Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

inna74
1. jún 2013

@alka025 nabudúce sa určite podarí držím paste. 😉

alka025
1. jún 2013

Ďakujem vám baby za povzbudenia ste zlate 🙂 Kedy mám vysadiť utros môžem aj hneď a naraz(netreba znižovať davky)?

vilaamalia
1. jún 2013

@rot odkial to presne takto vies? Lebo som to raz rozoberala s jednym lekarom a ten mi vysvetlil, ze v tejto faze vobec nie je jasne, ci je na pricine nepokracovania vyvoja embrya vajicko alebo spermia...

melisska
1. jún 2013

@alka025 áno naraz vysadit

bergalm
1. jún 2013

caute baby,mam otazku ked idem na 1konzultaciu mam si zobrat aj tlacivo z VSZP o refundaciu?alebo to staci az po tom vsetkom?

daska32
1. jún 2013

Ahojte. takze uz mame v brusku dve CM.teraz nam zostava len verit, aby sme sa dopracovali k pozitivnemu vysledku 😉

melisska
1. jún 2013

@bergalm IVF - najskôr zaplatíš ty a na sk ti preplatia faktúru 😉
@daska32 držíme palceky🙂 kto ti robil vklad?

bergalm
1. jún 2013

@melisska dakujem si mila

daska32
1. jún 2013

@melisska dakujem, budem ich potrebovat.MUDr.Kurecova

vilaamalia
1. jún 2013

@daska32 blahozelam🙂 o chvilu budu//🙂 drzim palce!!

cora41
1. jún 2013

@daska32 to je moja doktorka, takze by to mohlo vyjst 🙂

daska32
1. jún 2013

@cora41 bola velmi zlata. verim, ze mi prinesie stastie tak ako Tebe 😉

cora41
1. jún 2013

@daska32 urcite 🙂 a mala si PK alebo nie?

daska32
1. jún 2013

@cora41 ano mala 😉 a ty?

nelly3
1. jún 2013

@bergalm
reprofit s tym nic nema s refundaciou, treba to najskor vsetko zaplatit a az potom poziadas na zaklade tlaciva - ziadost o refundaciu o preplatenie svoju zdravotnu poistovnu 😉

cora41
1. jún 2013

@daska32 no ja som mala ledva dva vajka, takze ani 3 dnova kultivacia, ale iba dvojdnova 🙂 naposledy som mala PK pri normalnom IVF, ale tieto posledne boli softove, takze aj ten pocet bol uplne iny 🙂

izzie27
1. jún 2013

@daska32 drzím palce 🙂

daska32
1. jún 2013

@izzie27 dakujem 🙂

izzie27
1. jún 2013

@daska32 uz len cakat na kraaasne // 🙂

lienka_1
1. jún 2013

@daska32 Tak nech krasne rastu! 🙂 Drzim palce.

sarasota
1. jún 2013

@daska32 drzim palceky na pozitivny testik 🙂

sarasota
1. jún 2013

@alka025 posielam objatie

martinusa22
1. jún 2013

@alka025 a co sa stalo?

alka025
1. jún 2013

@sarasota ďakujem veľmi pekne.

martinusa22
1. jún 2013

@alka025 uz mi to došlo je mi to ľúto :(

alka025
1. jún 2013

@martinusa22 nevyšlo nám to testy negatívne ale čo už troška sa dáme dokopy a ideme na 2 pokus.

martinusa22
1. jún 2013

@alka025 podari sa urcite aj mne sa to asi pravdepodobne podarilo na druhy krát 🙂

rot
2. jún 2013

@vilaamalia jednak sa to dá nájasť v odborných štúdiách o umelom oplodnení a okrem toho, aj Štelcl mi práve na základe tohto faktu odporučil PK, keďže dovtedy sme mali vždy (3x) vklad na tretí deň a raz z toho bolo biochemické a raz anembyromola.Vyslovene mi zopakoval, že práve po tom treťom dni sú v hre mužské genetické informácie a ak je veľký problém, embryo sa presatane vyvíjať.
U nás je hlavná príčina neplodnosti vo veľmi zlom spermiograme, iné komplikácie vlastne ani neboli, takže dôvod neúspechov sa ukazoval práve v mužskom faktore.

rot
2. jún 2013

@inna74 tiež to nie je pravidlo, ja som si to takisto myslela, ale PICSI sme nemali. Naozaj je každý prípad veľmi individuálny, vždy to v RF posudzujú na základe všetkých dostupných informácií, ktoré dostanú a myslím, že práve to je na nich neoceniteľné.

rot
2. jún 2013

@mimika1973 takto jednoducho genetika nefunguje, nedá sa to zjednodušiť na to, že prvé dni je to len o vajíčku, veď bez spermie by vôbec nedošlo k oplodneniu.
Ale proces vývojových štádií je ohromne komplikovaný, takže keď oplodnené vajíčko dosiahne isté štádium, do ďalšieho sa vie dostať ak je genetická informácia spermie v poriadku. Tiež som to však poriadne zjednodušila.
Ide o to, že krátka kultivácia je výhodná asi skôr v prípade, keď je skoro istota, že mužský faktor je v poriadku a príčiny sterility sú v iných veciach.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre