Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vernazza
28. sep 2015

@tlucka velmi som na teba myslela a drzala ti palce a este viac ma mrzi, ze sa to nepodarilo.. zelam ti, aby sa ti podarilo nazbierat dost sil na to ist dalej a nestratit pozitivne nastavenie, ze sa to raz podari.. objimam na dialku..

gagirl
28. sep 2015

@vernazza tak ze si na tom podobne.,.tak asi to vsetko robia tie hormony..ale zasa predosly cyklus bol silnejsi..aj ked meskala aj vtedy..tak ja uz neviem..spomeniem aj ja dr.co on nato..uvidim este aky bude nasledujuci..Uz ma to prestava bavit stale riesit len veci okolo toho isteho..zacina mi z toho uz sibat..a mam pocit ze mi to cim dalej tym viac prerasta cez hlavu..Asi v tom je problem..mala by som zacat riesit nejake ine veci a vtedy by to mozno prislo...Mala by som sa nato asi vykaslat..zacat fajcit..a mozno by som skor otehotnela ..prave som sa dozvedela ze kolegyna co sa pred mesiacom vydavala je uz aj tehula..a to chodila pravidelne v robote fajcit.(aj ked nechcem ale zabolelo ma to..Ale nic ine nemozem urobit len verit..verit ze to vsetko raz skonci a budem stastna mam aj ja..aj tebe a ostatnym kockam co na to este stale cakaju prajem to iste..)

gagirl
28. sep 2015

@vernazza a drzim ti velmi palce aby vam najblizsie ivf vyslo a pokracovala si v nacatej tehu vlne co kocky uz zacali.🙂

lienka_1
28. sep 2015

@sono2 Ja som OPU v native mala nakoniec v narkoze, lebo som mala folikul na tazko pristupnom mieste. Uz aj ultrazvbuk bol bolestivy, lekar musel z vonku poriadne zatlacit rukou, aby natocili vajecnik tak, aby sa z neho dalo vajko odobrat. Preto nakoniec rozhodol pre narkozu. Ja by som to urcite riskla bez narkozy, ak bude folik na dobrom mieste. Kamoska mala OPU v native bez narkozy a vravela, ze to bola rychlovka a ze bolest uplne v pohode zvladnutelna.
Drzim palce! 😉

lienka_1
28. sep 2015

@gagirl Skus si spravit aj tehu test. Je toho niekedy na tie nase zenske tela privela. Mozno by sa na to mal pozriet gynekolog ultrazvukom a mozno aj HP by nebol na skodu. Ci sa nieco nerozhadzalo tou stimulkou.

lienka_1
28. sep 2015

@tlucka
@cmudlo Velmi ma to, zienky, mrzi! ☹

gagirl
28. sep 2015

@lienka_1 dakujem za nazory a rady moja..

lienka_1
28. sep 2015

@gagirl Menzes zvycajne hapruje, ked ide protokol s decapeptylom ci dipherelinom. Ja som mavala slabe cykly hned po IVF, ci Ketoch. Ale kazdy dalsi uz bol v pohode. V novembri ma dipherelin dostal skoro do prechodu. Pri tych vsetkych hormonoch nase telo koze zareagovat vselijako. Nuz a ked si bola prestimulovana, ci nahodou na vajecnikoch nezostali nejake cysty alebo nieco, co moze robit sarapatu.

santeema
28. sep 2015

@lienkae gratulujem🙂..to ako super, ze dalsie kocky v tehu vlaciku🙂)

santeema
28. sep 2015

@pufa aj tebe velmi gratulujem🙂)

santeema
28. sep 2015

@mircalla u mna dve sekcie a dve celkove narkozy. nemala by som asi nervicky byt pri vedomi s pocitom, ze sa vo mne daco deje🙂. takto som sladko zaspinkala a zobudila sa, ked bolo po vsetkom. ak budem mat aj tretie babo anhdou ide do celkovej znovu. bolesti som mala primerane, ale dali sa prezit a kazdy den to bolo lepsie a lepsie potom. ty si mala tie bolesti asi kvôli tej prirastenej maternici. zelam ti , aby to druhy krat bolo lespie a menej bolestive🙂. est som pozerala, ze uz si 31tt, len nedavno si tu pisala, ze sa to podarilo. priserne rychlo to uteka.

mircalla
29. sep 2015

@santeema dakujem pekne za spravu

lienka_1
29. sep 2015

Zienky, odo dnes iba dvojciferne cislo. Ze 99 dni do porodu. Citim obrovsky respekt, radost, strach ci to vladnem, nedockavost...vsetko dohromady. Chcem povzbudit hlavne dlhodobe snazilky. Aj beznadejny pripad ako sme boli my sa moze zmenit na radostne ocakavanie. Bojujte, lebo stratene je iba to, co sami vzdame! Silno drzim palce vsetkym nam, aby sme to nakoniec vsetky zvladli do stastneho konca! Som nesmierne rada, ze Vas mam! 🙂

gagik
29. sep 2015

@mircalla ja som mala spinal, v podstate na druhy den som chodila, brucho pobolievalo ale dalo sa a ked som sla z porodnice domov na 5 den, uz som bola uplne o.k.

gagirl
29. sep 2015

@lienka_1 to je super..onedlho mate vasu lasku v naruci.🙂 dakujeme za povzbudenie...verim ze vsetky sa postupne dockame tiez toho malinkého zazraku pre ktory sa oplati bojovat 🙂dzkajte sa ..velmi vela zdravia vam prajem..)

mircalla
29. sep 2015

@lienka_1 veru tak - dievcata ja som inak jeden z tych beznadejnych pripadov
pred 6 rokmi som uz neverila, ze budem mat dieta a teraz na stare kolena cakam druhe

kristinabianka
29. sep 2015

Ahojte chcela by som vediet Vas nazor a skusenosti v Reprofite.Snazim sa otehotniet uz 6rokov z toho 5rokov to riesim Umelym oplodnenim vsetky som obsolvovala v BA no teraz sme sa rozhodli ist do Reprofitu.
A na kolky pokus sa podarilo v Brne otehotniet.
Dakujem za odpoved

jomini
29. sep 2015

@kristinabianka ja som spokojna velmi, podaril sa nam tak ich 2.pokus z celkoveho poctu 5.ivf. zistili kde bol problem predchadzajucich neuspechov. Chodila som este k stelcovi, ten tam uz nerobi

kristinabianka
29. sep 2015

@jomini no u mna je asi ten problem ze mi nevedia zistit ze kde je problem kedze uz mam jedno dieta prirodzenym sposobom otehotnenia.bola som aj na genetickom vysetreni, endometrioza sa nepotvrdila.takze mi nikto nevedel dat odpoved ze preco sa nedari 😔 ☹

jomini
29. sep 2015

@kristinabianka vyskusaj, mozno by bola cesta intealipidy alebo fraxipharine preventivne.

majba
29. sep 2015

@kristinabianka nam vysiel druhy pokus z dvoch. my sme mali zly spermiogram. davali sme PISCI.

gagik
29. sep 2015

@kristinabianka mne na prvykrat, predtym ba iscare 2x ivf (dokopy 5 vkladov ani tuk), lutujem ze som do brna nesla skor.

gagirl
29. sep 2015

@kristinabianka Brno je dobra volba..chod na konzulatciu a porozpravaj sa s tvojim doktorom ktoreho si vyberiers alebo ti pridelia..Popytaj sa co ta zaujima a co navrhuje on..Spermiogram mate v poriadku?mozno este treba spravit nieco tebe..nejake odbery..vysetrenia..drzim palce..

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinabianka
29. sep 2015

Dakujem za odpovede,rady,skusenosti idem a vyskusam mozno zmena a nova nadej pomoze. 😊
Spermiogram bol slabsi na kvantitu no kvalita bola v norme.
Este raz dakujem a dufam ze v blizkej buducnosti sa budem moct podelit o skusenosti a aj o uspechy

biga7070
29. sep 2015

@kristinabianka ahoj moje 6.IVF a z toho prvé v Reprofite a hneď úspešné 🙂 môžem vrelo odporučiť 😉

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dancez
29. sep 2015

@biga7070 ahoj chcem sa spytat vyslo vam ET, KET alebo nativ ?

biga7070
29. sep 2015

@dancez ahoj, vyšiel nám 1.ET a nemala som nativ 😉

ria191
29. sep 2015

@lienkae asi od koňa 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre