Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
9. sep 2009

ahojki tani, no ja tak isto dakujem a som rada ze si mala skvely napad stretnut sa takto 😉
Veduci je naozaj uzasny, naozaj je to osobnost uz teraz a to jeho krasne haro nema chybu..skoda ze sa boji byt u cudzich na rukach, ale on z toho vyrastie 🙂 ..som rada ze som vas spoznala 😵

a zdravim vsetky ostatne babulky 🙂

tanitta
9. sep 2009

No ahojte.. ta co to tu? uz vikendujete?... my spime... 😝 ...
Julie... veduci ma rad ludi z bezpecnej vzdialenosti 😎 ...mama je mama 😉 ...teraz je to mojkacie obdobie... 😵

mirinda10
9. sep 2009

ahojky babulky

tak ja som bola dnes na poradni krv mi nebrali nakolko vsetko som si dala robit v Brne a dala som im iba vysledky tak som tomu zdravotnictvu trosku posetrila
no dal mi papier na genetiku, ze si mam vybavit vstupny pohovor a odporuca mi amnio aj ked mi povedla, ze je to velmo rizikove ale ci si uvedomujem ze ak bude chore jedno tak je chore aj druhe aj ked pravdepodobnost na Downow mi vysiel pre jedno babo 1:330 a pre druhe 1:580 ale vysledky mozu skreslovat aj to, ze som po IVF aj to, ze mame dvojky ale on mi to doporucuje tak sa tam idem objednat a uvidim co mi povedia

objednal ma na triple testy na 1.10 to budem 16tt a potom budem utekat z vysledkami do Brna a povedal, ze to bude u nedho posledna poradna, potom pojdem priamo na rizikovu poradnu, takze pojdem skor ako som cakala

inak podla veku mam pravdepodobnost na Downow 1:43 to je super co no len vek uz asi nezmenim, takze sa musim zmierit a dufat, ze ten druhy utz potvrdi, ze nemame ziadne morfologicke anomalie

ale babulky to nebude Vas problem ste mladucke mat tak o 10 rokov menej tak mam super vysledky ale nevadi zvlaneme to

anty som rada, ze si sa nevzdala a ides do dalsieho boja netreba sa vzdavat ja ked som povedala susede, ze sa nam to podarilo na 7mi krat tak nechapala a ja som jej povedala, ze ja sa len tak lahko nevzdal som tvrdohlava ako mulica, takze treba vydrzat babulky raz sa to musi podarit

inak moc dakujem za podporu teraz cakat dalsie 4 tyzdne aby vsetko bolo ok no co uz asi takto budem cakat az do porodu😉

tanitka ja viem, ze su drobci budu mat ine velkosti ale DR trapilo, ze som v 12tt a uz mam 3 dni aby sa to nejak zastavilo alebo spomalilo nech rodim a bude rozdiem max 1 tyzden ale mne to rastie z kazdeho utz to je to hadam to uz prestane

inak ten vacsi ide trosku rychlejsie ako ma nakolko podla ms som v utorok bola 11+4, podla OPU som bola 11+6 a drobec bol 12+1 ale mensi iba 11+4 takze vlastne ja som uz v 13tt ale ako DR povedal nie je to odstatne aj tak rodit budem skor ako mam termin teraz je to 22.3 podla prveho drobca

no delim sa s vami o moje trapenia nemam to komu ani povedat tak aspon mam Vas a dakujem Vam za to

pekny den prajem

ykceb
9. sep 2009

Ahojte, uz dlhsie citam Vasu diskusiu a uplne ste ma prehovorili na Reprofit. chcela by som sa objednat dr. Vitouskovej, mate s nou konkretne skusenosti? dakujem za odpoved 🙂

tanitta
9. sep 2009

s Vitouskovou nema skusenost...ved baby napisu 😉 ykceb...kolke ivf je to?..

tomka12
9. sep 2009

Ahojte kocky 😉
Tanittka, dakujem, snad to vsetko a hlavne uspesne zvladnem...
ykceb, ja som sa objednala vcera ku Koudymu 😀
Mirinda, myslim, ze je uplne na mieste, ze sa tu vyzalujes...ved kto by ta viac pochopil, ako zeny, ktore tu chodia...len treba mysliet pozitivne a vsetko bude OK 😉 Drz sa 🙂

mirinda10
9. sep 2009

ykceb, mne Vitouskova robila OPU a bola super prisla potom za mnou na izbu asi 4 krat ma skontrolovat a na OPU bola super atmoska taka priatelska mala som z nej dobry pocit ale niekomu robila aj ET neviem ci nie avake a dobre to tam ulozila 😀
urcite si sa dobre rozhodla niekto ma rad zeny takze len sa jej drz

inak ja som chodila ku Stelclovi

zuzla80
9. sep 2009

Ahojte babulky, ja mám dnes behací deň, tak vás aspoň z rýchlika pozdravujem.

Ykceb - mne robila Vitoušková transfer - bola perfektná a aj transfer pod jej rukou bol úspešný - fakt bola veľmi milá, nemôžem na ňu povedať ani jediné krivé slové - ani na jedného v reprofite 😉

Juli, Táni vy ste mali stretko 😨 vy beťárky a nič ste nepovedali 🙂 Muselo vám byť fajne, raz fakt musíme zorganizovať také celoslovenské stretko - ja by som vás rada, všetky aj osobne poznala 🙂

Miričke - len sa nám vyžaluj, otvor srdiečko - veď od toho sme tu, my ťa veeeeľmi radi počúvame 😀

Tadeušik no ako bobíci, už si hovejú v tvojom náručí 🙂 😉

Pozdravujem vás 😵 😵 😵

ykceb
9. sep 2009

dakujem za info.
Tani, bude to nase 3ivf, verim, ze bude uspesne a hlavne sa uspesne skonci 🙂 rozhodla som sa, ze radsej si vsetko zaplatime, aj ked nam ostava este 1pokus cez poistovnu. uz som sa aj objednala 🙂

tadea
9. sep 2009

ahojte 😉 🙂 ...kukám , že sa tu rozrastáme,skvelé...vítam ykceb...tak ty si sa rozhodla na 3.pokus ísť ako samoplatca? ...čo ťa k tomu viedlo dievča neviem,ale je pravda,že ako samoplatcu to vyjde lacnejšie ako na SK cez posiťovňu...

dnes mi dali dvoch mimíškov,zatiaľ sa neozývajú...perinka mala dnes 14mm /to len tak podotýkam pri všetkej skromnosti... 😀 😀 /...

mm zas utrúsil jednu zo svojich sarkastických poznámok,že " povedz im,že mám taký super silikónový tmel,či im nemá dať,aby ich už konečne poriadne prilepili... 😅 😅 ...a ešte doporučil príp.špendlík 😀 😀 ...

mirinda10
9. sep 2009

tadea ta perinka no co na to povedat, tak to som ja o takej mohla len snivat, ja som mala max 9mm takze vsetko je pripravene na bobakov, takze posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT tehu virus a to prosim pekne dvojkovsky, tak nech sa prilepia obaja
Davaj na seba pozor a hlavne na bobakov

ykceb super, tak teraz uz si Reprofitacka verim tomu, ze nebudes sklamana

tadea
9. sep 2009

ooooooch diki....konečne mi niekto poslal vírusíky...julietka a avaka ma zanedbávajú 😢 ...

vieš miri,keby to záležalo len na perinke....ja ju mám vždy takú ukážkovú a trd z toho 😔 ...pá.

avaka
9. sep 2009

Ahojte 🙂
Pre Tadeu...t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 t 🙂 ,vacsinou na virusy zabudnem,ale beriem to tak,ze len co tu pachnem,tak to tu automaticky zavirim.. 😉
Ykceb,ahoj 🙂 Veru,Mirinda si dobre pamata,nam dr.Vitouskova dobre ulozila drobceka.Bola fakt velmi mila a uspesna.. 🙂 Inak som chodila k Stelclovi,ten zase dobre vajka vybral 🙂 Tak isto je super,tak myslim,ze je jedno ku komu,aj tak na OPU,ET,mozes mat niekoho ineho..
Tak ste mali kocky stretko?Zuzlik,veru aj ja by som bola za take celoslovenske,niekde v strede... 🙂
Tadea pozdravujem bobikov Tvojich 😵
My sa vytesujeme tiez z nasko magickeho bobika,ktory si pockal na to,kym mamina s tatinom oslavia 9.9.09. 9.vyrocie 😵
A vsetky Vas pozdravujem kocky 🙂

mirinda10
9. sep 2009

avaka to mate na dnes nejak vela tych 9tok 🙂 🙂 tuj tuj nech vam prinesu len vela stasticka a radosti z mimnka

pridala som foto drobcov, tak kuk album, chcem sa pochvalit aky sme borci

avaka
9. sep 2009

Mirindi,no to teda ste 😵 Krasne babatenka,uz su take naozajstne,uz to nie su len machulky..
Miri,ja by som na tu amnio asi nesla,predsa je to len velke riziko,lekari si robia pracu a posielaju Ta tam,ale myslim,ze ked Ti vysiel vyborne ten utz,tak bude to o.k
😵

mirinda10
10. sep 2009

tak uz som sa objednala na getetiku na Americke nam. volala som na Kramare ale tam som bola dost znechutena, ze mam ist najskor na ich prenatalne oddelenie ked som jej povedala, ze ten utz uz mam z Brna tak odpoved oni maju takyto postup robi sa to 2x do tyzdna prides posadis sa a cakas ked ta zoberu ziadne objednanie a ked ma odporucia tak opat budem cakat na genetiiku hroza takto uz mam termin a hotovo nemam rada na cakanie celeho dna pred ordinaciou to je pre mna stres a stres terazky nemozem 😀

pekny den babulky

zuzla80
10. sep 2009

No ahojte, dneska sa tu akosi nikto nepretrhne 😕

Tánička ako ste vy dopadli na kontrole, ani si nenapísala, takže predpokladám, že všetko v poriadku. A zmysel hry - to nik netuší 😅 lepší pocit alebo krátenie si chvílky napríklad v práci 😅

Tadeuš takže dvaja bojovníčkovia - nech sa im u teba tentokrát veeeeeľmi páčii - ale už do konca, že im odkazujem 😉

Mirindik snáď nebude potrebná tá amnio a všetko bude v najlepšom poriadku. Držím moc, moc palce 😉 A krásna fotečka - to už sú obaja normálny človiečikovia.

Babulky všetučky vás pozdravujem 😵

tanitta
10. sep 2009

Ahojky...
Miri.. ja som presvedcena o tom ze fakt vsetko je ok u vas... 😉 ked som lezala v nemocke tak tam baby chodili na amnio ako na beziacom pase 😕 ....
Zuzla.. no jasne vsetko ok... ale vies to taka kontrola jak no prebehne rychlik a prave ste presli prehliadkou zavodneho lekara...pomerali odvazili ..ako sa mame .. ja ze dobre a sli sme...ked na veduceho kukli tak povedali ze on nie je rizikovy 😉 ..takze dalsia kontrola bude uz az tu u nas doma...aj ked ako vylet to bol dobry 😉 ...
dieta sa mi budi...majte sa pekne 😉 ...

tanitta
10. sep 2009

Tadea... drzim vsteky prsty nech pribudne do tejto temicky coskor dalsia tehulka 😉
baby mna napadla teraz taka blbost 😀 .. chcete ju pocut?... ze preco ked tehulka co caka dvojky nema dve bruska 😀 ? 😅 ved tie deticky by mali viac pohodlia 😉 .. no fakt letim...

julietka
10. sep 2009

ahojte babulky 🙂
...konecne sa mi podarilo sem nahlasit, si predstavte ze mi po dvoch rokoch prestalo "fungovat' moje heslo, neviem ako je to mozne,parkrat sa mi to uz stalo a potom to zasa islo, ale teraz nie a nie, tak som musela poprosit admina aby mi ho poslal a bol taky zlaty ze mi poslal 🙂 tak sa tesim
konecne som si mohla pozriet aj mirindikove fotecky drobcov..no su krasni, neuveritelne ako sa s takych neurcitych machuliek vyvinuli taki krasni jedinci 😉 😵

tadeusik aby si nepovedala ze ta zanedbavame, tak aj ja posielam zopar tehu virusikov 🙂 🙂 TTTTTTTTTTTT 🙂 🙂 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 🙂 ale nezabudni ze su dvojickovske 😉

julietka
10. sep 2009

mirindi a to co si sa teraz objednavala na genetiku to je uz ta amniocenteza?alebo co vam tam budu robit?

mirinda10
10. sep 2009

juli nie to je iba konzultacia musim doniest vysledky z prve screening a cakat na triple testy a potom mam genetiku ja sa bojim ist na amnio je to pre mna riskantne to mi povedali dvaja lekari nakolko mam rizikove tehu, ze mozem lahko potratit inak vcera mi dr povedal, ze nie som vobec po 12tt za vodou nakolko u mna moze dojst k potratu velmo rychlo tak sa musim setrit

no dnes mi oznamil sefko, ze nepride v pondelok do BA tak som mu povedala, ze som tehu a aka je situacia a moze si vybrat ci mi da flexibilitu a ja si budem urcovat ako chcem robit alebo idem na PN jasne, ze sa chce dohodnut, tak uvidime a este zapotil, ze to ze som tehu je dobre pre mna ale nie pre firmu
neviem kde najde zastupovanie za mna tak rychlo aby som niekomu aj predala to co robim, nakolko vo firme teraz to nema kto prebrat tak smola

uz to vedia aj vo firme, jeden kolega pocul ako som to hovorrila sefovi do telefonu, tak to hned zverejnil a ze chlapi nie su klebetni 😀 no ja mam jedneho a ten riesi vsetko

julietka
10. sep 2009

miri ked spominas tie triplle testy, pod tymto nazvom som to nasla aj v knizke o tehotenstve co mam a no a dnes som konecne bola po prvykrat na krv a som sa pytala sestricky ake testy mi budu robit ze ci aj tieto, ona sa na mna pozrela, ze co je to ake triplle testy...
povedala ze to su tie hlavne testy co mi idu robit, takze neviem, och uz zacinam byt z tej mojej starosltivosti miestami zufala, len som rada ze nemam ziadne problemy,lebo inak neviem...este ze mam moznost konzultovat niektore veci s tou kamaratkou co robi gynekologicku na antolskej

tadea
10. sep 2009

čaute babule,zdravím všetky tehuľky aj čoskoro tehuľky...na mňa lezie nejaký splín,necítim nič a to som už 1.deň po!! ... no chápete?? ... ale nie teraz naozaj,keďže mi dávali 6 dňové embryjká uhniezďovať by sa mali už včera alebo dnes a ja necítim vôbec nič..minule pri " takmer" úspešnom pokuse som cítila také predmrchovské tlaky v krížoch a teraz nič,takže...

mirinda všetko je isto ok,a ako píše tanittka amnio sa robí u strašne veľa tehuliek a nič sa nestane...

čo robíte baby asi si užívate posledné teplé dni,čo?

idem aj ja za chvíľu trochu von,využiť vychádzku,lebo mi z toho šibne 😖 😖 ...

julietka
10. sep 2009

no miri ta hlaska co tvoj sef zapotil naozaj svedci o typicky kapitalistickom rozmyslani, je to jeho pravda, pre firmu to urcite nie je dobre, ale to su veci co sa nahlas nehovoria, pretoze rodina je na prvom mieste..

julietka
10. sep 2009

tadea ked si precitas par stranok dozadu tak zistis ze vsetky co sme tehu sme boli "bezpriznakove", pri neuspesnych som tiez vzdy nieco citila, hlavne uhniezdovanie a teraz nic, preto som neverila ked som nasla dve ciarky

tadea
10. sep 2009

to fakt julietka?? tak nádej ešte nestrácam...

ja by som bola na mirindinom mieste /okrem iných pocitov/ aj hrdá na to,že ma nemá kto nahradiť 😅 😕 ...a to v čase večne ospevovanej krízy.

tadea
10. sep 2009

aby som nezabudla ďakujem za vírusíky...dúfam,že sú nákazlivejšie ako tie "prasacie"... 😀 😀

dior
11. sep 2009

tadea- drzim palce 😉 -nikdy nevies, kedy sa tvori novy zivot 😉

mirinda10
11. sep 2009

tadea ani ja som nemale ziadne priznaky a mame dvojky a to ma bolievali prsia a mala som krce a teraz nic tak to bude ok, nebojkaj aj mna baby ukludnovali hlavne juli, ze nic a vidis aj ja som mala stres ale vzdy ked som mala tehu priznaky tak test bol negat.

no co sa tyka amnia tak mne DR povedal ten moj obvodny, ze je to pre mna riziko a aj ked som po 12tt tak stale nie som za vodou nakolko mozem potratit kedykolvek a to iste mi povedal DR v Brne kde som bola na prenatalnom vysetreni a ja som citala, ze iba 20% zien z toho mnozstva co podtsupuju amnio maju dovod na to aby na to isli ak maju spravene screening ale u nas aby mali pracu tak to vsetko posielaju na amnio a to riyiko tam je aj pri normalne gravidite ale iba 1% co je dost malo to je fakt

to som prekvapena juli, ze ti nerobia triple test kde si po IVF a ICSI aspon na tom by som trvala neviem ci ta tvoja chce setrit ale aj ja to mam v tehu knizke, ze sa to ma robit a vysleky nemusia mat zle iba zeny nad 35 rokov ale aj mladsie, takze neviem aj ked verim, ze mame zdravych bobakov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre