Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
11. okt 2014

baby nehnevajye sa zajtra vam odpisem alebo par dni pisem cez telefon a mam uz nervy

cmudlo
11. okt 2014

@ivka3901 Velmi drzime palce 🙂

gagirl
11. okt 2014

@ivka3901 drzim palce..)

gagirl
11. okt 2014

@lemoni86 ahoj..mam vszp..mala som klasicke ivf krtaky protokol nie soft..pred tym som podala ziadost do poistovne o preplatenie liecby v zahranici..musela som poslat tri tlaciva vypisane a podpisane,,z centra,.od mojho gynekologa ..a sama som si nieco povypisovala..je to trocha babracka ale ziadost mi schvalili do 3 tyzdnov..takze som mohla ist do Brna na ivf..A po celom ivf som poslala zasa ziadost o refundaciu nakladov v zahranici..plus prilozene spravy ktomu..faktura ..plus bloky od liekov ..Do 3 mesiacov by mi to mali refundovat v sume v akej by mi preplatili na slovensku.Teraz cakame akurat na to....Myslim ze vszp s tym nerobi problemy zatial..viem ze ostatne poistovnme to nechcu schvalovat..ked by si nieco potrebovala ozvi a..🙂

lemoni86
12. okt 2014

@gagirl vdaka za odpoved. tak ja som teraz v dovere a co viem tak ta robi problemy s tym :/. zas ak by som chcela prestupit do vsp tak tento rok uz nestiham, lebo to sa robi len do konca septembra.. :/ a ak by som prestupila uz v roku 2015, tak ci tak sa stanem poistencom az 1.1.2016 :/ neostava mi nic ine ako verit ze tento soft vyjde, prinajhorsiom pojdem na dalsi soft. tento soft mam este to stastie, ze sa mi z predosleho iVF na svk zvysil puregon a staci mi na celu stimulku. mozem sa este spytat, ze cim si stimulovala to ivf a ake davky? dik 🙂

nelly3
12. okt 2014

@lemoni86
ano dovera ma s tym problem, mne neschvalila, ale teraz ked sa nato pozeram, tak ak pojdes na soft tak ta to vyjde rovnako ako keby si isla cez poistovnu do reprofitu nakolko ti davaju klasicke IVF a to stoji okolo 2000€ a preplatia ti cca polku a soft ta vyjde cca okolo 1000€ bez poistovne 😉

ivka3901
12. okt 2014

Baby to kolkych dni sa uhniezdi HB najvyssej kvality2🙂

lemoni86
12. okt 2014

@nelly3 no presne... to som aj @gagirl vravela ze sa mi to neoplati... stelcl mi pisal ze asi 2200 eur je to pre samoplatcu.. cize ak mi preplatia, tak ci tak doplacam vyse 1000 eur.. neostava mi nic ine len verit ze mi bude soft stacit 🙂 a dufam ze tento 😔 🙄

lemoni86
12. okt 2014

@ivka3901 tak mne vraveli ze do troch dni.. 🙂

ivka3901
12. okt 2014

aha dakujem lemoni86 tak aj plsnujem lezat aj drahy dava na mna pozor🙂

lemoni86
12. okt 2014

@ivka3901 tak tak 🙂) lezkat a nozky hore 🙂 drzim palce 🙂

diska
12. okt 2014

@lemoni86 ahoj v Brne kazdu stimulaciu uctuju ako soft ,tak to nahananie poistovni je podla mna uplne zbytocne ,cenovo to mate to iste ked nie lacnejsie ak to riesite mimo poistovnu.Trosku mi je to aj cudne ,ze vam to v RF nepovedali,ale tusim tuto v teme sa to uz viackrat spomenulo.

moonshine1
12. okt 2014
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

je to jedna z najmodernejsich klinik kamaratka tma bola a nestazovala sa moc

lemoni86
12. okt 2014

@diska hmm.. nasa konzultacia prebiehala cez mail , no ale ja som rovno stelclovi pisala ze chcem soft.. akurat som sa len pytala ako to je s tym preplatenim, tak mi to potom vysvetlil ze cosa oplati... skoda no.. v roku 2013 by som len poslala ziadost o refundaciu aj softu a preplatili by...

diska
12. okt 2014

@lemoni86 Tak mu v pohode napis on ti odpovie ako to je.

lemoni86
12. okt 2014

@diska jj ved som pisala ze mi to vysvetlil, len som si to chcela overit u @gagirl ci to naozaj tak je 😉

diska
12. okt 2014

@lemoni86 myslela som aby si mu napisala,ze v pripade ak to budes riesit mimo poistovnu tak ti aj klasicke IVF budu ucotvat ako soft. 😀

lemoni86
12. okt 2014

@diska aha taaaaak 😀 😀 nejak blbo som si to precitala 😕 🙄 .. no tak to je cele jasne potom..a ako ty vravis ze zbytocne @gagirl vybavovala uhradu 😒 .. tie poistovne s nami ale vybabrali no ☹

diska
12. okt 2014

@lemoni86 skor by som povedala,ze nie poistovne vybabrali ale v RF su k nam velmi ustretovy 😉

lemoni86
12. okt 2014

@diska no ako hej, je to od nich dost ustretove a je jasne ze nase poistovne chcu aby chodili ich poistenci do slovenskych zariadeni co im to potom preplatia. Ako ja by som tiez rada ostala napr v KE v CARe, keby bol iny pristup doktora, keby som odchadzala z ich ordinacie viac s usmevom a nie so slzami v ociach alebo nahnevana z arogantneho spravania.. :( Aspon keby sa toto zmenilo, aj ked nemame lepsie zariadenia ako v brne, bolo by urcite viac uspechov aj u nas..

nelly3
12. okt 2014

@ivka3901
do 72 hodin 😉

bergalm
12. okt 2014

caute kocky,som akasi zufala,potrebujem radu od Vas 😕 😕 😕 Vcera poobede som mala taky hnedy vytok ako ked zacina mrcha som sa potesila kedze chceme ist na KET no ale potom nic..ani dnes rano nic a az poobede znova troska na vlozke a vecer uz aj troska na toal.papieri hnede a troska ruzovkaste tak neviem od kedy mam ratat mrchu ci pockat do zajtra ci sa to rozbehne tak,ako ma????viete mi poradit?vyzeram ako zaciatocnik ,ale toto som este nemala 😖

diska
12. okt 2014

@bergalm ahoj,pockaj na normalne krvacanie a az vtedy rataj 1DC ,no a na utzv pred KET povies ako sa ti rozbiehala Ms len tak pre istotu,ale vzdy kazu ratat 1DC az ked je cervena krv teda normlane krvacanie.

lemoni86
12. okt 2014

@bergalm ahoj🙂 tak urcite vyckaj az ked zacnes krvacat,az potom rataj 1dc ..neviem ti ale povedat preco si takto az spinila, no ja som to tiez mavala, mrcha sa mi potom dostavila max do dalsieho dna ... nemas nahodou endometriozu?

bergalm
12. okt 2014

@lemoni86 ahoj nie nemam chvalabohu mozno je to po porode neviem pred tehu som mala klasicky 28dnovy cyklus po porode 35dnova a toto ☹

bergalm
12. okt 2014

dakujem baby,uvidime zajtra 😒 akurat teraz sa to musi stat ked chceme ist na KET.......

lemoni86
12. okt 2014

@bergalm aha..hmm, tak dufam ze to nic neznamena len samotnu mrchu a ze budes moct ist bez problemov na ket.. drzim palce

bergalm
12. okt 2014

@lemoni86 dakujem no dufam,mozno stres ,nervozita a to,ze konecne po 4mesiacoch doma naSVK cize zmena prostredia 😀 😀 😀

ina7
12. okt 2014

Baby, nevidim to velmi optimisticky s tym slovenskym RF. Babis kupil pred pol rokom RF v CR a teraz Iscare v SR. Cize zrejme nove centrum neotvori, len to nejako poprepaja dokopy. Ved preco by otvaral nove centrum a robil tak konkurenciu ku svojej novej akvizicii. :-\

falin
13. okt 2014

dobre ranko dievcence 🙂

@ria191 - to nie stale , len mi to niekedy tak pride 😖 . Ale na druhej strane, v oktobri pred 10-timi rokmi sme mali vklad a vdaka nemu tu mame nasu slecnu 🙂 🙂 🙂

@speranza1 - ahojky moja. No popravde mame sa tak vselijak, ale hlavne ze sme zdravi, ostatne sa spravi
😉 A vy ako?

@crazybabenka - u nas to bolo tak, ze opu aj vklad nam robil vzdy Marcel (samozrejme ak tam bol 😀 , vynimkou boli vikendy kedy ma vzdy niekto sluzbu ), ale mozno sa to uz zmenilo 😖

@lienka_1 - trpezlivost babätka prinasa 🙂 , drzim palceky a som rada ze sa len tak nevdavate 😎

@haimi - drzim palceky, nech sa pekne zahniezdi 😉

@ivka3901 - to cakanie je nekonecne, ale drzim palce, nech su krasne kolajnice 😵

@bergalm - ja mavam bezne taketo spinenie pred mrchou (cca nejake 3 dni pred), potom to ustane a az potom sa rozbehne mrcha. Tak ako ti baby pisali 1 DC rataj az ked budes krvacat

Zdravim vas vsetky a prajem pekny dnik 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre