Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
19. dec 2011

@leamax nemusis,nam to vtedy ten technik poradil.a tanier ma byt skor v pravom uhle.a pojde mu to lahko.a ladit to podla ta3.ja som to z toho mojamoda.sk

leamax
19. dec 2011

@zarabono a nam praveze technik povedal, ze do 18dni sa musime zaregistrovat, zaujimave. a ako potom mam na tv ladit, ci jak? lebo mi len s tanierom behame, na tv sa neladilo nic

zarabono
19. dec 2011

@leamax nech ho skusi dat do praveho uhla a potom nech da na tv automaticke ladenie

martini
19. dec 2011

@maticap. ahojky. vidim, že aj vy sa trapime podobne ako my. No verím, že to prejde a z tych vreskotov vyrastieme...neviem sa dočkať kedy budeme mať 3 mesiace a verím, že už bude lepšie 🙂 My sme tiež mali málo mliečka, prikladala som a prikladala, budila ho (bol dosť spavý, maly sme žltačku)...nepomohlo, bola u nás doma 2x laktačná poradkyňa, nepomohlo veľmi. Mlieka bolo málo, ale zato ragády boli nááádherné, pri kojení som kopala do podlahy a plakala a nadávala...a nakoniec som urobila to, že som začala odstriekavať každé dve hodiny, smiala som sa, že som vytvorila imaginárne dieťa, ktoré kojím. takže ked sa maly zobudil, tak som ho nakojila, potom dala odstriekané mlieko cez cievku po prste, potom ak bolo málo, tak nutrilon. ak bol doma mm, tak krmil on a ja som odstriekavala. ak nebol, tak som mala doma na striedačku mamu alebo svokru a tak mi aspoň malého nosili na odgrgavanie a ja som odstriekavala. ked dlhšie malý spal, ja som vstala a odstriekavala,aj v noci...a ked som to takto robila asi 10 dní, tak sa to rozbehlo, po mesiaci, neverila som už ani. Stále odstriekavam a dokrmujem, ale len materským, lebo malý si zvykol na cievku a tak pije z prsníkov len tak 5 minut a potom sa rozreve, že on takto pracne teda jesť nebude a že ťahať sa mu nechce a že už netečie dosť silno, že nech dám cievku... prsia už mám pekne zodreté na miestach, kde tlačím prstami, ale neviem prečo, odsavačky nefungujú. Ale som nesmierne hrdá na seba, že som po mesiaci rozbehla laktáciu tak, že už dokonca mlieko aj mrazím, lebo ho malý nestíha piť. A povedz aké mliečko dávate, som už počula o tom francúzskom niečo, ale neviem ako sa volá. A to, že nereve len v noci a ráno, to poznám... my sa krmime strašne dlho, reveme popri tom, niekedy nás očividne bolí bruško (počujem ako mu krúti črevá), inokedy si asi len vymýšla...netuším čo mu môže byť, tiež mám pocit, že už plače od toho, že nemože zaspať (najedený, prebalený, bruško nebolí, unavený...). Ale o chvílu vyrastieme a chlapci budú veľkí fešáci, čo neplačú... 😉 koľko vážite?
@zarabono sa teším, že sa máte dobre...nemala by si si už to dať do statusu? aby sa nám ľahšie sledovali tie tvoje tt...a pozdrav toho mrňusa v bruchu 😉

zarabono
19. dec 2011

@martini mrnus dakuje a pozdravuje vasho drobca 😉 no ved hadam uz dam.len teraz ani neviem,kolky som tyzden.ci to ratam podla toho TP,co mi dnes povedal

zarabono
19. dec 2011

@leamax ze musite mat nastelovanu ta3.ked ju uz ma nastelovanu,tak musi mat ten tanier uz upevneny,lebo to inak nenasteluje,lebo je to velmi citlive a ked to pohne len o malicko,signal sa uplne strati.potom chodte do menu,aby ste videli silu signalu.a ta registracia vas asi oklamal,urcite to staci po mesiaci

zarabono
19. dec 2011

@leamax ze ked trafi nastavenie paraboly vodorovne,nech ho upevni vodorovne a horizontalne nech povoli a zacne stelovat co najlepsi signal

lulu10
19. dec 2011

@leamax cauko ta sestricka u hematosky je stale taka velka mohutna pani? Trafila krv na prvy krat? Lebo ja som si s nou teda uzila svoje 😀

leamax
19. dec 2011

@zarabono a nie je vodorovne a horizontalne to iste? 😀
@lulu10 ano je to stale ta ista velka pani 😀 ale hej, trafila sa na prvy sup, sa mi postazovala, ze ta pani predomnou jej dala zabrat 😀

lulu10
19. dec 2011

@leamax moj mm je raz povedal ze nech ho uz netrapi, ze on si to radsej pichne sam 😀 😀 😀 aj ty si si uz objednavala tehu oblecko?

zarabono
19. dec 2011

@leamax co ti ja viem 😀 co mi diktoval,som pisala 😀

leamax
19. dec 2011

@lulu10 no ja pri tom prednisone nejak puchnem, tak normalne svetre asi ee, tak som si objednala jeden rolak z tehu. ale ved ho budem potrebovat, ved o par tyzdnov som tehulka 😵 no picha ona trosku drasticky, ale tak zazila som uz aj horsie
@zarabono no tak mu to vysvetli 😀

zarabono
19. dec 2011

@leamax ale co,uz je vela hodin a neviem,kde je
😀 a aka je ta druha stranka co si objednavala?

leamax
19. dec 2011

@zarabono krasne bruska - odtial mi hned do dvoch dni pisali mail, ze nemaju na sklade a hned ako som im isla odpisat, tak mi ta pani volala, ze co teda, ze ci mi to ponahla, alebo chcem iny a tak. no zlata bola 😵

zarabono
19. dec 2011

@leamax to sa tak vola,ze krasne bruska?

leamax
19. dec 2011

@zarabono ano. poslala som ti link, ked uz sem to dat nemozem 🙄

zarabono
19. dec 2011

@leamax to sa sem uz neda? 😕

leamax
19. dec 2011

@zarabono no da, ale nemoze sa, ved to je davno tak uz 😀

zarabono
19. dec 2011

@leamax ja som si ani nevsimla 😀

leamax
19. dec 2011

@zarabono no vidim, vidim 😀

maticap.
19. dec 2011

@martini ahoj, zacnem odzadu 😵 . Neviem kolko vazime, ale vo stvrtok ideme do poradne, tak potom (ak stihnem) sa pochvalime. To francuzske mliecko sa vola France lait a hoci si sem tam grcneme, inak nemam voci nemu vyhrady - hlavne, ze nas nezapeka ako ten krepy nutrilon. No a musim Ta pochvalit - mesiac by som asi nevydrzala sa trapit s pokusmi o kojenie... mrzi ma to a hneva zaroven, ze som kojila tak prudko kratko (necele dva tyzdne), no ked to neslo, tak to neslo a odmietla som trapit seba a aj maleho. Ved beztak ma po tom, ako sme uplne presli na UM trapili moje trapne prsia, ktore vyprodukovali cca 1-2x denne mlieko v objeme max. 20 ml... a tolko ho bolo aj ked som kojila... a potom bodaj by ten moj macik neschudol ... .Aj ja som studovala stranku mamila.sk, ze ci nenajdem nieco co by nam pomohlo s rozbehnutim mliecka. no myslim si, ze som bola taka vystresovana z tych prvych nevyspatych noci doma a toho strasneho placu (vtedy to bolo od hladu, ale na to sme prisli az po prvej poradni), ze sa nemam co cudovat, ze sa to mlieko nepodarilo rozbehat.
nuz, aj ja sa tesim, ked budeme vacsi, na druhej strane, kazdy den je ten nas dubak iny a viem, ze toto obdobie sa uz nevrati. 😉 no nic, snad konecne zaspi - momentalne ako my tomu hovorime "riadi letecku dopravu" - t.j. rozhadzuje rucickami a pozera do stropu (hlavne, ze nereve) a pojdem si konecne lahnut aj ja. 😉

lenka_21
20. dec 2011

Caute baby, tak aj idem dnes na tu morfologiu ... drzte palce!!!

A mam novinku, tusim uz citim krpceka ako si pekne kopka 😀 😀 😀

leamax
20. dec 2011

@lenka_21 tak cakame krasne spravicky a drzime pasticky 😵 a gratulujeeeeeem ku kopancekom, nadherne vianoce 😵 😵 😵
@maticap. ze riadi letecku dopravu 😀 to je pekne 🙂

lulu10
20. dec 2011

@leamax uz si bola u mina na kukuč? tie vecicky na kransebruska.sk su krasne 😵 boze tak by som aj chcela mat take krasnebrusko

leamax
20. dec 2011

@lulu10 prave idem, uz nech to mam za sebou. no veru, su krasne, ja uz tiez sa tesiiiiimmm na take moje brusko 😵 neboj, uz to mame aj my blizko 😵 😵 😵

lulu10
20. dec 2011

@leamax to dufam ze je to uz blizko, ja pojdem k minovi po sviatkoch, spytaj sa kedy zacinaju 😉 dakujem

dalida
20. dec 2011

Dobry den, reprofitacky 🙂 ake mate krasne starosti maminky @maticap, @martini 🙂 Drzim vam prstiky, maminky, aby ste boli vzdy plne energie, pozitivne naladene a vychutnavali si vasich malych milacikov 🙂 Dievcata, neviete ci nahodou nema Koudelka dovolenku? Poslala som mu vysldeky z genetiky, endokrin... a este mi neodpisal ☹ Dufam, ze na mna nezabudol ☹

zarabono
20. dec 2011

@lenka_21 drzim palce a daj vediet 😉
@maticap. asi budete mat doma letca 😉

lulu10
20. dec 2011

@dalida ahoj myslim ze tam je uz dovolenka, kedy si pisala?

dalida
20. dec 2011

@lulu10 pisala som minuly tyzden vo stvrtok, večer.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre