Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kika8259
11. sep 2014

@ludinka ano to sme na tom dosť podobne 🙂 mne bývalo len na začiatku , teraz to ustúpilo veď som už aj dosť popanikárila ale občas sa mi vráti taký pocit akoby som mala žalúdok na vode tak hádam je to oki ..
ozaj a chystáš sa na screening v 1. trimestri ? ja som sa akurát dnes objednala , baby vraveli že je dosť presný na odhalenie Dow. syndr. a iných tak som zvedavá .

ludinka
11. sep 2014

@kika8259 ten skrining robi rovno aj moj gyndos takze ma to caka o 2 tyzdne spolu s poradnou...len sa strasne bojim ci je babo ok, neviem ako to dovtedy vydrzim

haimi
11. sep 2014

@skaredekacatko jeee, teba som tu uz nevidela 100 rokov, ako sa mas ? v akom si stadiu ?

kika8259
11. sep 2014

@ludinka to máš super že ti to dr vie spraviť...
neboj bude všetko oki , poznám to tiež , po poslednej kontrole mi vymizli nakomplet všetky príznaky a za dva dni sa jemne objavili takže stresu si užijem až až. mne dokonca najbližšie sono "hrozí" u môjho okolo 20tt čo mi je strašne neskoro tak idem inde . a stále myslím na to či je všetko oki, do práce nechodím som pn tak si to vieš predstaviť ☹

tlucka
11. sep 2014

@ludinka Viem, že je ťažké ovládať zlé myšlienky... Ja tiež som stále nastavené nejako negatívne. .. Ale verím, že tvojmu drobčekovi v brušku sa u teba páči. U mňa však bolesti hlavy boli vždy príznakom blížiacej sa mrchy.. Verím však, že tvoje bolesti hlavy sú len zo zmeny tlaku, počasia... V ktorom si týždni? Kedy ideš najbližšie na poradňu? Keď máš pochybnosti, nechceš ísť preistotu k lekárovi na kontrolu? Strašne ti držím palčeky, aby všetko dobre dopadlo. 😉

haimi
11. sep 2014

@gagirl @tixx ako dopadlo mrazenie, kolko a aku kvalitu embryiok Vam nakoniec mrazili ?

tixx
11. sep 2014

@haimi ahoj, nam 1HB1 a 1 XB2 ...tak sa celkom tesime 🙂

malickaberuska
11. sep 2014

@diska Skús sa možno telefonicky poradiť s recepčnými v Reprofite. Myslím, že každý z tých lekárov je tam dostatočne všestranný aby riešil akýkoľvek zdravotný problém a prekážku pre otehotnenie. Ale zároveň myslím, že minimálne niektorí z nich sa trošku špecializujú na niektoré diagnózy (riešenia). Napr. Mudr. Macháč na vysoké AMH a darcovské vajíčka... skús sa popýtať teda na recepcii, že ku koho by ti odporučili vzhľadom na tvoj problém.

diska
11. sep 2014

@malickaberuska nevedeli mi na recepcii neako poradit uz som ta volala 😝

falin
11. sep 2014

@tlucka - dufam ze vam to vyjde, velmi ti to prajem. A aj vsetkym ostatnym cakatelkam 😵

tlucka
11. sep 2014

@falin Ďakujem 🙂

kama2
11. sep 2014

@ludinka ja som bola minuly tyzden na NT sono v Kochu u dr.feldmara a bol super, bola som tam asi 45 minut, sice cakam dvojky, tak meral vsetko 2x, ale aj tak super pocit, moj dr. Mi pri dcere robil toto sono asi 2 minuty, zmeral nosovu kosticku a bolo vymalovane ☹ a nemaj stres, mna hlava bolela uz asi 5x, co som tehu, zvycajne z pocasia, takze klud 🙂

ludinka
11. sep 2014

@tlucka dakujem za pozitivne slova-viem ze tu nariekam a ostatne mate mozno este horsie starosti 😒
no kontrolu mam az o 2 tyzdne to budem v 12 tyzdni

ludinka
11. sep 2014

@kama2 dakujem aj tee 😉

tlucka
11. sep 2014

@ludinka Nato sme tu, aby sme sa vzájomne utešovali a povzbudzovali 🙂
Ale ak by si mala vážnejšie pochybnosti, radšej hneď utekaj k lekárovi. Dúfam, že ťa budem ako tehuľka nasledovať 😉

ludinka
11. sep 2014

@tlucka ved som aj rozmyslal ze pojdem na pohotovost, ale potom som si to romyslela lebo okrem toho bolenia hlavy mi nic nie je a v konecnom dosledky aj tak nic neovplivnim
aj ja dufam ze teraz je uz na tebe rad 🙂 🤐

korenka17
11. sep 2014

@kika8259 ahoj,od lekára automaticky ma poslal aj s odporúčaním od neho,ja som bola ešte v 12tt aj na špeci skrining sone v MT-Dr.Grochal.

ludinka
11. sep 2014

@kika8259
@korenka17 ano mudr. grochal ma ako jeden z mala lekarov aj certifikat na toto meranie, napr. keby ta potom poslali n agenetiku tak uznavaju len merania od tychto lekarov tak si daj nato pozor 😉

skaredekacatko
11. sep 2014

@haimi uz tri dni ti pisem a neviem sa k tomu dostat ja uz tri tyzdne relaxujem v luckach a ezte tyzden ma caka. Je tu super relax procedury perfis. No nemam sa naco stazovat kazdej odporucam. Len to rychlo ubieha .

sona_fit
11. sep 2014

@tlucka Uz som volala do RF, tak mame zatiaľ všetkých 5 embrii, ani sa mi veriť nechce. 🙂
Inak mam asi slabý Ohss, všetky príznaky co píšu na nete, tak dúfam že ma to do trensferu prejde. Mam strach. A ty kedy máš testovať? Na ET si bola tuším minuly víkend ak sa dobre pamätám. A neboj, ja som minule pred pozitívnym testom tiež mala bolesti ako že už už mam mrchu a neprišla 😉

korenka17
11. sep 2014

@ludinka dik za radu,je možné,že ešte k nemu pôjdem v 20tt

kika8259
11. sep 2014

@korenka17 aha lebo ja mám ďalśiu kontrolu až v 14tt a mne nič sestrička naposledy nespomenula, tak som sa dnes objednala na screening v 1trimestri , najprv som tiež chcela dr.Grochala ale našla som aj bližšie doktora čo to robí tak sa teším 🙂 inak keby sa to nedočítam od. vás tu na MK tak ani o tom neviem a velmi by ma to mrzelo , tak ďakujem za info 🙂

kika8259
11. sep 2014

@ludinka joj tak to som netušila , už som sa objednala inde ☹

tlucka
11. sep 2014

@sona_fit Super, tak to sa teším s tebou, len nech sa embryjká pekne delia 🙂
Ja som mala vklad vo štvrtok, takže už som 7. deň po 😉 Testovať mám v utorok 16.9. 😉 Neviem, či testnem skôr, nechcem pozerať len na jednu paličku 🙂 Ale som optimistická, čo? 😀 😀 😀

sona_fit
11. sep 2014

@tlucka Úplne Ta chápem, to bude snáď tým počasím tie negatívne myšlienky, mna to tiež nejako drží 😒 Aj napriek dobrým správam; mame este pred sebou dlhu cestu ...

ludinka
11. sep 2014

@kika8259 https://www.modrykonik.sk/nt-screening/
tu je zoznam tych lekarov co maju certifikat,len neviem ci je aktualny 😉
to sa teda cudujem ze ta objednali az na 14 tyzden 😕 a tehu knizku uz mas? ved do 13 tyzdna ti ju maju vystavit, a aj nejake krvne odbery sa robia este nie?

ludinka
11. sep 2014

@tlucka no ja som uz 8 den po et tusila ze to moze byt dobre 😉

sona_fit
11. sep 2014

@tlucka A veru veru radšej počkaj a netestuj skôr. Cítim v "kostiach" že ti to teraz vide, len aby som to nezakrikla 😉

tlucka
11. sep 2014

@ludinka Robila si si testy tak skoro? Alebo si mala nejaké príznaky? Ja mám všetky príznaky netehotenstva 😀 😀 😀 Bolesti hlavy, bruška, celého "spodku". Takže neviem, či mám byť optimistická..

kika8259
11. sep 2014

@ludinka ano knižku mám , na poslednej kontrole 9+1 tt doktor povedal že mi už môže vystaviť knižku a o pár dní na to som mala prísť znova a vtedy mi sestrička robila odbery a objednala až v tom 14tt.
o ďalšom sone mi vravela že bude až okolo 20 tt čiže o tomto 1.trim. screeningu ani slovo nepadlo tak ja neviem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre