Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
29. aug 2014

@tixx diki..tak som si pichla..🙂nie ze sa potom ale opijes z neho..🙂)

crazybabenka
29. aug 2014

babule.....otázečka 😀 😀 😀 ideme na ten spermiogram.....dá sa tam platiť v eurách.....alebo meniť koruny? ďakujem 😀 😀 😀 😀

tlucka
29. aug 2014

@crazybabenka Ahojky, my sme nikdy za spermiograme neplatili. Všetko môžeš platiť kartou, netreba vymieňať české koruny. 😉

zabka1124
29. aug 2014

Babenky prosim ktore ste z Levic, ZH, Bb mate nejakého super gynekológa, ktorý by mi spravil sono pred opu a zobral by ma aj ked nie som jeho pacienta? ?? ? možno aj cez víkend? ? ?Mooc Ďakujem🙂!!

tixx
30. aug 2014

@gagirl no ja vcera vecer Pregnyl, takze dnes mam pokoj s injekciami 🙂 inak ako vlastne dopadlo to tvoje kontrolne sono, kolko mas folikov? Zajtra o takomto case budem mat uz aj po OPU...

gagirl
30. aug 2014

@tixx ja dnes vecer este pregnyl..a koncim;)komu chodis inak z lekarov?vies co ani neviem presny pocet len dva boli uz dost velke a par mensich..som zvedava kolko vyberu vajicok.ty uz zachvilu budes vediet.
Ako sa citis?

.

tixx
30. aug 2014

@gagirl no ja som na tom bola podobne s tymi folikmi...citim sa v pohode, len uz by som to asi chcela mat za sebou, este som nebola nikdy v narkoze,ale tak verim,ze to zvladnem v poriadku. dnes este ideme na tu svadbu,co mi teda vobec nevyhovuje,ale tak odideme odtial skor, nech sa trochu vyspime. potom ti napisem,ako sme dopadli 🙂 a tebe budem drzat palce v pondelok 🙂

v Brne chodim k Stelclovi 🙂

gagirl
30. aug 2014

@tixx aj ja chodim k stelclovi..🙂neboj..je to velmi kratka narkoza..pichnu ti do zily nieco hned zaspis a zachvilku sa aj preberies..cely vykon trva cca 10 minut..Tak prajem pekny den dnes..a zajtra sa potom ozvi
.budem na teba mysliet a drzat palce nech su vajka kvalitne;)

evadek
30. aug 2014

@tixx pekne svadbuj..uzi si to...a nestresuj sa....dobre to dopadne..pozdravuj Stelca....o dva tyzdne sa ho chystam-e pozriet🙂))

tixx
30. aug 2014

@evadek
@gagirl dakujem kocky, ste zlate 🙂 vsetky chodime k Stelclovi, sranda 🙂 ozvem sa zajtra,ked sa vratime z Brna. pekny dnik vam prajem! 😉

gagirl
30. aug 2014

Kocky kolko dni pred odberom spermii je dobre mat sex.abstinenciu?v pondelok bude mat odber spermii a ja opu a mi sme uz aj tyzden nerobili nic..;)

nelly3
30. aug 2014

@gagirl
3-4 dni, stacia 3 😉

lily28
30. aug 2014

Ahojte baby,som tu nová a chcela by som sa Vás spýtať,či ste sa v brne stretli stým,že ste šli na odbery a žiadne vajíčka ste nemali.díky 😢

haimi
30. aug 2014

@lily28 ano, mne. Skus sa o tom porozpravat s dotorom, nech ti zmeni stimulku a lieky. Cim si stimulovala?

diska
30. aug 2014

@gagirl Doporučujeme 2 dny pohlavní abstinence, zejména proto, aby byl dostatečný objem ejakulátu pro zpracování laboratoři. Na druhou stranu není potřeba dlouhodobá abstinence, protože to může mít negativní vliv na morfologii a pohyblivost spermií.

gagirl
30. aug 2014

@diska dakujem pekne za profesionalnu odpoved.🙂

gagirl
30. aug 2014

@nelly3 diki🙂

diska
30. aug 2014

@gagirl 😉 to je okopcene zo stranky RF,podla vlastnej skusenosi u nas,cim kratsia ambstinencia tak lepsie spermose .

gagirl
30. aug 2014

@diska ahaa..ja som to tam nenasla..ale som rada..a uz sme sa o to dnes postarali..tak dufam ze budu sikovne 🙂

diska
30. aug 2014

@gagirl tak ich budete mat akurat krasne nacasovane 😀

lily28
30. aug 2014

@haimi možem sa ťa spýtať koľko krát sa ti to stalo?bo mne už viac krát,tak teraz ideme skúsiť nativ a uvidíme...dík

nelly3
30. aug 2014

@lily28
ahoj, aj mne sa to stalo 2x 😕 raz jedno vajicko, ale sa neoplodnilo a druhy krat uplne ze ziadne 😔

gagirl
30. aug 2014

@diska verim ze ano🙂

haimi
30. aug 2014

@lily28 mne len raz ☹ na druhykrat som dala len gonal a bolo to ok. Mne doktor hovoril, ze keby som tak dopadla aj druhykrat, tak vyskusame nativ alebo dlhy protokol. A cim si doteraz stimulovala? To sa ti to vzdy stalo v Brne?

pbetuskap
31. aug 2014

baby bola som si vybrat lieky a dali mi 4 injekcie orgalutranu a menopur, len k tomu menopuru mi nedali injekcie, co som si vsimla az doma, to mi nemala ta slecna v lekarni rovno ponuknut aj tie? to si mam normalne ist dokupit naspat do lekarne? ak ano mam pytat nejake specialne ci len klasicke striekacky? a ten orgalutran ste si pichali na zaciatku stimulacie hned za menopurom?

lily28
31. aug 2014

@haimi hej stalo sa mi to v brne,mala som aj dlhý protokol a teraz mi dávajú nativ,gonal som nemala,len merional a clostylbegyt a pri dlhom protokole aj dispherine,ale dva krát sa mi stalo,že ten najvačší praskol,takže nič.Aj Vám sa to stalo,že pri odbere vám povedali,že tam není,že praskol?díky za odpovede a ku komu chodíš?ja k stelclovi

lily28
31. aug 2014

@nelly3 ahoj nelly a ako teraz pokračuješ?a vždy si mala len jeden folikul?a čím si stimulovala?

nomxxx
31. aug 2014

ahojte dievčatá, posielam motivačnú info - 17. 8. sme sa stali rodičmi ďalšieho bábätka z Reprofitu, syna Kristiána 🙂 ...nevzdali sme to, nevzdajte to ani vy 🙂 ...držím každej z vás palce, nech ste čo najskôr obdarené 🙂

haimi
31. aug 2014

@nomxxx velka gratulacia 🙂 ake spokojne a usmiate babo

nelly3
31. aug 2014

@lily28
na sk som mala dlhy protokol a 19 vajicok, v RF soft a 5 vajicok, potom dalsi soft a jedno vajicko-co sa neoplodnilo, potom opat soft a nic ako som pisala a nakoniec dlhy protokol v RF a 6 vajicok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre