Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
21. sep 2014

@buba08 ahoj,no kto ma pravdu to neviem ale mne viac lekarov povedalo, ze davka 5 az 10 mg je v podstate skoro nic a ak je problem tak treba zvysit,teda sa zvysuje hlavne v obdobi pred ET ,teraz beriem 3x4mg denne,to mi kazal Marcel,ked som to pred casom konzultovala s inym lekarom on tvrdi,ze odporuca minimalne 15 mg denne.(ak zohladnuju aj vahu,tak ja som dost "tazka vaha" 🙂 )

@evadek ,zatial neviem ci to pomohlo 😀

evadek
21. sep 2014

@diska si po et?...cakas na vysledok?🙂

diska
21. sep 2014

@evadek nie ET je este daleko 🙂

evadek
21. sep 2014

@diska a kedy ides? aky mas presne imuno problem?..no ja som dost lahkej vahy..53 kg...tak mozno tych 8mg by mohlo i stacit...hmmm

buba08
21. sep 2014

@evadek no aj ja mám ledva 51 kg, takze sa obávam ako zvládnem 16 mg denne

buba08
21. sep 2014

@diska mne diabetologicka povedala, že kortikoidy by sa nemali brat vecer

evadek
21. sep 2014

@buba08 preco mas taku vysoku davku?...ja mam 8 mg a uz som chora ...:(..pritom ja nebyvam chora....ale akonahle beriem kortikoidy tak som v kuse chora....:(

evadek
21. sep 2014

@buba08 a to preco nie vecer?...

buba08
21. sep 2014

@evadek lebo mám vysoké protilátky proti trofoblastu a navyše som silná alergicka. Ja pri kortikoidoch tiez vždy ochoriem, aj teraz už zase cítim priedušky, je to hrozne ☹

buba08
21. sep 2014

@evadek neviem presne, ale vravela, že večer by sa nemali uzivat

diska
21. sep 2014

@evadek neviem ci to nasadzuju podla vahy to bola len moja uvaha.

@buba08 asi nie preto vecer lebo zvysuju hladinu cukru v krvi.

buba08
21. sep 2014

@diska no môže byt, že je to kvôli hladine cukru

diska
21. sep 2014

@buba08 mas diabetolog.problem?

evadek
21. sep 2014

@buba08 aha...no ja mam protilatky proti stitke, spermiam a zvysene cytokiny...dufam, ze nebudem non stop chora..vsak je to len 8 mg....ked som brala prednison a cyklosporin tak som bola non stop tristvrte roka chora....:(...z jednej choroby do druhej

evadek
21. sep 2014

@diska aha🙂 ...ale mozno to tak aj je...🙂

diska
21. sep 2014

@evadek mne naopak prednison,medrol pomah na alergiu a znizuje mi aj zapal.

evadek
21. sep 2014

@diska ano..aj mne s nim liecili alergiu..teraz mi znizuju zapalove reakcie v tele...ale celkovu imunitu oslabuje...je to aj v pribalovom letaku...ale toto je nic...to zvladnem..ked je toto cesta k otehu..tak to je najmenej🙂

timona
21. sep 2014

Baby, orgalutran sa picha doobeda?

diska
21. sep 2014

@evadek ono je to vzdy tak,ze v niecom pomoze a niecom zas poskodi 😝

diska
21. sep 2014

@timona v rovnakom case ako si pichala doteraz

evadek
21. sep 2014

@diska pravee citam jednu diskusiu..a babam pekne medrol po 6 tyzdnoch pomohol....skoro kazdej..tesim sa🙂
Ja navyse beriem este E, zinok+ selen, pijem zazvorovy caj..toto vsetko dava dokopy tie imunitne veci...ako su zvysene cytokiny, protilatky a tak..🙂
Tak ja verim tomu,ze nam to vyjde🙂

diska
21. sep 2014

@evadek teba caka KET?

evadek
21. sep 2014

@diska nie..este len prve ivf....ale vysledky mam porobene ako minimalne po 2 neuspesnych ivf...mi Stelcl povedal.🙂))))..no to je tak, ked ma niekto v kancelarii kolegynku kt. sa podarilo babo v Brne po druhom ivf...uz mi len radila co vsetko si mam dat spravit🙂 STelcl sa na mne bavil...haha🙂
Ja osm isla na to opacne..najprv vsetky vysledky, potom ideme na ivf..takze viem, ze mam problem s imunitou a zaroven mam nejake krvne mutacie...

timona
21. sep 2014

@diska no ja som ho doteraz nepichala 🙂 , az od dnes mam pichat tri dni, tak preto sa pytam.

timona
21. sep 2014

a este jeda otazka, dnec so 9. den stimulky, pridali mi estrofem, OPU mam stvrtok. Nebude vadit ten estrofem dorastaniu folikulov? vzdy som ho brala az po OPU.

diska
21. sep 2014

@timona ale si si uz pichala gonal,menopur,merional alebo nieco,tak pichnes to a hned aj orgalutran

diska
21. sep 2014

@timona nebude vadit,ten je na rast sliznice asi si ju mala pri kontrole nizzsiu tak ti ho nasadili aby dorastla do ET

timona
21. sep 2014

@diska ale matne sa mi zda ze dr. hovorila, ze doobeda nech ho pichnem, ale ja uz fakt neviem,

diska
21. sep 2014

@timona co si si doteraz pichala a ako?

timona
21. sep 2014

@diska doteraz merional večer.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre