Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
20. okt 2014

@diska hej mam dva prasky ale vodicku nemamm

diska
20. okt 2014

@zibi tak si zozen len vodicku ,lebo prasok je liecivo,vodicka je len roztok,nemas neaku znamu sestricku?

dalida
20. okt 2014

@zibi suhlasim s @diska. Dolezity je prasok. Pozriem ci nemam v chladnicke merional... asi tam bude jedna ampulka. Rada ti ju podarujem 😉 Napis mi do IP adresu, poslem.

zibi
20. okt 2014

@ludinka no mam sliznicu asi 3,8 cize necele 4 mm
a foliky lavy skoro 7mm a pravy 11, 9 a 6.
podla mna celkom fajn ..
a este som musela utaketa na wecko lebo mi nevedel pravy vajecnik najst 😖
v stredu idem na ultravzuk
rozmyslam ze pojdem k docentovi ale zasa do martina sa mi tak nechce trepat

zibi
20. okt 2014

@diska a co je ta vodicka ako to mam ako pytat ?

zibi
20. okt 2014

@dalida boze to fakt tak ty si zlata 🙂

dalida
20. okt 2014

Dievcata, nebudem potrebovat pred KETOM pregnyl???

evadek
20. okt 2014

@zibi no nevieeem nevieeem..ci by som sa na jeho odbornost spoliehala 😀 😀 😀

dalida
20. okt 2014

@zibi okolo 16nastej budem doma. Prve co urobim bude KUK do chladnicky. 😉

zibi
20. okt 2014

@evadek no co ti poveim ..jedna z mnohych "periel" ktorymi ma slovne obdaril za tie roky .. 😵 🤐

diska
20. okt 2014

@dalida nie nebudes .

zibi
20. okt 2014

@dalida dakujem cenim si to 🙂

zibi
20. okt 2014

baby tak ale aspon je trochu vzruusooo 😝 😅

freyahope
20. okt 2014

@zibi tá vodička je fyziologický roztok. Tiež som nad tým rozmýšľala, že keby som omylom ampulku vyliala, či by som v lekárni zohnala 🙂

ingrid0105
20. okt 2014

@fantinka toto vysetruju
Muži
Kvalita ejakulátu (množstvo a vitalita spermií, prítomnosť leukocytov, prítomnosť intraakrozomálneho proteínu)
Protilátky proti spermiám (voľné, viazané) v ejakuláte
Protilátky proti spermiám v sére
Skríning systémových autoimunitných ochorení
Skríning celiakie
Vitamín D

diska
20. okt 2014

@zibi ze rozpustadlo pisu v letaku 😀 mozes pytat fiziologicky roztok na injekcie,urcite budu vediet.

haimi
20. okt 2014

@zibi podla mna by si mala zmenit gyndosa, ked je taky odbornik, ze spermia vydrzi jeden den. Teda ked mas u vas taku moznost. A vidis, vsetko je ok 😉 😉 drzim palce

zibi
20. okt 2014

@haimi boze u nas vsetko do veci ..nemam si koho ani vybrat ... 😝

ludinka
20. okt 2014

@zibi ja som mavala na 8 den sliznicu tak okolo 4-5mm, ale potom mi vzdy dobre dorastla, ja som pila len alchemilku alebo gynastan a pila to cervene vino, minimum na vklad je 7mm- to mi hovoril docent,
tolko budes urcite mat a keby nie tak ti tie embria prinajhorsom zamrazia a daju dalsi cyklus 😉
tie foliky mas pekne 🙂

ingrid0105
20. okt 2014

@fantinka SpäťÚvodMedirexImunológiaLaboratórium reprodukčnej imunológie
Laboratórium reprodukčnej imunológie

V Laboratóriu Reprodukčnej imunológie Medirex a.s. sa snažíme o komplexný pohľad na problematiku imunologických príčin porúch reprodukcie, pričom vychádzame z metodického usmernenia ČSAKI „Návrh doporučení pro stanovení parametru protilátkové a buněčné imunity u žen a mužů s poruchami plodnosti“. Po možných imunologických príčinách plodnosti je potrebné pátrať po vylúčení iných možných etiologických faktoroch, ku ktorým patria faktory anatomické, genetické, hormonálne (najmä hyperprolaktinémia či hyposekrécia pohlavných hormónov a gonadotropínov) a infekčné (zápaly v urogenitálnej oblasti). Po ich vylúčení je možné pristúpiť k imunologickému vyšetreniu, aj to len u určitých skupín pacientov:
Páry ktorým sa nepodarilo dosiahnuť otehotnenie po roku pravidelného nechráneného styku
Ženy s opakovanými spontánnymi potratmi (po 2 spontánnych potratoch bez rozdielu veku)
Po neúspešných pokusoch niektorej z metód asistovanej reprodukcie (ak nedôjde k počatiu, ale takisto ak nedôjde k donoseniu životaschopného plodu) – indikácia po 2 neúspešných in vitro fertilizáciách (IVF)

V rámci reprodukčnej imunológie existuje veľké množstvo vyšetrovacích metód a postupov, výber konkrétnych zostáva na voľbe lekára v závislosti od konkrétnych potrieb pacienta, resp. páru. V našom laboratóriu ponúkame metódy, ktoré sú odporúčané vo vyššie spomínanom „Návrhu doporučení pro stanovení parametru protilátkové a buněčné imunity u žen a mužů s poruchami plodnosti“, ako aj niektoré iné parametre, u ktorých sa ukazuje, že majú v tejto problematike význam:

Ženy
Bunková imunita
Intracelulárne cytokíny
Skríning systémových autoimunitných ochorení
Skríning celiakie
Antifosfolipidový syndróm
Vitamín D
Protilátky proti spermiám, zona pellucida, ováriám
Muži
Kvalita ejakulátu (množstvo a vitalita spermií, prítomnosť leukocytov, prítomnosť intraakrozomálneho proteínu)
Protilátky proti spermiám (voľné, viazané) v ejakuláte
Protilátky proti spermiám v sére
Skríning systémových autoimunitných ochorení
Skríning celiakie
Vitamín D

evadek
20. okt 2014

@zibi to teda..ale potrebujeme my taketo vzruso ???? 😀 😀 😀

zibi
20. okt 2014

@diska no uvidime ci daco zozeniem ..pojdem sa opytat
@freyahope sak len myslis ze taku presne zozeniem v takych ampulkach?

diska
20. okt 2014

@zibi na kedy to potrebujes?

zibi
20. okt 2014

@diska no mam uz len jednu injekcu na zajtra .potom uz nemam ... myslela som ze len 7 inejkcii ale budem asi musiet dokupovat este

freyahope
20. okt 2014

@zibi keby to nemali presne v tých ampulkách, ale bolo by to napr. v nejakej fľaštičke, z tej si vieš vytiahnuť presne, koľko potrebuješ. Ale so zháňaním roztoku skúsenosti nemám, ja som zháňala krátke ihly, keď sa mi minuli, ale bol to problém, v jednej lekárni mi dokonca tvrdili, že také ihly neexistujú 😀

diska
20. okt 2014

@zibi crnkni do lekarne alebo niekde kde pichaju injekcie ,urcite to nebude problem.

zibi
20. okt 2014

@ingrid0105
@fantinka
ked mozem baby poradit chodte na tu imuno ..neskutocne dolezita vec.ja som mozno uz mohla byt davno tehu keby ze mam teito veci podchytene..
horkou biedou som ponachadzala vysetrenia a ako imuno ovplyvnuje ivf a nidaciu atd.k tym vysetreniam len tolko
Ženy
Bunková imunita - zvysene nk bunky sposobuju neuhniezdenie embrya aj ked nie vsektky studie sa k tomu priklanaju
Intracelulárne cytokíny - sposobuju v tele zapal a znizuju sancu na uspesne iívf preto treba tieto veci podhcytit..s mojej vlastnej studovacej skusenosti viem ze ked su zvysene NK bunky tak vacsinou tie IL cytokyny a TNF nie su zzvysene a naopak..jedno suvisi s jednym a druhe s druhym - nk bunky s TH1 imunitou a TNF a cytokyny s TH2 imunitou a s tym aj suvisiace choroby..ked mate alergiu a aj nemate priznaky je vseobecne prospesnejsie pre imunitu ked zacnete brat antihistaminika ..
Skríning systémových autoimunitných ochorení - tu pozeraju napr. na protilatky ATA to je stitka tam ti mozu odhalit ci nemas autoimunitny zapal stitnej zlaty atd..plus vseboecne ked je zvysene ANA tak to moze tiez suvisiet s potratmi
Skríning celiakie - suvisi s neplodnostou .celkovo neschopnost stravit lepok pripadne laktozu mozoe sposobit neplodnost mlieko lepok zvysuju TNF cize iminitu Th2 a sposobuju tym problem s uhneizdenim preto je dobre od vkladu obmedzit mlieko a mozno aj obmedzit bielu muku
Antifosfolipidový syndróm - tu je vacisnou anexin a kardiolipin vytvaraju v maternici a palcente trombya plod odumiera preto je dobre to mat podchytene 😝 plus je jedna latka ktora ochranuje embryjo obal a aj ked ta je zvysena tak su problemy
Vitamín D - vacsinou skoro kazdy ho ma znizeny ale je to vitamin plodnosti
Protilátky proti spermiám, zona pellucida, ováriám - to su zakladne

na to vseobecne davaju medrol metypred prednison na upokojenie imunity a vacsinou to fakt zabera plus ten intralipid alse ja vysetrenia mozem len odporucit

zibi
20. okt 2014

@freyahope ze neexistuju 😅
boze baby ved mi sme hotove dokorky a lekarnicky..keby ze zijem v amerike tak si otvorim natur poradnu a este z toho aj profitujem 😅 😀 😀

ingrid0105
20. okt 2014

@zibi uz mame termin do Medirexu, hematologiu mam hotovu komplet, tam mi robili aj Dcko, a uz ho aj beriem lebo mam pod normou. bez toho nepojdem dalej urcite, tiez to povazujem za zbytocne skusat a nic z toho. A ty ako si na tom? Citam ze stimulujes uz?

haimi
20. okt 2014

@zibi uz mam imuno na plane, ked sa tento ket nezadari. Nevies ci v medirexe vysetruju tie nk bunky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre