sa citim fajn 🙂
@tea284 tiez mam pocit ze jem viac, ale zatial som nepribala ani kusok. Rano mam okolo 55kg, vecer mavam skoro 56. Akurat mam okolo pupka a na bokoch prve sadielko, haha, asi preto, ze posledne dva mesiace vobec nesportujem..nezvyk, tak telo reaguje, ale muzovi sa to paci, hih, tak neriesim.

tinka9075
16. okt 2012

@horalka79 tak to je dobre že sa máš fain ja som každe tehu dávila mne bolo v kuse zle tak dúfam že ked budem tehu tak zle mi nebude 😉 😉

tea284
16. okt 2012

@horalka79. no moja ved ty mas modelkovsku vahu, keby som ja mala tvoju vahu tak to urcite neriesim, ja si budem musiet davat pozor aby som nebola jak velikansky nemotorny balon 😎 , najhorsie je to vecer, vtedy nemam dna 😉

falin
17. okt 2012

@tinka9075 😀 verim ze bude mat spravne ruky 😉

@sarasota -drzim palceky, nech vidite pekne srdiecko

@tea284 - dakujeme, chytaaaaame 😵

falin
17. okt 2012

@horalka79 - dakujem. A pekne papkaj, ja som vzdy so sebou nosila nieco male na zjedenie. Ked som sa nenajedla, bolo mi na odpadnutie

nelly3
17. okt 2012

@falin
jasne, ze ho tam nenecham, ale mam strach a to cakanie na vysledok - na nervy, ved to poznate 😠 ano mam jednu cystu na lavom vajecniku, prave vcera som bola na utz a hnusoba podrastla, ma 6,5 cm 😝

melisska
17. okt 2012

@nelly3 ahoj 😉 no teda ta cysta je dost velka 😒 ja viem, ze tam bobacika nenechas 😵

nelly3
17. okt 2012

@melisska
no je dost velka, ja ju mavam okolo 4-5 cm, teraz podrastla, myslim si ze aj tou stimulaciou. takze november to isti ci?

melisska
17. okt 2012

@nelly3 ano november, iba ak by bolo velmi zle pocasie nepojdeme do brna, budem brat aj estrofem na rast sliznice pre istotu, ja si myslim, ze si chcela moja maternica trosku oddychnut po dvoch IVF-kach 😉 🙂

ria191
17. okt 2012

@nelly3 ja na tvojom mieste nečakám to predsa dobre vieš, že endometrióza je pliaga. Ja som si pred druhým IVF dala odstrániť cysty z oboch vaječníkov a o jeden som prišla. Síce ho mám, ale neviem čo sa stalo a skrátka nereaguje. Ale som múdra čo? Tiež to odsúvam a nechala som si to na november 😠 😠 😠 . Tak poď so mnou v novembri aspoň nebudem sama 🙂 teda vlastne budeme aj s melisskou tri a hneď je veselšie

horalka79
17. okt 2012

@falin 🙂 vsak papam. Vies ja som mala vzdy sportovu postavu, tak ajked zatial nepriberam, vidim ako sa mi pomaly svaly menia na tuk, hah, je to take, ine :D a jem dobre, keby som nejedla, tiez mi je zle, skor vecer ako rano mam pocit.
Musim si aj ja hodit nieco do kabelky, lebo minule som mala maly krabickovy dzus a ten mi zrovna nepomohol, hrozno tiez nie..chce to nejaku susienku. 😉
@nelly3 ach jaj, to nepotesi, ked cysta rastie. Hadam uz nepodrastie ani mm a nebude robut neskor problemy. Hej hormony mozu rast podporit.. Tak drzim palce.

nelly3
17. okt 2012

@ria191
ved ja nechcem cakat, ale ta moja endometrioza si myslim za tie roky je skor v utlme, pri opu na SK mi ju vzdy odsali, v Brne mi ju Koudelka nechcel, praveze gynekolog nechce moc spekulovat o operacii, lebo potom urcite mi zoberu aj z vajecnika to je jasne a takto ja pri stimulacii pekne vajicia znesiem 😀 , pekne sa delia, oplodnia, no a potom uz len nech sa to udrzi, keby to bolo take lahke. Minuly rok som bola aj na hysteroskopii, ze ci nieco v maternici nemam, ale vsetko bolo oki. takze len dufat a verit, ze raz sa to podari 😉

ria191
17. okt 2012

@nelly3 ja by som na tvojom mieste tiež nešla na odstránenie tej cysty už len z mojich skúseností,pokiaľ to nie je urgentné, tak ani nechoď. Ja som musela, lebo to bolo spojené aj s myomktómiou a bolo mi povedané, že budem lepšie reagovať na stimulku, keď tam tie cysty nebudú a vidíš opak bol pravdou, ale taký je osud a nič si nevyčítam, keďže ten vaječník bol prirastený k maternici a aj keď tam boli folikuly, tak sa k nemu nedalo dostať. Teraz sa k nemu dá dostať, ale nie sú tam žiadne folikuly sranda, že? Ide o to, že pri endoške nikdy nevieš. Môže sa to zmeniť zo dňa na deň a potom si to budeš vyčítať. ZBYTOČNE NEČAKAJ ver mi 🙂

nelly3
17. okt 2012

@ria191
ved ja viem, cas hra proti nam. mne koudelka odsal folikuly aj z toho laveho kde mam cystu, potom po opu som mala aj spinenie, som sa bala, ze co, potom to preslo, koudelka mi vtedy po telefone kde sme volali hovoril, ze islo to z toho laveho vajecnika pre tu cystu tazsie, ale nakoniec sa to podarilo. takze hor sa do KET-ka v novembri 🙂

ria191
17. okt 2012

@nelly3 tak to je ten správny prístup. Ja idem zajtra k svojmu tak dúfam, že tam žiadna cysta nebude, pretože ja som to odkladala kvôli tomu, že staviame plot a teraz mi už nič nestojí v ceste do Brna 🙂 🙂 🙂 . Viem asi prízemné, ale ja by som nemala kľud a zase by to bolo v prdeli. A u mňa je vlastne endoška "len" taká malá komplikácia k tomu všetkému ostatnému. Takže u teba to teraz bude tutovka uvidíš. Viem, že zostaneš tehotná 🙂 🙂 🙂

dafy
17. okt 2012

@melisska bojuješ dalej?? to som rada 😉 véééééľmi ti prajem aby si aspoň to jedno bábätko mala 😵

nelly3
17. okt 2012

@ria191
aj ty budes moja 😉

ria191
17. okt 2012

@nelly3 jasnééééééééééééééééé bude to síce taký "malý" zázrak, ale stane sa verím tomu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Veď tu sa zázraky dejú často no nie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

falin
17. okt 2012

@nelly3 - Nelly a Elias ta neposiela na laparku? Lebo ja som mala tiez endocystu cez 6 cm a na laparke mi ju odstranili a hned dalsi cyklus po laparke som isla na KET a vyslo to 😉

falin
17. okt 2012

@nelly3 - tak som si precitala dalej o tej tvojej cyste, asi je to vzdy individualne pri endoske.
@ria191
@melisska
baby budete taky novembrovy trojlistok 😵

ria191
17. okt 2012

@falin no budeme, ale ešte si počkáme na ten októbrový trojlístok, aby nám poposielal tehu vírusíky tak sa snažte 🙂 🙂 🙂 aj @hora_lka aj @tinka9075🙂 🙂 🙂

hora_lka
17. okt 2012

@ria191
@falin
@nelly3
@tinka9075
@melisska
ja budem vediet kedy idem a ci pojdem v stredu buduci tyzden , prave som sa objednala na ultrazvuk k mojmu doktorovi na stredu poobede, tam zistim co dalej .. tesim sa aj do oktobrovej aj do novembrovej spolocnosti 🙂

panarka
17. okt 2012

Ahojte kočky, som tu nová. Chodíme približne rok do Brna, máme za sebou 2x IUI - neúspešne. Potom sme si dali pauzu podľa rady dr.Machača (je inak naozaj skvelý). Teraz mám pred IVF soft - od 3 do 7 dňa som brala clostilbegyt 4x denne. Na 8 deň som išla na UZ, povedal mi že mám 6 schopne vyzerajúcich folikulov a veľa malinkých. Dal mi ešte na 3 dni po 1xBravelle 75. V piatok idem na kontrolný UZ a v nedeľu by som mala ísť na zákrok. Máte niektorá skúsenosti s clost.+Bravelle pri IVF soft? Myslíte že ešte nejaké folikuly môžu dorásť? Neviete pri akom minimálnom počte správne dozretých folikulov môžem ísť na odber? Bojím sa že ich nebudem mať dostatok a v požadovanej veľkosti. Držím Vám všetkým veľmi palčeky aby sme sa stali maminkami. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre