Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
31. jan 2014

@ludinka
no zacala som spinit vo stvrtok (15 den po KET), potom cez vikend to ustupilo a v pondelok doobeda som mala uz krce a vedela som, ze je zle a poobede uz cervena krv, krce, bolest brucha, zimnica, musela som ist na kontrolne HCG, ktore kleslo na 500 a v RF mi povedal akurat mal sluzbu na telefone machac, ze mam vysadit vsetko a po MS este kontrola HCG a to bolo okolo 20, ale to bolo uz oki. ja som si davala utros oralne potom, ale to som bola ocapena ze az, jedine, ze si doma.

speranza1
31. jan 2014

@falin tak to ako keby si pisala o mne... ale s tym rozdielom, ze ja sa uz necitim dobre a tych 5 kg pri mojej "obrej" výske je naozaj veelmi vela...tak musia ist dole...ale zatial som sa k tomu nedokopala, lebo ako ty pises...sladke musi byt kazdy den 😲 😲 😲 😀 😀 😀

ludinka
31. jan 2014

@nelly3 no ja krce nemam, len bolest v krizoch...a spinenie mam od 8 dna po ket najskor som ho mala len slabe a blede, ale teraz rano take silne a tmave 😒 dnes asi zavolam svojmu dokymu ze ci je to normale ze to neprestava, uvidim co mi povie...
dakujem za odpved

bergalm
31. jan 2014

@mimi_2 cau nie nebolo mi zle co som bola prekvapena kedze pri 1IVF som neskutocne pribrala a brusko som mala nafuknute a teraz nic takze sa to dalo a vysledok sami sme boli prekvapeny ze 12 vajicok tak drzim palec a chod do toho 😉

falin
31. jan 2014

@nelly3 -Nelus, si zlata 😵 , kludne aj dvojky, aspon sa spolu zahraju. Mala stale zhana nejaku kamosku aby nebola sama

falin
31. jan 2014

@mimi_2 - mimi, nebud zufala, prva stimulka nemusi sadnut. Kombinacia clostylu a merionalu (menopuru) je fajn. Ver Stelclovi 😉 . Dlhy protokol by som skusila az ked nesadne takato kombinovana stimulka.

@haimi - kludne vyskusaj iui kym ti poistovna neschvali ziadost, aspon budes mat pocit ze sa pohynate dalej. Spg mate v poriadku? Lebo aj od toho zavisi ci ist na iui alebo rovno na ivf

falin
31. jan 2014

@nelly3 - pozeram ze ten prispevok mi to dalo aj predtym , ale ked som to odoslala , tak mi vyhodilo poruchu na MK, som si myslela ze to neodoslalo 😕

falin
31. jan 2014

@speranza1 😀 😀 😀 aspon nieco si doprajeme kazdy den, no nie ? 😎

mimika1973
31. jan 2014

@ludinka ahoj, ano bez k lekarovi, nech urobi kontrolne sono. V ktorom tt si vlastne teraz? Mozes mat nejaky hematom vytvoreny, alebo nejaka cievka prasknuta, alebo je to aj spinenie z uhniezdnovania bublinky...
Ja som mala sem tam spinienie, bezove, hnedaste, raz aj take tmavsie, a tiez som bola vylakana a utekala na pohotovost! Lenze u mna to bolo vlastne, ze zostal druhy vacok ale prazdny bez bublinky, a ten sa bud vstrebe sam alebo vyplavi spinenim. Prestalo mi to asi v 9-10.tt len...
Boli Ta aj podbrusko ci nie? Ak si na PN, a nerobis, treba vela oddychu, nenamahat sa velmi, ja som dost lezala pre istotu...kedze riziko potratu byva caste a velke...
Drz sa a utekaj k doktorovi ak treba aby si velmi nestresovala pre istotu! 😉

mimi_2
31. jan 2014

@bergalm
@falin Kočky čaute, ďakujem Vám za rady, tak určite do toho idem budúci cyklus...dnes som 15DC a taký divný pocit, že ani nádej či mrcha náhodou nebude meškať 😖 sa mi bude zdať nekonečno kým mrcha dorazí....ale tak musím sa nejako zamestnať, papáme s drahým vitamínky a ladíme sa na to, že na druhý krát to dáme ...🙂 Aj Vám všetko dobre želám 😉

ludinka
31. jan 2014

@mimika1973 dakujem za radu, poobede zavolam lekarovi a uvidim dnes ordinuje od tretej... ja som dnes len17 den po ket takze 5 tt asi...
podbrusko ma neboli, len krize-to uz od zaciatku -teda od 8 dna po ket
na pn nie som ale asi sa uz dam vypisat lebo v robote mam len stresy stale 😠

falin
31. jan 2014

@mimi_2 - budem drzat palceky do dalsieho boja 😉 , verim ze dalsi pokus bude uspesny

kako23
31. jan 2014

@ludinka Určite sa spoj s lekárom či už svojím alebo v Brne. A fakt by bolo asi lepšie ostať doma na PN, keď tak špiníš, aby si mala šetriaci režim. Veď aj sama píšeš, že máš stresy v práci tak to môže byť asi aj z toho.
Drž sa 🙂

ludinka
31. jan 2014

@kako23 mas pravdu, do brna som pisala a povedali mi ze pokial to ni je cervena krv ze je to ok, ale preda bude lepsie ked to moj doky pozrie nazivo a dam sa aj rovno vypisat na pn 😉

ludinka
31. jan 2014

@mimi_2
@nelly3
@kako23 baby takze volala som s doktorom, mam si zvysit davku utrogestanu a prist v pondelok na krv, ake bude hcg , drzte mi palce nech to mimi nevzdava 😖

kako23
31. jan 2014

@ludinka To ani nevyslov nahlas.... 🤐
Neboj sa všetko bude v poriadku. Len ak nie si už doma, tak bež z práce domov a celý víkend sa snaž maximálne oddychovať. A v pondelok sa nechaj vypísať na PN. Držím Ti silno palce a myslí pozitívne, neprípušťaj si žiadne negatíve myšlienky a scenáre. 🙂

mimi_2
31. jan 2014

@ludinka Tak silno presilno držím palce a daj isto vedieť ako sa miminko drží...🙂

nelly3
31. jan 2014

@ludinka
ja som bola potom na 19 den po KET u mojho gyn. ze spinim a robil mi sono a nic tam nevidel, len,ze je velmi vysoka vystelka sliznice, ze to je oki, si myslim, ze zbytocne by bolo sono, len co som dosla este viacej na nervy, tak krv ako pises bude najlepsie riesenie, lebo ked stupa hcg, by to malo byt oki. drzim moc palce.

mimika1973
31. jan 2014

@ludinka no ved to,potrebujes viac kludu, a nie stresy! Mozno ze to aj tym je to spinenie, ak si napäta v praci...kludne sa daj vypisat, vsak co nemusia ani vediet preco, no nie?
Inac ako si dopadla u lekara dnes teda?

mimika1973
31. jan 2014

@ludinka mohol ti aj dnes zobrat inac krv.
Ak velmi spinis, Utros mozes aj oralne zobrat, ja som to tiez tak urobila sem tam, ale pozor, uspava dost, tak radsej az tak len vecer ho zobrat oralne, rano nie...

ludinka
31. jan 2014

@mimika1973
@nelly3
@kako23
baby tak uz som doma a lezim, urobila som si test a ciarka nabehla okamzite tak som kludnejsia, aj ked viem zeto v podstate neznamena ze hcg nekleslo...ale mate pravdu idem mysliet pozitivne a tesim sa na pondelok ze mimco uvidim 😵
doky mi hned povedal zeby som mala lezat, a ze od pondelka pojdem na pn

marculik
31. jan 2014

@haimi aj mne ked uz mne preplacali ivf 3 krat ci to sa asi nato nevstahuje

didkadidka
31. jan 2014

ahojte,xem sa opytat mate niekto skusenosti s iscare v martine,ako ste spokojne?poradte mi pls.

didkadidka
31. jan 2014

dakujem uz som to nasla prave si to čítam 😉

haimi
31. jan 2014

@falin hej spg mame ok aj priechodne vajcovody

haimi
31. jan 2014

@marculik nie, to s tym nesuvisi. Chod ku svojmu gynekologovi nech ti urobi testy a jemu to automaticky preplati poistovna 🙂

zuzi20
31. jan 2014

ahojte dievcata, chcem sa Vas spytat, my s mm mame za sebou neuspesne 1. IVF v GF. Silno uvažujeme nad Reprofitom, kedze sme poculi same chvaly. Nevieme vsak, ci je IVF tak isto preplacane poistovnou ako na Slovensku. Teda ci to funguje na rovnakom principe. Vy ste s centrom spokojne?

sara1
31. jan 2014

@mimi_2 nie je problem, nanavigujem 😉 . Ja stimulujem clostil+menopur.

sara1
31. jan 2014

Tak, bola som dnes na tom UTZ, kde som sa dozvedela, ze lavy vajecnik sa mi na moje plany vyflakol a vobec nezareagoval 😠 a na druhom mam zatial 6 pouzitelnych velkych folikulov, ostatne su male, takze tie nic. Na tu min. stimulaciu, kt. mam, je to super. Kedze ide o kvalitu, nie kvantitu, tak som spokojna 🙂, len nech maju vsetky foliky aj pouzitelne vajicka. 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre