Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
5. jan 2010

Juli,postielku som bola 100% presvedcena,ze bielu,ale nakoniec tuto,aj sa nam bude hodit do spalne.. 😵
http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/detske-posty...
a kocik,vobec neviem,ja som pozerala rozne,len tie ceny.. 🙄 a teraz po tych prerabkych,asi budem musiet zalovit v lacnejsich vodach... 😅 Inak paci sa mi aj casualplay,len ten sa mi zda,ze sa neda sportova cast polohovat.. 😕 a to by som nerada,to ani nie je taky novy typ...

julietka
5. jan 2010

jeej avka, neuveris, ale tuto postielku mam aj ja vyhliadnutu uz davno a pred dvomi tyzdnami som bola na navsteve u kamosky pozriet babatko a tiez ju mala 🙂 takze tiez nad nou uvazujem 😉
s kocikom ti nedam tym, ja som mala vyhliadnuty tako jumper pre jedno babo.
Ale niekedy sa da pekny kupit aj z druhej ruky 🙂 ja by som tiez kupila ten nas z druhej ruky ale nikto taky zatial nema, a ak ta predavaju iba vanicky bez konstrukcie co mi je nanic..

avaka
5. jan 2010

to vazne s tou postielkou? 🙂 aj mne sa velmi paci,a ked som ju aj za bielu zamenila... 😵 a ta farba zodpovedala tej na fotke?
Ja s tym kocikom neviem...aj mi znama ponukala po dietati za 12.000,ale to sa mi teda zda pekne vela za kocik bez zaruky z druhej ruky.Kuknem ten tako,ale myslim,ze medzi nimi som nenasla,uz nepamatam,uz mam taky chaos,co stale nejake pozeram...a stou vanickou mas pravdu,ked som pozerala hlboke vanicky-pekne-su bez konstrukcie a samotne hlboke s konstrukciou som veru pekny nenasla.. 😒

julietka
5. jan 2010

ano ta postielka zodpovedala tej co je na fotke, velmi sa nam pacila..ale moj muz stale nechce kupit lebo mu kamarat slubil uz pred stvrt rokom ze mu spravi kedze je stolar a stale sa nic nedeje, potom ked narychlo nieco stlcie a bude to smrdiet od lepidiel tak ma nastve..napokon budu musiet spat so mnou v posteli...
..no 12 tis. za pouzivany kocik je teda dost vela avka, skus pokukat v bazare na konikovi, prip. inde, alebo u vas v nejakych mensich obchodikoch mozno najdes nieco sikovne za rozumnu cenu 😉

avaka
5. jan 2010

inak pozeram to tako,ten ma veru super cenu 😕 a paci sa mi ked su predne kolieska mensie 🙂
a ja by som za pouzity aj tak 12 tis.nedala
Ja by som sa veru Juli bala mat malu v noci v posteli,ze ju prilahnem.. 😅 a s postielkou som tiez chcela cakat ale tato ma dod.dobu 14-21 dni,tak najvyssi cas.Ale muzi maju cas... 😀

avaka
5. jan 2010

a tu v obchodikoch,co sa mi paci tak 800-1000 eur,a to budem musiet dost spustit... 😅

julietka
5. jan 2010
avaka
5. jan 2010

dik 😉
mne sa celkom paci aj tento ,ale s tym by som po snehu asi moc nenachodila,ze? 😅
http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=4366

julietka
5. jan 2010

moj favorit bol tento typ http://www.e-kociky.sk/?35,jet-picasso-2v1
akurat pre farbu by som sa nevedela rozhodnut pacia sa mi vsetky 🙂 ja som ho chcela aj pre dvojky povodne, ale je sirsi ako 80cm, takze by sme nevosli do vytahu 😨

avaka
5. jan 2010

ktory je Jet-picasso ? 😕
Juli a kolko Vas vysiel kocik v tom Brne?

avaka
5. jan 2010

no ale stale nevidim,ktory je picasso 2 v 1

julietka
5. jan 2010

avka nas ten dvojickovsky vysiel na 30tis. a to sme este samostatne museli dokupovat vanicky, takze aj s nimi a s ostatnym prislusenstvom, prirucnymi taskami, nanoznikom a fusaky sme dostali akoze gratis..ale co sa da robit, je to strasna palka..

julietka
5. jan 2010

avka neviem preco sa nezobrazuje cela linka ked ju celu kopirujem, ale skus si ju rucne skopirovat celu potom pojde urcite 😉

avaka
5. jan 2010

asi blbol konik,mne vobec nesiel teraz...skusim
a kocik vas teda dost vysiel,ale je dvojkovy....to sa bude vozit chrustikom.. 😵

julietka
5. jan 2010

len skoda ze na tych dvojickovskych musis rozhodovat podla rozmerov, my sme potrebovali rozmer do 78cm a preto su aj vanicky malinkate, ale akurat sme vystihli taku fajn dobu ze oni budu tiez malinky a do tych malinkatych vaniciek sa este vmestia vo fusakoch, a na jar sa este v pohode pomestia uz bez fusaku..horsie by bolo keby este v zime nesedeli a museli by byt vo fusakoch tak uz by sa do vaniciek nevmestili, takto uz na zimu budu v sportaku

avaka
5. jan 2010

tiez som takto rozmyslala,ze to dobre vychadza,v lete fusaky netreba...a potom uz sportak.Takze nevadi aj mensia vanicka.. 😉
No ja pokracujem v hladani zajtra,idek kuk TV 🙂 dobru nocku

bobjan
6. jan 2010

Ahojky bambuľky,

prajem vám všetkým všetko naj do nového roku a veľa úspechov. Nech sa vám všetkým splní, čo si prajete 😉

Ja v práci zatiaľ nemám mail, prešla som pod druhú firmu, tak sa rozbiehame a zatiaľ je toho dosť veľa. Budú aj služobky a tak....

Začínajúcim so stimulkou prajem veľa šťastia a vytúžené // 😵 Maminkám krásne a zdravé detičky, tehuľkám pohodové tehotenstvo a rýchly pôrod 😎

Držkajte sa tu 🙂 Myslím na vás...

kanhwa
6. jan 2010

Ahojte babulky,
prajem Vam krasny sviatocny zasnezeny den 🙂 Len co zajtra, ked sa pojde do prace 😒 😒 😒
Pozdravujem Vam vsetucky, vratane veduceho a bambuliek v bruskach 🙂 🙂 🙂
A najblizsim stimulantkam drzim moc palce.
Myslim na Vas 🙂

mirinda10
6. jan 2010

babule ja som sa rano zobudila a ze Vianoce, no uz mame sneh odhrnuty muzik si trosku zamakal ale pes je vo vytrzeni a kocuri tiez ako male deti
kanhwa a bobjan aj ja Vam prajem vsetko len tp najlepsie v Novom roku nech sa Vam splnia vsetky tajne zelania

avi ja som postielku kupila cez mimibazar a este musim kupit matrac, pozeram aj vysielacky chcem odtial kupit a prenosnu postielku, moja sestra nakupuje z toho webu uz min 2 roky a je spokojna tak pozri ci tam nebudu nejake kociky

dior
6. jan 2010

orsulka ahoj, ja som bola tiez v brne u machaca, ET robil stelc- inak ako kocky pisu vsetci su tam vyborni- odbornici a ludski, ziadne ako na beziacom pase, je tam klud a pohoda 😵

mirinda aj ja som pozerala rano ake biele prekvapenie, deticky sa od rana sankuju a guluju- konecne si to uziju 🙂 , my dospeli o ocenime az ked budeme mat ratolesti 😉

taky, tak som rada, ze kontrola dopadla dobre, krasne rastiete 🙂 🙂 🙂 , ja idem v piatok som zvedava na malicke 🙂

lenocka pre teba 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 uznec si tehu a riesime spolu kociky a postielky a cm babatka 🙂 😵

julietka
6. jan 2010

ahojte babule a neviete co je so zuzlikom? dlho sa neozvala tak dufam ze si pekne uziva tehulkovanie 🙂

mirinda10
6. jan 2010

juli pisala nieco, ze maju nejake starosti s netom tak dufam, ze len tam je problem a inak su s drobcekom ok

juli na antolsku si tiez musis doniest misku na polievku? ja na Kamare musim tak si pojdem nejaku z umelej hmoty kupit ja mam iba porcelanovu
idem v pondelok do zdravotnickych potrieb a idem si uz pre seba kupit vsetky veci do nemocky pre istotu clovek nikdy nevie co sa moze stat

lahhel
autor
6. jan 2010

Ahojte babulky, aj u nas krasne nasnezilo, skoda ze to nebolo na vianoce, ale aj toto potesi..
Tak ja uz mam za sebou prvu injekciu, len som si to pocitala, v pondelok o 11.tej mame prvu kontrolu u Machaca, a mne vyjdu lieky presne do nedele...uz si to ani nepamatam, ale v pondelok rano ked idem na kontrolu tak sa nic nestane, ked nepichnem...a myslite ze v Brne mi predaju menopur?

Diorka, uz som tu tak davno nebola, a ty si uz tehulka??? Straaaasne moc blahozelam 🙂

Prajem krasny zasnezeny dnik 🙂

mirinda10
6. jan 2010

lahhel ano mozes si priamo u nich kupit menopur stoji nejak 800 CZK to urcite budes potrebovat aspon na dalsie 2-3 dni a kolko pichas 150 jed tak potom potrebujes 2 ampulky lebo jedna je iba 75 jed. nie je lepsie si kupit cez konika ?

zuzla80
6. jan 2010

Ahojky, ahojky, hlási sa stratená dcéra 😀 My sme koooonečne internetovo pojazdný - to je des byť bez internetu tak dlho. Sem tam sa mi síce podarilo nakuknúť u našich, čo máte nové, ale nestihala som odpisovať.
Vidím, že tu sa už vo veľko zahajujú stimulácie, tak aby som ani je nezanedbávala čakateľky na tehuľkovanie, tak pre Lahelika a Lenika posielam špeci prskance thuj thuj thuj thuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj, nech sa na vás konečne nalepí. Aj ostatné sa držte 😉
A samozrejme všetko len to naj, naj, naj v novom roku 😵

Juliček vidím, že si sa po mne zháňala - fakt som vás "zanedbávala" len kvôli netu a musím ti povedať, že už ste mi veeeeeľmi chýbali.
Ako vidím, tak ste už s Avkou naladili na pôrodnú nôtu, tak sa nám to tu o chvíľku poriadne rozbehne.

My inak stále bojujeme s tou pliagou - mykózou, lebo krém, ktorý mi dokina dala, vôbec nezabral, práve naopak, mala som pocit, že sa to ešte zhoršuje. Škoda, že boli sviatky, inak by som bola u nej už hádam aj na druhý deň. Ale v pondelok som jej nedala pokoj, tak mi predpísala silnejší liek Clorimatizol a robím si aj výplachy Rosalginom, ktorých som sa trošku obávala - ale musím povedať, že je to neporovnateľne lepšie. To mám zatiaľ za sebou len 2kúry, ale je to omnoho, omnoho lepšie.
Inak viete, čo sa mi stalo včera... bola som na wcku, bolo tam veľmi ticho a ja som normálne vo svojom brušku cítila a počula také bublinky, vydávali taký zvláštny zvuk, ako keď sa kúpete vo vode a prevaľujete sa z jednej strany na druhú. Čreva to isto neboli, lebo jednak to bolo v podbrušku a čreva cítim trošku inak, no bolo to také zvláštne zaujímavé. Keď som si ľahla a položila si ruku na bruško, tak normálne bublinkovalo. Ale na pohyby sami to zdá byť skoro nie?

Takynečka čítala som, že ste utekali na pohotovosť - moja, ja ti poviem, že ja sa tiež akosi neviem uvoľniť a užívať si naplno tehuľkovanie. Ako ste písali, asi tie spomienky sa nedajú vymazať a človek sa obáva. Brucho aj mňa pobolieva stále, raz je to menej, inokedy viac a mám pocit, že mi začalo asi tvrdnúť. Pár krát za deň sa mi urobí taký akoby tvrdý hrbolček v podbrušku a po pár sekundách sa to vráti do normálu. Ale včera to bolo také dosť intezívne, dnes už je to lepšie, ale tiež som nasadila magne B6. Ja mám kontrolu až 21. tak sa asi dovtedy "zbláznim" 😅

Musím pomaličky utekať, svokra nás pozvala na večeru, totiž oni sú rusnáci a rusnáci majú dnes VIANOCE, ešte aj snežik im napadal.
Zajtra sa ozvem. páááááčko

ninockaskv
6. jan 2010

zuzil, kto mohli byt pohyby.. blahozelam!! 😀

vsetky osatne sa drzte, nech to dotiahnete do uspesneho konca..

mircalla
6. jan 2010

Ahojte🙂

Lahhel urcite ti ho v Brne priamo predaju a keby aj nahodou nemali, co pochybujem, tak ti daju recept a dole je teraz v budove uz lekaren par mesiacov, tam si ho vyberies. Dalsia lekaren je na Mendlovom namesti. Pripadne skus cez konika. Ale v Brne urcite. Ja som vzdy kupila tam, ked som prave nemala, bude v Reprofte alebo lekarni.

Zuzla, som rada, ze mykoza sa zlepsila. Ja si uzivam dnesne volno, som sice akoze zatial radsej na pnke, ale kedze firma nam ju 100 percent preplaca, tak vypomaham z domu. Ale sef to uz zacina opat prehanat, tak ho musim uzemnit.

zajacik...
6. jan 2010

Zuzlik jeej to by bolo super keby to uz boli pohyby, ved mozno ze aj boli, teskam sa 😵 😵 😵
Ahojte ostatne babulky 😉

ninockaskv
6. jan 2010

mircalla, moc nepracuj.. mozno si mas dat pohov, aby sa malusovi nic nestalo..

zuzla, na mykozu, uz som pisala, vynechat curok, bielu muku, kavu, mlieko, syry...pripadne tea trhee produkty..

baby, tesim sa s vami.. ze to brno tolko mrnuskov prinieslo.. ostatnym stale drzim palce a posielam trosku tej energie, ktora mi ostava.. 😀 necho to dotiahnete do uspesneho konca, pokrocile i maminky na zaciatku

taky, verim, ze to dobojujete do uspesneho konca, podla coho ineho by sa tento vesmir tocil.. keby vam babatko nedoprial? ak ty mas pochybnhosti, ja verim za teba, takze pohoda.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre