Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
13. mar 2010

vsetko plati tanicka, manzel uz pracuje vo velkom, tak snad plany vyjdu 😉 pocitam s tym.. dufam, ze dovtedy uz bude aj detska hotova, aby sme sa mohli inspirovat 😉 😵

lenka20
13. mar 2010

no, ja sa nateraz lucim, idem nieco robit, dneska mam nejaky lenivy den ci co.. tak paaaaa, vecer este mozno nakuknem...

tanitta
13. mar 2010

leni.. nabytok asi nestihneme...ale spinkat sa da v pohode 😉 ak budete chciet.. ja by som bola rada.. keby to nebolo len naotocku 😵

kanhwa
13. mar 2010

Ahojte krasavicky.

Mirindik
moc a moc gratulujem k vytuzenemu dietatku a prajem vsetko len to naj. Pamatam si ako pred chvilkou, ked si na toto forum prisla a teraz je uz Emmka na svete, to snad ani nie je pravda, ale je to nadherne, strasne sa tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

O nas tolko, ze koncime pripravu na osvojenie bud. tyzden, snad nebudeme moc dlho cakat a konecne po pol roku budeme v poradovniku. Uz sme sa uplne preorientovali, nesustredujeme sa nijako zvlast na snazenie a velmi sa tesime na nase dievcatko, ktore este sice nevieme kedy pride, ale urcite v ten pravy cas. Kukame vecicky, kociare a pod., aby sme mali prehlad. Ja by som uz aj nakupovala, ale kedze nevieme, ci to bude v zime, v lete a ake presne dietatko bude velke (chceli by sme co najmensie), tak nejake velke nakupy nemaju zmysel, asi to potom budeme musiet nejako narychlo vsetko zbuchat. Ale jeden krasny svetrik uz mam, neodolala som 😉

Pozdravujem Vas vsetucky, maminy aj buduce maminy, drzim palce tehulkam aj snazilkam 🙂

takyna
13. mar 2010

Tanit tak sa tesim potom na fotecky izbicky, maly je betarik nuz mali by ste vyspekulovat nad surodencom, ked aj nase baby z temy idu na druhe kolo 😉 🙂

Lenik veru mamina je riadna panikarka, horsia ako ked mala 18 rokov, vtedy som hravala pri Dide aj pin pong 🙂 😀

ideme pomaly, krasny vikendik vsetkym a tesim sa nove tehulky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka20
13. mar 2010

caute tak ja este na skok 😉
kanhwicka no supeeeer, tak teraz uz len cakat na babatko, neviem ako v BA ale u nas v zilinskom kraji sa caka strasne dlho, vyse 2 roky 😠 ale snad vy sa dockate skor , moc vam to prajem, nech to dievcatko vytuzene pride este do leta 😉 😵 😵 😵
taky no tak aspon si zazijes obidve varianty tehu 😉 😅 no musia mat z teba doma bud srandu alebo koprivku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzla80
13. mar 2010

Takynečka pekne krásne sa ukľudni, lebo u mňa je to také isté s pohybmi. Sú dni kedy je akčnejšia viac a sú dni, kedy ju napríklad cítim prvýkrát za deň až poobede alebo k večeru. My máme taký rituál 🙂 teda som zistila, že ak sa začne mrviť už zavčas rána, tak ju cítim počas dňa dosť veľa krát. Ale ak sa ráno neozve, tak sa ozve najskôr až poobede resp. k večeru. A všimla som si, že ak sme medzi veľa ľuďmi napr. na návšteve tak sa absolútne neozýva, buď ju tie hlasy uspia, alebo žeby sa započúvala 🙂 Ale fakticky sú dni, kedy kopkáme málo a kedy kopkáme menej. Dôležité je, že sa ozve 😉 A príjemnú oslavu, aspoň sa dobre napapaj 🙂
Inak teraz za fotku sme platili 10Eur ale keď sme boli na morfologickom, tak za ten sme platili 23Eur ale fotku sme nedostali...

Diorik my sme teraz neboli na 4D, na tom sme boli pred mesiacom. Ale mám tu výhodu, že moja lekárka má spojenú ordináciu s Dankovčíkom, u kt. sme na morfo utz boli, tak som ju poprosila, či by neurobila fotku, lebo na morfologickom nám nedali resp. sme neskoro zabudli opýtať. Tak preto je tá fotka zo 4d 😉 A inak pred mesiacom aj naša bola taká chudulinka ako vaši chalani 😉 A ja výtoky mám stále, ale pokiaľ nenaberú príliš žltú farbu alebo ak ma nepália, tak to neriešim 😉 - písnem ti ešte do IP, včera som nestihala...

Tanitka takže vy prerábate? Videla som tuším pôdorys izbičky ešte na fb, ale nejako som nepostrehla že už ste sa pustili aj do rekonštrukcie - teraz akosi už fb nestíham, nevydržím ani dlho na počítači, tak preto... Tak to sa bude vedúcemu super spinnkať...

Leni veď som pozerala na našej starej témičke, že to tam začína ožívať a baby sa púšťajú do súrodencov...

Pozdravujem...

zuzla80
13. mar 2010

Kahwnicka jeeej rada ťa tu vidím 🙂 Takže už ukončujete prípravu, to je dobre, veľmi vám prajem, aby k vám dieťatko prišlo čo najskôr a nemuseli ste čakať roky. A možno, že tým, že sa od snaženia odputávate, tak sa stane zázrak ako napr. u Bobjan 😉 Držte sa a som rada, že sa sem tam ozveš 😵

mircalla
13. mar 2010

takyna, jasne, klidek...u mna je to tiez rozne...dakedy citim babo na chvilu poobede a potom az vecer tak intenzivnejsie, rano skoro nikdy. naviac som citala, ze babatka 15-20 hodin denne spinkaju a mamicky zbytocne byvaju nervozne, ked ho par hodin necitia

minule som mala stres kvoli bytu, to bolo v bruchu niekolko hodinova revolucia v kuse, a to tiez neni dobre...ale inak to byva ovela menej

julietka
14. mar 2010

zuzlik s mirindikom som si vymenila SMS v piatok, maju sa dobre a skusaju prikladat aby sa tvorilo mliecko..priznam sa ze som sa nedostala zatial k telefonu a dnes som ho stihla zapnut az po obede 😨
zuzlik vasa Ninuska je nadherna, ukazala som aj muzikovi a zhodli sme sa ze rovnako ako aj nasa Ninuska si zakryvala tvaricku 😉 tie Ninusky su akesi hamblive 😵

babule s tymi pohybmi je to normalne a zvlast ked mate jedno babo..u mna dokonca pri obidvoch som mala dni kedy sa ani jeden z nich nepohol a uz som stresovala ci je vsetko v poriadku, niekedy dokonca tri dni som necitila ani tuk..

kanhwi som rada ze vas konecne zaradili do poradovnika, aj ked to teda naozaj trvalo..super ze sa uz tesite na nieco nove co vas coskoro caka..je to uzasny pocit 😵

prepacte ze nestiham na vsetko reagovat, ale vsetky vas pozdravujem a nadalej moc na vas myslim a tehulkam drzim palce a takisto aj snazilkam 🙂

bobjan
14. mar 2010

Ahojte,

ak by niekomu nevadil, tak mám Puregon 900 ale exp.12/2009 😉

kanhwa
14. mar 2010

Ahojte babulky, nuz - obcas zavitam, sledujem, smirujem....a same pozitivne veci, tak sa sem chodim vytesovat ku vam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no a tie neuspechy obcas, to je urcite tiez len cesta k uspesnemu koncu, pre vas pre vsetky 🙂
Julicek,
este nie sme v poradovniku, len pripravu koncime, ale verim, ze coskoro budeme. Hrozne sa tesime na babo, ved ako vsetky, kociare uz tolko vyberam, ze mi z toho sibe 😉 Ako zvladas poklady? Inak, my mame tiez Samuela 🙂 Len trosku vacsieho - akurat dnes sme kukali stare fotky a video, hrozne smiesny tenky hlas mal...teraz je uz skoro muz, cely chlpaty 😉 teda aspon tam, kde sa neholi 😉
Lenik,
ja s tym ratam, ze budeme cakat, ale tak si vravim, ze snad to bude viac ako jeden rok a menej ako dva. Ale keby to bolo menej ako jeden, tak by sme sa potesili, velmi snivam o tom, ze buducu jar budeme konecne kocikovat 🙂
Zdravim vsetucky, pekny zvysok nedele.

kanhwa
14. mar 2010

...ze budeme kocikovat, kym este vladzeme chodit, som myslela....aby sme nevyzerali ako dedko s babkou 😉 😉 😉

julietka
14. mar 2010

kanhwi zvladame aj ked niekedy s odretymi usami 🙂 ale priznavam ze mi velmi pomaha mamina, prisla k nam na tri tyzdne ale tak striedavo a aj muzik mal dovolenku a este planuje,a svokra nam casto navari a donesie hotove takze to sestonedelie prekleniem s velkou pomocou najblizsich, ale deficit spanku pocitujem teda riadny, uz sa citim niekedy ako cinsky vazen 😅 😅 myslim, tam bol kedysi vacsi trest ako smrt, to ze, ich budili vzdy ked zaspali az kym nezomreli od vycerpanosti..no ja verim ze mne nic take nehrozi 😀 nasi drobci su zlatucki, aj ked sa niekedy budia kazdu druhu hodinu a kazdy v inom case..takze je to zaujimave, ale pevne verim ze raz ten rezim mat budeme..

kanhwi ja verim tomu ze kocikovat budes este tento rok 😉 mozno nie na jar, ale mozno jesen zima 😵

takyna
15. mar 2010

Ahojte babule 🙂
Potrebujem radu, mám také ako keby krče na lavej strane na spodu ako sú vajecniky, slabiny, je to také občasne, ale dosť to citim, trva to od vcera, mavala som to aj pred tym ale preslo mi to , ja neviem co robit, zajtra mam poradnu, ked zase nabehnem k dokimu, zase si nas nechaju v nemocke ☹

gabika24
15. mar 2010

Takynečka, ťažko ti radiť, keď u každého je to individuálne. Predovšetkým "hlava v pokoji" - t. j., žiadny stres. Ak ťa bez stresu nechá to, že nabehneš k dokimu, tak choď. Ak si myslíš, že niečo nie je v poriadku, tak choď. Berieš magnézko? Koľko? Ja som brala 3x2 + občas aj šumivé... Myslím na vás, držkajte sa... 😉

tanitta
15. mar 2010

ahojky..
julie.. verim ze si najdete ako taky zerim.. len nebude to hned...zvladnete to pomocnikov mas dost 😉 ....drzte sa..
takynecka....radsej v nemocke ...viem ze je to ohubu...ak je to dost a neprestava to tak chod...malicka asi tlaci dost dole...preto ta to tak taha vsetko...ved uvidis este pocas dna...ci sa to nelepsi..pa

gabika24
15. mar 2010

Veru, Taky, ja by som asi tiež radšej v nemocke v istote ako doma v neistote. Bude to ok 😉 . Ozvi sa...

aanetta
15. mar 2010

Ahojte.Chcela by som sa spytat kolko vyjde v reprofite PiGD.Som ako samoplatca.Dakujem

ninockaskv
15. mar 2010

ahojte..

taky, radsej do nemocky, ako nieco zanedbat.. mne tiez napadlo iba magnezium...

juli, neumries od nedostatku spanku, nejakto to zvladate.. ved to by ich potom vela poumieralo.. a vsetci ti pomahaju, dobre bude, ked trosku podrastu..

kanhwi, tesim sa s tebou.. mozno sa ani nenazdas a budete mat doma dietatko.. ja sa chystam zacat vybavovat veci na osvojenie po svadbe a po lete.. ak sa nam nepodari mat vlastne baby, tak nech sme aspon v poradovniku ..

baby, neuzivali ste nahodou kajanske korenie pred transferom? ako casto sa to ma a kolko? 😀

dior
15. mar 2010

taky aj ja to mavam a gratulujem k dievcatku 🙂

aanetta
15. mar 2010

Neviete mi povedat to PiGD? ☹ lebo v cenniku to nemaju

tanitta
15. mar 2010

anetta.. pokial si dobre pametam nik tu nemal pigd.. takze asi ti nik ani nepovie lebo nik nevie... ale skus zatelefonovat alebo napista e-mali.. su ochotny ti zodpovedat co potrebujes 😉 ..
ninocka... ja som mala kajanske pred... 2tabl.denne pocas stimulky a po et uz len jednu denne niekedy aj nie ako ma napadlo a po // som vysadila
uplne..)

aanetta
15. mar 2010

Dakujem Tanittka 🙂

ninockaskv
15. mar 2010

tani, dik.. tak skusim, hadam predpripravime embryjku materanicu tak, aby sa mu tam pacilo a chcelo zostat.. 😅 😕

tanitta
15. mar 2010

ninocka... mozes kludne aj skor papat.... ja som dobry mesiac pred...niekedy po jednej niekedy po dve ale pocas stimulky som pravidelne po tie dve... 😉 ...

tanitta
15. mar 2010

a nezabudni ze papat len posas jedla !!! lebo sa zblaznis 😅 😉 co to stipe...

ninockaskv
15. mar 2010

fakt? xixixi no esteze si ma varovala, to teraz mozem jest kajanske v kuse.. hadam sa z toho zadari

.. a vam teda tiez kajanske dopomohlo k maluskovi? 😉

no, clovek by zjedol aj mrtvemu ucho, keby to pomohlo xixixi 😀

takyna
15. mar 2010

Ahojte babule 🙂

Tak teraz som od dokyho dorazila, nastasie zmeny nie su vraj ziadne, tie krce nevime pricinu, ale kontrakcie to nie su, klop,klop,klop, Pridal mi Salbutamov, ISOPTIN, mali ste to niektorá?

Babulka ma 513g, ale zatial je mensia ako 24tt, ale zato tlaci na spodku ako velka baba 🙂

Ninocka aj ja som pri obidvoch tehu brala Kajanske tobolky 😉

Baby díky za odkazy , mna by mali do 30tt drzat v nejakej rezervácii, manzel zacina byt so mna tiez zrely na nervove vysetrenie 😝 😀

takyna
15. mar 2010

a este aj moj gynekolog 😝 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre