Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
5. okt 2014

@haimi
@bergalm tak idete na KET v native? lebo mne koudelka dava estrofem, bez neho som na KET este nesla, tiez by som chcela ist bez liekov, len s utrosom. skusim sa ho opytat nato hmmm. pritom myslim, ze nemam problem s vyskou sliznice maternice 😕

crazybabenka
5. okt 2014

tak baby....tak neviem....či tento cyklus nevynechám.....malá mi dostala kiahne....a neviem kde mi hlava stojí.....dilema jak prasa 😝 😝 😝

haimi
5. okt 2014

@nelly3 asi chce ist u teba na istotu 😀 ja som to navrhla a bola to rychlo dohodnute. No uvidime, ci to klapne. Stvrtok idem na sono, tak som zvedava. Vecerna alchemilka je uz uvarena a luhuje sa 😉

bergalm
5. okt 2014

@nelly3 ano Marcel meral sliznicu a 23DC som mala 10,5mm tak povedal,ze parada a v native

nelly3
5. okt 2014

@bergalm
takze vlastne len od 14DC budes brat utros nic ine a potom vklad

gagirl
5. okt 2014

@diska aha..tak ked nemavas problem s vyskou sliznice ta je to potom v pohode..ja si presne nepamatam kolko som mala mnaposledy pred ket..to som nebola este v Brne..brala som vetdy estrimax..teraz pred et som mala pisane 8 mm pred vkladom..Ja mavam slabsiu ms tak si myslim ze mam nizsiu sliznicu..ale mozno to s tym nesuvisi..opytam sa ho na to..

diska
5. okt 2014

@gagirl ahoj,ved aj ja mavam slabsiu ms,teda takmer ziadnu a to aj po liekoch je uz taka niaka ☹
Opytaj sa ho,preco chce nativ a tak na vsetko on rad odpoveda 😀

ivetahe
5. okt 2014

@speranza1
ahoj zacala som Kosice 2 krat,Martin Pred IVF,teraz 2krat Brno v Reprofite,a teraz ma caka tretia kontrolna po estrimaxe a utrogestane u Stelcla .Dufam, ze mi povie dobre spravy aby som mohla ist na transfer ak?

gagirl
5. okt 2014

@bergalm ahoj..ano?teraz skusaju najnovsie bez?alebo to aj predtym robili?ja som myslela ze davaju skoro stale estrofem..tak uvidime teda ale ved on je lakr tak hadam vie lepsie..dufam:🙂ja budem len rada ze nemusim brat..ale dufam ze sliznica bude dostatocna..🙂

gagirl
5. okt 2014

@haimi ja pojdem tiez asi zaciatkom novembra na ket .Este sa s nim dohodnem co a ako..aj mu spomeniem ze mavam slabu ms kazdy mesiac..ci nemozem mat ja nizku sliznicu bez liekov..Od kedy pijes alchemilku a vinko?od 1 DC?

gagirl
5. okt 2014

@diska aj ja uz posledny rok dva mam dost slabu..a hlavne kratku..2 dni krv a potom uz len spinenei skoro vobec..jasne..popytam sa ho na to a dohodnem sa s nim..aj ked by som bola rada ze by som nemusela brat daslie hormony..tak uvidime..Vy sa kedy chystate na ket?

diska
5. okt 2014

@gagirl tento mesiac sa chystame ak sa nic nestane ale uvidi sa hlavne podla utzv ako dopadne,Marcel nechce nic dopredu planovat,je ked som mu pisala ,ze som nemala skoro vobec Ms,ze sa bojim ci to nebude problem tak mi odpisal,ze si mysli,ze to problem nebude so smejkom,tak snad ma pravdu 🙂

pbetuskap
5. okt 2014

baby vy ste vysledok tehot. testu co vam kazali spravit na 10.den pisali doktorom do Brna? lebo sa nepamatam ci mi kazala jej to oznamit, alebo im mam poslat len vysledky z krvi na 14.den

bergalm
5. okt 2014

@nelly3 asi ano neviem odkedy utros na 14den pojdem na sono a uvidim co povie Marcelino ale tak nejako to bude 😉

evadek
5. okt 2014

@gagirl ahoj..toto iste mam ja posledne dva cykly....menzes trva dva dni..je slaby..treti den spinim..ak vobec este spinim...:(...Dva mesiace pijem gynastan..rozmyslala som, ci to nie je tym..Ale ja som nikdy nemavala silny menzes..ale takyto extremne slaby tiez....
Jedna vec ma napadla tiez, ci nemam nizku sliznicu..lebo pri IUI to bol moj problem... 😖 Takze ja som zufala...nepaci sa mi to...Minule som si myslela, ze to je nahoda..ale tento druhy mesiac ma znepokojuje...
Skusim vysadit ten gynastan...a uvidim...
Ked ti nieco mudr. odpise..daj mi vediet..dakujem..

bergalm
5. okt 2014

@gagirl ahoj neviem ako v RF ale ked som bola na KETE v BA v Ginfive tiez som isla s estrimaxom ,teraz v RF idem 1raz na KET....V RF som bola tehu na 1krat ale to bol ET tak neviem takto sme sa predbezne dohodli a kedze ta sliznica bola 10.5mm tak verim,ze to bude dobre kedze som bola tehu so 7mm a to sa mi zdalo nemozneeee 😉

veeeron
5. okt 2014

Ahojte ...chcem sa vás spýtať ako ste spokojné s RF v Brne? Chodila som doteraz do GynFivu ale zvažujem že by som vyskúšala Brno...ďakujem

tinkatinulka
6. okt 2014

@pbetuskap informácie o krvnom teste z 14 dna treba poslať, pre ich štatistiky, prípadne ti pošlú ďalší postup čo dalej

tlucka
6. okt 2014

@zibi Ahojky odborníčka na hemato a imuno vyšetrenia 🙂 Prosím ťa, vedela by si mi podariť, aké vyšetrenie, resp. parametre krvi mi má hematologička vyšetriť na trombofilné mutácie? Ja som bola minulý rok na hematológii a robila mi koagulačné vyšetrenie na trombofilný stav, ale imunologička povedala, že treba dorobiť trombofilné mutácie a dnes keď som volala hematologičke, tak mi povedala, že ona nevie, čo sú to trombofilné mutácie!!! Kurnik, aby pacient vedel viac ako lekár... To čo už je??? ☹

diska
6. okt 2014

@tlucka ahoj ,to kde maju take mudre doktorky 😀 😀 😀
http://www.gendiagnostica.sk/sk/pre-lekarov/pre...

ludinka
6. okt 2014

@veeeron ahoj, myslim ze stoji zato vyskusat totot centrum, ja osobne som maximalne spokojna. myslim ze aj ine kocky co sem prisli z inych centier ti to potvrdia

tlucka
6. okt 2014

@diska Ďakujem, už som si pozerala tento odkaz a skúsim tam zavolať, či by mi to vyšetrili. To už je vrchol, aby som ja diktovala lekárke odborníčke, čo mi má vyšetriť!! Takáto múúdra lekárka je v Trnave... Drbne ma z nej... Sorry za výraz..

sona_fit
6. okt 2014

@demi2 Prepáč že odpisujem až teraz, cez víkend sme boli mimo net 🙂 To mi je ľúto ten apríl, poznám to,...
V RF som platila za celý soft cca 27000,- Kč, bolo v tom už všetko, aj lieky ktoré mi vždy pekne nabalili, aj injekcie k nim pribalili také pekné tenučké, aj ma naučili ako si ich pichať. Vypláca sa všetko až po transfere.
No a potom som ešte doplacala nejakých 200,- eur za mrazenie. To zase závisí od toho, že koľko ti ich zmrazia.
Podľa mňa soft nerieši vek, len ak by si mala problem z tvorbou resp. s množstvom vajíčok, možno by trebalo dlhsí protokol ale inak nie. Mňa už aj tento soft dosť rozhádzal - asi to už bude tým vekom, tak si ani nechcem predstaviť keby to bola riadna stimulka.

diska
6. okt 2014

@tlucka a nevies nerobila ti nahodou ten V LEIDN a MTHFR?

sona_fit
6. okt 2014

@pbetuskap V papieroch je napísané oznámiť 7 dní po teste. Ja som tam volala a kočka mi povedala že to mám oznámiť ošetrujúcemu lekárovi mailom, tak som napísala Macháčovi.

tlucka
6. okt 2014

@diska Nerobila mi. Robila mi len Antitrombin, D-Dimer Inovanc, Pro C Global, LA 1, LA 2, LA Ratio, APTT a T.CAS. Neviem, čo všetky tie parametre znamenajú, ale podľa imunologičky je to nedostatočné a potrebujem vyšetriť tie mutácie 😒 Inak pozerala som si cenník z toho labáku, čo si mi poslala a asi by som sa nedoplatila. Tak idem volať asi Drakulovej, či by ma nezobrali. Porazí ma z toho. A to som si myslela, že mám na hematológii urobené všetko a že výsledky mám OK...

diska
6. okt 2014

@tlucka a akeho mas gynekologa? Pretoze to moze robit aj gynekolog.Jej ne neee neplatit ved to mas na poistovnu,hematolog ti to ma spravit.To som ti posala len preto ake mutacie treba vysetrit,tam to aj mas napisane ,ze pri IVF sa to ma vysetrovat.

zibi
6. okt 2014

@tlucka ako sila vymen hemato 😀
tu mas zakladne
http://www.gendiagnostica.sk/sk/pre-lekarov/pre...

plus nech ti zoberie anexin a kardiolipin to teiz suvisi so zrazanlivostou 😉
a nie som odbornicka 😝 😀

tlucka
6. okt 2014

@diska Veď práve preto som volala hematologičke, myslela som si, že keď už mi raz robila odbery, že nebude problém. Gynekológa mám dobrého, len idem k nemu až koncom októbra, a už mám naňho toľko požiadaviek (hlavne kúpele), že keby som na neho vyvalila ešte hematológiu, tak ho asi porazí 😀 😀 😀

tlucka
6. okt 2014

@zibi Ďakujem 🙂 A určite si väčšia odborníčka ako moja hematologička 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre