Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
26. okt 2010

@modra nezistili v GF mi povedali že lepšie biochemicke ako žiadne ☹

callex
26. okt 2010

@luly3 tak tato veta sa na GF uplne podoba.

luly3
26. okt 2010

@callex 😀 😀 😀 no to áno 😉
teraz uvidím ako dopadnem v reprofite 😉 tiež sa toho bojím
aby som nedopadla tak isto 😕 😕 😕

kajka39
26. okt 2010

Ahojte, a pekny vecer prajem vsetkym, az teraz som dorazila z prace, tak som troska vas citala....Dakujem, za podporu 😉

@karlito2 -drzim palceky

@callex - stimulujem od 3DC, len Clostilom 3x1. Viem, ze ty ho neznasas, ja naopak som velmi rada, ze nepicham vcelicky. 😀 Dnes ma foliky zacali uz dost tlacit. Takze OPU asi bude v sobotu....

Mimochodom krvnu skupinu mam ,,A+,, Skor sa mi zda, ze A-ckarky maju väcsi problem ako ,,O,, s tehu.

tanitta
26. okt 2010

ahojky.. ja som 0-lka kr.sk. ,
@modra aj mas dnp potrebujes len PN ky dvojmo (jednu davas zamestnavatelovi a druhu si posielas sama najlepie vzdy do 5teho v mesiaci aby to tam bolo)ziadost na nastup na MD dvojmo takisto jedna doroboty jedna ty..... oni na socialke si to uz daju dokopy..

karlito2
26. okt 2010

@kajka39 Ďakujeme 🙂

kajka39
26. okt 2010

krvna skupina: kto da dalsie? 😀
callex - 0
julietka - A
mircalla - A
falin - A
tanitta - 0
kajka - A

mircalla
26. okt 2010

Caute kocky,
Tak sme uspesne presli na Sunar. Ale nastastie prikrmujeme len malicko, 80% mliecka mam svoje. Inak aj tie gulky sa malemu uz spravili. A obavam sa, ze bude mat uz zubok tak ako Zuzlina mala, vsetky priznaky tomu nasvedcuju.

Vcera mal Filipko 3 mesiace. Musim povedat, ze mi totalne zmenil zivot. To, co kedysi bolo podstatne, tak teraz vobec neriesim a naopak. Uvedomujem si, ze napriek rokom snazenia a smutnych veci ake mam neuveritelne stastie, ze je nas a ze je zdravucky. Odkedy sa narodil som aj totalne rozcitlivena, vsetko nejako moc prezivam, hlavne vseliake smutne veci, co sa deju okolo. Pisem si to s jednou kockou, co ma babo v nemocnici a vypada to este nadlho, normalne to s nou prezivam, aj si poplacem. Ta zufalka ma tiez uplne odrovnala. No neviem, ci su to hormony, ale v poslednej dobe som totalne rozcitlivena, musim sa dako vchopit.

Tak si neberte odo mna priklad🙂 Dobru nocku.

avaka
26. okt 2010

ahojte 🙂 ,ja som A cko 🙂

@mircalla ,vsetko naj k 3 mesiacikom 🙂 ,my mame dnes 9 ,tak to leti....a to rozcitlivenie,nie su asi len hormony...aj ja to mam....a dnes mi mala urobila mooooja,tak ma to dojalo...

Vsetky Vas zdravim kocky a drzim palce 😵

anty
27. okt 2010

Ahoj, já jsem A- a můj je A+, ale prý to nevadí, akorát mně budou více sledovat při druhém těhu, jestli se teda někdy ještě zadaří otěhotnět.. vidím, že těch aček se tu sešlo hodně. hezký den

mircalla
27. okt 2010

@anty no ty uz to mas ozaj za par...ja uz som v polke 39tt rodila. tak sa potom tesime na fotky danielka

callex
27. okt 2010

@kajka39 a na 5DC na kontrolu ti kazal doktor z RF ci si isla sama od seba?

Vidim ze Ackarky prevazuju..dokonca ste nas 0ky prevalcovali. 🙂 verim ze vsetky coskoro dobehneme tie ktore uz maju doma svoje rozkosne deticky a sus tak nadherne precitlivene. 🙂

ja som mala jedno obdobie tak ze ked som videla v telke alebo citala v novinach nejake smutne spravy tak som z toho mala hrozne sny: nahanali ma upiry a ine prisery ktore ma chceli zabit..to je hrozne ked este aj v spanku musite bezat. 🙂 tazko som to znasala a tak som to prestala pozerat a citat. sice nie som v obraze ale aspon kludne spim. 😀

kajka39
27. okt 2010

Dobre ranko vsetkym prajem 🙂

@callex - ja som isla na 5DC sama na sono, lekar z RF mi kazal ist az 8-9ty DC, ale moj gynekolog mi tiez vravel, aby som prisla aj skor, aby vedel co a ako..... Zajtra poobede idem zas to bude 8DC . 🙂

callex - 0 avaka - A
julietka - A anty - A
mircalla - A
falin - A
tanitta - 0
kajka - A

kajka39
27. okt 2010

@mircalla - pekne si to napisala, taku zmenu by som potrebovala aj ja. Uz by bolo na case. Momentalne riesim pracu, pracu,.. a tak sa mi ziada vymenit ,a mat konecne uz mamickovske starosti aj radosti.
Filipko je teda riadne rychly. Mozno ak mu vylezie zubok teraz, bude to menej bolestne ako u väcsich deticiek.... 😉

Pa letim do prace..........

mircalla
27. okt 2010

@callex ja uz by som asi aj do niektorych tem na konikovi mala prestat chodit, potom mi je hrozne smutno.

janula18
27. okt 2010

Chcem sa spýtať, bol niekto v Brne na KET?
Aký je tam postup pri rozmrazovaní, a aký ste mali rozpis liekov

callex
27. okt 2010

@kajka39 a dobre si urobila .ja to nabuduce urobim takisto aby to zase nebol zbytocny pokus.
@mircalla no to by si veru mala najme ked si precitlivena.ja ked som isla na prve IVF tak som citala takisto vela tem lebo som chcela byt v obraze ale potom som bola az moc v obraze.a usudila som ze vela informacii je skodlivych.potom som vsetko moc sledovala a mala som strach ze co ak sa mi stane toto alebo tamto... podvedomie je silna vec.ponaucena z toho uz napriklad ani necitam neziaduce ucinky liekov pred ich uzivanim.ak mi nieco je tak az potom si precitam ci to nie je z toho.

falin
27. okt 2010

@gerdusha - klidek babulka. Ja viem, lahko sa to hovori, tazsie uplatnuje. Poznam z vlastnej skusenosti.
Som ti chcela napisat k uhniezdeniu - prichadza o 72 hod po ET, pytala som sa dr. 😉 😉

@luly3 - na hematologii si bola? Ak nie, skus si od gynekologa vybavit nech ta posle na hemato ci nemas nejake trombofilne mutacie

@callex - tak to bolo fakt blbe, clovek by cakal ze z 19-tich bude kopec mrazacikov, je to nespravodlive ☹ ☹

@karlito2 - Urcite podrastie, drz sa dneska a prajem nech sa bojovnik pekne zahryzne

falin
27. okt 2010

@mircalla - to precitlivenie je bezne. Ked sa mala narodila, tiez som bola zo vsetkeho precitlivena, najmä co sa tykalo deticiek. A vtedy som aj prestala spravy poizerat, lebo stale tam bolo nieco zle, negativne, nie som v obraze ako pise Callex, ale citim sa lepsie

@kajka39 - pekne si zosumarizovala tie skupiny, je to zaujmave

mircalla
27. okt 2010

@callex cele mi to je v tom GF nejake divne, vela kociek malo vela vajok a nic na mrazenie, nie si sama....hm....a celkovo oni nejako velmi slabo podavaju info, kolko je embryjok a akej kvality

mirinda10
27. okt 2010

@kajka39 tak ja som tu jedina Bcko 😉

@mircalla no tak ja vobec nemozem pozerat Modre z Neba nakolko stale placem a horsie to bolo ked som tehu
moc gratulujem k 3 mesiacov

@avaka Elka uz ma 9 mesiacov boze ako to strasne bezi, tak to je krasne ked uz robi moja, to je krasny prejav lasky

prave som sa vratila z poradne, tak mame 70 cm a 8 760gr 😀 😀 😀 nemame na tie nase modelky Elku a Ninocku co uz 😵 😵 😵 😵 ale inak nas pani dr pochvalila, ze je poriadne ukecana a ze nas choroba obchadza

pozdravujeme

lilina22
27. okt 2010

Ahojte 😎 chcela by som sa k vam pridat, ak by som mohla 😕

Vcera som bola v RF na OPU po softe a marcel zo mna vytiahol 7 vajec 😝 co vnimam ako zazrak, kedze pri normalnom IVF som mala z 21 folikov 3 vajka. Moc vam baby dakujem, co ste mi tu pred par tyzdnami napisali, ze ozaj kazda stimulka je ina, velmi ma to povzbudilo. Ja som sa najviac bala, ze nebude vobec nic. No o ich kvalite este nic neviem, dnes budem volat.

Btw ja som Acko...a ze vraj najplodnejsie, no neviem, statistika tejto diskusie vravi pravy opak.

Vsetkym cakatelkam moc drzim palce, tehulkam krasne nicim nerusene tehulkovanie a mamickam vela radosti s babatkami.

callex
27. okt 2010

@mircalla mna by neprekvapilo keby v GF s vajkami kseftovali..vela veci tomu nasvedcuje. 😠 myslim ze fakt hnusne zneuzivaju tuzbu po dietatku. ja by som im dopriala riadnu hlbkovu kontrolu- inspekciu.
@lilina22 no paradny pocet..krasa. nech sa snazia borci.
@mirinda10 Modre z neba takisto nemusim.a ani Postu pre Teba. by ste baby neverili ako svokor zabava na Poste pre Teba. smeje sa az sa dom otriasa. vzdy nabehneme ze co je tam take vtipne a ludia na obrazovke placu.nechapeme z neho.on to ma ako komedialny serial.malinka je nadherna.

lilina22
27. okt 2010

@callex ja neverim GF ani noc medzi ocami 😒

Staci mi moja skusenost s 2xIUI kedy mi IUI urobili 5 dni pred ovulaciou, nedostala som ani pregnyl a ked som sa snazila im vysvetlit, ze ovu testy su negativne, ze ja ovu rozpoznam, tak mi vraveli, ze oni vedia lepsie. A to nehovoriac, ze som mala 5 a 7 folikulov a ta ovulka bola fakt ze citit, som nemohla pol dna chodit vystreta...bolo to 5 dni od IUI v GF a ked som nakoniec donutila harbulaka aby ma zobral na utz den po ovu, tak tam videl kopec volnej tekutiny a tvrdil mi, ze mi asi cysta praskla. Ale ja som si to overila u mojho gynkaca, kam som zasla 4 dni po ich IUI a foliky tam pekne sedeli...praskli az dalsi den. Takze ako im ma clovek verit? Nechapem ani to, ze mi s kludnym svedomim spravili IUI pri 7 folikuloch....

callex
27. okt 2010

@lilina22 tak to je sila..ved IUI je o dobrom nacasovani..a uz vobec nechapem ako to chceli nacasovat bez pregnylu.no nezasluzili by si po prstoch? mojho manzela odradili uz pri prvych spg ked raz povedali ze to je ok..druhy krat ze je to na IVF a vysledky boli take iste ako ten prvy spg.lenze to sme zacinali a nevedeli sme sa este orientovat a boli sme radi ze sa nieco deje.teraz by uz u mna nepochodili.

lilina22
27. okt 2010

@callex no super...fakt odbornici. Ale nechapem len jednu vec, ze PRECO....je to len o peniazoch? Ja som kedysi videla Harbulaka "pod lampou" a prisiel mi tam ako super mily odbornik a fer clovek...aj ked to bolo len v TV. Ale ako som ho "spoznala" tak hovorim, nikdy viac. Nicim ma nepresvedcil o odbornosti a snahe pomoct.

lilina22
27. okt 2010

Tak z nasich 7 statocnych len 3 boli zrele, ale tie su vdakabohu oplodnene. Neviete ako si mam vysvetlit, ze tie zvysne 4 boli nedozrete? Terbalo by im dlhsie stimulovat? 😖

rebeka33
27. okt 2010

Ahojte dievčatá. Včera som Vám písala z roboty a ten blbý PC to neposlal. Tak repete. 😀
@modra super veľká gratulácia k dvojičkám. Dúfam, že kým tam prídem tak sa všetky neminú. 😀
@rienok ja dávam zavináč a meno a ono sa to vysvieti. No ak sa ti to ukázalo tak to asi funguje, keď nie tak 😕
@brita gratulujem k novému termínu. Aspoň sa dáš dovtedy super dokopy a potom už len budeš tehuľa
@gerdusha gratulujem k dvom 1tkovým vajkám. Žeby ďalšie dvojičky? 🙂 Držte sa a šetri sa.
@kajka39 no toto. 😵 Z colstilu 10 folíkov to gratulujem. 🙂
@calex ja som tiež K.S. 0 ,tak možno zlepším štatistiku.
@zlatanka30 my sme tu tak trocha fanklub RF, ale naozaj prísť tam z SK a hlavne Ke bolo naozaj zmena. Aj mm skonštatoval,že má dobrý pocit a už sa nehnevá ,že musel toľko šoférovať. 😀
@karlito2 držím palce na ET a nech sa vám pekne oplodnia. NO čo hovorím, RF je RF. 😵
Mne sa to už blíži, budúci týždeň. tak ešte chcem dokončiť kúpeľnu a trocha si oddýchnuť. Všetkým držím palce a prajem pekný deň. Idem robiť. 🙂

lenny71
27. okt 2010

Ahojte...Som partner Lenny71 a pisem za nu...Dnes sme skoro rano prisli o malinke 😢 ...Je nam velmi smutno..Lenka je este v nemocnici, lezka po zakroku...Dufam ze sa coskoro z toho dostaneme. Pozdravuje Vas vsetky a coskoro sa Vam ozve..Dakujeme za podporu....

danutta
27. okt 2010

@lenny71 To mi je strasne luto ☹ Zelam Vam skore uzdravenie a zotavenie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre