Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucka_220809
24. feb 2014

@patrissia ked som volala v piatok, povedali mi, ze mame 3 pekne oplodnene.. uz len dufat, ze aspon tieto vydrzali... som dufala v trosku viac, mala som povodne 12 folikov, z toho zobrali 8 oocytov, 4 z toho boli zrele... a z toho nam ostali tie 3..
Cislo, na kt. volat, ti daju po OPU, aj ti povedia, kedy si mas zavolat.. potom si druhy den zavolas a oni ti povedia, ako to vyzera a na kedy mas naplanovany vklad.

patrissia
24. feb 2014

@lucka_220809 ma predlzenu kultivaciu? nam Marcel povedal hned na konzultacii, ze budeme mat kvoli slabym spermoskam... drzim palce teda by ti to dobre dopadlo 🙂

lucka_220809
24. feb 2014

jj mame aj my predlzenu... to sa dava aj pri slabom spermio? to som nevedela..
Ja celkovo netusim,aky mal manzel spermiogram... este nemal vysledky, ked som odchadzala... a vsetky z predchadzajucich odberov s slovenskych CAR mal kazde diametralne ine... raz mu povedali astenoteratozoospermiu, v dalsom mu povedali, ze by mohol byt darca spermii, taky ho ma vyborny... tak dodnes sme z toho sprosti.
@patrissia

lienka_1
24. feb 2014

@speranza1 Ja som to citila hned od zaciatku, ze toto bude veli slaby cyklus. A bola som pripravena, ze ani transfer nebude. Tak nic tento-krat. Uz som si porevala, jasnacka, ze sa mi neulavilo. Ale aspon som si sadla k CV a konecne sa dokopala ho prerobit.

kati777
24. feb 2014

@patrissia stimulka netrvá len len 7 dní,to máš len prvý utz tolký deň,väčšinou sa stimuluje 11 dní aj viac,aspoň tak som to mala ja,tiež som mala na prvom utz také malé folikuly,ja som si pichala stále 13,14 dní injekcie,OPU som mávala až 16 dc,neboooj budeš pokračovať v stimulke a oni dorastu 😉

patrissia
24. feb 2014

@kati777 aha to som nevedela.. som myslela, ze odber je 11-12 DC.. dufam, ze dorastu... dakujem za info

patrissia
24. feb 2014

@lucka_220809 ano ano nam povedal dr. ze kvoli tomu aby sledovalo embryjko ci sa dobre oplodnilo, ked su slabe spermie... nam robili 1 sprg tu u nas, ten bol zly a v rf este horsiii

kati777
24. feb 2014

@patrissia je to individuálne,su ženy čo maju tak skoro OPU,ale veľa je aj takých čo maju pozdejšie,kamoška mala OPU až 19 DC... to nevadí,že rastu pomalšie,takže buď kľudná,bude všetko v poriadku a pekne Ti dorastu 🙂

lucka_220809
24. feb 2014

@patrissia jasne...no mozno aj u nas bol tento dovod nakoniec... zajtra sa dozviem..

buba08
24. feb 2014

@lienka_1 ach moja, co to citam, verim, ze nastane este zvrat, dufam, ze sa oplodni

argenti
24. feb 2014

@lienka_1 Este nie je nic stratene, musis pozitivne mysliet. Ja viem ze sa to lahko hovori, tiez som si tym presla. Treba verit, ze to dobre dopadne. Držím Ti palce.

argenti
24. feb 2014

Ahojte. Užívali ste niektora zinok a meď? Vraj je to dobre na vajka. Nemáte s tým zkušenosti?

speranza1
24. feb 2014

@lienka_1 uplne ta chapem..... "mozno" sa stane zazrak....(ja totizto tiez nerada davam plane nadeje)..ale prevelmi ti drzim palce...

speranza1
24. feb 2014

@argenti servus moja...a ty ako??? ides na vec???

uankab
24. feb 2014

@lienka_1 :(... dufam ze zajtra prinesies lepsie spravy.. mne sa zase rozbieha menzes 😖

patrissia
24. feb 2014

@lucka_220809 mozno ano, je lepsie mat predlzenu, lebo nemas aspon falosnu nadej, lebo embrijko by sa po troch dnoch mohlo prestat vyvijat... sice ani s predlzenou nieje nic vyhrate, ale je to ta lepsia varianta pre nas 🙂
@kati777 no to by bol ten lepsie pripad 😀 dakujem, dufam, ze to tak bude

lucka_220809
24. feb 2014

@patrissia hej, predtym som PK nemala a nebolo z toho nic..
ved dnes sa mi zato asi snivalo,ze v PK do vkladu nakoniec nevydrzalo ani jedno... fuj, neprijemna noc..

Inak baby, keby do vkladu nebolo co vkladat, tak mi asi zavolaju, ze?

patrissia
24. feb 2014

@lucka_220809 neboj to by ti urcite volali.... a nestresuj sa, klud oddychuj a ziadne nocne mory 😀

lucka_220809
24. feb 2014

baby, myslite, ze mam napisat Stelclovi, ze ako to vyzera? Ci normalne nevymyslat a prist zajtra... Ja sa nejako neviem uspokojit a ukludnit. Pred chvilou mi volal kamos z Rakuska a ako som videla inu predvolbu ako slovensku, hned ma oblial pot.

dafy
24. feb 2014

@lienka_1 🙄 🙄 ach jaj...........ale ešte to není stratené celkom,musíme dufať ze sa oplodní nakoniec 🙂 ..kolko si si pichala tentokrát ??..presne viem čo teraz prežívaš a je mi to velmi luto....

ria191
24. feb 2014

@lucka_220809 nie nepíš mu dneska má toho veľa oni by ti dali vedieť. Ja som si vždy volala v deň ET či mám vôbec prísť, ale vklady som mala vždy až poobede takže to sa dalo. Vydrž "prťka" vydrž 😝 😝 😝 😕 😕 😕

ria191
24. feb 2014

@lienka_1 ach do "rici" ☹ ☹ ☹ tiež neznášam plané nádeje, ale ešte jedna maličká malllllilllllinká tu je a treba dúfať až do konca. Drž sa kočula moja. Ale inak za to môže feši čo sa má trajdať po dovolenkách keď ho zrovna ty najviac potrebuješ. "Vymeň ho" 😠 😠 😠

ria191
24. feb 2014

@dafy "sesilko" a nesľúbila si náhodou krásne pupkaté foto s mašľou na "pumpídu"??? hm???

argenti
24. feb 2014

@speranza1 Ahoj, rada by som uz isla znovu do toho, ale stále cakam na tu genetiku.☹☹ Kedze im to tak dlho trva, zvazujem ci nezacnem behat ohladom refundacie, asi by som to aj stihla vybavit. A ty sa máš ako?

dafy
24. feb 2014

@ria191 takto som vyzerala pred troma týždnami 😀 😀 😀 20kg navyše no čo už niekto naberie 6kg Niekto 25kg 😀 😀 😀 ..mašlu som neslubila ,ale tak mozno nabuduce 😝 😝 😀

lucka_220809
24. feb 2014

@ria191 no jo, vydrzim nejako... diiiikes... no uz len dozit do zajtra...
A ked si volala, volala si kam presne?

lienka_1
24. feb 2014

@buba08
@argenti
@uankab
@dafy
@speranza1 Ja uz som realistka, co sa veci okolo IVF tyka. Aj take su niekedy cykly. Hold, trafili sme ten nespravny. Boli by sme nesmierne stastni, keby vajko a spermoska zabojovali, ale za ten cas uz viem citat medzi Koudakovymi riadkami a toto nevyzera dobre. Poplacem, pookrejem a ideme bojovat dalej. Ved odvaznym stastie praje! Snad ho uz konecne unavime tak velmi, ze chvilku posedi aj pri nas 😉
@ria191 Koudak bol so mnou cely svoj dovolenkovy cas v pisomnom kontakte(co si naozaj cenim, lebo ja by som prdela na robotu, keby ze som na dovci) A ani on nie je Pan Boh, Mohol by aj svojim vlastnym dychom ohrievat tie nase spomalene pohlavne bunky a nijako by ich nedonutil spojit sa 😝 Asi sa navzajom sebe nepacili.Ach jo! 😨

lucka_220809
24. feb 2014

babule, este by som sa opytala na taku vec.. ako je to v RF pri vkladoch - pytaju sa Vas, ci vlozit jedno alebo aj 2..? je to na mne? Alebo podla ich uvazenia...?

ria191
24. feb 2014

@dafy wow sánka dole vyzeráš super krásne 😀 😀 😀

ria191
24. feb 2014

@lienka_1 ja som si robila "prdel" veď viem, že by to nepomohlo aj keby tam 100 fešákov stálo. Presne ako píšeš na "p...cu" trafený cyklus, ale prístup sto bodový 😀 😀 😀. Ja som vedela že si "kámoška" ty určo čakáš na mňa 😕 😕 😕 😝 😝 😝 (tiež humor 😝 😝 😝 ). Drž sa kočuliatko moje možno zajtra budeme všetky pučiť oči aj zázraky sa dejú. Posielam srdiečko 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre