Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
10. máj 2012

@kukulik30 ja som zatial nepisala ani jeden mail Stelclovi 🙂 ...

mackaso
10. máj 2012

@speranza1 ahojky, ako sa máš? Ako sa cítiš? Nemala na embrijká predĺženú kultiváciu? Čo na to hovorí Štelcl, ako on hodnotí, pomôže to, alebo to má menší efekt? Díky za info.

bettypo
10. máj 2012

@mackaso ja som chodila do viacerých centier a nikde neriešili SZ. To musí tvoj endokrinológ riešiť a byť informovaný o tom, že ideš na IVF. Mne nikdy nemenili dávkovnie thyroxinu kvôli IVF

mackaso
10. máj 2012

@speranza1 prosím ťa a tá metóda PCSI, nevieš, či to má význam si dávať?

bettypo
10. máj 2012

@melisska dokonca aj poštou pošlú recept ak je treba
@kukulik30 vôbec nemaj obavy, len kľudne píš. Ja som písala včera 😎

mackaso
10. máj 2012

@bettypo , ahojky, keď si povedala endokrinol., že ideš na IVF, čo ti k tomu povedala? Na čo si treba dať pozor?Dík.

speranza1
10. máj 2012

@mackaso ahojky... mam sa fajn, mam sa tak normalne, nic mi nie je, nijako zvlastne sa necitim....🙂
a mala som aj ja PK 5 dni a na 6den mi vkladali 1x vcasnu blastocystu a 1x blastocystu.... ja urcite uprednostnujem PK, pretoze do tretieho dna mame krasne jednotkove embryjka a po tretom dni zacinaju bambulky degenerovat, takze aspon vidime, ktore su vhodne na vklad.... a myslim si ze Dr. Stelcl pristupuje ku kazdej pacientke individualne a podla jej zdravotneho stavu rozhodne ci PK alebo nie...aspon si to tak myslim ja🙂

speranza1
10. máj 2012

@mackaso mne povedal Stelcl, ze metóda PISCI sa mu vobec neosvedcila, ze ma rovnake vysledky bez nej ako s nou...

kukulik30
10. máj 2012

@bettypo takze postou pride rychlo?
ja yb som si tiez dala ten clostil a pregnyl predpisat u svojho dr...dokonca pregnyl ani nie, lebo mam jeden v chladnicke , co som kupila od jednej baby este pred casom...

mackaso
10. máj 2012

@speranza1 Za tú predĺženú kultiváciu sa tam neplatí?

speranza1
10. máj 2012

@mackaso nie je to v cene softu rovnako ako aj OPU a ET (tych 13 000 CK)...

mackaso
10. máj 2012

@speranza1 Aha, lebo ja som to v GF doplácala,díky, lebo to určite budem potrebovať

bettypo
10. máj 2012

@mackaso nič nepovedala, neriešila to. Brala to ako fakt. Má také pacientky. Máš nejakú vážnejšiu diagnózu, že máš obavy? Hlavne si nájdi dobrého endokrinológa. Odpoviem Ti aj za speranzu, tú predĺženú kultiváciu má určite zmysel dávať a PICSI neviem, keďže som nepostrehla aké máte diagnózy. Pozri si stránku reprofitu, tam majú všetko pekne rozpísané. A aj tak sa na Váš prípad pozrie lekár na konzultácii. Toho čo povie by som sa držala

mackaso
10. máj 2012

@bettypo ja som počula o nejakých protilátkach, ktoré môže šž vytvárať a preto sa neotehotnie aj keď sa podarí, tak malé odíde prečo po nejakom čase, mám hypothyreozu, ty akú máš diagnózu? Výsledky som mala v poriadku, dobré hodnoty, aj tak sa IVF nepodarila, manžel má ešte zlý spg, tak mohlo to byť aj z toho, že malý bol slabučký, mala som na 10 deň HCG len 21 a potom koniec

mackaso
10. máj 2012

@bettypo ku komu v RF chodíš?

bettypo
10. máj 2012

@mackaso ale tie protilátky sa normálne vyšetrujú, to Ti tvoj endokrinológ nerobil? Mám miernu hypothyreozu. To čo si mala bolo biochemické tehotenstvo. Ja som to mala dvakrát. Je to dosť bežné pri IVF. Neviem, či by som to spájala so ŠZ. Skôr nie ako áno. Chodila som k Štelclovi

mackaso
10. máj 2012

@bettypo nie, mne to môj endokrinolog nevyšetroval, to je to TSH? Čo znamená biochemické tehotenstvo? Ja som začala na 11 deň spiniť a na 12 po ET sa spustila mrcha, tebe ako to prebiehalo?

mackaso
10. máj 2012

@bettypo ja som sa cítila, ako keby som bola fakt tehotná, prsia sa mi napli, pobolievalo ma stále brucho

bibi24
10. máj 2012

@bettypo ahoj 🙂 prosim ta, na kolky raz sa to podarilo? a kolky v reprofite? 😉
Ja stale zvazujem to picsi, chcela som to dat a Stelcl nedoporucil, tak neviem ci mam na tom trvat alebo nie. Uvidime.

lulu10
10. máj 2012

@bibi24 trvaj na tom picsi, uskodit to nemoze len pomoct

dalida
10. máj 2012

@kukulik30 uz si tehu bola a nie raz... tak ze urcite vies a citis ci sa bobacik uchytil alebo nie... predsa len ... mozno.. ta prekvapi krvicka 😉 Dnes idem k svojmu lekarovi... nech ma obzrie a predpise clostil... Koudy mi odpisal... clostil od prveho dna cyklu 2x1... 7,8 DMC kontrola. Kuku, ako si brala ten clostil? Myslim, ze v jednom baleni je cca 10 tabliet, co by malo vystacit na 5 dni... potom si mala "prestavku" az do dna kontroly? Z toho som troska zmätena... A inac u svojho dokiho si dam predpisat aj duphaston a utrogestan... Co z toho si brala ty?

kukulik30
10. máj 2012

@dalida myslim, ze krvicka bude uz negativna
a clostil som mala jedno balenie a ano 5 dni som brala s menopurom a potom iba menopur

lulu10
10. máj 2012

@lenkalienka01 ahoj, tak ako? volala si?

kukulik30
10. máj 2012

@dalida ja som brala utrogestan...duphaston nie teraz....a clostil som brala 2-0-2

melisska
10. máj 2012

@kukulik30 ved to moja, ja chcem iba nech mi vypisu recept a vyberiem si to tu

lenkalienka01
10. máj 2012

@lulu10 ano volala, az teraz ...zabudla som,mam vela roboty 🙂 😝 HCG 34.....maaaaalo, v pondelok kontrolne, ale pospinujem si, tak asi to odchadza ☹ uz som sa stym zmierila...idem do dalsieho kola IVF

bibi24
10. máj 2012

@lenkalienka01 joj leni, tak takto?? Sakra, som verila, ze si tehula na 100%. ☹
Leni a nemohlo to byt len este skoro? Ze sa mozno hcg este zdvihne? Ktory si den po?

hencidlo
10. máj 2012

@mackaso tak ci to malo suvis so sz to neviem, ja mam znizenu funkciu sz beriem euthyrox 5x75 a 2x100 hodnoty TSH mam okolo 4, FH4 okolo 19. v centre mi pozerali hormonalny profil a vraj bol ok, tak neviem a preco sa to nepodarilo vie len boh, ale aspom sa mi podarilo po 7rokoch otehotniet a aj to je uz uspech 😉 ty zufas po 1 ivf? nesmies to tak brat vies su tu aj baby ktore maju za sebou 7ivf a veria, za sa podari. musis verit aj ty a hlavne nezufaj a ver tomu, viem co prezivas ale musis sa cez to prenies!!! drz sa a ver tomu, ze sa to podariiiiiii 🙂

mackaso
11. máj 2012

@hencidlo ja beriem euthyrox 50 a cez víkend 75, , ja má hodnotu TSH 1,504, FH4 to tu ani nemám, len FT4 a to 9,8 a to mi brala dávnejšie, mne po IVF dávali nejakú infúsiu, že som bola predávkovaná tými liekmi, injekciami, teda asi hormónami, tak asi som mala zlý ten hormonálny profil, ja neviem, čo to malo byť, babenka vedľa mňa, tá nemala žiadnu infúsiu, aj tak mi robil hneď ET, mali počkať a urobiť mi tie odbery??? ku komu chodíš v RF, kto ti robil ten hormonálny profil??? Hneď v pondelok sa objednám endokrinol. a prejednám s ňou lieky a tie protilátky voči štítnej žľaze sa dajú zistiť v tom hormonálnom profile??? Díky moc za rady a povzbudenia, moc ma to trápi, lebo ja som úplne zdravá po gyn. stránke, myslela som si,že sa to podarí na 1 IVF, ja to zvládnem a verím,že sa to podarí 🙂

bettypo
11. máj 2012

@mackaso neviem akú skratku majú tie protilátky, možno anti TG, anti TPO. Možno Ti to vyšetrili robili, len o tom nevieš.Opýtaj sa lekára. Mne to vyšetrili hneď na začiatku a bolo to v poriadku, tak to už ďalej nesledovali. Biochemické tehotenstvo sa dá zistiť z len z krvi, hcg je pozitívne ale na sone ešte nič nie je vidieť. Trvá to krátko, aj príznaky môžu byť, ale hcg klesne a začneš krvácať. Ak chceš odbornejšie vysvetlenie pohľadaj na nete

@speranza1 dúfam, že pridáš niečo pekné do albumu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre