Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dior
27. apr 2010

mircala zbehni dr, zapal v tele je horsi ako antb. treba volit mensie zlo, uz si vysoko tehotna, babo chrani placenta -ja beriem tooolko liekov 😅

shandy- uz to u vas vyzera ako v lekarni ze 😅 ,mne to bolo neprijemne pichat mimo domu- kym som si to cele pripravila-hotova operacia 😎 ,ale da sa to zvladnut 😉 verim ti 😵

mircalla
27. apr 2010

no vidis, cibukovy caj....ako sa to robi pls? tiez si inak myslim, ze zapal je asi vacsie zlo ako atb
homeo som uz skusila...nezabrali....ale stale sa neviem na ant odhodlat.

mircalla
27. apr 2010

http://www.femme.sk/index.php?option=com_conten...

no skusim este ten cajik....neviem, stale som neni o tych ATB presvedcena, kedze nemam teplotu...citala som rozne nazory....asi to radsej nebudem riskovat

shandy
27. apr 2010

diorik veru, ako lekaren 😀 , budem si musiet urobit nejaky rozpis, co kedy, lebo uz mam v tom hokej fakt... 😅
veru aj ja sa toho desim, hlavne ked som zbadala na krabicke, ze fraxik sa ma skladovat v teplote do 25 stupnov a leto pred nami a my ako tak kde kade chodime, no bude to zaujimave 😅
mas to u mna diorik a ja si budem z teba brat priklad 😉
mircallik veru tak dako sa to robi, proste sa uvari cibula. aj cesnak by ti mohol pomoct, normalne papat.
tak skus este ten caj a uvidis, ked uz nic nezaberie, tak ine ako ATB ti nezostane, ale zas ked este nie su vycerpane vsetky moznosti ako sa toho prirodzene zbavit...no ale ak ti to neprejde, tak chod radsej k dokine, ved nie vzdy ti musi dat ATB, nie?

mircalla
27. apr 2010

shandy este ked si pomyslim, ze som koza ochorela kvoli nemu.....
no skusim cajik....ale potom uz nebude ina moznost ako doc...to co mi dali v lekarni je dost o nicom

olympia
27. apr 2010

ahojte, tak už mi je lepšie, nekrvácam, len spinim, brucho este bolí trochu, ale poctivo ležím. dopoludnie som skoro cele prespala. dakujem, ze ste na mna mysleli.

mircallka, poradím ti taky babsky recept, ale ucinny, vyskusaj. nakrajaj jednu vacsiu cibulu na plátky, tie rozloz po tanieri a zasyp krystalovym cukrom. po par hodinach cibula pustí šťavu, ktoru mozes po lyzickach uzivat s cajom ako sirup. kazde dva dni si pripravis novu davku, alebo aj kazdy, je to pat minut roboty.

shandy, takze aj ty si uz vybavena dokonale, čítam. 😉 ja tu mam toho tiez habadej, ako písala diorík, že berie veľa liekov, tak aj ja teraz. baby a dokedy ste brali prednison?

takynka, drz sa, hlavne, ze mozes byt doma. 🙂

mircalla
27. apr 2010

oly, dik za recept....a pozitivna sprava....to mi vypada dost mozne na hematom...ze sa odlupil....ja som jeden den zacala z nicoho nic strasne krvacat, az take kusy zo mna sli...hned som utekala na sono, bolo to ok
na druhy den som uz len spinila a o 3-4 dni uz nic
dolezite je, aby to nebolo permanentne, aj ked aj to nemusi nic znamenat

lenka20
27. apr 2010

ahojte babulky, olycek som rada, ze uz je lepsie, kludne papaj ten utrogestan, je lepsie aby si si zbytocne nedrazdila tam dole a nezaniesla infekciu, drzkaj sa, urcite to nic vazneho neni a gratulujem k srdieckuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
takynka no super, ze ste v poriadku, krasne idete, a porod cisarak si vybavis potom, hod psie oci, vypuc hrud, povedz, ze sa bojis o babatko a doktorko odsuhlasi vsetko 😵 😵 😵 😵
zuzlicek ty co si dneska vybavila?
mircallka tiez si myslim, ze by si mala ist k dr. s tym kaslom, lepsie lieky pre babatko ako zapal v tele a mozno budu stacit len nejake kvapky od kasla... ten cibulovy ,, sirup ,, co ti oly pisala je fakt osvedceny recept, vyskusaj.. ale hlavne dr!!!
shandy 😵 😀 ty lekaren chodiaca 😀 ale vzdy lepsie mat to doma ako behat na pohotovost kazdy den 😝
pozdravujem vsetky, paaa

olympia
27. apr 2010

Mircallka, hematom vraj nemam, na sone nič take nebolo. Snad sa to uz nebude opakovat, uf. 😒

Inak ten sirup je jasné že len taka prva pomoc, ale baby ti dobre radia, nech ta pozrie lekar, on uz vie, co mozes v tehu a co nie a budes aj kludnejsia.

Lenka, dakujem, si zlata! 😵

mircalla
27. apr 2010

oly - mozno ti mohla prasknut cievka ako rastie maternica
kazdopadne dobre ze to ustava

ja skusim ten cajik, dam vediet ako zafungoval

cavik
27. apr 2010

Ahoj dievky

oly, super, že už je to lepšie 🙂 🙂

ja som dnes bola na tom UTZ a asi som mala veľké očakávania, či čo......cez brucho bolo veľmi zle vidieť a zo spodku dr. zistil, že tam mám jeden gestačný váčok so začínajúcim žĺtkovým a to je všetko......o veľkosti 5+2 a ja by som mala byť 5+4....ja viem, že na srdiečko je ešte skoro, ale aspoň o kúsok väčšiu istotu by som chcela ☹ ☹ ....keby mi aspoň chcelo byť zle 😒 ....no, musím vydržať týždeň do ďalšieho UTZ 😖

dior
27. apr 2010

cavik super,este je skoro na srdiecko 😉 ,za tyzden bude 😵 a pockaj ako ti bude zle za par tyzdnov- tak budes este spominat na tuto vetu 😅 ,ja uz nehovorim nic ze jedno,aj my sme mali jedno a kopu ma po celom bruchu 2 chlapci 😅

zuzla80
27. apr 2010

Ahojte babulky,
My sme dneska tiež ako Taky 🙂 dopadli vcelku pozitívne, krčok sa vďaka pesaru spevnil a pekne vytvaroval (či čo 😅 ), vraj je to omnoho lepšie ako to bolo pred týždňom. Robili mi dnes aj asi prietoky - to čo vám dajú na bruško také mikrófony a počúvate tlkot srdiečka - tak trošku vraj máme mierne kontrakcie, ale len mierne, tak máme zvýšiť magnézko a plus brať zo spodu najaké lactobacili v sušenej forme, ale to sa mám poradiť ešte so svojou lekárkou, ku ktorej idem v piatok. Tak som celkom rada a mám z toho taký lepší pocit.

Mircalla práve dnes som volala ohľadne výsledkov na protilátky, lebo doki mala minulý týždeň dovolenku, tak našťastie je to negatívne. Ešte ma čaká jeden odber v 34 alebo 36tt. Takže vecičky nakúpené, super, som rada, že sa kočiarik páči - inak mne na Neonato dala tip Zajko, takže vďaka nej som ho mohla odporučiť aj vám 🙂 Čo sa týka choroby, ja by som na tvojom mieste skočila k lekárke - ako píšu baby, zápal je horší ako atb. Ja som brala atb kvôli močovým cestám. keď som čítala, čo tie močové môžu spôsobiť, tak som volila radšej takúto cestu. A mňa žáha absolútne nepáli...

Diorik takže si ešte stále "užívate" pobyt 😒 a čože nemôžte už ani na chodbu, niečo sa zhoršilo, alebo len pre istotu? Inak som rada, že si mi to štikútanie potvrdila, ja som si hneď myslela, či to nieje ono, i keď ma najskôr napadlo, že je to srdiečko, ale veď srdiečko u bábätiek bije silnejšie, je to také sranda však baby 🙂

Takynečka som rada, že ste v poriadku, neboj dokiho nejako zmákneš a prehovoríš na cisárak - myslím, že v tvojom prípade, by som ani inak nešla. Držte sa a priberajte 🙂

Oly som rada, že sa krvácanie ustálilo, super, nech to už prejde, aby si bola kľudnejšia a aj my. Držte sa a gratulujem aj ja k srdiečku 😉

Cavik ale no nebuď labuď 🙂 , my sme tiež zo začiatku mali menšie vačky o pár dni ako mali byť a teraz sme o týždeň väčší a zle mi zo začiatku absolútne nebolo a to sme čakali dvojky, prišlo to až neskôr. Hlavne žiadny stres, v práci ho máš dosť 😉

Shandy takže už aj fraxík vyfasovaný, tak hajde na stimulku. Inak ja som fraxík píchala už pred stimulkov každý druhý deň a od začiatku stimulky každý deň, iba deň pred OPU som nepichla a potom som pokračovala ďalej. A ako s anopyrinom, čo povedala Drakulka?

Lenik mojko pozdravujem ťa 😵 si zlatá, že si na nás myslela 🤐

Idem, musím uvolniť mužíkovi net, tak sa možno zajtra opäť prihlásim, a prečítam čo nového. Páčko baby 😉

rebeka33
27. apr 2010

Ahojte babule.
Shandy ja idem teraz v piatok na USG do Brna. Na otočku vlakom 😀 . Sama mám zo seba srandu. A oni mi majú upresniť OPU ,ale asi 5-6.5 . No uvidíme čo som napestovala. 😵 Ja mám už tiež pomaly hokej v liekoch, hlavne ráno.
Upravila som si reprofit tabuľku podľa seba.
Oli som rada ,že ti už je lepšie a hlavne ,že bylo srdiečko. Bude to O.K. Ale hlavne poctivo ležať, nič nezdvíhať.
Cavik viem ako sa cítiš, mne tiež povedala milá sestrička v splne ,že podľa HCG asi dvojky a potom keď povedal jeden gestačný váčok, tak som na neho pozrela, že len jeden? 😖 A chvíľočku som bola sklamaná. Ale to hneď prešlo. 😵 Neboj srdiečko až po 6 tt ,u nás robia až v 7tt . Aspoň mne robili tak. Oddychuj.
mircalla Ak nemáš teploty, asi by som neriešila atb,, ale daj sa popočúvať u DR. Kešeľ može mať rôzne príčiny. A oni ti poradia možno aj iné lieky ako len atb. (Ak máš doki čo na všetko pchá atb. zmeň lekára. 😀 )
zuzla som rada, že pesar pomohol. Môžno ho používajú v kambodži, ale keď funguje tak čo? 😀
Dávajte na seba pozor a prajem pekný večer.

lenka20
28. apr 2010

caute babuliatka
zuzlicek no super, ze to mas lepsie, tak predpotopny pesar pomohol, a sme sa mu smiali 😉 😀 hlavne ze drzite pokope 😵
britus, tak co? uz si bola? co hovoris?
cavik to je este strasne skoro na srdiecko, musis vydrzaaat, hlavne ze sa babatko vyvija a dobre 😵 😵
pozdravy vsetkym 😵 😵 😵

olympia
28. apr 2010

ahojte všetky,
dnes je mi lepšie, aj chuť do jedla sa vracia 😅 (zdá sa mi, že som trochu pochudla, ale isto to bohato doženiem), špinenie je už len nepatrné, tak len ležím poctivo. Ja už trochu nevoľnosti mám, ale keď som krvácala, tak ma len bolelo brucho. Ale už sa zasa vracajú, hoci nevraciam našťastie.
Rebeka, ja som sa tiež pýtala doktora asi trikrát, či je tam fakt len jedno, hcg som mala 10 tisíc, tak som myslela, že sú dve. Ale možno to jedno vzdalo a z toho som zakrvácala, ktovie. Príčin vraj môže byť viacero. No a držím palce na sono, nech je tam pekný počet folíkov. ;)
Cavik, ja viem, aké je to čakanie nekonečné, ja sa už teraz bojím, či to bude aj nabudúce ok, po mojich opakovaných abortoch som riadne vyplašená, ale musíme veriť. Zdá sa mi, že všetky, čo sem chodíme, to máme ťažké a musíme byť veľmi trpezlivé a disciplinované.
Zuzlik, som rada, že sa pekne držíš. 😵
Už sa teším, ako sa s vami budem radiť o kočíku, zatiaľ sa mi to zdá ako sci-fi. 😎
Lenka, pozdravujem ťa a vždy sa teším z tvojich milých a prajných riadkov.
Shandy, ani ja neviem, kedy vlastne začínaš. Už aby to bolo, však?
Pekný deň vám všetkým.

mircalla
28. apr 2010

olly, ja som mala inak tiez dost vysoke HCG pri oboch poslednych tehu a bolo len jedno. zase naopak moze byt najskor nizsie HCG a su to dvojky
zuzli - super gratulujem ku krcku aj k tym negat protilatkam
mne kasel konecne ustupuje a to som este neskusila caj, lebo vcera som dosla neskoro, mali sme firmenu veceru. tak som rada, ze som to neriesila ATB

shandy
28. apr 2010

Ahojte dievcence,
Mircallik ako kasel uz lepsie? Kura alebo cajik zabrali?
Lenik no len keby tie lieky mala len doma, ze pre strycka prihodu, ale ja ich budem musiet aj fakt papat 😅 😅 , hovorim, ze to nase dieta bude kombinovany produkt farmaceutickeho priemyslu a modernej reprodukcnej mediciny 😀 , no ale uz teraz ho luuubim aj tak 😅
oly a super, ze uz to mizne. Uz si zacinas tusim uzivat tie tehu nevolnosti 🙂 , ale ja si myslim, ze to je dobre, ze to znamena, ze fazulka je v poriadku 😉 . oly ja som teda este ziadne aborty nemala, ale co viem kolko bab ma problemy donosit a kolko mam ja diagnoz, tak sa budem tiez cely cas klepat od strachu ako ratlik. ale verim, ze potom si to babule uzijeme, tak ako nase reprofitacke maminy. ze ani nemaju cas konikovat 😵
Cavicek drzim palceky, nech je srdiecko buduci tyzden. Nevolnosti ti este nezacali?
Zuzlik tak to je super, ze kambodzske metody zabrali 😅 . Tie lactobacily su aj pre netehu dobre. ja ich zobkam kazdy den a odvtedy co ich zobkam uz mavam menej casto mykozy.
Oly v nedelu zacinam papat NE a 14., 15.5 ked sa madam mrche uraci prist. by som mohla zacat stimulovat 🙂
Pekny den Vam 😵

shandy
28. apr 2010

mircallik tak kym som to dopisala, tak si ma predbehla 😀
tak este ked das kuru, tak kasel bude v prachu. 😉 , super a davaj na seba pozor a okna uz pre istotu tak casto neotvaraj 🙂

mircalla
28. apr 2010

taky, tebe som chcela este napisat, ze mam zlozeny kocik (mam taky ako ty len ina farba) a som maximalne spokojna...dokonca aj vanicka je o 5-6 cm vacsia ako standard

takyna
28. apr 2010

Ahojte kočky

pozdravujem vás všetky 🙂
dnes som mala navstevny den, tak som sa len teraz dostala k netu, vcera ma mala vyplasila lebo sa nehybala dobrych 7 hodin, a potom ked sa pohla tak ako motylik tak jemne, a to nie som u nej zvyknuta pri akcnosti, ale v noci sa rozhybala, a dnes chvalabohu tiez kopcuje 🙂
ale je to riadny stres, tieto zmeny intenzity pohybov, hlavne ked mudre knihy kadeco pisu , clovek potom aby sa nebal 😝
Mircalka tak som rada, ze sa ti paci, uvidime este co na to povie zima, ale aj mne sa velmi paci a som spokojna 🙂, pridaj fotecky do albumu

Zuzik tak pekne ste sa zacelili, som rada, ze pesar pohohol 🙂. Oly aj ty pekne hore nohy bude dobre neboj sa, Cavik na srdiecko je skoro, este vydrz par dni, Diorik ako moje?
Lenik a mamule pozdravujem vas , Lenik tebe sa to tiez pomaly blizi 😉

anty
28. apr 2010

ahoj holky, zdravím vás po dlouhé době, chce se mi napsat, že už nezvracím, ale dnešek je zase výjimkou. Asi jsem se přecpala a mimisek to moje žraní nevydržel. Včera jsme byli na komb. screningu a dneska jsem volala na výsledky a jsou negativní, tak mám radost. Hodila jsem do alba fotečku, tak se mrkněte. Jinak jsem nějaká nachlazená, ale spíš si myslím, že je to nějaká alergie, když teď všechno kvete.

mircalla
28. apr 2010

anty, som rada, ze vsetko ok, ono tie nevolnosti som do 14tt este sporadicky mala tiez....ale potom by to malo ustat
ten cibulovy caj inak nebol taky hnusny
taky, inak kocik som zlozila sama, uf zlozite to bolo
dam fotku neskor, dnes uz nevladzem chodim tento tyzden do prace, takze ziadna praca z domu

lenka20
29. apr 2010

caute hviezdy 😵
takynka tak ty si mala soky s malou, no viem si predstavit, asi dlho spinkala bibulka malicka a nastrasila ta 😉 😵
anty - gratulujem k vysledkom, super, uz si 13tt, ako rychlo to ide 😵 😵
rebeka drzim palce nech je vajok vela vela vela, aj ja budem 6.5. konzultovat v R. ale az poobede, tak sa zrejme minieme, OPU zvyknu robit rano...
ninockasvk sa davno davno neozvala, ninus, kde su? 😕 😕

lahhel
autor
29. apr 2010

Ahojte babulky 🙂

Tak my sme boli vcera v Brne na konzultacii a na spermiograme. Po dlhej dobe, resp. prvykrat mal manzel normospermiogram, 100% zlepsenie, takze toto je ta dobra sprava pre nas...A ta horsia, no Stelcl sa vyjadril tak, ze jasne ideme do dalsej stimulky hned po laparke, aj mi nasadil lieky - Bravelle 2 amp. denne + clostylbegyt 3x1 denne...Ten Bravelle to pocujem prykrat taky nazov lieku..Uz ste o nom poculi?? No ale povedal, ze nevie ako to vlastne bude vyzerat s nami, lebo sice naposledy boli 3 vajka, co by uplne stacilo, ale asi nedozrievaju, tak nevie ci to bude mat nejaky vyznam...Tak som dost sklamana a smutna...Bavili sme sa uz aj o darcovskych, to vravel ze zatial tak do buducna, urcite este pokial vladzem psychicky aj fyzicky tak mozeme skusat....no uz sme absolvovali 6 iVF, tak som si dala hranicu 10 a potom uvidime...Neviem cim by si som mohla podporit to dozrievanie vajok, resp. od coho ta zavisi...Mozno po laparke sa to zlepsi, uvidme...
Za chvilu mam stretko s novym gynekologom, no som zvedava, mali by sme naplanovat aj tu laparku, tak potom dam vediet...

Nemam nejako cas chodit na konika, ale vsetky vas pozdravujem a potom napisem..pekny dnik vsetkym 😉

anty
29. apr 2010

Ahojte holky děkuju. jj utíká to. Za 3 týdny jedu zase na uzv. to budu v šestnáctém budou mi dělat ještě jednou ty testy. Dneska jdu ke svému dr. zase, chce mně vidět každých 14 dnů. Ach jo poctivec jeden, hold jsem si vybrala primáře naší nemocnice, tak nechce nic zanedbat. Ale je to sympaťák, žádný morous, tak ho tam ráda chodím navštěvovat 😀 . V krku mně už moc nebolí, ale zase ten kašel a rýma stojí za to. Asi zkusím ten cibulový odvar, o kterém tady píšete. Jenom se chcu zeptat to jenom spaříte kousek té cibule a je hotovo? Ptám se, protože jsem ještě takovou specialitu nikdy nepila 😀

lenka20
29. apr 2010

ahoj lahhelik - no ale to je super, taky krasny SPG 😵 😵 😵 moja nebud sklamana, vies dobre sama, ze kazde IVF je ine, teraz ked viete, ze dotrievanie vajok u teba trva dlhsie, tak bude troska dlhsia stimulka u teba a cislo 7 bude uspesne 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a po laparke, to bude skratka jedna basen, vsetko uplne inak, uvidis 😉 🙂
anty - cibulu uvarit, my do nej davame este aj troska majoranky.. alebo potom ten sirupcek z nakrajanej cibule, posypat cukrom a tu stavu co pusti treba vypit..

anty
29. apr 2010

Díky leni, zkusím to, ale raději až se vrátím od dr. ať mi není někde špatně.

bakosko
29. apr 2010

ahojko anty ,ja si cibulu nakrajam na malinke kocky a polejem to medom a do tepla pusti to štavu a tu potom piješ

shandy
29. apr 2010

ahojte babulky,
mircall tak som zvedava na nove kocikovske faro 🙂
taky, tak teda, to by som sa aj ja pekne zlakla a pritom bibka mohla len spinkat 🙂
anty, no uz za chvilku ti snad tie nevolnosti prejdu. s tym prechladnutim je to neprijemne, ale fakt skus niektoru tu cibulovu liecbu. aj cesnak je dobry, ak ho v tehu znesies...anty, radsej ako na klavir a bez problemov, ako by sa nieco zanedbalo
😉 a ved ked je prijemny, tak co 🙂
Lahhel, gratulujem k normo spg, to je strach, konecne sa zlepsi spg a zas problem s dozrievanim vajicok. Netusim veru co ovplyvnuje dozrievanie vajicok... 😕
leni tebe sa to uz blizi...
zuzlik, este k tomu anopyrinu, mne ho Drakulka nechala. Take mam aj anopyrin aj fraxik. A to som si myslela, ze ked uz budem pichat fraxik, tak sa aspon toho anopyrinu zbavim, ale kdezeeeee, no co uz ked lekaren, tak nech som aspon zasobena 😀
pekny den vsetkym 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre