Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dancura
5. feb 2016

kocky, citam tu, ze ste si vydobili niektore lekarske vysetrenia...chcem vam len povedat, ze niekedy to je presne to, co musime spravit a dat silu aj ostatnym babam, aby si sli zatym. Ja som si vydobila vela lekar.vysetreni, na jedno ci dve mi moja gynekologycka ani nechcela dat (a ani nedala) vymenny listok. v Reprofite mi tiez povedali, ze toto vysetrenie nepotrebujeme. Bola to imunologia, pricom som ju nechapala, pretoze tam si clovek aj velku sumu preplaca sam. Nakoniec mi vymenny listok dal moj obvodny lekar, za co som mu velmi vdacna. Prave tam nam zistili vytvaranie protilatok....takze za mna jednoznacne ano- niekedy si to ten par proste musi vybojovat a ist za tym

evit81
5. feb 2016

@dancura ešte raz prajem veľa šťastia - lebo fakt je to niekedy o šťastí.

evit81
5. feb 2016

@dancura ahoj, presne ako píšeš. Po druhom neúspešnom ivf som si vydupala: endokrinologické vyšetrenie a reproimunologické. Endo je relatívne v norme, len mám zvýšené protilátky proti funkcii štít.žľazy, ktoré treba sledovať raz ročne (v prípade tehu kontrola už 7.týždni). Z imuna čakám výsledky budúci týždeň - imunologička ma poslala aj k hematológovi - tam mám výsledky tiež budúci týždeň. V reprofite máme 3 mrazáčiky a povedala som si, že ich nebudeme vkladať, pokým nemáme vylúčené možné príčiny.
A na tie protilátky zistené pri imuno sa liečiš? Čo berieš?

skaredekacatko
5. feb 2016

@dancura je to tak vela vysetreni si clovek musi sam vyzistit. Nikto mi neponukol ani hematologiu ani imunologiu aj endokrinologiu som si obehala sama . a vymenny okrem endokrinologa som nikde nastastie nepotrebovala. Ale tiez v centre pozerali ze naco imulogiu vsak beriem medrol. Ten debilny kortikoid ktory mne na cytokyny ani nezabera a 1 denne co som brala aj tak nic moc . Ja vravim ze kazda jedna pred ivf pokial jej schvalia ziadost a podobne by si mala obehat tieto veci nech zbytocne nerobi vklady usetri peniaze a sebe sklamania.

cheeky82
5. feb 2016

@kubulka280 ahoj. O 8:00 ma brali na šál . Trvalo to asi 15 minút. 10:15 som odchádzala, musíš ležať dve hodiny po zákroku. Mala som 8 vajíčok, z toho 5 bolo zrelých. Takze cysty sa mi asi neurobili. Dúfam ze ti to dobre dopadne

majba
5. feb 2016

@mimika1973 dik 🙂 pri hanke sme davali dve embrya. XB1 a EB2. ale iba jedno sa ujalo. no a to uz neviem ktore. Teraz mi vlozili HB1 a zamrazene mame este XB2. ale tak ja dufam, ze toto je to prave a nic sa komplikovat nebude.
vy sa tiez chystate teraz niekedy na vklad? drzim paluchy nech to pojde hladko 🙂

gagik
5. feb 2016

@majba a tento vklad ti vysiel?

gagik
5. feb 2016

@majba a este sa chcem spytat rodila si normalne ci sekciou?ja som rodila sekciou v juni, chcela by som ist pre surodenca co najskor

dancura
5. feb 2016

@evit81 u nas vytvara manzel protilatky voci svojim spermiam..liecba na to neexistuje:( To nam zistili na imunologii. Ja mam tiez slabu imunitnu odpoved voci jeho spermiam..no ta je velmi slaba a problemy by nemala robit. Aj tak nam vsak doktorka odporucila chraneny styk pokial neprebehne ivf a keby to vyslo, tak az do cca polky tehotenstva

dalida
5. feb 2016

@mimika1973 asi ano 😵

dancura
5. feb 2016

@gagirl Majka, tak dnes som dostala protokol...na recepte stoja tieto medikamenty:
clostilbegyt
menopur
orgalutran
pregnyl
Tak neviem, cim vlastne budem stimulovat...tym menopurom? Nemam ani sajnu, ci su toto kvalitne stimulacie alebo nie...Snad hej 🙂

silvinkabb
5. feb 2016

@dancura ako to myslis kvalitne a cim? dostala si k tomu popis, kedy co si mas davat nie? a kolko dni...

kristinabianka
5. feb 2016

Babulky ked mam krvny test nega mam volat do RF ci mailom sa spojit s Doktorom

zabka75
5. feb 2016

@dancura ja som presne tak isto stimulovala, ano menopurom budes stimulovat

kubulka280
5. feb 2016

@cheeky82 dakujem, dam ti zajtra vedieť

gagirl
5. feb 2016

@kristinabianka napis svojmu lekarovi mail..a vysad lieky..On ti potom odpise..

gagirl
5. feb 2016

@kristinabianka je mi to luto..ale hlavu hore mas velke sance v mrazacikoch..🙂

gagirl
5. feb 2016

@dancura ahoj moja..Ano,s clostilbegytoma menopurom budes stimulovat..a potom ten orgalutran je na to aby nepopraskali foliky skor..a pregnyl vyvola ovulaciu..To budes mat teda soft stimulku ..ta je v pohode..nebudes brat tak vela hormonov..ja som mala clostil 3x1..a jednu injekciu k tomu denne..Podla sono na 7-8den ti povedia dokedy budes brat..a naplanuju ti hned aj kedy bude punkcia.Je to v pohode,neboj 🙂 kto ti bude pichat injekcie?ty?A pri stimulke pi vela tekutin.a nezabudni kyselinu listovu 🙂

majba
5. feb 2016

@gagik este neviem 😝 oficialne testovat mam 16.02. na vklad som bola teraz v utorok.

majba
5. feb 2016

@gagik rodila som sekciou. no skor ako po roku vklad po sekcii neurobia.

gagik
5. feb 2016

@majba cize po roku s vkladom nebol problem,tak to planujem aj ja a drzim palce nech to vyjde.

kubulka280
5. feb 2016

@cheeky82 a manžel alebo partner bol pri tebe či on čaká mimo kliniky.

dancura
5. feb 2016

@silvinkabb
@gagirl
@zabka75
Tak uz mi aj poslali protokol...namiesto neho mi totizto poslala pani z Reprofitu list, ktory mi vobec nepatril...chybicka se vloudila. Hned som z toho mudrejsia a dakujem kocky za pomoc

evit81
5. feb 2016

@dancura takže žiadna liečba ani u neho ani u teba a chránený styk do ďalšieho vkladu a polky tehotenstva? No super, to sú vyhliadky ☹ Ja sa už neviem dočkať výsledkov z imuna a hemato. Dúfam, že budú ok, alebo aspoň také, s ktorými vieme niečo robiť.

dancura
5. feb 2016

@evit81 ano- ale vyhliadky to nie su az take hrozne. Je to skor kvoli tomu, aby sme zvysili sance na ivf..potom od toho kludne mozeme upustit. Ale je pravda, ze je velka sanca, ze manzel si bude vytvarat protilatky aj nadalej. Nie je to mozno vyhra, no ja som stastna, ze je tu moznost aspon toho icsi a ked sa nam podari, tak uz stastnejsia ani byt nemozem 🙂

majba
5. feb 2016

@gagik po roku s vkladom nie je ziaden problem.

cheeky82
5. feb 2016

@kubulka280 áno, bol so mnou cely čas na izbe.

mimika1973
5. feb 2016

@zabka75 a kde si v brne tiez? Ak hovoria, ze CM/3 su kompatibilne na deticky, tak asi v tom nie je pravidlo, ci HB spickove ci slabsie, fakt je to len o nahode a prirode... 😉 Lebo aj tie HB niekedy bud nic alebo potrat...mne sa jedna HB1 rozdelila na dvoje, ale som o ne prisla....
Drzim palce! 🙂

zabka75
5. feb 2016

@mimika1973 ano som ReproFite, aj doktor mi povedal ze minuly rok vlozili 4 taketo "škarede" embrya a dnes su z toho deticky 🙂 tak uz len dufat mi ostava aj ked to cakanie je strasne...
To mi je luto ze si takto dopadla :( ale vidim ze mate jedneho anjelika a to je hlavne 🙂 aj ked viem ze tuzba je velka....
Dakujem!

gabika_83
5. feb 2016

Ahojte baby, ake mate skusenosti s Dr. Koudelkom? Ja akurat stimulujem na prve IVF, zijeme v Irsku. Predtym som bola na konzultacii u Stelcla ale uz tam nepracuje, tak som sa dostala k Dr. Koudelkovi, s ktorym som sa este nestretla, len mailom. Viem, ze si ho vela bab strasne chvali, no mne tie jeho maily pridu take hrr hrr akoby za behu, a niekedy teda aj pekne necitlive. Viem ze je velmi zaneprazdneny a snazim sa to tak aj brat, ale aj tak sa dnes citim po jeho maili uplne dole. Vcera som mala 7 den cyklu a prvy UTZ este tu v Irsku, povedal ze bude cakat na vysledky. Mam celkom dost folikov, ale su zatial malinke, tak do 10 mm, riadne ma tu na scane zneistili ze to nie je bohvieco, ze by mali byt uz vacsie. Pisala som vysledok Koudelkovi, cely den neodpisal, az dnes a nijako sa nevyjadril, len ze uvidime na druhom UTZ v Brne, davku stimulacie mam ponecahat taku istu. Letime tam za dva dni. Tak som mu napisala ze ok, ze sa vidime, a ze som trochu zneistena tym co mi tu povedali. Cakala som aspon trochu nadeje, nieco v zmysle vsak este mozu narast, ved je len 7 DC...A on: no to je tazko povedat, je mozne ze z toho nic nebude. NIc viac, nic menej ☹ Ja viem, chce byt realista, nedavat falosne nadeje, ale neda sa to nejako citlivejsie? Je to moje prve IVF, dost to prezivam, asi by som sa mala odosobnit. Aj k vam bol v mailoch taky strohy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre