Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
10. apr 2010

aha, ja som to nepochopila, asi si myslela spapat ho....ja ze ho chces vynechat....dnes mam blby den, rozisli sme sa definitivne s priatelom....tak som pribrzdena... ☹

ja som to aplikovala na wc, ale ted myslim, ze aj ten poobednajsi zjest neni problem

dior
10. apr 2010

Savia-GRATULAAAACIA -to je nadherne, zelam vela stastia, zdravicka a more kraasnych chvil 😉 😵 😵 😵 😵

cavik
10. apr 2010

mircalla....čo si sa ? No teda... 😲 😲 .....no, ale asi si to mala premyslené a vieš do čoho ideš, nemáš 15 ani 25 a vieš, čo robíš......a možno sa to ešte všetko na dobre obráti 😉

ďakujem za odpoveď......ja len, či to neprekáža, že po "tom" neležím, či tie bobule celé nevypadnú von 😝

mircalla
10. apr 2010

viem, co robim, ma milenku, posledny tyzden s nou travil kazdy vecer, v piatok aj noc, dosiel o 7 rano
neboj, nevypadnu🙂

takyna
10. apr 2010

Ahojte

Mircalka mas to tazke, ale kasli na neho, mysli na svoje babenko 🙂

Cavik aj ja som chodila do roboty, a utros som si davala ako Mircala na wc po stojacky, to nevadi, nieco vytecie ale nieco ma aj svoje ucinky, keby si ho jedla tak by si bola strasne unavena, a chcelo by sa ti spat, mne sa aj zle soferovalo, je to lepsie vkladat

Diorik caf

Ja dnes iba lezim v posteli pozeram net, a telku, manzel je na zahrade preraba balkon na chate, dcera chrchle zase je chora, lebo flaka iba do rana, a potom brble a chrchle boze cim je to starsie tym je to sprostejsie tie deti 😠 🙂

kanhwa
10. apr 2010

"boze cim je to starsie tym je to sprostejsie tie deti"

veru Taky, tak je 🙂 a ked to male vyrastie, tiez raz bude take 😉 😉 😉 😉 😉 ale hlavne nech je zdrave 🙂

takyna
10. apr 2010

Kanwi musim si vychutnavat tie chvilky kym to bude male a zlate 😉 🙂

lenka20
10. apr 2010

ahojte babiky
SAVIUSKA zlaticko taaaaaaaakto velmi ti gratulujem k dietatku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 som velmi stastna za teba, ze ste sa dockali, je uplne jedno ze prislo az po narodeni 😉 je vase a budete ho straaasne lubit a ono vas takisto, prajem ti vela vela rodicovskeho stastia 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
cavik co som to zachytila, ze nieco tam je ? 😉 😵 😵 😵
zuzlinka tak drzim palce nech to dobre dopadne s tym krckom, ale verim, ze to bude ok, mas opatrnu lekarku, to je dobre, takze vsetko je podchytene, nemusis sa bat 😵 😵 😵
lucifuk - dr.pospisilova je mlada nova dokina v R., vlani v novembri ma brala na konzultaciu ked koudy nemohol, no, videla som, ze je neskusena, na tvojom mieste by som sa preobjednala... teda nechcem jej krivdit, mozno je super, ale ako dlhorocna navstevnicka CARov mam uz nos na zaciatocnikov 😝 skratka posobila velmi neisto...
maciatko gratulujem k embrijkam v brusku a thuj thuj thuj 😵 😵 😵
pozdravujem vsetky, mircallka mas IP

lucifuk321
10. apr 2010

lenka...dik za radu, uz sme sa aj preobjednali. aj my sme mali pocit, ze je este neskusena, tak sme sa dali k machacovi.

zuzla80
10. apr 2010

Savicek ahoooooooooooooj, moja ja ti tak z celého srdiečka GRATULUJEEEEEEEEEEEEEM, pánečky až mám slzy na krajíčku. Tak predsa ste sa dočkali, a ako sa volá malinký, neprezradíš nám. Ako ste na neho dlho čakali, tiež by ma to zaujímalo. Ak nechceš verejne poteším sa aj IP, ja sa z teba tak veľmi teším, uffff je to najkrajšia správička, ktorú som za posledné dni čítala 😵 😵 😵

Cavicek je to tam, teda som to dobre pochopila naše vytúžené diaľnice D1 - faaakt, napíš, že sme to s Lenkou pochopili správne... A inak utroš som si aj ja dávala v robote na wcku, a v pohodičke, možno vytečie skôr, ale určite tam tá potrebná látka ostane, prípadne spapaj...

Mircalla tak to ma mrzí, takže milenka - tam bol pes zakopaný prečo nestál o kúpu väčšieho bytu... určite na teba čaká okrem bábätka aj iné šťastie. Ohľadne protilátok mám volať až o týždeň, ale dám vedieť.

Taky aj ja mám dnes polihovací deň, akosi mi trošku viac tvrdne brucho, tak oddychujem ako môžem.

Leni verím, že to s tým krčkom nebude až také vážne - veď by ma azda nenechala čakať až do 19teho a poslala by ma hneď do nemocnice, podľa mňa je príliš opatrná a to som rada, takého lekára som dlho hľadala 😉

Rebeka to sme radi, že aj na vás reprofit urobil dojem. Inak mail koudelka@reprofit.cz a je určite aj na webe.

Pozdravujem baby 😉

lenka20
10. apr 2010

zuzlik ahooj, no jasne ze to bude ok s tym krckom, ved devatnasteho je za chvilocku, tak si to len overis 😉
mircallka a ty mas v pondelok uz sono, vsak? tak to som teda zvedava uz co to bude 😵 😵 😵 😵 😵 stale vravim dievcatko 😉
lucifuk, super, machac je celkom isto skuseny 😉 😵 no, troska je to take akoby nefer k tym mladym lekarom, aj v heliose ked nastupila gatova tak som k nej nechcela ist ani za svet a to ani uz nebola nejaka mlada tesne po skole, ale tak ked si mozme vybrat tak co 😉 hlavne aby sme sa citili, ze sme v dobrych rukach a to bez sebavedomeho isteho lekara nejde...

zuzla80
10. apr 2010

Lenik ahojky, verme, že len overíme a pôjdeme domov, nerada by som ostávať v nemocke - ale ak budeme musieť tak ostaneme, ale nemaľujem radšej čerta na stenu, no nie 😉 Ako sa máte?

lenka20
10. apr 2010

zuzlik, vsetko ok, prasule uz takmer nasetrene, uz chyba len par euracov, takze super, pracujeme zatial na zveladovani obydlia 😉 ale inak vsetko fajn, stale marodim, takze sa musim zmestit do tych par hodin vychadzok, ale ide to...

takyna
10. apr 2010

Zuzik asi v tomto tyzdni je tvrdnutie bruska normalne, aspon tak pisu mudre casopisy, ak nie su bolestive, mne sa to tiez robi, aj ked dnes je mala zase kludnejsia,
Lenik vy to musite mat domka krasne uz vsetko poprerabane, 🙂 , uz aby bol jun 😉

Savik pisala som ti IP, ale tiez som nesmierne stastna , ze mate vytuzene dietako, krasna sprava fakt ako Zuzik pise najkrajsia za posledne obdobie 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Mne vysli zle kultivacie, par bacilov, takze vkladam jodove cipky, nejake Betadine, neviem ci ste to niektora mali, ostava na vlozke take farba ako jod, uplne ako krv to vyzera, a stipe to uf, je to divocina, mne ta imunita stale asi blbne 😒

zuzla80
10. apr 2010

Leni na tých pár euráčov urobíme pre teba zbierku, stačí povedať - pre teba, aby si bola tehuľka úplne všetko 🙂 A vidíš, čo povedal mužík na to prekvapenie s garážom - ak si pamätám tak si ho zveľaďovala kým bol preč...

Taky ja som mala Clotrimazol - ten bol bielej farby, ale mala som naposledy Macmiror a ten bol taký žlto hnedý. Ono asi tak ako s tým tvrdnutím, tak aj s tými bacilmi, výtokmi je to zrejme normálne - aj ja som čítala v múdrych časopisoch 😅 že niektoré bacili niesú pre tehotenstvo nebezpečné.

takyna
10. apr 2010

Zuzik si uzijeme s tymi bacilmi, a to si davam taky pozor, proste posva je bakterialne prostredie a nic s tym nenarobime, my ideme 20 aprila na kontrolu , tak som zvedava ci zmiznu tie svinuchy 😖 🙂

takyna
10. apr 2010

a Zuzik mas malu uz otocenu?, kde ju citis najviac kopat?, my sme este ritkou dole, este sa nezvrtla hlavickou dole

zuzla80
10. apr 2010

Taky malá už bola otočená dole hlavičkou, neviem, či je to skoro, či sa ešte môže otočiť - ale je sranda, že ja ju cítim najviac po bokoch. Ak si ľahnem na bok, na ľavú stranu, tak ju úplne cítim vľavo a výkopáva doprava, ale keď sedím alebo ležím rovno, tak ju cítim pre zmenu v strede - to sa zvykne tak vlniť, ale aj v spodnej časti. Proste mám pocit, akoby bola každú chvíľu niekde inde len nie v strede 🙂

cavik
10. apr 2010

Zuzi, Lenka...správne ste to pochopili...aj keď ešte o nejakých D1 je ťažko hovoriť 🙂 🙂 ...ale vidieť ju voľným okom, netreba "správny sklon pri okne"......som sa v noci zobudila, samozrejme na čurkanie, tak som si z dlhej chvíle strihla jeden test, bolo 2:30 😎 ...a hneď som aj zobudila mm, že či ju vidí ( on totiž stále vidí niečo iné, nie to čo má vidieť 🙄 a videl, len čo oči rozleplil )

zuzi....ja mám krv tiež Rh-, sledovali ma, pretože môj muž nevie akú má krv 😠, ale Miško má krv ako ja, takže žiadne injekcie som nedostala

takyna
10. apr 2010

Cavik tak super nech len krasne silnie na D1 Brnenske 🙂
Zuzik to je dobre , ze je otocena, v tychto tt by sa malo babo pretocit dole, ale aj ja moju presne tak citim ako ty opisujes 😵

ozaj uz sa nebalia deticky na siroko ze?, davaju sa vlastne este klasicke plienky latkove?, ci len pampersky?

cavik
10. apr 2010

Taky...pred 3 rokmi sa balili 😉 🙂 ...ale tiež som voľakde čítala, že sa už od toho upúšťa aj na Slovensku.....a ja som dávala pampersku, na to látkovú a ortopedické nohavičky. V lete v tom bolo Miškovi horúco, tak som od 2,5 mes. nedávala..... 😎

takyna
10. apr 2010

Cavik diky , 🙂 ja som naposledy prebalovala dietatko pred 18 rokmi a to boli veru uplne ine casy.... 🙂

zufalka
10. apr 2010

🙂 ahojte,všetky vas zdravím,čítam vaše príspevky a prave sa rozhodujem tiež o tom či ešte raz podstupit IVF alebo skusit darovane vajíčka práve v RF v Brne.Svojim sposobom mi dodavate odvahu,hoci o tom neviete,a asi sa tam naozaj objednam hoci som si už povedala že kašlem na to. 🙂 hlavne vam držím palčeky a nech je vas čo najviac s bruškami 🙂 🙂

katy2
10. apr 2010

Ahojte 🙂
Mnohe z vas poznam 😉
Cavik, co to citam? Strasne drzim palce 😵 😵 😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐 🤐
A vlastne vsetkym drzim palce - aj snazilkam aj tehulkam 🙂 Drzte sa....

olympia
10. apr 2010

ahojte,
Cavik, perfektnééé! 😵 😵 😵 (Ja ešte nemám odvahu testovať veru.)
Mircallka, je mi luto, ze mas take starosti, drz sa a davaj pozor na babo. 😉
Lenka, budem ti veľmi držať palce! 😉
Pozdravujem vsetky. 🙂

avaka
10. apr 2010

Ahojte,Savia,Tvoj prispevok ma uplne dojal,zelam v zdravi vela krasnych chvil s vytuzenym babatkom 🙂
Cavik,nech su // stale silnejsie 😉 Inak,aj ja som cez den vkladala utros na zachode,bez lezania,no ale ked to skusis v lahu za tym presklenenym,pridem omrknut 😀
Mircallka,to ma mrzi,ze to u Vas takto dopadlo,teda sa to aj s tym bytom vysvetlilo,ale lepsie bude asi bez chlapa,ako sa potom stale trapit 😒 Mysli na svoje babatko
Zuzlik,ja som mala malu otocenu uz od nejakeho 25tt a uz tak aj zostala a tiez presne tak okopkavala,niekedy sa mi takmer podarilo na boku nozicku chytit 🙂
Taky,ja nebalim na siroko,tak dufam,ze tym nic nepokaslem.Ale ked malu tak bolievalo to brusko a nemohla si nozky ponatahovat..Uz sa po novom aj tak nebali,akurat,ze u nas lekari stale po starom..Ked som sa na sono pytala,tak povedala,ze cez den mozem,ale keby som sa nespytala,tak mi asi ani nepovie.. 😕
Zufalka,RF odporucam,nie si sama,co sa na to uz chcela vykaslat,tak dufam,ze ani ty neolutujes a dockas sa 😉
Kocky,neviete poradit nieco na palenie zahy pre babatka ☹ Nase brusko sa zmenilo na reflux,alebo co...hned mi bolo divne,ze by len brusko bolelo,ked pekne kakala vzdy.Takze sa trapime zase.Len je to take,ze uz sa mala nemoze ani napapat a po par hltoch zacne kricat bolestou.Vcera vecer ani nejedla a zaspala hladna od vycerpania...vlastne nepapala viac ako 8 hodin.Zakazdym som citila kyselinu ,ked som pricuchla k nosteku..Tak som dnes kupila gastrotuss,citala som na nete,ze to davaju normalne babatkam,mala sa po tom zalizovala,ale lyzickou spapa malo a neviem si predstavit jej to davat v noci striekackou..Dr nas posle na vysetrenie,neviete ako sa to robi?dufam,ze jej nebudu hadicky pchat ☹

olympia
10. apr 2010

zufalka, potrvdzujem avakine slová, skús to este v RF. 😉

piskota80
10. apr 2010

Ahojte,
vy ma nepoznáte, ale všetkým Vám silno držím palce, nech máte čoskoro pri sebe svoje vytúžené pokladíky,
Cavik, gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 Pfuj, pfuj, pfuj, verím že tento krát sa to podarí a že ťa onedlho budem nasledovať. 😵 😵
dobrú noc všetkým

mircalla
11. apr 2010

cavik- no teda...nebola som si ista, ako to myslis...tak pfuh pfuj

zufalka - jasn, ze sa treba objednat!!! A co to je za nick? 🙂 🙂 🙂 Zufalky a Reprofit take spojenie neexistuje 🙂 🙂 🙂

Taky, Zuzla - vacsina tych bakterii nevadi, ja som mala este prde tehu streptokoka, ktory je nebezpecny, ale az pri porode...aby sa nepreniesol na babo - moze mat z toho zapal pluc. Riesi sa to tak, ze sa pri porode poda antibiotikum. Ma ho az dakych 20 percent zien a normalne nevadi, ak nie su nejake symptomy. Budu mi este robit kultavaciu, on sa ani moc nelieci, lebo sa zvykne vracat....ale inak mala som vyskyt ze "ojedinele" - teda minimum - musim sa opytat dokyho, ci aj v takom pripade....kazdopdane uvidime podla kultivacie

Je to taky divny pocit ist zajtra sama na to 3D, mali sme ist spolu, ale co uz.....

Avaka, to ma mrzi, dufam, ze sa to prejde

takyna
11. apr 2010

Ahojte kočany 🙂

Avi pisala som ti IP

Piskotka, Katy zdravim vás 🙂

Zufalka, veru žiadne zufalstvá treba skúsiť Brno Reprofit, a veriť, oni sú zázračníci 😉 🙂

Mircalka aj ja mam aj streptococa dakeho, tiez doktor spominal, ze to nie je infekcia, iba bakterie, ale prelieci sa to a uvidime, len tie cipky jodove, su riadne bigus, stipu a vyteka to take jodovej farby hruza, ale vydrzime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre