Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marverka
27. mar 2015

Ahojte dievčence. Dlhšie som neprispievala, ale sem tam som Vás sledovala. Môžem Vás poprosiť o radu. Som cca 8 tyzdnov po kyrete v 10tt na konci. Bol to môj prvý ket zo 14 a 6ivf kde sme sa dostali až tak ďaleko. cas ide proti nam pretoze som mala 40r.Prvý krát som bola na ket s medrolom, neviem ci pomohol medrol, ale bola to zmena.beriem aj anopirin+ fraxik mam lepivé dosstičky. Chceme ísť ďalej dr. mi doporučil Pipelle a intralipidy+ Medrol. Aké mate skusenosti prosim Vas s pipelle, mám ísť v pondelok a trošku sa bojím, aby sa mi sliznica nenarúšala opäť ked som po kompletnej revizii a celkovo mam problem s rastom sliznice a estrimax nezabera.Tiez kolko ste platili za to?Pomohlo?A intralipidy, ja som ich zohnala -také biele mlieko, pomohli Vám, ake mate s nimi skusenosti?nechcem pchat do seba zbytočne lieky ale ak mi ma pomoct tak nebudem vahat.
dakujem za vsetky spravy.

silvia545
27. mar 2015

@ingrid0105 nezlýhaš moja neboj,,máš krásne drobátko a to sa ťa už nevie určite dočkať 😉 teraz nám to na milion % určite víde 😉
ja som dnes dostala ms ako mi to dr. naplánoval,,ti poviem mám neskutočné bolesti a krče po tom Norethisterone,,dnes som aj na obed musela odísť z práce,čo som uplne nevládala a ešte teraz som bledá ako stena ☹

silvia545
27. mar 2015

@ivka3901 ahoj na koľkú hod. ideš na uz? 😉

majkulik
27. mar 2015

@dejna0412 takze sa nevidime, skoda, ale hlavne ze to dobre dopadne. drzim palce

lenka54321happy
27. mar 2015

@haimi
Myslim na teba moja, ale nemam pochyb ze ty to zvladnes! Ty silna a vzdy si bola pozitivna tak sa zas tak nakopni! Pre tboje twinnies vse 😘😘😘

lilitela
27. mar 2015

@lienka_1 VB je znama tym, ze maju velmi zlu zdravotnu starostlivost. A mne osobne preplacala predoperacne vysetrenia poistovna, nikto ma teda nepumpol. V diskusii o gynfive som sa raz docitala, ze po OPU umrela pacientka, no neviem, ci je to len klebeta, ani okolnosti nepoznam. Prave preto sa snazim zistit, ako velmi dolezite to je.

monicka79
27. mar 2015

@lilitela ja som mala OPU minuly tyzden, ked sa uspava na par minut, tak sa predoperacne robit nemusia. Bolo to uplne v pohode, nie je sa coho bat. Dali mi len trochu nieco do zily a zachvilu bolo po vsetkom, do 10 minut som bola naspat na izbe.

diska
27. mar 2015

@lilitela no v GF by som sa ani necudovala ,mozu mat aj 100 predoperacnych 😀 ,mne tam dali taku zlu anestezu,ze mi bolo 3 dni zle ,robil mi ju taky pocernejsi doktor v takom spinavom tricku,ze som mala chut utiect 😀 je to ale par rokov dozadu a asi tam mali stale externeho doktora,neviem ako to je teraz v RF som mala anestezu 2x a ziaden probelm ,po 2 hodinach som ani nevedela,ze sa nieco dialo.

bergalm
27. mar 2015

Kocky,tak ale ja som take drevo az no 😒 😒 😒 dnes som prisla domov po 2dnoch stravenych na navsteve a hned som si na aute pribuchla palec 😒 a rovno v nechtovej casti 😔 😔 😔 😔 boli to ako slak myslite,ze mi pomoze troska si davat obklad z harmanceka?teda okrem ladu a mraz.zeleniny no skoro som si cvrkla od bolesti a aj drobcek sa zamrvil ach jo som poleno.....

bergalm
27. mar 2015

@haimi drzim paluchy,ale Ty to zvladnes mas obrovsky dovod a to Tvoje dve deticky,neboj urcite tam bude lepsie o Vas pstarane a tych par dni vydrzis po tom vsetkom co si presla bude toto malina 🙂

lemoni86
27. mar 2015

Ahoj zienky, tak mna uz pustili domov, infuzky mi zabrali 🙂 konecne som mohla ist za urologom aby ma pozrel, tak zvazil este aj ten zakrok s tou endoprotezou, tak sa to vola..je to predsa len zasah do tela, ze kedze mi bolesti ustupili, tak to nebude davat.. Ale ak by sa to vratilo tak uz nevaha a hned to tam vlozi..
@haimi pre bambulky podstup vsetko...dva tyzdne to je nic, to zvladnes, je to na teba uz fakt moc, no zbehne to.. Ved si predstav kde uz si .. A kde si bola len nedavno ked sme este len stimulovali alebo este len sa snazili o deti prirodzene a to neslo, tie vsetky stresy a plac..teraz tie zvysne mesiace uz das, a tie dva tyzdne pche... bude to ok, som si ista 😉

ivka3901
27. mar 2015

@silvia545 ano idem na ultrazvuk budem 10 den cyklu tak som zvedavá a som objednaná na 10 00 hod ideš aj ty do RP? 😒

ivka3901
27. mar 2015

@haimi ja bývam 20 km od NZ kebyže možem prídem ťa pozrieť,ale budem museť byť doma pojdem čoskoro na pnku 😒 kvoli KETU 🙂

ivka3901
27. mar 2015

@nelly3 dakujem pekne 🙂a tebe držím palčeky nech spolu testíkujeme a kedy by si mala ísť na KET či ET?
No aspirin je to iisté ako anopyrin a prečo berieš až 100 mg denne já len 50 mg denne a tiež betiem medrol síce len 1a pol tabletky denne a ešte mi dala Clexan 😒 aj ja beriem zmes vitamínov FertilCare sa to volá a pravdepodobne bude brať ešte Crinone gel ako predtým dom brala

nelly3
28. mar 2015

@ivka3901
ahoj moja, neviem preco, na hematologii mi nic nezistila drakulova, ale ze preventivne si mam davat 50mg denne, to bolo 2 roky dozadu, aj som uzivala, potom to aj tak nevyslo, tak som aspirin vysadila. teraz co som bola na reprodukcnej, tak ze mam si davat 100 mg denne. ale nemam nic zistene. na KET ak vsetko pojde ako ma tak v maji 😉 ale este si idem dat urobit u svojho gynekologa ureaplazma, toxoplazma, mykoplazma, nech to mam vsetko, toto mi este nerobili, ked pojdem na vklad, nech som osetrena zo vsetkych stran 😀

mircalla
28. mar 2015

Baby mozem sa sa opytat, na ktory den po Et sme mali aspon ducha? ja som teda nikdy netestovala skor ako na 10. den, ale teraz ma to laka

benny11
28. mar 2015

@mircalla ahoj, 8 deň boli 2 čiaročky 😉 , držím palce

bellabelluska
28. mar 2015

@mircalla ahoj, ja som mala na 6. den po et uz slabucku ciarku (nie ducha) ale u kazdej je to ine...
a teraz som druhy den po ket tak som zvedava. asi budem testovat tiez na 6. den... ale pocity este ziadne, predtym som mala aspon take pnutie v podbrusku a teraz nic ☹

mircalla
28. mar 2015

dakujem. tak zajtra to skusim

silvia545
28. mar 2015

@ivka3901 😒 ja som na 12 hod.,,idem na uz na 8 dc 😉

zabka1124
28. mar 2015

@mircalla Ja som pri prvom test oval a az 12 den po ET, pri druhov som mala kolajnicu uz 5 den - ale boli na zaciatku dvojicky, potom v 6tt to jedno vzdalo.

seginiatko
29. mar 2015

Ahojte baby. Sme rozhodnuti s manzelom pre umele oplodnenie v Brne v reprofite. Nasla som tuto temu, ale pri tolkych strankach to nie je mozne vsetko prejst 🙂 Viete mi prosim poradit kde vlatne zacat ? Ako postupovat? Ist najprv ku svojej gyn, ci do poistovne, alebo sa objednat v Brne ? netusim poradie. Bude to prve umele, cize asi by sme sli cez poistovnu, nech aspon cosi preplatia, kedze to mame dost daleko z KE 😖 ale nevadi.
Dakujem za kazdu radu 🙂

dejna0412
29. mar 2015

@majkulik no dnes som zacala pichat ...na 8 den mam kontrolu u dr....sestrička mi dala na 7.4 termin ale ak rátam,ze dnes je druhý den a o 6dni mam mat kontrolu tak to vychádza na sobotu 4.4.Tak som teraz mimo s toho.....pri prvom Ivf som mala kazdy den kontrolu ale teraz som mimo .,,ako si to ty ratala???

ingrid0105
29. mar 2015

@mircalla no ako?

monicka79
29. mar 2015

@seginiatko najprv si zavolaj do Brna, objednaju ta na prvu konzultaciu a tam ti dr. vsetko vysvetli. Ak chces ist cez poistovnu, v zahranici IVF preplaca len vseobecna. Tlaciva najdes na ich stranke, plus tam je cestne prehlasenie. Papiere mozes aj mailom potom poslat do Brna a oni ti ich vypisane poslu postou. Tie potom posles na poistovnu a cakas ci ti IVF schvalia. Potom mozes zacat stimulovat. Preplaca sa ked je po vsetkom. Ja som sa na poistovnu vykaslala, lebo aj tak som chcela soft stimulaciu a tu nepreplaca ziadna poistovna u nas ani v cechach. Cele nakomplet aj s liekmi a mrazenim 7 embrii nas to stalo 1700eur. Ak mas otazky, kludne sa pytaj 😉

seginiatko
29. mar 2015

@monicka79 jeej vdaka za odpoved, super. no ja tiez uvazujem najprv ten soft, kedze ja by som mala byt uplne v poriadku, ak neratam rozne spinenia. u nas ma problem muz so spermiami. cize ak pojdem na soft, nepreplati mi to ziadna poistovna ani cent ? iba uz riadnu stimulaciu ? A este nemam najprv ist za svojou dr ? pretoze ju budem potrebovat kvoli usg, kedze sme az z kE a nebudem moct ist na folikulometriu stale do brna. takze ju musim poziadat o spolupracu. dufam, ze bude ochotna, ale hlavne sa obavam toho, ze niekedy nieco vyjde na vikend a som v keli.. alebo ako to presne prebieha ked sa uz stimuluje ? citala som uz o tom tolko , ze mam riadny chaos 🙂

mircalla
29. mar 2015

@ingrid0105 ale...nenabrala som odvahu....isli sme dnes k nasim a nechcela som tam byt pripadne skysnuta...az zajtra

speranza1
29. mar 2015

@mircalla ktory si dnes den oo et?

monicka79
29. mar 2015

@seginiatko mozes ist za nou, nech ti da aj nejake papiere ak ti robili vysetrenia, ja som si tiez prefotila z laparoskopie a pod. Urcite ju popros ak nemas hormonalny profil spraveny, nech ti zoberie teraz krv a kym pojdes na konzultaciu budes mat aj to. Toto budu isto od teba vyzadovat, ja som tiez isla za mojim a dala som si to urobit. Dohodni sa ci k nej mozes potom chodit na usg, ak je v pohode, urcite nebude proti. Na prvej konzultacii ti spravia sono a muzovi spermiogram. Potom sa dohodnete na stimulacii, ked povies ze soft, daju ti recept, tam u nich je aj lekaren, rovno si ich mozes vybrat a uz len cakat na ms a zacat s liekmi. Mne potom na 8 DC kazali prist na sono a na 13DC som mala odber vajicok. Po minimalnej stimulacii som ich mala 11, 10 sa oplodnilo ale po 5 dnoch ich bolo 8 schopnych. Jedno mi vlozili a zvysok mrazili.

seginiatko
29. mar 2015

@monicka79 dakujem za presny popis 🙂 hp mam ale spred roka, takze urcite bude treba novy. dakujem pekne. a teda ten soft ani nemam cez poistovnu skusat riesit ? a ta prva konzultacia kolko stoji prosim ta ? lebo v cenniku pozeram ale nejako sa neviem uplne vysomarit a potom som tam nasla ze Cena základního cyklu min. stimulace IVF s embryotransferem je 19.000 Kč to je ten soft ? vdaka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre