Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
14. okt 2014

@mircalla moze byt aj stres, ale.je to vraj aj vek. Ja som stimulovala na ket 6 mesiacov. Marcel mal zo mna nervy a aj tak sme sa dostali na 7.5 max. Pila.som zenske caje a cervene vino. Najviac mi pomahali naplaste estrapatch, ale niekedy som mala v native lepsiu sliznicu ako s hormonmi. Drzim palce.

mircalla
14. okt 2014

@rebeka33 dik za info. ja zatial neviem aka bude...a mala si niekedy predtym problem so sliznicoU? ja som uz inak po predcasnou menopauze, tak sa obavam, ze to nebude nic moc. predtym problem nebol

rebeka33
14. okt 2014

@mircalla nie predtym nie.

mircalla
14. okt 2014

@rebeka33 cize si brala 6 mesiacov lieky, ci ako to fungovalo? ja uz po predcasnej menopauze sliznica nula bez liekov

tinkatinulka
14. okt 2014

@zuzu1108 metrormin neskusal len tak je to liek na predpis a mal by ti ho predpísať diabetolog, nie je to sranda a hlavne treba s ním začať až ked maš potvrdene PCO a aj inzulínovú rezistenciu, pretože je to oficialne liek na cukrovku ..telo si na tento liek zvyká asi 6 mesiacov..takže postačí ak začínaš brat inofolik na zlepsenie kvality oocytov a pípadne dáke prírodné čaje aj alchemilky, gynastan, femi..

zuzu1108
14. okt 2014

@tinkatinulka Aha ,dakujem 🙂. Prave ze mi na endokrinologii nezistili inzulinovu rezistenciu, ze mam vsetko ok. V Heliose mi dal Metformin preventivne ,ale ja som ho nebrala.Povedal mi ze moja skoda, ze som mohla otehotniet.
A nepokazim si tym nieco, ked alchemilku zacnem pit teraz ked uz idem stimulovat? nerozhadze mi to nejako este nieco 😅 ?

ludinka
14. okt 2014

@zuzu1108 PCO mozes mat ale nemusi ti sposobovat ziadne problemy, to bol aj moj pripad, ked reagujes na stimulku tak nemaju dovod to riesit liekmi, inofolic ti urcite neuskodi, aj ja som ho pila pri stimulke

tinkatinulka
14. okt 2014

@zuzu1108 urcite ti pomože na sliznicu..daj aj 2x denne pol litra..
no preventívne metformin neni hracka ma kopu vedlajsich ucinkov a tažko si telo zvyká..mne bolo z neho zle dobrý mesiac..ale ja mam IR potvrdenu..neskusala si melatonin na vajka? je to liek na spanokl ale odburava oxidacký stres z vajok..humus je to ale to co do seba pcháme pri stimulke je tiež humac..

zuzu1108
14. okt 2014

@tinkatinulka Tak dam aj alchemilku a melatonin mam doma. Chvilu som ho brala aj sa mi po nom dobre spalo 🙂 . Potom mi zas jeden dr.povedal ze po nom mozu byt nejake depkove nalady, tak som ho vysadila.No je to hnus vsetky tieto hormony, ale ked to inak nejde 😒 . Ja som sa po prvom ivfku davala mesiac do kopy, ja tak citlivo reagujem na vsetky tieto hormony 😖 .Ja som mala uz dva kety, obidva sa uchytili ale dopadli zle. Mohli by za to aj moje vysoke amh? Ze by vajka boli nekvalitne?lebo embrya boli presetrene aj PGD. Len spermose mame o nicom len 2% dobrych.

tinkatinulka
14. okt 2014

@zuzu1108 to ti nik nepovie v com je pes zakopany..ja som tiež 2x mala uspesny vklad, ale oba dopadli zle a predcasne tesenie bolelo o to viac..a mame 1% spermosov dobrých a nik nevie ci je to v nich alebo vo vajkach..50/50

zuzu1108
14. okt 2014

@tinkatinulka Tak ste na tom podobne ako my ☹ . Takze len skusat do kedy to dopadne dobre. Len do kedy to telo a psychika vydrzi. A pichas pred stimulaciou nejaky heparin? Vam nenavrhovali PGD?

tinkatinulka
14. okt 2014

@zuzu1108 my sme radi ked mame ET takže sme ešte nezvažovali ale kedže mame gentiku oki tak nam to ani nik nenavrholl..aj tak zaruka žiadna..heparim som mala teraz a aj tajk nepomohol,,mala som iba 0,3 ale idem na hemato zese lebo hematomy su moje kamosky už dlho..

zuzu1108
14. okt 2014

@tinkatinulka Juuj 😒 . Tak ti asi da vyssiu koncentraciu heparinu. A teraz si absolvovala dalsie ivf?

crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
crazy11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buba08
14. okt 2014

@evadek a nemyslel náhodou Stelcl intralipidove infúzie, lebo aj tie sa pichajú pri protilatkach

evadek
14. okt 2014

@buba08 on najprv spominal injekcie a ako uz poslednu moznost infuzie..ale povedal,ze to si nechame ako poslednu moznost...Tak zatial len injekcie...

ingrid0105
14. okt 2014

@haimi drzim palce na stvrtok 🙂 bola si u Drakulovej?

demi2
14. okt 2014

Ahojte dievcata, ma niektora z vas skusenosti s Mudr.Kozumplikom z RF?
Bol mi prideleny, povodne som chcela Mudr.Machaca. Dakujem za odpovede 🙂

diska
14. okt 2014

@buba08 ahoj,mne davali v RF infuzku solu medrol po punkcii ale ja som to vtedy pochopila tak,ze je to kvoli OHSS 🙂

diska
14. okt 2014

@demi2 ahoj,od kedy prideluju 😀 mozes si vvbrat koho chces 😉

tinkatinulka
14. okt 2014

@demi2 možes si vybrat sama napis tomu doktorovi ktorý sa tebe pozdava a dohodni sa s ním..

demi2
14. okt 2014

@diska vcera som vypisala dotaznik do RF, kde som im napisala, ze preferujem Machaca a dnes som dostala mail s terminom na konzultaciu ku Kozumplikovi, zatial som ho este nepotvrdila.

demi2
14. okt 2014

@tinkatinulka zajtra zavolam tej koordinatorke s ktorou si pisem a poviem jej, ze chcem Machaca. 😉

gerdusha
14. okt 2014

@demi2

Dr. Machac tam byva len dva dni a specializuje sa viac na "dlhodobejsie korcule" 🙂, cize baby, ktorym sa dllllho nedari plus ma na starosti cely darcovsky program. Preto nove pacientky davaju inym.

buba08
14. okt 2014

@diska ano, môže byt, ja keď som mala OHSS ešte na Slovensku, tak mi na pohotovosti pichli solumedrol

diska
14. okt 2014

@demi2 ak chces vyslovene Machaca tak zavolaj na recepciu,ze chces konzultaciu s nim alebo mu priamo napis email,on ale pracuej len stvrtky tusim.

diska
14. okt 2014

@buba08 ja uz ani neviem co naco mi davaju 😀 Marcel sa natom akosi zaba,ze co by mi tak este pridal,kedze uz mam vsetko,tak vraj uz len vino 🙂

tinkatinulka
14. okt 2014

@demi2 Machac je frejer veru pre korcule a darvcovstvo ale inak je to super chlapik a hlavne odborník..robi iba pondelok/štvrtok zvyšné dni je v Olomouci

donatela
14. okt 2014

@crazy11 ahoj, bolo to moje 2.ivf celkovo. Ano, poistovna refunduje len ak je to vramci tych 3 cyklov. Ale bohuzial ani jeden nie je bezplatny...:( Ale na tri cykly poistovna prispieva.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre