Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
10. aug 2012

@nelly3 - brno to urcite istí. musime tomu verit 😎 . Pozeram ze mas pisany okres TT, si priamo z TT ci z okolia? Ja som priamo z TT len to nemam v pase napisane

ria191
10. aug 2012

@nelly3 a nelly kedy by si chcela začať v Brne?

ria191
10. aug 2012

@falin to je pravda. Každá reagujeme úplne inak a ja som fakt zvedavá ako dopadnem v Brne. Aspoň to máte o niečo ľahšie, keď sa nemusíte stresovať, že nerastie žiadny folikul 🙂

monita81
10. aug 2012

@nelly3 Ahoj,preplatia ti aj soft,vo výške akú tu preplácajú pri klasickom IVF./cca 1000 eur/

rot
10. aug 2012

@deinad jasné, už som si vybrala, mailom odkonzultovala a bola pánom doktorom povzbudená (síce to beriem dosť triezvo, ale aj tak potešilo 😵 ). A termín je dohodnutý, takže sa teším ako vždy keď sa hýbeme vpred. Už si pripadám ako idiot, že sa tak teším keď sa veci hýbu a doteraz to aj tak vždy dopadlo na h... Ale je to asi vrodené, tak čo už. Mne sa páčilo dokonca aj v nemocnici, keď som absolvovala revíziu, ale to asi preto, že som tam bola len deň 😀 .

nelly3
10. aug 2012

@falin
aj ja 😉

nelly3
10. aug 2012

@ria191
no tento mesiac, uz som mala zacat v juni, ale pre pracu som nemohla, potom ze jul, ale sa mi menzes posunul a isli sme na dovolenku, tak dufammmmm , ze teraz mi uz nic nepride do toho lebo ma porazi 😀

deinad
10. aug 2012

@macko79 ano, nech nam to uz vyjde 🙂, urcite budem rada, ak napises svoje dalsie postrehy. Ja rozmyslam nad imunologiou v Prahe, ale ked si predstavim, ze mam opat tak dlho cakat na vysledky,..neviem co je horsie, ale asi radsej pockat, nez zase prezit sklamanie...16.8 drzim palce nech mas krasny UZ 🙂

deinad
10. aug 2012

@rot tiez si niekedy pripadam, ze tuto smolu mam zapisanu veru kdesi...lebo toto uz nie je mozne, uz by sa patrilo, aby to stastie aj na mna sadlo 😀
Tiez sa chystam napisat doktorke, ku kt. ideme email, ale este nemam vypis z tej zdravotnej dok. z CAR-u...tak az potom, nech mam nieco v rukach 🙂, no ja som lezala v nemocke 2x kvoli MA a poviem Ti, ze pre mna to bol najhorsi zazitok a moja psychika dostala zabrat...je pravda, ze som tam ale lezala vzdy tak 2 tyzdne..

macko79
10. aug 2012

@deinad a to su nejake podrobnejsie vysetrenia v taj Prahe?o tom som este nepocula.

deinad
10. aug 2012

@macko79 ano v Prahe je ustav, ktory sa zaobera imunologiou a citala som tu v prispevkoch, ze len tam to dokazu vysetrit najspolahlivejsie. Je aj diskusia o tom, ze dokonca potraty mozu vyvolat zvysenu bunecnu imunitu a preto sa neskor zene nedari otehotniet, prip. ak aj otehotnie, tak telo proti embryu bojuje a neovoli mu sa vyvijat. Skus pozret http://www.neplodnost.org/forum/forum54-reprodu..., tak preto realne uvazujem, ze sa objednam na tu kliniku - http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51, len na objednanie sa caka 2mesiace a na vysledky mesiac

ria191
10. aug 2012

@nelly3 fíha tak to sa musíte veľmi tešiť, keď ste to museli toľko krát odkladať 🙂. Tak veľa šťastia tfuj tfuj tfuj 🙂

macko79
10. aug 2012

@deinad To je zaujimave urcite si to prestudujem a kto vie ako je to tam s platenim ci aj to uz mas zistene?

deinad
10. aug 2012

@macko79 netusim, kolko sa za to plati, ale lacne to isto nebude..ked zistim, dam vediet.

macko79
10. aug 2012

@deinad Ale ked to ma pomoct tak tie tri mesiace nic nieje to prejde rychlo.

ria191
10. aug 2012

@deinad počítaj okolo 6 000,- Kč zhruba 250 €

evulatko
11. aug 2012

holky, pokud uvazujete nad imunologii v Praze, doporucuji spis dr. Malickovou ve VFN🙂

evulatko
11. aug 2012

zkuste se kdyz tak zeptat holek tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/snizena-...

javi37
11. aug 2012

Babenky, ja sa chcem opýtať, v stredu idem na ET, včera som mala punkciu a je možné, že stačí užívať Utrogestan 4-0-4? Nejako sa mi to nezdá. Na sliznicu nič?

kukulik30
11. aug 2012

ahoj

@javi37 ak mas ok sliznicu, tak nic nedavaju, bud kludna, je to ok 🙂 a drzim palce 😉

javi37
11. aug 2012

@kukulik30 Keby som aspoň vedela, akú mám...ale UZ mi včera ani nerobili. Brala som len clostilbegyt a jeden orgalutran.

kukulik30
11. aug 2012

@javi37 pri punkcii kontroluju aj sliznicu, takze neboj, ak by bola nizka, isto by nasadili, zrejme ju mas peknu 🙂 ....lebo na prvom softe som ani ja nemala estrogeny na sliznicu, ale pri dalsom uz bola nizka a nasadili...., tak isto aj na KET teraz, lebo ju mam nizku...

kukulik30
11. aug 2012

@javi37 a ako dopadla punkcia?

javi37
11. aug 2012

@kukulik30 Tak fajn, díky...to bude asi vďaka tomu červenému vínku 😅. Nato, že to bola soft stimulka, žiadne injekcie iba tabletky, tak 5 vajíčok, som nečakala. Uvidíme, čo sa podarí oplodniť 😉 .

kukulik30
11. aug 2012

@javi37 krasne , iba s clostilom nadherne, 5 vajok... 😵 a vinko aj ja davam vzdy 😀
vcera bola u mna @melisska tak spominala, ze mas OPU 😉 som bola zvedava, ako si dopadla 🙂 a vidim , ze to je super!! nech sa krasne oplodnia..tfuj tfuj tfuj

javi37
11. aug 2012

@kukulik30 Ďakujem krásne baby, jej, aj ja by som prišla, keby som vedela 😉 😉 😉 . Môžem vínko ešte do transferu, že?

javi37
11. aug 2012

@kukulik30 Ďakujem krásne baby, jeeej, aj ja by som prišla, keby som vedela 😉 😉 😉 . Môžem vínko ešte do transferu, že?

kukulik30
11. aug 2012

@javi37 ano, kludne , aj v den transferu decko mozes 😉

javi37
11. aug 2012

@kukulik30 Lebo som niekde čítala, že tuším len do transferu. Tak, aby som niečo nepokašlala 🙂 .

kukulik30
11. aug 2012

@javi37 tusim aj dr niekomu povedala, ze aj v den transferu nezaskodi si dat troska vinka, samozrejme neprehanat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre