Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

vernazza
17. jan 2016

@erijan ahoj, to som ja pisala cerstvu skusenost kamosky s poistovnou vszp. ten univerzitny lekar je nejaka novinka tohto roka. pravdou ale je, ze ona nemala este ziadny pokus na svk, cize ked si uz absolvovala 2 pokusy, rozhodne to skus dat na schvalenie a nedaj sa tym paprdom starym (myslim toho doktora) odbyt. 🙂

silvinkabb
17. jan 2016

@erijan tak ok. No po novom robia problemy a ano musi tam byt klinicke pracovisko. To si dobre vycitala. Ale snad to nebude take hrozne. Drzim palce

dafy
17. jan 2016

@erijan prvy krat soft s 1ampulkou 2vajicka jedno sa dalo oplodnit a na druhy krat uz zvysil na 2ampulky a clostilbegyt z toho bolo 11ale iba 9 sa dalo oplodnit

santeema
17. jan 2016

@dafy ako rychlo to ubieha🙂...ze 27tt🙂..a neboj aj ja som mala tripple testy zle, ale prenascan v oboch pripadoch ok a aj realita je ok🙂

dafy
17. jan 2016

@santeema no veru este 12tt vydrzat 😀 z tych triple testov si uz nic nerobim aj ked chrobaka na zaciatku v hlave som mala ale uz to neriesim..hlavne ze merania boli ok 🙂

lusipe
18. jan 2016

@dafy jej veru ako to letí🙂ved teraz si bola na vklade,opadnem.no som zvedava ci ta budem nasledovať.bola som na vklade minuly tyzden,ale kedze malinka na 16 mesiacov tak som nesedela ani minútu a stale chce na ruky.tak to nevidím az tak ružovo ...

kristinabianka
18. jan 2016

Ahojte chcela by som poprosit o radu vcera som bola na odbere vajicok v RF mala som 15vajicok a mam bolave a zvacsene brucho.
Mam tam zavolat ? Ci mam si to riesit u svojho gynekologa?
Dakujem

gagirl
18. jan 2016

@kristinabianka ahoj..zavolaj tam a porad sa s nimi co robit..ja som tam tiez volala kvoli tomu.a musela som tam ist na sono..

kristinabianka
18. jan 2016

@gagirl ok dakujem lebo je to dost neprijemne.
uz som absolvovala na slovensku IVF a mala som hyper.syndrom a chodila som na infuzky.
zavolam diky za odpoved

gagirl
18. jan 2016

@kristinabianka ja som mala 17vajicok..a veru mala som tiez velke bolesti..volala som tam a kazali mi radsej prist k nim na sono..nakoniec mi nic nedali..vajecniky boli sice zvacsene ale ze to zvladneme aj bez lieby..drzim palce..

ria191
18. jan 2016

@gagirl jajaaj micuska co nespinkas 😜😜😜 ja na tvojom mieste drichmem doobeda potom uz nebudeš mocť teda čochvíľa 😜😜😜. Dneska je krasny deň tak treba vonku vystipat licka krasny deň ti prajem 😍😍😍 drž sa

gagirl
18. jan 2016

@ria191 mam budik na crinone..a potom uz neviem spat..vies nervicky..a to som ja teda spachtos..;) dnes sa chysta mm lyzovat..ja sice nelyzujem vobec..ale pojdem sa poprechadzat..trocha mi to precisti hlavu..Inak prsia ma uz skoro nebolia..podbrusko pobolieva takze neviem ci mam cakat pozitivne spravy..fnuk:(

lusipe
18. jan 2016

@gagirl to je dobre ze pobolieva🙂mna neboli nic a este som aj nadchu chytila co nemôžem dýchať...ked sa darí tak sa darí🙂ako píše Ria,pekne spinkaj,potom uz nebudes🙂

gagirl
18. jan 2016

@lusipe jaj moja..neviem neviem ..necitim sa tehotno vobec..skor ako vzdy prd ms..jaaaj..ale uz to nrovplyvnim..uz len cakat mozem na verdikt;)ja uz teraz rozmyslam ze ked by to nevyslo mame jedneho mrazacika..posledna nadej..potom neviem kedy sa dopracujemk dalsiemu softu..najskor musime nieco nasetrit..A ja v auguste 40..:(

gagirl
18. jan 2016

@lusipe a ozaj.mozno to mas uz tehu nadchu😉

lusipe
18. jan 2016

@gagirl neboj,podarí sa.aspon jedno u tych dvoch urcite bude.sice uz do 40 neporodis ale tesne po🙂ani vypiť si nebudes môcť🙂🙂🙂pri malej som sa ani ja necítila tehotno🙂tehotenská Nádcha?to som nepočula🙂

ria191
18. jan 2016

@lusipe hi hi hi nepočula? a ani nechci 😝 😝 😝 ja ju mám ako bonus a poviem ti, že soplím ako malý žabiak nechápem, kde sa môže toľko hlienov tvoriť + kýchanie a zapchatý nos parááááááááááááááááááááda 😀 😀 😀 . V robote pomaly začali nosiť rúška, aby som ich nenakazila, tak som si musela vymyslieť alergiu keďže ešte držím bobríka mlčanlivosti 😔 😔 😔 😔.

dafy
18. jan 2016

@lusipe ja tak isto vobec som sa nesetrila s kocikom sa tahala kade tade a vidis zadarilo sa takze vobec nemusis stracat nadej 😀

dancura
18. jan 2016

@nelly3 lekarka vravela, ze imunologicku odpoved na manzelove spermie mam zatial len slabu a na to kortikoidy ani nedavaju- len kondomom sa mame zatial chranit. A potom spominala, ze ja mam tat doniceny zaludok, ze by mi kortikoidy ani dat nemohla (ani keby som mala silnejsiu odpoved na spermie). Vies, ja mam uz 10 rokov rezistentny typ Helicobactera, gastritidu a milion dalsich diagnoz, takze preto nie.

dancura
18. jan 2016

@lienka_1 Super, ze vam to nakoniec vyslo- velmi gratulujem a obdivujem, ze si mala tolko sil prekonat vsetky tie neuspesne pokusy. U nas je tiez dost diagnoz- u mna: gastroenterlogicka, endokrinologicka a som chudokrvna. Manzel vytvara protilatky proti spermiam. Odporucili nam zatial ICSI, este chcem pockat mesiac a utriedit si to vsetko a potom by som do toho mozno aj sla. Len teraz som sa bavila s kamaratkou a bola prekvapena, ze mi nezistovali priechodnost vajcovodov...len rozmyslam, ci to mam zase od lekara ziadat. Alebo istt rovno do toho

lusipe
18. jan 2016

@ria191 to vážne?a ako v noci dýchať?co si môžeš dat?ale asi ta nadcha nie je par dni po oplodnení,ci?🙂

gagirl
18. jan 2016

@lusipe no ja som o nej uz pocula..a vidis aj rius ju ma;) tak to je urcite tehu nadcha 🙂 jaj moja ja som si stale aj nahovarala ze do 40budem tehu..a aj som bola..lem zial to dopadlo zle..ale verim ze to dovtedy stihnem znova..ja ozeliem aj alkohol aj vsetko..len nech to uz vyjde 🙂no idem si vyvetrat hlavu poriadne..sme na ceste na Skalku..tak pekny dnik..ahoj

vivien391
18. jan 2016

Ahojte, chcela som sa opytat, ze dnes by som mala zacat stimulaciu, ale nieviem ci mozem, ked uzivam flector a Diclofenac na krize ? ci to nemoze niako ovplyvnit...

diska
18. jan 2016

@vivien391 tak to by asi bolo lepsie odlozit ,zavolaj si do RF .

lusipe
18. jan 2016

@gagirl len si pekne oddychni a urob si krasny dnik.cerstvy vzduch je výborný.my sme tiez boli chvíľku vonku🙂je mi to ľúto co sa ti stalo ale verim ze boh ti to urcite vynahradí a budes tu este pisat ze uz by si sa rada vyspala a dala si pohár vinka🙂

tinkatinulka
18. jan 2016

@vivien391 určite by som odložila, ja som bola na pohotovosti v akutnom stave pred stimulkou a hned ma dr upozornil aby sme sa ani nesnažili že tie lieky ovplyvnia cely proces

ria191
18. jan 2016

@lusipe hned od začiatku som to mala, ale kedže to bol november, tak som nevedela, ze to je tehunadcha, ale kedže trvá vkuse doteraz tak je to jasne 😜😜😜. Nie je to bohviečo, ale su aj horšie veci. Najhoršie je to ráno a v noci kycham a fúkam ako maly slon naštastie sa mi ten nos az tak neupchava a vydržím bez kvapiek 😍😍😍. Len toho priesviteho hlienu je nejak strašne vela. Ja len dúfam, ze to nezostane do konca života lebo byt zavislakom na hartipach nie je pekná vyhliadla.

pufa
18. jan 2016

@ria191 ja si myslim, ze to je tak zariadene, ze zenam, ktore dlho cakaju na babo ten hore prida aj poriadnu davku tehu symptomov, nech si to poriadne uziju 😀 😀

ria191
18. jan 2016

@pufa hi hi hi svätá pravda 😜😜😜. To preto, ze som machrovala ako si to ja budem užívať a ako sa ja od štastia budem vznášať 😍😍😍. Ale ešte som sa od zeme neodlepila. Ale aj tak pán Boh zaplať 😍😍😍.

ria191
18. jan 2016

Baby strašne moc dakujem, za srdiečka. Vážim si to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre