Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bradik
31. aug 2014

@nomxxx Nadherny chlapcek,gratulujeme,nech vam Kristianko robi len radost

haimi
31. aug 2014

@lily28 mne sa este nestalo ze praskol. Ja som mala vzdy kratky, vyhodila som clostil, nerobil mi dobre. Chodim tiez Stelclovi. A mas nejaky problem, napr. znizene amh? Kolky den si chodila na ET?

diska
31. aug 2014

@pbetuskap striekacky si kup male stacia 2ml a ihlu hrubu ,ruzova ta je na miesanie a potom tenucku a kratku na pichanie do brucha pod kozu,pichat zacins len menopur,orgalutran budes pridavat az po kontrole,nemas to napisane v protokole?

pbetuskap
31. aug 2014

@diska praveze nemam, v protokole mam len menopur zaznaceni, ze odkedy dokedy, a na orgalutran mam len kolonku, ale nie je vyznaceny, ze kedy...tak zato som sa radsej chcela spytat...lebo ona mi ten orgalutran ani nespominala vobec pri komunikacii s nou, len uz na recepte bol, tak zato som nevedela...idem ja napisat mudr. nech mi to riadne vysvetli

nelly3
31. aug 2014

baby ked sa ide na KET dava sa estrofem, no lenze teraz nato kukam ze: 2mg 3x1, viem, ze som si davala jednu tabletku 3x denne, ale ten estrofem obsahuje v jednej tabletke 1mg??? 😕

lily28
31. aug 2014

@haimi ja som mala dva krát clostyl,ale vobec mi nepomohol a tiež mi bývalo zle z neho.neviem či mám znížené amh?možeš mi vysvetliť čo to je,vieš sme len na začiatku,tak mooc tomu nerozumiem,len som bola 4x na odbery zvyčajne na 12 deň ;a dva krát som prišla neskoro už boli prasknuté a nič žiadne vajíčko. 😢

diska
31. aug 2014

@pbetuskap budes pichat len menopur,preto ti nepisala orgalutran,a ten budes najskor pridavat az po prvej kontrole,takze asi ti ho aj preto zatial nespominala.

diska
31. aug 2014

@nelly3 estrimax ma 2mg a estrofem ma 1mg,cize ak davas estrimax 3x1,estrofem musis davat 3x2.

tlucka
31. aug 2014

Ahojte kočky, idem sa vám trošku vyžalovať a posťažovať. Včera som mala OPU, počas ktorej mi odobrali 14 oocytov. Pekný počet získaných vajíčok, tešila som sa, že bude kopec embryí. Aj dosť silné bolesti brucha sa dajú prežiť, keď sa tešíte z celkom dobrého počtu vajíčok. 😒
No dnes som zažila taký malý šok. Volala som do RF okolo 12 hod. Sestrička mi ešte včera povedala, že cez víkend môžem volať skôr, že nemajú toľko roboty, tak že nebude problém podať správy o vývoji embyí. Najskôr ma doktor zdrbal (prepášte za výraz) že pre prečo volám tak skoro, že či neviem čítať z pokynov, kedy sa volá. Tak som mu vysvetlila, že mi včera tak poradila sestrička. No a potom mi teda povedal počet embryí. Oplodnili sa len 4!!! Šok pre mňa, pretože sa mi nikdy nestalo, že by sa nám neoplodnili skoro všetky. Tak som sa ho teda spýtala na príčinu, čo sa stalo. Tak mi teda zahlásil, že čo by som chcela, koľko embryí, veď môžem byť rada za taký počet, keď mám problém s vaječníkmi. Neviem, či si ma z niekým zmýlil, alebo mi konečne oznámil moju diagnózu do telefónu, ale musela som to predýchať. Pritom nikdy som nemala žiadny problém, vždy dobre reagujem na stimulku, AMH mám okolo 2, takže zlyhávanie vaječníkov ešte snáď nehrozí... Ešte mi povedal rovno termín vkladu na štvrtok, a že už zajtra nemusím volať, že na druhý deň sa vývoj embryí nekontroluje. Ďalší šok, lebo ja som si vždy okrem štvrtého dňa volala a vždy mi ochotne povedali stav embryí. No neviem, či mal pán doktor zlý deň, alebo už sú tam všetci prepracovaní z toho množstva pacientok, ale nejako som v poslednej dobe sklamaná z ich prístupu. Ešte som mu v stredu počas stimulky písala, lebo sa mi niečo nepozdávalo na stimulačnom protokole. Myslíte že odpísal? Vykašlal sa na mňa. Nejako sa mi to tam prestáva páčiť....
Pevne verím, že embryjká zabojujú a ďalšie stimulácie nebudem musieť absolvovať. 😒

diska
31. aug 2014

@tlucka ahoj,nebud smutna a hlavne klud,hovor si dokola ze 4 je krasny vysledok,je to tazke ale stres a premyslanie co a ako a preco nepomoha,Ja som mala aj 22 vajicok ,oplodnovali vsetky a nakoniec boli len 3 embryjka,oni niekedy oplodnuju aj slabsie vajcika ,davaju im sancu ci nahodou,cize mozno si take spravne vajka ako mas mat mala len 4 mozno 6 a preto ten pocet.
Mna raz pocas vikendu tiez uplne vystresoval Dr,Kozumplik,ked som volala ako su natom embryjka tak mi povedal,ze nevie,ze nema o nich ziaden zaznam,ja hned panika,ze nemam ziadne,tak potom tam volal moj mm a v klude sa porozpravali,ze embryjka su,len nema o nich zaznam ,ze zabudol embryolog poznacit ,mm mu povedal,ze sa trapim a placem,tak potom to riesil este v ten den a volali nam,ze ako su natom 🙂
Takze take veci sa im stavaju.

izzie27
31. aug 2014

@nomxxx gratulujem, krasne babatko 🙂 prajem vela zdravia

tlucka
31. aug 2014

@diska Ďakujem za reakciu. Fakt som z toho na nervy a asi som už moc precitlivelá. Pevne verím, že embryjká zabojujú a tento pokus v RF už bude posledný a konečne úspešný. Tak či tak mám pocit, že si toho nabrali na seba príliš a akosi nezvládajú davy pacientiek. 😒

haimi
31. aug 2014

@tlucka fuha a to s kym si volala, nevies? Ja som mala len raz negativnu emociu, ked som bola u dr. Otevrela na sone, ale odvtedy vsetko ok.

haimi
31. aug 2014

@lily28 amh hovori o zasobe folikulov. Standard je hodnota 1-3. Skus sa s Marcelom dohodnut, ze by ti popr vyhodil clostil a stimulovala si len injekciami. Mne po opu prvykrat neodobrali ani jedno vajko, presne ako tebe mi strasne rychlo rastli foliky a odber som musela mat uz 10den a nic. Mala som clostil a merional. Ja som mu navrhla skusit vyhodit clostil, dal mi 225j len cisto injekcie. Sam povedal, ze mozno boli uz na mna tieto kombinacie vela. Chcela som vyskusat len cisto fsh, tak som si zohnala gonal. Na druhykrat som mala 5 zrelych vajok. Ja mam znizene amh, takze mega urodu ani neocakavam. Nesmut, skus sa s nim porozpravat, ze chces skusit vyhodit clostil, hlavne ked ti aj robi zle. A vysledky aspon hormonalneho profilu nemas?

tixx
31. aug 2014

@gagirl
@evadek caute baby, tak uz sme spat, v podstate to bolo uplne rychle cele, za 15 min bolo po vsetkom 🙂 mali sme 7 oocytov, co je super, tak dufam,ze sa podari co najviac oplodnit 🙂 zajtra si tam mame volat, ako sa maju nase embryjka, tak som zvedava. Nebolo to nic strasne, teraz ma trochu boli brucho,ale ani lieky proti bolesti som si nedala,takze to zatial zvladam v pohode.

@gagirl - drzim palce na zajtra, potom daj vediet, ako ste dopadli 😉

evadek
31. aug 2014

@tixx oooo 7 je krasne cislo....no tak to je skvele🙂 dufam,ze a podari co najvac oplodnit, aj ked pravdu povediac staci to jedno vitazne🙂
Takze sa citis ok....mala si strach?

kika8259
31. aug 2014

@haimi negatívnu emóciu? fíha ja som mala dr Otevrela na 1. konzultácii a potom pri vklade ale bol teda milý a mal "šťastnú ruku" 🙂 ...
asi aj oni majú svoje dni... v Brne by som nečakala to , že budú nepríjemní (raz som mala pocit z recepčných že sú odmerané -aj priateľ si to všimol a bol prekvený) ale inak v pohode každý jeden doktor a doktorka 🙂

tixx
31. aug 2014

@evadek strach ani nie, bola som unavena,lebo sme spali necelych 5 hodin 🙂 vsetko to prebehlo uplne ok a rychlo, tak som zvedava,co sa zajtra dozvieme 🙂

evadek
31. aug 2014

@tixx a ako bolo na svadbe?🙂...daj zajtra vediet..🙂..dns i nic povedali, ze aka kvalita vajok a tak?

tlucka
31. aug 2014

@haimi Práveže som volala s Marcelom 😒
Neviem či mal zlý deň alebo už je zo mňa zúfalý, a tak mi ani na maily neodpovedá... No neviem čo to má znamenať. Snáď sa embryjká aspoň tie 4 budú pekne deliť 😉

haimi
31. aug 2014

@tlucka marcel?? Tak to som prekvapena. Bol na dovolenke, tak sa mozno este neprebojoval cez vsetky maily

tixx
31. aug 2014

@evadek o kvalite vajek rec nebola, len ze ten pocet je fajn 🙂 no musime sa nechat prekvapit, dufam,ze co najviac bude OK 🙂 svadba bola fajn, len som uz jednou nohou bola v Brne,tak sme si to az tak neuzili. Podla vsetkeho by sme na vklad mali ist v piatok

tlucka
31. aug 2014

@haimi Asi sa ešte nespamätal z návratu 😉😉😉 Už si z toho začínám robiť srandu, lebo Inak by mi švihli. Pisala som mu v stredu, tak možni ešte odpíše 😉 😉
Len mi to už bude prd platné, keďže sa to týkalo stimulačného protokolu. 😠

evadek
31. aug 2014

@tixx bude to ok..veris tomu..tak to zle ani nemoze byt...uz pocet bol skvely🙂

lily28
31. aug 2014

@haimi veľmi pekne ti ďakujem za odpovede...skúsim sa s ním dohodnúť,ale tento mesiac mi dáva nativ,tak uvidíme a to máš pravdu tie odbery aspoň u nás zmeškali,bo ozaj mi rýchlo rástli folikuly,ale aj tak som tam mala len jeden dominantný,takže dám si spraviť amh a uvidíme.a teraz ako si na tom,ako pokračuješ? 😉

tixx
31. aug 2014

@evadek jasne,ze verim, bude to OK a vyjde to! inak to nepojde 😝

gagirl
31. aug 2014

@tixx ahoj moja..myslela som dnes na teba..tak to si mala pekny pocet ..teraz uz nech su len kvalitne pekne sa oplodnia a vyvijaju co najkviac z nich..kolko si tam bola u nich?po vykone 2 hodky si musela cakat na izbe?nebolelo ta moc brucho?mna pri prvom ivf dost bolelo..ale vtedy som mala 11 oocytov tak mozno aj preto..som zvedava kolko budem mat zajtra🙂

gagirl
31. aug 2014

Zajtra idem na Opu..drzte palce kocky..verim ze budu kvalitne vajka aspon zopar.🙂

diska
31. aug 2014

@gagirl Vela stastia 😉

gagirl
31. aug 2014

@diska dakujem🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre