Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
2. jún 2011

@ninockaskv nie nestresujem sa, kašlem na to, fakt nejaká apatia ma chytila, že mi je to jedno a to nie je dobré, jedno mi je aj akosi viac vecí, neviem či to robia tie hormóny čo som do seba natrepala, alebo toľko starostí behom 3 rokov, že na jednu osobu je to už veľa

gabinkaa
2. jún 2011

@miminkad to je jasné, že každý má problémy, len stres je v tomto najhorší a ja som sa ho ešte nezbavila, aj keď si nahováram, že je dobre, vieš najhoršie bolo, že mi ťažko ochorela mama, starala som sa o ňu a popri tom som aj pracovala a všelijako to motala, teraz od marca je už umiestnená v zariadení, ked tam prídem ani ma nepozná ☹

miminkad
2. jún 2011

@gabinkaa viem,ze je to tazke,to ale nezmenis,musis sa s tym len zmierit.su veci,ktore idu s vekom a jednoducho sa ich moc ovplyvnit neda.zial vsetko sa opotrebuva,i ludske telo.podstatne je,ze zije,i ked ta nepozna ☹ neboj,vsetko sa urovna,len na to netreba moc tlacit.

miminkad
2. jún 2011

@gabinkaa inak tolko rokov by som ti netipovala 😉

gabinkaa
2. jún 2011

@miminkad veď to ja viem, že to nezmením, myslela som, že ano, ale už som rezignovala a riešila to tak ako to je, len ešte ten pozitívny testík

gabinkaa
2. jún 2011

@miminkad Ďakujem moja, si zlatá, ale je to tak

miminkad
2. jún 2011

@gabinkaa aj ten bude,len sup ho kupi do lekarne a rychlo spravit.
@gabinkaa no minimalne o 6-7 rokov by som tipla menej.a ty budes zlata mamina 😉

leamax
2. jún 2011

@gabinkaa uplne suhlasim s @miminkad - povedala vsetko, co si myslim...neviem, co dodat. ale sme pri tebe

vrabcek24
2. jún 2011

@gabinkaa ešte žiadnu paniku, nech drobci vedia, že sa na nich mamina teší 😵 , ja ti fest silno držím palce, nech to dobre dopadne 😵 😵

rienok
2. jún 2011

@ninockaskv no ja ani veľmi toho nespravím teraz, lebo sa zase zavrie do pracovne ☹

ninockaskv
2. jún 2011

@rienok 😨 😨 😨

@gabinkaa .. spravila si vsetko co si mala.. teraz len pockat na vysledok .. ja tiez pevne verim, ze bude pozitivny 😉

rienok
2. jún 2011

@gabinkaa súhlasím tu s dievčatami, kým neotestuješ nesmúť 😉 musíš veriť 😵 😵

rienok
2. jún 2011

@ninockaskv no v pondelok sa asi po hodine od negat. testu zatvoril do pracovne a vyšiel z nej až neskoro v noci 😖 vravím že mu je veľmi zle, on sa teraz po prvý krát strašne vložil a vlastne on ma presvedčil že mám testovať .... takže bol predvedčený že teraz to vyjde. No a nič, tak sa stiahol do seba, ale je pravda že pismenkovať môžem bez sĺz , hovoriť už nie takže je to asi aj lepšie 😕

dandy914
2. jún 2011

@lulu10 @leamax @rienok @lenka_21 @vrabcek24 mozem sa aj ja pridat do vasej partie letnych cakateliek? do RF sice zatial nechodim, ale ak sa nam nezlepsi fragmentacia DNA, po lete sa tam chystam. 😒

jada1
2. jún 2011

@miminkad ja to proste viem 😎 .

@gabinkaa , presne viem ako ti je. Ja tiež budem mať na jeseň 41. Ale netreba sa vzdávať! V dikusii, kde chodím. darované vajíčka na IVF je kočka ,ktorá otehotnela pred mesiacom a má 44 rokov. Takže žiadny smútok ohľadom veku. Vieš,záleží na tom ako sa človek cíti. Ja som napr. taká vrtula, energie na rozdávanie a bábo by som v pohode zvládla. Pokiaľ sa na to cíti aj trebárs 45 ročná žena, tak prečo nie. Mimochodom ke´d som bola v RF na OPU, na izbe bola so mnou 45 ročná žena. Veľmi milá, doktorka. Tak sme sa spolu smiali, že dnes tu budú mať samé doktorky 😀 .

A nakoniec, kým nemáš test spravený, tak treba veriť. Držím palce.

leamax
2. jún 2011

@dandy914 ano, samozrejme. ved aby sme mali deticky v pare 😵 a v lete by bola stimulka aj tak komplikovana, by museli byt tie injekcie v chladnicke
@rienok asi potrebuje trosku casu aby to stravil. kazdy sa s tym vyrovnava inak 😔

lulu10
2. jún 2011

@dandy914 ahoj nechcem ta sklamat ale fragmentacia DNA spermii sa asi zlepsit neda 😕 alebo zeby? mas nejaky recept? ak ano daj prosim 😅 aku mate fragmentaciu ak sa smiem spytat? my 23% ☹

leamax
2. jún 2011

@jada1 ty si doktorka? waaaw, to som ani netusila. som rozmyslala, co robis v zdravotnictve. a my tu nadavame na zdravotnictvo 😀 sa ti to asi moc dobre necita, co

jada1
2. jún 2011

@leamax som ale len taká malá, ja som doktor prírodných vied 🙂 . Takže úplne mimo zdravotníctva, kľudne môžete nadávať dalej.

dandy914
2. jún 2011

@lulu10 my 36%. podla mojich info sa da zlepsit, zavisi co ju sposobuje, ak je to dane geneticky tak mame zrejme smolu. ale kym hodim flintu do zita musim vylucit vsetky ostatne priciny - infekcie, nadvaha, stres.. infekcie sme prave uspesne vyliecili, na znizeni vahy pracujeme a skusime trojmesacnu vitaminovu a antioxidantovu kuru a potom uvidime ci sa to zlepsilo alebo je to bohuzial genetika.

leamax
2. jún 2011

@jada1 😀 aha, tak to ma tiez nenapadlo, ze existuju aj ini doktori ako len v zdravotnictve 😀 no ja som fakt vymleta, tusim z toho vsetkeho prechadzam na detsky rozum 😀 😀 😀

miminkad
2. jún 2011

@jada1 ty si zlata 🙂 inak ty si doktorka?sranda,ze prirodnych vied.to sme tu dobra zostava,jedna cez vedy,zdravotaci,pivkari,uctovnici,vsehochut 🙂 baby,ved to je na zalozenie vlastneho podniku 😀

jada1
2. jún 2011

@leamax
@miminkad veru sme my tu riadna zostava 😀 ............. Ale všetky máme spoločný cieľ 😎

rienok
2. jún 2011

@miminkad ja som cestovkarka 😎

rienok
2. jún 2011

@cecil36 jaj hlava deravá zabudla som, večer napíšem 😉

leamax
2. jún 2011

@miminkad no to by teda bol podnik 😀 ja by som tam mohla asi akurat tak upratovacku robit, aj to asi na nocnej smene aby ste sa za mna nemuseli hanbit 😀 😀 😀
@jada1 presne tak, spolocny ciel. ty si uz tesne pred cielom a my zimne tehulky sme na najlepsej ceste 😵

leamax
2. jún 2011

@rienok jeeej, no tak to nam vyber vsetkym nejaku peknu dovolenku za fajn prasule. to vies, nieco nam musi ostat aj na mimi 😵

miminkad
2. jún 2011

@jada1 veru a krasny ciel 😵
@rienok no prosim a ze kam na dovolenku 😉 takze babule,vsetky sa hlasitu tu 😉
@leamax ty nam budes jedalny listok zostavovat 😉

rienok
2. jún 2011

@miminkad no záleží na tom ... koľko ľudí toľko chutí.. Inak teraz super last minute z košíc do Turecka odlet zajtra za 199 eur... posledne 4 volne letenky 😉 ale to baby musite sediet na kufroch
take ked pride to je raz dva preč 😀

rienok
2. jún 2011

@rienok inak môj súkromný tip Sicília alebo Sardínia, my sme sa dlho špecializovali na IT a tam je to naozaj krásne 😵 ale tam je malo LM ponuk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre