Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
18. sep 2014

@lemoni86
pregnyl. clostil, utros vsetko ti moze tvoj gyn.predpisat. utrogestan si uz ale sama platis v celkovej vyske, kedysi aj ten preplacala nieco poistovna, ale zial uz nie, ved naco, IVF je asi velmi lacna zalezitost 😠

diska
18. sep 2014

@janikajanka ahoj moj muzik ma taku diagnozu,pri ICSI zoberu tu najlepsi spermijku,hlavne nepanikar,nechaj to na doktorov 😅 ,vitaminky mozte skusit,mojmu sa to polepsilo po kyseline listovej ale ono sa to pohybuje plus minus stale rovnako tie vysledky.Na sk nam tvrdili,ze tiez ,ze vsetko ma OK 😀

nelly3
18. sep 2014

@lemoni86
prednison a medrol ved to je to iste ci? 😕

gagirl
18. sep 2014

@janikajanka ahoj..presne to iste napisali aj nam ked sme boli teraz na ivf..astenoteratozoospermie..tiez som bola dost z toho prekvapena lebo doteraz co mu dva krat robili spermiogram bol normalny..Ale teraz prvy krat mu to vysetrovali v Brne..si uz druha ktora to pise se partner mal normalny spermiogram a tam mu vysetrili toto..jedna kocka mi to tiez pisala..Tak neviem ci maju ine referencne hodnoty oni alebo pristroje..opytam sa na to stelcla aj ja..

malickaberuska
18. sep 2014

@gagirl @janikajanka
Tak toto by zaujímalo veru aj mňa. Aj mm mal SPG v norme - opakovane si ho dával robiť aj 3x, možno aj 4x. naposledy pred 1,5 rokom. Tak som bola v tom, že je to ok. A teraz som na pochybách. 😅

gagirl
18. sep 2014

@malickaberuska ahoj..a teraz mu v Rf uz robili spermiogram?

skaredekacatko
18. sep 2014

@ludinka ja som.chodila do martina do iscare a neviem ci mi tam robili hemato.zakladne uz si nepamatam

sona_fit
18. sep 2014

@janikajanka My mame o.i. tiež tuto diagnózu a nijako to neriešime. Vždy nejakú tu vhodnú spermie nájdu a embrijka su kvalitne.

tixx
18. sep 2014

@lemoni86 mne moj gyndos predpisoval vsetko,co som potrebovala. a to,co akoze predpisat nemohol /injekcie Fostimonu/ - to mi napisal,ale zaplatila som si to cele sama. inak v SK lekarnach ked ides ako samoplatca ti kludne akceptuju aj CZ recepty 🙂

tinka9075
18. sep 2014

@lemoni86 Ďakujem sú to naše zlatíčka bez nich si už život neviem predstaviť 🙂 🙂 ja som tiež povedala že mohla som ísť hneď do Brna a nie sa trápiť na ivfkách na sk 😒 😒

crazybabenka
18. sep 2014

@gagirl
@malickaberuska no môjmu manželovi teraz v RF vyšlo ....že má invalidov, ktorým sa ani pohnúť nechce 😀 😀 😀 ale Štelcl mi vysvetlil....že to môže byť aj tým...že nedávno prekonal 5 detskú chorobu....áno dobre čítate....detskú infekčnú chorobu 😀 😀 😀 a to môže poriadne zhoršiť spermiogram

malickaberuska
18. sep 2014

@gagirl Nie, nie, nerobili. Mudr. Macháč len popozeral papiere, a povedal že ideme na soft. Posledný SPG mu robili v ISCARE, a vysiel v norme. V ISCARE sme boli aj na jednom IVF, mala som jedno vajíčko, a dali sme spravit ISCI, ale neoplodnilo sa nám. Tak ktožvie, či nie je problém aj v spermiách?
Len nechcem zase zbytočne muža trápiť s ďalším SPG, on síce išiel bez problémov tie 3 razy čo bol, ale predsa len, príjemné to tým chlapom nie je. Ak je to zbytočné, tak nech nechodí. Ale keď ste teraz napísali, že Vaši chlapi mali normálne hodnoty SPG a v RF zistili problém, tak mám obavy.

malickaberuska
18. sep 2014

@crazybabenka áno, samozrejme, aj obyčajná chrípka môže spôsobiť, že spermie sú poškodené.

lemoni86
18. sep 2014

@malickaberuska hej to mas pravdu ze su to len tri roky... tak snad sa to viac nebude predlzovat.. ale normalne mi pride az smiesne ked som este len zacinala, ako mi tri mesiace snazena pripadali neuveritelne dlho .. a to som este ani nevedela co bude dalej 😕 .. sem tam si idem pozriet do snaziliek a tam si vzdy uvedomim ako daleko uz vlastne som a si si hovorim ze snad uz som si to svoje prezila a teraz to pride 🙂

lemoni86
18. sep 2014

@tixx myslis ako ze mi to preplati poistovna?? 😕 lebo akceptovat by ich mali kedze mi ich Stelcl poslal mailom..

lemoni86
18. sep 2014

@nelly3 aha hmm... skocim na gyndu asi v pondelok.. inac predosle ivf to bol masaker s tym utrogestanom... ono totiz ho nemali a stoji krabicka 6 aur.. mali miesto neho lutinus a ten je sakra drahy..

janikajanka
18. sep 2014

dakujem baby, volala som priamo na andrologiu, taká milá andrologička mi to vysvetlila a upokojila ma, že to kolíše, zavísí to aj od množstva ejakulátu a tak, tak som sa ukludnila, inak dnes celý deň panikárim. dakujem a držte sa všetky, hádam sa nám to všetkým čo tu strašíme podarí

lemoni86
18. sep 2014

@nelly3 no je to to site.. neviem preco mi stelcl dal medrol ked som pytala prednison... ale je to asi jedno no..

tixx
18. sep 2014

@lemoni86 poistovna nepreplati vsetko, ale len lieky, ktore tvoj gyndos moze predpisovat. cize ked potrebujem clostil, duphaston, pregnyl, napise mi to lekar a poistovna nieco z toho hradi. injekcie mi lekar predpisat mohol,ale platila som ich v plnej vyske, pretoze on je "klasicky" gyndos a injekcie nema pravo predpisovat.

lemoni86
18. sep 2014

@tixx aha takze ked mi Stelcl predpisal vsetky lieky, resp poslal recepty, na medrol, clostil, orgalutran atd. okrem merionalu.. tak tie mi poistovna preplati? nemusim ist este ku svojej gynekologicke aby mi ich nanovo predpisovala?

lienka_1
18. sep 2014

@pbetuskap Myslim, ze keby som tam nevyklopila cislo dalsieho pokusu a ze stale ako samoplatca, tak by mozno ani neboli ochotni. Ale ako som spominala, pani magistra je tam velmi zlata.

pbetuskap
18. sep 2014

a maju ich naskladnene? alebo ti ich objednavala?

diska
18. sep 2014

@lemoni86 ahoj ,to co ti predpisal Stelcl tak ti v lekarni vydaju ale platis celu sumu,cize ak pojdes ku svojej gyn a je ochotna tak medrol,estrimax,clostil ak ti predpise budes platit iba doblatok,injkcie platis cele ak nemas schvalenu ziadost na IVF.

lemoni86
18. sep 2014

@diska nj.. jasne.. ivf schvalene nemam, tak budem musiet ist na gyndu a dufat ze mi predpise..

diska
18. sep 2014

@lemoni86 100ks balenie je najlacnejsie medrolu,moze to predpisovat aj hematolog .

kama2
18. sep 2014

@janikajanka jani, aj my sme mali v RF par krat normospermiogram a par krat astenoteratozoo....a nikto to neriesil, tu 1 spermiu tam hadam vzdy najdu 😉 cize urcite to kolise aj aktualnym zdravotnym stavom, stresom a pod. Muz mal ku koncu z tej odberovej kabinky doslova hrozu 😉

lemoni86
18. sep 2014

@diska ako ten medrl nie je zas az tak drahy..ale aj tak, stoji okolo 8 eur a pacient plati len necele euro..uvidime ze ci mi ho predpisu na gynde, ak nie tak si ho zaplatim tolko.. na hematologii mi este nerobili ziadne vysetrenia, asi by som nemohla prist tam len tak koli tomu..

janikajanka
18. sep 2014

@kama2 dakujem za povzbudenie 🙂 už som sa trošku ukludnila ale bola to panika veľká a trošku také sklamanie že ma neupozornili na to....

tixx
18. sep 2014

@lemoni86 podla mna si zavolaj svojej lekarke, ci by ti to predpisat mohla, lebo riesis IVF... a podla toho sa potom zariadis. recepty z CZ ti tu uznaju, ale poistovna ti na ne neprispeje.

janikajanka
18. sep 2014

@gagirl nie štelcl povedal že postielka je pripravená paradne... len keby bolo do nej čo vložiť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre